tipsy, a sztuczne paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-05-02, 18:00   #1
AgnieszkaP.
Przyczajenie

tipsy

czy moglibyście poruszyć temat tipsów tzn. jakie metody są najlepsze itp?
AgnieszkaP. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 18:56   #2
jazzti
Przyczajenie

.

Edytowane przez jazzti
Czas edycji: 2009-01-20 o 21:13
jazzti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 23:37   #3
lalalola
Raczkowanie

Smile Dot.: tipsy, a sztuczne paznokcie

ja tez bym sie chciala tego dowiedziec
lalalola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 01:09   #4
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia
Dot.: tipsy, a sztuczne paznokcie

tips/z ang.-koncowka/ nakladasz na koncowke paznokcia..
sztuczny pazokiec na calosc...
villemcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:01   #5
anulka262
Zadomowienie

yyy pierszy raz spotykam sie z "koncowka na paznokcia" co to za wynalazek :| ?
anulka262 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:08   #6
wścibiuszka
Zadomowienie

Tipsy zakłada się na krótkie paznokcie, jednak muszą ona posiadac minilmalną "białą" końcówke, żeby wychodzily lekko za opuszek ponieważ cała "magia" polega na tym, że tips posiada specjalna kieszonkę którą zaczepia się o paznokieć. W ten sposób przedłuża się pazurki. Sztuczne paznokcie tak jak wspomniano wczesniej, nakleja sięna całą płytkę paznokcia. Tipsy bardzo czesto są stosowane przy nakładaniu akrylu bądż żelu na paznokcie.
wścibiuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:24   #7
vicky23
Rozeznanie

GG do vicky23

wścibiuszka ujęła to znakomicie
Stary 2005-07-15, 18:43   #8
marta8
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka
Tipsy zakłada się na krótkie paznokcie, jednak muszą ona posiadac minilmalną "białą" końcówke, żeby wychodzily lekko za opuszek ponieważ cała "magia" polega na tym, że tips posiada specjalna kieszonkę którą zaczepia się o paznokieć. W ten sposób przedłuża się pazurki. Sztuczne paznokcie tak jak wspomniano wczesniej, nakleja sięna całą płytkę paznokcia. Tipsy bardzo czesto są stosowane przy nakładaniu akrylu bądż żelu na paznokcie.
a możesz opisać dokładniej nakładanie akrylu i żelu na paznokcie,
była bym wdzięczna.
marta8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 12:52   #9
wścibiuszka
Zadomowienie

dokładnie nie opisze bo nie znam nazw kosmetyków, moge tylko powiedzieć co zaobserwowałam jak miałam zakłądany akryl (żel bede miała zakładany w poniedzialek wiec jak cos to w pon bede mogła napisać jak to wygląda, a narazie tylko o akrylu) Jest to dość czasochłonne (zakładanie trwa około 2-3 godzinek) i jest dość drogie (średnio zakładanie 100 uzupelnianie 50-60) polecam go wszystkim kobietkom, które chcą mieć świety spokój z pazurkami i nie robić z nimi nic oprocz malowania . Ja miałam nakładany akryl bez tipsów ale mniej wiecej na tym samym to polega. Paznokcie najpierw skraca się, póżniej piłuje po całej ich powierzchi aby nie były gładkie, nastepnie smaruje się specjalnym odtłuszczaczem, żeby akryl lepiej się trzymał. Na palce przykleja się specjalne papierki z otworem na paznokcia. Na plasterkach znajduje się "rozmiarówka" można wybrać sobie długość paznokcia.Pedzelek macza się w specjalnym płynie i nabiera nim puder akrylowy, ktory zamienia sie w masę. Pedzelkiem formuje się ją na paznokciu. Ja miałam akryl z białymi końcóweczkami wiec najpierw miałam nakładany przezroczysty puder a pożniej biały. Nie jest to zabieg, który każda z nas może zrobic w domku. Akryl po wyschnięciu jest twardy i cięzko się go piluje. A po zdjeciu papierków wiadomo, że trzeba jeszcze ładnie akryl spiłować, wypolerować, wetrzeć oliwkę, i dowolnym lakierem pomalować. Takie pazurki można zmywać tylko i wyłącznie zmywaczem bez acetonu, gdyś aceton po prostu akryl rozpuszcza. Do tego naturalne pazurki po takiej "imprezie" są strasznie osłabione. Akryl ma chyba wiecej wad niż zalet, nie wygląda on jakoś super naturalnie ale mam do niego ogromną słabość ze względu na wygodę. Przepraszam za moje nieprofesjonalne słownictwo:p starałam sięjak mogłam.
Stary 2005-07-16, 13:59   #10
marta8
Raczkowanie

dzięki, bardzo dobrze przybliżyłaś mi cały "cykl" robienia paznokci z akrylu
czekam na poniedziałek
marta8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 09:06   #11
KasiekW
Raczkowanie

GG do KasiekW

a żel robi się bardzo podobnie,
na początku przygotowujesz płytkę paznokcia (matowisz a nie spiłowujesz pilnikiem, lub blokiem polerskim), potem naklejasz tipsa, obrabiasz, nakładasz masę (do lampy), kolejna wartswa i do lampy, piłujesz, piłujesz i masa i do lampy
trwa to około 2-3 godzin
żel jest światłoutwardzalny, dlatego w przeciwieństwie do akrylu wymaga użucia lampy UV
Stary 2005-07-18, 11:07   #12
aniolek_lovee
Raczkowanie

wścibiuszka <-miałas robiony akryl na formie,jesli dobrze zauwarzyłam.Akryl tak samo jak i żel stosuje sie także na tipsie. Akryle czy żele jesli sa wykonane/usuwane w profesjonalny sposób nigdy nie zniszcza Nam naszej płytki.Z doświadczenia wiem że sa dziewczyny ktore bez kursu, lub zrobionym w expresowym tempie zabieraja sie za paznokcie, a poźniej ich klientki opowiadaja jak to bardzo miały zniszczone paznokcie.Pamietajmy tez że o tipsy trzeba dbac!
Pozdrawiam
aniolek_lovee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 15:40   #13
BaByCaKe
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

ja mam akryle !! moze potem fotke strzele juz mama 3 tygodnie przez pierwsze pare dni paluchy mnie olały jak nie wiem co nic nie moglam robić, aod piłowania miałam troche pokaleczone paluszki no i jak na 1 raz to troche za długie bo dopiero teraz sie przyzwyczailam, a i tak niektórych rzeczy robić nie dam rady a tak to wszystko normalnie Pozdrawiam
BaByCaKe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 16:28   #14
n_o_b_o_d_y
Wtajemniczenie

A czy jest jakas mozliwosc zrobienia takich paznokietkow na obgryzionych paznokciach ? Bo moje wygladaja strasznie a wiem ze nieoducze sie nigdy tego okropnego nalogu. Poprostu ja juz nad tym nie panuje A moze sa na to jakies takie specjalne sztuczne paznokcie po ktorymi moje naturalne mogly by sobie powolutku rosnac ? Z gory dziekie za pomoc
n_o_b_o_d_y jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 17:19   #15
BaByCaKe
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Jak robiłam akryle to miałam obcięte na bardzo króciutkie myśle ze wszystko sie da najlepiej isć do kosmetyczki i się popytać pozdrawiam
BaByCaKe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 08:08   #16
KasiekW
Raczkowanie

GG do KasiekW

zarówno żelowe jak i akrylowe pazurki da sie zrobic na "obgryzkach" (patrz: obgryzione paluszki) w takich wypadkach stosuje się głównie szblon i przedłużenie nie może być za długie, bo pazaurek może się ułamać zadziała efekt dzwigni i po pazurku
Stary 2005-07-19, 09:37   #17
mosquito
Raczkowanie

...

Edytowane przez mosquito
Czas edycji: 2009-02-19 o 14:53
mosquito jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:54   #18
n_o_b_o_d_y
Wtajemniczenie

A ile kosztuja takie zelowe paznokietki ?? I jeszcze jedno... mam strasznie obgryzione paznokcie tzn plytka jest bardzo krociutka wiec chyba bede musiala postarac sie co nieco je zapuscic zeby byla jakokolwiek mozliwosc naklejenia ich czy jak tam to sie robie te "zelowce" Ojjj bedzie ciezko...
n_o_b_o_d_y jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 14:51   #19
mosquito
Raczkowanie

...

Edytowane przez mosquito
Czas edycji: 2009-02-19 o 14:53
mosquito jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 08:01   #20
KasiekW
Raczkowanie

GG do KasiekW

spokojnie, na obgryzkach też się da zrobic a co do ceny to zalezy od miasta u mnie w wawie ceny u dobrych i sprawdzonych stylistek są od 80 zl w zwyż. Odradzam tańsze usługi, najczęściej są to dziewczyny zaraz po kursach, które dopiero zaczynają swoją pazurkową przygodę, albo te, które pracują na kiepskich produktach. Co gorsze można trafić na kogoś kto przedłużania paznokci uczył się z internetu, a wtedy bardzo często problemy z pazurkami gwarantowane
Stary 2005-08-11, 20:04   #21
honeyka
Przyczajenie

Angry Dot.: tipsy, a sztuczne paznokcie

Przepraszam Cie ,ale uwazam,ze nie masz racji! Jesli ktos nie zdziera za to po 100zl to nie znaczy,ze jest niedoswiadczony, lub pracuje namaterialach z allegro! Jesli ktos chce zachecic klientki to moze dac cene 50 zl i nie znaczy ,ze robi to zle!
honeyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:54   #22
KasiekW
Raczkowanie

GG do KasiekW

powiedziałam ze czesto się zdaża, ze tańsze usługi są gorsze, a nie ze zawsze są gorsze i mówie to z własnego doświadczenia, bo czesto mam klientki z masakrą na rąsiach bo chciały zaoszczędzic. A cena 100 zł w salonie moim zdaniem nie jest aż tak wygurowana, trzeba zaplacic czynsz, zus,za lokal (a w atrakcyjnym miejscu lokale nie są aż takie tanie). Więc nie mówmy od razu, że ktoś zdziera. Jak dziewczyny mają zarejestrowaną dzialalność to tez płacą za zus i podatek, więc naprawdę za strasznie niską cenę dokładałyby do interesu, a tu nie o to chodziPodałam też ceny jakie są w wawie i nie oznacza to, że w innych miastach niższe oznaczają niższą jakość.Ale jak ktoś robi pazurki za 30 - 35 zł to dla mnie dziwne, bo u mnie wyszłoby to nawet poniżej kosztów.Ja czasem mam też promocje i ceny spadają, ale z doświadczenia wiem, że te klientki z promocji bardzo żadko wracają gdy cena wraca do normalnej/
Ale się rozpisalam dla wszystkich, którym się chciało czytac moje wypociny
Stary 2005-08-12, 09:19   #23
wścibiuszka
Zadomowienie

Ja miałam akryl robiony dwa razy po raz pierwszy za 80 zl w niezbyt ciekawym miejscu za to wyglądał SUPER nastepnie poszlam do innej kosmetyczki( poniewaz tamta zmienila miejsce pracy i nie moglam jej odszukac) gdzie płaciłam 90 zl w super salonie i mialam zrobione je masakrycznie!! Reklamacje owszem przyjeli oddali pieniadze i za darmo zdjeli ale i tak na tym utracilam 40 zl poniewaz musialam w miedzy czasie je na biegu poprawiac a druga kosmetyczka w tym salonie miala akurat urlop i musialam na nia kilka dni poczekać. Jaki z tego wniosek? Pierwsza kosmetyczka zajmowala sie tylko i wylacznie tipsami, akrylami i żelami dlatego brała mało pieniedzy gdyż w ten sposób zdobywała wiecej klientek zas druga dostała prace w niezłym salonie i zapomniała powiedzieć, że nigdy w zyciu nie zakładała akrylu!!! Oczywiście po całej akcji ze mną wyleciała. Teraz mam żele za które zapłaciłam 100 zł i jestem baardzo zadowolona. Odrosły już sporawo ale i tak nie trzeba jeszcze biec na dopełnianie gdyż są tak świetnie spiłowane, że nawet jak mam je pomalowane bezbarwmnym lakierem nie widać, że są sztuczne. Po tych wszystkich doświadczeniach odradzam wszystkim akryl (zresztą i tak go wycofują- jego zapach wywołuje ból głowy a i podobno okazało się , że jest rakotwórczy) zaś żele wyglądaja naturalniej i lepiej układają sie na płytce. Przepraszam za wszystkie błedy ale pisałam to na biegu buuuziaki dziewczyny
Stary 2005-08-12, 12:56   #24
gaga87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka
A minimalna biala koncowka to ile mniej wiecej? I jaka jest cena tych tipsow przedluzkow? Jesli przeoczylam to wybaczcie
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 16:03   #25
honeyka
Przyczajenie

Oczywiscie 30 zl to przesada i oczywiscie nie mowie o cenach salonowych tylko o zwyklej robotce w domq za ktore zycza sobie niektore dziewuszki po 100-120 uwazam to za przesade pozdrawiam ja natomiast licze sobie w sumie 50 zl i jestem zadowolna .. klientki tez
honeyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:48   #26
wścibiuszka
Zadomowienie

minimalna biała końcówka to moze byc cieniutenki paseczek. Zresztą jak sie przymierza tipsy to czuć czy sie trzyma czy nie.
Stary 2005-08-13, 19:12   #27
Sardynka88
Raczkowanie

jaka jest cena tipsów ??? może przeoczyłam, jesli tak to sorki
Stary 2005-08-17, 21:08   #28
wścibiuszka
Zadomowienie

zależy, średnio trzeba liczyc 100 zł około 20 zł pierwsza poprawka i pozniej co miesiac dopelnienie okolo 50-60 zł
Stary 2005-08-18, 11:52   #29
Kachulec
Zakorzenienie

A słyszałyście może o paznokciach porcelanowych?? Ja słyszałam, że są one najtrwalsze i nie niszcza paznokci :-P
Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 11:54   #30
Kachulec
Zakorzenienie

Aha Słyszałam też, że paznokcie metodą żelową wyglądają naturalnie, ale nie są zbyt trwałe Ja na swoim koncie mam tylko akryle, bo takie mi zawsze doradzano... Pozdrawiam
Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości