Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-06, 11:35   #271
Ivvonka
Zadomowienie

Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Hej "naturystki"! Nie wiem, co sie dzieje, ale moja buzia zrobila sie bardzo odwodniona i powstaja na niej zaczerwienienia. Mysle, ze to moze byc przez suche powietrze w mieszkaniu. Nie bardzo sobie zaczynam juz z tym radzic. Dzisiaj siegnelam wiec z rana po mleczko Avene 50+ (jedyne co mi pozostalo z odzywczych kremow). Dodalam do niego troche Rhei - i wyszedl mi przepiekny bezowy podklad rozswietlajacy Mam go wlasnie na buzce. Zastanawiam sie tez dzisiaj nad zakupem oliwki Hipp, wiem, ze "zoraczki" ja sobie zachwalaja... Zobaczymy co sie bedzie dziac pod koniec dnia Ale mysle znowu o powrocie do filtrow...
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 12:46   #272
lafigue
Zadomowienie

u mnie oliwka Hipp właśnie przyczyniła się do wysuszenia; tzn nie tak od razu - pierwsze co, to zauważyłam, że mogłaby lepiej nawilżać, a dopiero po po kilku dniach (4 czy 5) miałam saharę na twarzy; ale na każdego działa inaczej, więc oby Ci pomogła

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 13:49   #273
zuzaankaaa
Raczkowanie

u mnie oliwka hipp spowodowala maly wysyp wiadomo czego...byc moze skora sie oczyszcza ale jakos wciaz jak posmaruje nia twarz aby sprawdzic czy moze tym razem bedzie lepiej zawsze na drugi dzien mam cos na buzi:/ ale wiekszosc forumowiczek chwali sobie ten produkt wiec ja jestem raczej wyjatkiem ktoremu szkodzi...
zuzaankaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 16:24   #274
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jako totalny laik ( wiec prosze o wyrozumialosc).Piszecie tutaj o ekspresowym serum HA+ lejek rozany....Ja wyczytalam ze olejek rozany jest dla skory tlustej czy moge wiec HA polaczyc z jakims innym odpowiednim dla skory tlustej...?
I pyt nr 2
- czy kwasik HA dziala jak zastrzyczki z k.hialuronowego.Tnz czy orzy dluzszym stosowaniu zmniejszaja sie bruzdy?

- co sadzicie to kapsulkach rybkach firmy GAL z wiesiolka? Na esentii ludziska pieja z zachwytu....
Żeby nie mylić - piszemy tu o oleju z dzikiej róży zalecanym dla skry suchej i dojrzałej (ponoć działa przeciwzmarszczkowo). Olejek różany kosztuje fortunę Chyba niewiele osób by było stać na takie serum. Olej z dzikiej roży jest tańszy ale w mojej opiniii bardz dobry. Kwas HA możesz mieszać z każdym olejem.

- czy zmniejszają się bruzdy...nie wiem, bo nie mam takwych. Ale wygładza buźkę to fakt, przynajmniej w czasie stosowania.

- Gal miałam - wiesiołek na twarz jakoś mi nie pdpasował, ale wewnętrznie bardzo dobre kapsułki. No i ich rybki do paznokci z kreatyna - świetne! Bardzo polecam.
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 17:37   #275
milena72
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Żeby nie mylić - piszemy tu o oleju z dzikiej róży zalecanym dla skry suchej i dojrzałej (ponoć działa przeciwzmarszczkowo). Olejek różany kosztuje fortunę Chyba niewiele osób by było stać na takie serum. Olej z dzikiej roży jest tańszy ale w mojej opiniii bardz dobry. Kwas HA możesz mieszać z każdym olejem.

.
hahaha...no,widac ze straszny laik sie trafil.... . Dziekuje za odpowiedz...sprobuje moze cos pokombinowac...na razie zamowilam "gotowca"....

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806
milena72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 17:58   #276
Ivvonka
Zadomowienie

Dzisiaj Mikolaj przyniosl mi maseczke Lerosett (kiedys juz uzywalam i bylam zadowolona) i mleczko Avene dzieciaczka 40+
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 22:19   #277
meredith85
Raczkowanie

Przeczytalam ten watek i mam pytanie do Ivvonki. Wszystkie mowicie, ze do kwasow trzeba uzywac filtrow, a w niektorych twoich postach pojawily sie wypowiedzi ze stosujesz maseczke aspirynowa i tonik octowy i jednoczesnie ze nie uzywasz filtrow, te pudry mieneralne cie chronia? Jak to wkoncu jest bo chcialabym tez uzyc tej maseczki i toniku i nie wiem co robic.
meredith85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 00:23   #278
CzarnyElf
Zakorzenienie

Czytam tak o tych olejkach i z ciekawosci kupilam sobie olejek rozany Aubrey Organic:zawiera tylko jeden skladnik:100% certified organic Rosa MosquetaRose Hip Seed Oil. Ma za zadanie nawilzac i wyrownywac koloryt skory,podobno tez rozjasnia przebarwienia.Na razie testuje go na przedramieniu gdzie mam przebarwienie ktore nie chce sie goic-dzisiaj jest jakby bledsze.Troche boje sie go testowac na twarzy-dosc intensywnie pachnie ale szybko sie wchlania:

http://www.aubrey-organics.com/produ...t=15&subcat=29

Ivvonka-ja tonik octowy odstawilam-ciagle mialam zanieczyszczona twarz po nim
Stary 2007-06-02, 10:03   #279
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dołączam do grona "naturystek". Ostatnio zmeczona chemią i bezskuteczną walką z wypryskami przeszłam (prawie całkowicie - wyjątkiem jest tylko żel Ziai Calma do mycia buzi) na naturę i to jest to! Wypróbowałam samorobnego Decleora Ylang Ylang, wiesiołka i inne oleje, a ostatnio moim hitem jest jojoba z olejkami: herbacianym, lawendowym i rozmarynowym. Bardzo jestem zadowolona. Maluję się minimalistycznie - tylko pudrem jedwabnym Hauschki (trudno to nazwać malowaniem...).
Poszukuję czegoś delikatnego i naturalnego do mycia buzi. Byłabym wdzięczna za recenzje glinek Logony, o których była już mowa w wątku.
niezamienna_juz_na_nic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 13:00   #280
arba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dołączam do grona "naturystek". Ostatnio zmeczona chemią i bezskuteczną walką z wypryskami przeszłam (prawie całkowicie - wyjątkiem jest tylko żel Ziai Calma do mycia buzi) na naturę i to jest to! Wypróbowałam samorobnego Decleora Ylang Ylang, wiesiołka i inne oleje, a ostatnio moim hitem jest jojoba z olejkami: herbacianym, lawendowym i rozmarynowym. Bardzo jestem zadowolona. Maluję się minimalistycznie - tylko pudrem jedwabnym Hauschki (trudno to nazwać malowaniem...).
Poszukuję czegoś delikatnego i naturalnego do mycia buzi. Byłabym wdzięczna za recenzje glinek Logony, o których była już mowa w wątku.
To już moja stała śpiewka, ale soprawdzona Olejek do mycia twarzy z mazidel. Stosuję również samorobny micel (przepis Marianny na wątku mazidlanym jak znajdę ten przepis to dołącze link), bardzo prosty do zrobienia i świetnie zmywa filtry i pudry.
arba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 15:03   #281
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziękuję, Arbo, przymierzam się do tego od jakiegoś czasu... ale przeszkadza mi leń za kołnierzem i brak motywacji do złożenia zamówienia A który z mazidlanych olejków polecasz najbardziej?
Kiedyś Limaria dołączyła do mojego zamówienia imwitor_cośtam, miałam też lecytynę i umerdałam próbeczkę takiego olejku. Byłam nawet zadowolona... Muszę spróbować raz jeszcze
Stary 2007-06-03, 20:44   #282
meredith85
Raczkowanie

No to skoro Ivvonka jest nieobecna moze ktoras z dziewczyn mi powie czy przy uwzywaniu maseczki aspirynowej i/lub toniku octowego musze stosowac filtry a przynajmniej tak wysokie. 30 ,40 by nie wystarczylo ?
Stary 2007-06-03, 23:33   #283
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
No to skoro Ivvonka jest nieobecna moze ktoras z dziewczyn mi powie czy przy uwzywaniu maseczki aspirynowej i/lub toniku octowego musze stosowac filtry a przynajmniej tak wysokie. 30 ,40 by nie wystarczylo ?
Właściwie powinnaś, bo to kwasy, ale... to Twoja decyzja. Niewątpliwie natomiast filtry apteczne trudno zaliczyć do kosmetyków naturalnych.
Stary 2007-06-04, 13:23   #284
meredith85
Raczkowanie

No wlasnie chcialabym uniknac przebarwien ale na sama mysl o filtrach robi mi sie nieprzyjemnie. Dlatego chce wiedziec jakie jest ryzyko przy stosowaniu maseczki raz w tygodniu i toniku octowym codziennie. Noi czy jak bym musiala uzywac filtrow to nie moga byc te nizsze? Specjalistki od kwasow pomozcie prosze
Stary 2007-06-05, 16:15   #285
alnilam
Raczkowanie

Hej hej

Bardzo mnie cieszy ten watek bo powoli staje się jedyna w gronie kolezanek która uważa że im prostsze kosmetyki tym lepsze. Ja lubię do buzi mydełko Lipikar La roche, potem hydrolat różany na noc jakiś olej (dzika róża albo orzech laskowy) rano filtry (Bioderma)... ii tyle! i mam sliczna buzie, nawet podkład przestałam uzywac i puder i jakoś się nie świecę. Dawniej kupowałam całe SERIE kosmetyków i to nawet drogich jak Shishiedo czy Clinique, toniki maski, pilingi, serum, plasterki cuda... i nic... skóra była tylko bardzo zmęczona.

Zrobiłam ostatnio eksperyment - dziwiło mnie trochę czemu skóra na twarzy wyglądała aż tak gorzej w porównaniu z np. dekoltem czy przedramieniem. Oczywiście ona od urodzenia jest ciągle na słońcu, ale przedramiona i szyja przecież też a wyglądają duuuzo lepiej. I wtedy zrobiłam takie eksperyment że dokładnie te kosmetyki które stosuje na twarz wsmarowywałam w jedno miejsce na przedramieniu. Toniki, maseczki, serum, pilingi, kremy - wszystko!
Z przerażeniem zauważyłam że skóra tam stała się nadwrażliwa (uczulenia, wysypki, zaczerwienienia - wszystko co do tej pory działo się na twarzy) oraz wyskakują różne niespodzianki!! Polecam ten eksperyment wszystkim którzy lubią zbytnio przemęczać twarz wszystkimi nowinkami.
alnilam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 17:28   #286
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez alnilam Pokaż wiadomość
Hej hej

Bardzo mnie cieszy ten watek bo powoli staje się jedyna w gronie kolezanek która uważa że im prostsze kosmetyki tym lepsze. Ja lubię do buzi mydełko Lipikar La roche, potem hydrolat różany na noc jakiś olej (dzika róża albo orzech laskowy) rano filtry (Bioderma)... ii tyle! i mam sliczna buzie, nawet podkład przestałam uzywac i puder i jakoś się nie świecę. Dawniej kupowałam całe SERIE kosmetyków i to nawet drogich jak Shishiedo czy Clinique, toniki maski, pilingi, serum, plasterki cuda... i nic... skóra była tylko bardzo zmęczona.

Zrobiłam ostatnio eksperyment - dziwiło mnie trochę czemu skóra na twarzy wyglądała aż tak gorzej w porównaniu z np. dekoltem czy przedramieniem. Oczywiście ona od urodzenia jest ciągle na słońcu, ale przedramiona i szyja przecież też a wyglądają duuuzo lepiej. I wtedy zrobiłam takie eksperyment że dokładnie te kosmetyki które stosuje na twarz wsmarowywałam w jedno miejsce na przedramieniu. Toniki, maseczki, serum, pilingi, kremy - wszystko!
Z przerażeniem zauważyłam że skóra tam stała się nadwrażliwa (uczulenia, wysypki, zaczerwienienia - wszystko co do tej pory działo się na twarzy) oraz wyskakują różne niespodzianki!! Polecam ten eksperyment wszystkim którzy lubią zbytnio przemęczać twarz wszystkimi nowinkami.
Alnilam nie martw sie nie jestes jedyna, ja tez odkad zaczelam uzywac mniej i prosciej to cere mam lepsza niz za dawnych lat. Jak sobie przypomne moje kosmetyczne poczatki, gdy oglupiala przez kobiece gazetki wcieralam to wszystko, na kazda partie ciala co innego, peeling, maseczka taka, siaka, a teraz to tak zaluje, ze tego co robie i wiem teraz nie wiedzialam wczesniej nie tracilabym czasu i pieniedzy i mialabym mniej rozczarowan ech...
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 18:32   #287
Nikita-v
Zadomowienie

ja również dołączam do naturystek kosmetycznych.
Z powodu tradziku w dość zaawansowanym stanie całą młodość stosowałam całe serie antytrądzikowe - wiadomo skonczyło sie mega przesuszeniem i wielkimi ranami na twarzy.
Póxniej przyszedł czas na dermatologa...poszły w ruch antybiotyki i sterydy - skonczyło się uwrażliwieniem twarzy i niestety rumieniem.
w pewnym wieku trądzik ograniczył się.. wiec zaczełam stosowac znów zwykłe kosmetyki.. moja twarz wygladała raz gorzej raz lepiej.. wiadomo jak bywa.. ale do ideału brakowało jej wiele...

pózniej przezyłam fascynację BK, kwasy, retini itp. twarz rzeczywiscie była dużo ładniejsza... ale cóż z tego gdy ciągle miała odcień różowy.

wreszcie jakis czas temu powiedziałam basta i skonczyłam wszelkie eksperymenty... a moja buzia to od tego czasu cudo, ładnie blada, zaro podrażnien, zero niespodzxianek, wiadomo zaskórniki jeszcze się czają na nosie i brodzie.. ale przestałam z nimi obsesyjnie walczyc.

moja cała pielęgnacja wygląda teraz tak:
rano - hydrolat plus filtr plus skrobia
wieczorem : myje twarz pianką do cery naczynkowej a póxniej nakładam na zmiane raz emolient, raz VI.
Czasem używam tonika Cliniqu do cery suchej albo maseczki z glinki ale jest to rzadki wyskok... raz na tydzien/dwa

zreszygnowałam z podkładów, baz, kompaktów itp... i nakładam je tylko na wieczorne okazje a rzadko je mam...
i dopiero teraz czuje ze moja skóra odżyła... nigdy nie wyglądała tak promiennie i zdrowo.
Zero podrażnien, zero rumieni, zero zapychania... czysta natura, gorąco polecam
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 21:56   #288
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziewczyny, wybaczcie, ale Wy chyba mylicie pojęcia. Filtry chemiczne z natury nie są naturalne... Wiem, że zaraz wywołam burzę, ale za naturalne moga uchodzić tylko filtry fizyczne - ma je w ofercie kilka firm, n. Lavera, dr Hauschka. Czy są przyjemne w stosowaniu i czy skuteczne - to oczywiście inna sprawa. Większość z Was pisze o pielęgnacji prostej, ale nie o naturalnej. Co nie znaczy oczywiście, że nienaturalna czy półnaturalna jest zła...
Stary 2007-06-06, 13:33   #289
czwórka
Raczkowanie

No witam Was dziewczyny! Ja również stosuję naturalną pielegnację i unikam chemii w kosmetykach jak tylko mogę. Bardzo lubię mydełka Ekosensu, która pięknie oczyszczają skórę, nie wysuszają i nawilżają. I w związku z tym pytanie: czy może któraś z Was wie czy mydełko naturalne roślinne bazowe zostało wycofane? Nie widzę go na stronie. Oprócz tego stosuje olej arganowy, oliwkę Hipp i krem z aloesu. Cera raczej bez zarzutu, a w porównaniu z cerą przed laty, kiedy używałam "cudownych" kosmetyków z drogerii to poprostu jest bajeczna.
czwórka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 13:55   #290
arba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziękuję, Arbo, przymierzam się do tego od jakiegoś czasu... ale przeszkadza mi leń za kołnierzem i brak motywacji do złożenia zamówienia A który z mazidlanych olejków polecasz najbardziej?
Kiedyś Limaria dołączyła do mojego zamówienia imwitor_cośtam, miałam też lecytynę i umerdałam próbeczkę takiego olejku. Byłam nawet zadowolona... Muszę spróbować raz jeszcze
Do olejku myjącego stosuję oliwkę Hippa. Początkowo robiłam na bazie olejków różanego, maceratu kasztanowego ale po pierwsze to droga sprawa a po drugie nie widzę żadnej różnicy pomiędzy oliwką hippa a innymi olejkami akurat w tym przepisie. Taki myjoł po prostu ma za zadanie dobrze umyć i nie podrażnić, a w tej roli oliwka hippa b dobrze się sprawuje.

Do serum najlepiej podpasowała mi makademia i ogórecznik.
Stary 2007-06-07, 14:02   #291
arba
Raczkowanie

[dubel
Stary 2007-06-08, 20:41   #292
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Do olejku myjącego stosuję oliwkę Hippa. Początkowo robiłam na bazie olejków różanego, maceratu kasztanowego ale po pierwsze to droga sprawa a po drugie nie widzę żadnej różnicy pomiędzy oliwką hippa a innymi olejkami akurat w tym przepisie. Taki myjoł po prostu ma za zadanie dobrze umyć i nie podrażnić, a w tej roli oliwka hippa b dobrze się sprawuje.
Dzięki, też mam Hippa, spróbuję w przyszłości, bo teraz ukręciłam sobie olejek z oleju winogronowego i odrobinki konopnego.
Stary 2007-06-10, 18:15   #293
meredith85
Raczkowanie

Arba a jak konkretnie robisz ten olejek myjacy na bazie Hippa? Po prostu zamiast jednego olejku dajesz Hippa i jeszcze jakis olejek do tego czy jak ?
Stary 2007-06-12, 11:36   #294
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
No witam Was dziewczyny! Ja również stosuję naturalną pielegnację i unikam chemii w kosmetykach jak tylko mogę. Bardzo lubię mydełka Ekosensu, która pięknie oczyszczają skórę, nie wysuszają i nawilżają. I w związku z tym pytanie: czy może któraś z Was wie czy mydełko naturalne roślinne bazowe zostało wycofane? Nie widzę go na stronie. Oprócz tego stosuje olej arganowy, oliwkę Hipp i krem z aloesu. Cera raczej bez zarzutu, a w porównaniu z cerą przed laty, kiedy używałam "cudownych" kosmetyków z drogerii to poprostu jest bajeczna.

czwórka z tego co się zdążyłam zorientować Ekosens mydełka wsytawia fazowo - tzn. są takie okresy kiedy danego mydła nie ma w sprzedaży bo np. dopiero się robi, albo suszy. Musisz sie zubroić w cierpliwość i albo poczekać, albo napisać do nich z zapytaniem. Mydełko na pewno wróci do sklepu.

pozdrawiam wszystkie naturalki i jak miło że topic znów się trochę ożywił
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 18:32   #295
arba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Arba a jak konkretnie robisz ten olejek myjacy na bazie Hippa? Po prostu zamiast jednego olejku dajesz Hippa i jeszcze jakis olejek do tego czy jak ?
Na podstawie przepisu z mazideł (mniej więcej ). Tyle tylko że zamiast tamtejszych olejów daję Hippa.
Stary 2007-06-12, 22:33   #296
meredith85
Raczkowanie

Czyli moge zrobic cos takiego

oliwka hipp
polysorbate85
olejowy ekstrakt z rozmarynu

Dobrze rozumiem ?
Stary 2007-06-13, 08:56   #297
czwórka
Raczkowanie

Dzięki choomik za odpowiedź. Masz rację, że tak jest, bo ja w geście rozpaczy chciałam kupić mydełko bazowe kastylijskie, które było dzień wcześniej na liście i jak weszłam to go już nie było i się zorientowałam, że poprostu nie mają teraz go do sprzedaży, bo pewnie leżakuję czy tak coś innego robi. Tak więc czekam sobie cierpliwie aż się wyleżakują.
czwórka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 20:25   #298
majka.xxx
Raczkowanie

GG do majka.xxx

Oh naczytalam sie i zabralam ochoty na zmiany w pielegnacji. Mam cere mieszana, zaskorniki w strefie T itd. Ale co mi z tego, kiedy wszystkie kosmetyki pochodza glownie ze sklepow aptecznych, a ja mieszkam w UK i z wysylka bedzie problem co moglybyscie mi poradzic. Czy ktoras wizazanka mieszka w Angli i ma jakis pomysl ???
dziekuje i pozdrawiam Maja
co mi moglybyscie poradzic

Juz na zawsze.........
majka.xxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 16:30   #299
isabellcia
Przyczajenie

witaj, ja jestemw Irlandii ale jest calkiem nowy sklep cos co moze Cie zainteresowac: www.biolander.co.uk mam szampon i rekawice stamtd rekawica naprawde dobra sprawa,szampon nieperfumowana wiec ma aromat naturalny jak zreszta wszystko w tym skelpei-jakmozna przeczytac 100% rosllinny sklad kosmetykow.. moze Cisie przyda link.. pozdrawiam
isabellcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 00:44   #300
majka.xxx
Raczkowanie

GG do majka.xxx

Witaj na wizazu
Bardzo dziekuje za adres stronki, super sklep. Bede musiala wszystko wnikliwie przejzec
Pozdrawiam Maja

Juz na zawsze.........
majka.xxx jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości