piękne oczy i okolice... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-18, 18:19   #31
rozmarynek
Zadomowienie

Dot.: piękne oczy i okolice...

Dzięki Co masz konkretnego na myśli piszac o zabiegach, ziolach, kremach? Możesz coś polecić?
rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:26   #32
Emilia1
Zakorzenienie

kremy np z milorzębem , arniką , wit c , skrzypem, sweitlikiem, przywrotnikiem, bluszczem, kasztanowcem, wit k

mozesz robic oklady z gardeni taitajskiej, oklady z kory debu, rumianku, zomne oklady, z czarnej i mertowej herbaty, drenaz limfatyczny
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:24   #33
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

Oprocz obwislych poduszek pod oczami od kilku miesiecy mam ( w zaleznosci od kaprysu mojego organizmu) bialka oczu czerwone lub zolte. Nawet jak jestem wyspana. Kupie kropelki VISINE, ale jak to nie pomoze, to super!!!!!! Nie dosc, ze stara, pomarszczona, z worami, to jeszcze strasze otoczenie wampirzymi oczami.
Znacie cos na te oczy?
P.S u okulisty juz bylam, powiedzial, ze nic mi nie jest ( chyba mnie nie olal?)
evamoni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 16:06   #34
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Ja nie wiem czesto siedze przed kompem 2/3 h nie wysypiam sie bo cierpie na bezsenność 6 godzin to juz cud i nie mam żadnych worków pod oczami ani spuchniętych, może to zalezy od czegos innego??!!
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 16:53   #35
ola_mała
Raczkowanie

Ufff... Mam już wyniki badania krwi i moczu ;p;p wszystko ze mną dobrze na szczęście ale dziewczyny naprawde nie przejmujcie się kiedy lekarz was wyśmieje. Macie prawo się badać i dbać o swoje zdrowie! Ja się nie dałam

ola_mała jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 18:09   #36
depressed
Przyczajenie

a czy to możliwe, że cienie pod oczami robią się od długiego siedzenia przed komputerem, tv ?

mam wrażenie, że tak, ale pewności nie mam...
depressed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 19:04   #37
Lovvely
Raczkowanie

hej ślicznotki,

ja właśnie gdzieś kiedyś słyszałam że podczas siedzenia przed komputerem/tv oczy rzadziej mrugają i to ma bardzo niekorzystny wpływ na nie, słyszałam także że podczas długiej pracy warto robić sobie przerwy co jakiś czas i zamykać oczy na chwile,

a tak pozatym wygrzebałam starą ale i niezawodną książke: "Nastolatki pielęgnują urodę"

Pisze tam zeby pozbyć się sińców trzeba sie wysypiać, rano i wieczorem nakładać kompres(herbata,rumianek, świetlik itp), kłaść na sińce odżywczy krem na noc, zrezygnować z ostrych przypraw,mocnej kawy i herbaty a zwłaszcza alkoholu, dotleniać organizm. "wszystkie te zabiegi,stosowane regularnie przez pewien czas, powinny przynieść skutek. A jeśli nie? Pozostają dwa wyjścia 1.tuszować 2. polubić")
Drugi temat dotyczy pielegnacji: "Oczy błyszczące jak dwie gwiazdy"
należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu, nosić okulary przeciwsłoneczne jak sie przebywa na słońcu, zmywać makijaż, unikać pomieszczeń dusznych i zadymionych, regularnie odwiedzać okuliste(1 na 2/3lata), dieta bogata w witaminy A,D,B,C

Piszę także o jeszcze o kompresach i czymś takim jak kąpiel oczu. "Aby przepłukac oczy, należy przycisnąć do oczodołu kieliszek napełniony do 3/4 swej wysokości daną płukanką*, odchylić głowę do tyłu i kilkakrotnie opuścić i podnieść powiekę. Warto zrobić taką "kąpiel" po demakijażu oczuy, albowiem u nasaby rzęs mogą pozostać resztki emlusji do usuwania makijażu."
*np.rumianek

"Obrzęk powiek zlikwidujemy stosując naprzemian ciepłe i zimne okłady z esencji herbacianej, naparu liści szałwi lub bawarki(mleko z wodą 1:1)"
"warto zastosować wypróbowany sposób przeciw zmęczeniu zwany "palamingiem".Polega on na zakryciu szeroko otwartych oczu wewnętrzą stroną dloni(nie palcami). Takie kilkuminutowe wyłączenie nie tylko je odświeża, ale takze uspokaja system nerwowy"

No to będzie na tyle) jeszcze co do kąpieli próbowałam, za 1 razem jakoś to źle zrobiłam i mi sie jakoś dziwnie wlało i oko mnie chwilke piekło, a na drugie oko już dobrze i takie fajne uczucie odświeżenia)
Pozdrawiam
Lovvely jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 19:32   #38
depressed
Przyczajenie

dzięki, trzeba się bedzie zacząc stosowac
depressed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:28   #39
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

a czy to możliwe, że cienie pod oczami robią się od długiego siedzenia przed komputerem, tv ?

mam wrażenie, że tak, ale pewności nie mam...
tak , moze byc od tego
Stary 2006-11-28, 17:22   #40
ola_mała
Raczkowanie

hmm a dziewczyny (może to nie będzie tutaj troszke pasowało, ale pilnie potrzebuję porady) Jaki jest najlepszy korektor pod oczy ? Ktory polecacie?? Myśle, że wy macie wiedze na ten temat, a ja chciala bym wypróbować coś nowego.. mój się właśnie kończy. I prosze nie krzyczcie, że to nie tutaj takie pytania ;P

ola_mała jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 15:04   #41
Emilia1
Zakorzenienie

polecam LRP jest bardzo fajny
Stary 2008-10-21, 15:34   #42
kakkao
Raczkowanie

Piękne oczy?

Moja skóra pod oczami jest bardzo delikatna, lekko sinawa przy wewnętrznych kącikach i ma takie dziwne maluteńkie krostki. Nie wygląda to najlepiej i nie wiem właściwie co to jest i jak się tego pozbyć. Jakieś kremy? Może Wy coś wiecie?
kakkao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 21:07   #43
Micheellee
Raczkowanie

Dot.: Piękne oczy?

mam to samo :P

Micheellee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 18:05   #44
chiante
Zadomowienie

Może kaszaki albo tzw. jęczmień? Lata temu miałam z tym do czynienia. Babcinym sposobem na pozbycie się tego spod oka było przyłożenie rozgrzanego złota, np. potartej o materiał obrączki

chiante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:32   #45
Micheellee
Raczkowanie

nie to nie to ... jeczmien nawet bez obraczki kiedys sam zniknie a ja mam takie cos juz sporo czasu :P

Micheellee jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości