Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-23, 19:29   #211
rudzitsu
Raczkowanie

Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
oczywiście że tak jest to kilkakrotnie wspomniane na BK
hmmm moja wiedza zatrzymała się na informacji "nie łączyć wit. C ze składnikami roślinnymi". Dlatego myślałam, że hydrolaty odpadają. dzięki
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:01   #212
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Yvvonka a spójrz na ten produkt:

http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/308

i delikatniejsza wersja:

http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/309

Odrazu mówiie, że nie próbowałam, ale szykuje sie na niego pod koniec miesiąca. Tam są 3 recenzje które mogą być pomocne.

Hmm..

Lavaerde Patchuoli
Skład: woda, lavaerde, gliceryna, spirytus winny, mieszanka olejków eterycznych, ekstrakt z neem, oleje z paczuli

Nie wiem w sumie czy gliceryna moze mnie zapchac, ale wiadomo, ze moze Balabym sie spirytusu troche... Mieszanki olejkow eterycznych moga mnie uczulac (takie uczulenie mialam po pudrze jedwabnym Hauschki)

Biała Lavaerde
Skład: woda oczyszczona, mineralna ziemia wulkaniczna, ekstrakt z lotusa, mieszanka olejków eterycznych

Tu jest lepiej...

Edit. Nawet fajny ten sklep, wlasnie przegladam ich oferte...

A co Wy na to?

http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/459

Mleczko do mycia twarzy z szaławią

Ingredients: Water, herbal extracts of sage*, and witch hazel*, rose blossom water*, olive oil*, pea starch*, lecithin*, cetyl alcohol, genuine essential oils of sage*, myrtle* and tea tree*.

Widze tutaj same fajne naturalne skladniki

Z tej serii fajny bylby tonik szalwiowy, ale ma alkohol w skladzie.
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:24   #213
Ivvonka
Zadomowienie

Dodaje nastepnego "typa":

http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/644
Sheabutter - Mleczko do mycia twarzy

Ingredients (INCI): Aqua, Olea europaea*, Lecithin*, Pisum sativum*, Butyrospermum parkii*, Rosa damascena*, Cetyl alcohol.

Hm...
Stary 2006-11-23, 21:42   #214
201608040942
Konto usunięte

Te produkty sa kosmetykami naturalnymi, bardzo popularnymi w Niemczech i jak na takie ksoemtyki przystalo maja alkohol. Ja ich akurat nie uzywalam, ale mojej cerze naczynkowej alkohol nie robi krzywdy w takich kosmetykach. Chyba jest nautralizowany przez inne skladniki, ale jak ktos jest bardzo na niego wrazliwy to musi uwazac
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 22:27   #215
Ivvonka
Zadomowienie

Alkohol alkoholowi nierowny. Wystrzegam sie denaturowego, ale cetylowy chyba nie jest grozny:

Cetyl Alkohol – substancja pochodzenia różnego – alcohol cetylowy. Nadaje preparatom konsystencje, reguluje lepkość, poprawia stabilność. Ułatwia ich rozprowadzanie tak by nie zostawiały lepkiego filmu. Posiada właściwości wygładzające
Stary 2006-11-24, 00:14   #216
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Yvvonka - fajną markę wylosowałaś ja mam krem Martiny Gebhardt - sheabutter i jest naprawdę pierwsza klasa.
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 14:33   #217
dhama
Raczkowanie

Wink Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

dziewczyny, właśnie, jak to jest z tym alkoholem?na stronie Hauschki jest napisane
Dlaczego w biokosmetykach można wyczuć alkohol?

W kosmetykach Dr.Hauschka alkohol nie jest stosowany jako rozcieńczalnik preparatu.
Wyczuwalna zawartość alkoholu w niektórych kosmetykach Dr.Hauschka jest niewielka i pochodzi z użytych do wyprodukowania danego preparatu składników. Składniki te, to najczęściej wyciągi alkoholowe substancji, których uzyskanie nie jest technicznie możliwe na innej drodze np. poprzez ekstrakcję wodną.

i to wydaje sie w porządku, tylko dlaczego w większości kosmetyków H. alkohol(denat.) jest na drugim (no w każdym razie wysoko) miejscu w składzie?jeśli jest go mało (tak jak mówią) czy nie powinien być gdzieś na końcu? może mi rozjaśnicie trochę, bo mnie chyba, niestety, ten alkohol podrażnia (moje policzki są czasami czerwone po lotionie Hauszki, irysie Weledy) czy to znaczy że wszystkie "naturalne" kosmetyki nie dla mnie? chciałam bardzo spróbować Lavery, ale tam też wszędzie "wodno-alkoholowy ekstrakt"? byłabym wdzięczna , bo właśnie przechodzę na jak najbardziej naturalną pielęgnację, tylko idzie mi powoli, przeszkadza najbardziej pustki w kasie i świadomość szafek pełnych zapasów
dhama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 14:51   #218
Contax
Zakorzenienie

Alkohol dodawany tak szczodrze pełni rolę naturalnego konserwanta
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 16:49   #219
201608040942
Konto usunięte

dhama, w eikszosci KN jest zwykly alkohol, na ktory jak juz wiesz nie mozesz sobie pozwolic. Ale czasami znajdzie sie jakas firmy, badz kosmetyk , w ktorym nie ma alkoholu denaturowego. Tu juz dziewczyny ta Lavaerde wymienily, ja moge dodac krem Wind und Wetter creme z serii dla dzieci od Weleda i Cold Creme od Weleda tez nie ma alkoholu, ale sa to dosc tluste kremiki, wiec nie kazdemu moga pasowac. Kapsulki rozane od Weleda tez nie maja alkoholu, jak i olejek regulujacy od DR. Hauschka. Tak sie zastanawiam czy mialam cos jeszcze bez alkoholu... Ogolem ja na niego nie zwracam uwagi, bo moich naczynek nie podraznia. Wy<bor sie bardzo zaweza, ale cos znalezsc mozna. Do tego mozesz sobie sama co nie co ukrecic.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 17:28   #220
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Dodaje nastepnego "typa":

http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/644
Sheabutter - Mleczko do mycia twarzy

Ingredients (INCI): Aqua, Olea europaea*, Lecithin*, Pisum sativum*, Butyrospermum parkii*, Rosa damascena*, Cetyl alcohol.

Hm...
Właściwy link do mleczka o wyżej wymienionym składzie:
http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/642

W składzie jest woda, oliwa z oliwek, lecytyna, groszek (prawdopodobnie skrobia, podobnie jak w innych z tej serii), masło shea, róża (ekstrakt?), alkohol cetylowy. Żadna filozofia...
To mleczko absolutnie nie jest warte swojej ceny. Jedynym kosztownym składnikiem może być ta Rosa damascena, ale to nie jest nawet olejek eteryczny, bo produkty z tej serii ponoć ich nie zawierają. Na dodatek jest tego zaledwie 150 ml.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-11-24 o 18:25 Powód: opisałam niewłaściwy produkt
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 21:56   #221
Ivvonka
Zadomowienie

Chyba taniej ukrecic sobie takie mleczko z mazidel?

Dzisiaj wstapilam (pierwszy raz!) do sklepu SABON. Zakupilam probke mydelka (pani odkroila mi cienki pasek) z blota z Morza Martwego - pani zapewniala mnie, ze nie ma zadnych chemicznych subtancji, ze nie moze nawet lezec mokre, bo sie rozpusci. Zapytalam o wodorotlenek sodu - ponoc tez go nie ma. Ale oczy moga szczypac, bo ma w sobie sol. Hm... Jak je wyprobuje, to dam znac
Stary 2006-11-25, 00:07   #222
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

sabon, sabon...ehh bardzo ładnie wyglądająca, ekskluzywna firma udająca, że produkuje naturalne kosmetyki a parabeny pachją do wszystkiego. Składów na ich stronie nie uświadczysz - na amerykańskiej wersji strony podają bardzo ogólnikowo co fajniejsze składniki.
Argument, że mydło nie może leżeć wilgotne bo rozmięknie ponieważ nie zawiera zasady sodowej jest śmieszny - mydła ekosensowe też rozmiękają a zasadę takową zawierają, ale nie zawierają utwardzaczy. Nasza modka jest kosmetyczką o ile się nie mylę? Może ona wie jak można zrobić mydło bez zasady sodowej albo potasowej? Bo nijak z samej soli i oleju mydło nie wyjdzie.
Nie ufam firmom które ukrywają składy swoich kosmetyków.
Stary 2006-11-27, 00:05   #223
Ivvonka
Zadomowienie

Hm... Wiec chyba to mydlo pojdzie na cialo Poki co, z Alepu jestem bardzo zadowolona - widze duza poprawe cery - jest gladka, mniamusna! Jednak troche jest przesuszona na nosie i czole - chyba od suchego powietrza. Zastanawiam sie nad czyms nawilzajacym (oleje na razie odpadaja) - cos naturalnego... Jogurt juz wyprobowalam.
Stary 2006-11-27, 15:52   #224
rudzitsu
Raczkowanie

Chooomiku, przeglądając polecony przez Ciebie wątek na kafeterii znalazłam Twoją wypowiedź o stosowaniu jakiejś bazy-serum pod podkład rhea. Możesz napisać co to za baza? (proszę nie każ mi przebijać się przez gąszcz 456 stron ) Niedługo powinnam otrzyma próbki kosmetyków mineralnych.
Stary 2006-11-27, 18:30   #225
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

rudzitsu - pewnie chodzi Ci o serum nawilżające z Mazideł. Olej z dzikiej rózy i kwas hialuronowy - bardzo fajne, proste, ekspresowe serum (troszkę kwasu HA wylewasz w zagłębienie dłoni, dodajesz 4 krople oleju z dziekiej róży, mieszasz i na paszczę), dobrze mi się rhea na nim trzyma.
Stary 2006-11-27, 19:17   #226
rudzitsu
Raczkowanie

Cytat:
rudzitsu - pewnie chodzi Ci o serum nawilżające z Mazideł. Olej z dzikiej rózy i kwas hialuronowy - bardzo fajne, proste, ekspresowe serum (troszkę kwasu HA wylewasz w zagłębienie dłoni, dodajesz 4 krople oleju z dziekiej róży, mieszasz i na paszczę), dobrze mi się rhea na nim trzyma.
Oleju z róży nie posiadam, ale spróbuję z ogórecznikiem i komosą. Chociaż po tych serach ekspresowych zostaje mi tłustawa warstewka na twarzy, dlatego nie przyszłoby mi do głowy, żeby tego użyć pod makijaż, bo się święcę. Ale nie prorokuję póki nie sprawdzę. Dzięki
Stary 2006-11-28, 20:58   #227
zuzaankaaa
Raczkowanie

chcialabym was prosic o podanie stronki z jakiej najlepiej kupic probki podkladow rhea?? bede wdzieczna i z gory dziekuje
zuzaankaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 21:12   #228
Ivvonka
Zadomowienie

Najlepiej z www.kosmetykidlaciebie.pl - ale dosyc dlugo czeka sie na przesylke. Ewentualnie poszukac na allegro sprzedawcy Malika - tez ponoc sprzedaje probki i szybko wysyla.
Stary 2006-11-28, 21:32   #229
Ivvonka
Zadomowienie

Chcialabym tez podzielic sie pewnym mineralkowym spostrzezeniem: tak jak faktycznie buzka po jakims czasie dosc mocno sie blyszczala w strefie T, tak obecnie po paru godzinach jest mimimalny, naturalny blask tylko na czole. Jak widac buzia przyzwyczaila sie do tego minimalizmu. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam czyste pory i gladka twarz. Zadnego pryszczyka, nawet najmniej krostki! Naczynka w porzadku, buzka jest blada. Naprawde dawno nie bylam tak zadowolona . Wygladam bardzo naturalnie z makijazem Rhea. Bez troszeczke mi brakuje do idealu, ale jestem blisko W kazdym razie bez czuje sie tez komfortowo (a dawno tak sie nie czulam bez makijazu). Slady po wczesniejszych wypryskach goja sie do konca - nie zostawiajac zadnych plam ani wglebien.

Mam jednak dwie blizenki z boku twarzy (po bledach mlodosci ), ktore chcialabym usunac. Robilam juz na nie dwa ziolowe peelingi dr Schrammek w gabinecie, sa o wiele plytsze, ale wciaz troche widoczne dla mnie(jak wsadze nos w lustro powiekszajace)... Zastanawiam sie co sobie na nie ukrecic by je punktowo delikatnie zluszczac. Moze tonik z kwasem l-mlekowym? Co myslicie?
Stary 2006-11-29, 08:56   #230
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Chcialabym tez podzielic sie pewnym mineralkowym spostrzezeniem: tak jak faktycznie buzka po jakims czasie dosc mocno sie blyszczala w strefie T, tak obecnie po paru godzinach jest mimimalny, naturalny blask tylko na czole. Jak widac buzia przyzwyczaila sie do tego minimalizmu. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam czyste pory i gladka twarz. Zadnego pryszczyka, nawet najmniej krostki! Naczynka w porzadku, buzka jest blada. Naprawde dawno nie bylam tak zadowolona . Wygladam bardzo naturalnie z makijazem Rhea. Bez troszeczke mi brakuje do idealu, ale jestem blisko W kazdym razie bez czuje sie tez komfortowo (a dawno tak sie nie czulam bez makijazu). Slady po wczesniejszych wypryskach goja sie do konca - nie zostawiajac zadnych plam ani wglebien.

Mam jednak dwie blizenki z boku twarzy (po bledach mlodosci ), ktore chcialabym usunac. Robilam juz na nie dwa ziolowe peelingi dr Schrammek w gabinecie, sa o wiele plytsze, ale wciaz troche widoczne dla mnie(jak wsadze nos w lustro powiekszajace)... Zastanawiam sie co sobie na nie ukrecic by je punktowo delikatnie zluszczac. Moze tonik z kwasem l-mlekowym? Co myslicie?

Ivvonko a jak Ty radzisz sobie z filtrami i podkładem mineralnym? Czy w ogóle ich teraz nie stosujesz? Ja sobie nie radzę, dlatego mineralki uzywam na wieczorne wyjścia jak narazie
foxina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 11:41   #231
Erato
Wtajemniczenie

Moje próbkowe spostrzeżenia dotyczące mineralnych kosmetyków Rhea: podkład absolutnie nie dla mnie Owszem, dobrze kryje, wygląda naturalnie (ale tylko o ile nałoży się go naprawdę minimalną ilość), niestety jest fatalny dla cery z widocznymi nierównościami (rozszerzone pory, blizenki), bo w ogóle nie daje efektu wygładzenia. Ale najgorsze jest to, że w moim przypadku powoduje wściekłe przetłuszczenie cery, co w konsekwencji powoduje to, że nici z obiecywanej trwałosci takiego podkładu. Nakładam - skóra zaczyna produkować mnóstwo sebum - makijaż się rozpływa. Pomijam, że kolor Natural Light był dla mnie beznadziejny, wyglądałam jak chora, jakis taki chorobliwie-blado-zielonkawy wyszedł na mnie
Puder matujący jest taki-sobie, niby matuje i nie wybiela, ale jednak od kaolinu wolę skrobię.
Cienie są bardzo przyjemne, nawet trwałość do przyjęcia, chociaż rzeczywiście nie rewelacyjna. Spośród zamówionych próbek bardzo spodobał mi się kolor Champagne, cielisty beż z błyszczącymi drobinkami.
Ogólnie Rhea nie powaliła mnie na kolana, nie wyobrażam sobie np. stosowania ich podkładów na tłustą trądzikową cerę Zapewne zamówię sobie cienie do oczu, bo gama kolorów imponująca

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 11:51   #232
koteknaplotek
Zadomowienie

Na mojej meczonej zorakiem twarzy mineralki Rhea tez wypadaja srednio. Mam podobne odczucie jak Erato, ze twarz sie szybko robi tlusta. Podklad mam w kolorze Natural medium i sam kolor jest fajny ale jakos tak blado wygladam. Mam probki dwoch pudrow brazujacych- te kolory dla jasnej karnacji i.... jak zobaczylam kolor tego matowego - no to to ja mam podklad w takim kolorze. Ten kolor sprawil jedynie ze nie wygladalam trupio w samym podkladzie, efektu brazujacego raczej nie bylo. Ten drugi kolo, z polyskiem jest fajny ale jesli stosowac na dzien to minimalnie, bo faktycznie ma miedziany polysk. Korektor jak korektor, maskuje dobrze Mam jeszcze ten puder rozswietlajacy ale nie mialam okazji go uzyc.
Mineralki fajne ale ... nie kupie calych opakowan.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 12:08   #233
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Moje próbkowe spostrzeżenia dotyczące mineralnych kosmetyków Rhea: podkład absolutnie nie dla mnie Owszem, dobrze kryje, wygląda naturalnie (ale tylko o ile nałoży się go naprawdę minimalną ilość), niestety jest fatalny dla cery z widocznymi nierównościami (rozszerzone pory, blizenki), bo w ogóle nie daje efektu wygładzenia. Ale najgorsze jest to, że w moim przypadku powoduje wściekłe przetłuszczenie cery, co w konsekwencji powoduje to, że nici z obiecywanej trwałosci takiego podkładu. Nakładam - skóra zaczyna produkować mnóstwo sebum - makijaż się rozpływa. Pomijam, że kolor Natural Light był dla mnie beznadziejny, wyglądałam jak chora, jakis taki chorobliwie-blado-zielonkawy wyszedł na mnie
Puder matujący jest taki-sobie, niby matuje i nie wybiela, ale jednak od kaolinu wolę skrobię.
Cienie są bardzo przyjemne, nawet trwałość do przyjęcia, chociaż rzeczywiście nie rewelacyjna. Spośród zamówionych próbek bardzo spodobał mi się kolor Champagne, cielisty beż z błyszczącymi drobinkami.
Ogólnie Rhea nie powaliła mnie na kolana, nie wyobrażam sobie np. stosowania ich podkładów na tłustą trądzikową cerę Zapewne zamówię sobie cienie do oczu, bo gama kolorów imponująca
Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Na mojej meczonej zorakiem twarzy mineralki Rhea tez wypadaja srednio. Mam podobne odczucie jak Erato, ze twarz sie szybko robi tlusta. Podklad mam w kolorze Natural medium i sam kolor jest fajny ale jakos tak blado wygladam. Mam probki dwoch pudrow brazujacych- te kolory dla jasnej karnacji i.... jak zobaczylam kolor tego matowego - no to to ja mam podklad w takim kolorze. Ten kolor sprawil jedynie ze nie wygladalam trupio w samym podkladzie, efektu brazujacego raczej nie bylo. Ten drugi kolo, z polyskiem jest fajny ale jesli stosowac na dzien to minimalnie, bo faktycznie ma miedziany polysk. Korektor jak korektor, maskuje dobrze Mam jeszcze ten puder rozswietlajacy ale nie mialam okazji go uzyc.
Podpisuję się - przetłuszczają cerę i w moim odczuciu duszą ,
nawet próbek nie udało mi się zużyć do końca.
Od matującego kaolinu o niebo lepszy jest jedwabny H - ja też jestem na nie .
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 12:32   #234
Erato
Wtajemniczenie

Jak nakładałam ten kaolin, to się poczułam przez chwilę jak na budowie, tak gipsem zaleciało

Stary 2006-11-29, 12:39   #235
uskow
Zadomowienie

Ja tylko raz wypróbowałam każdą próbkę. Sypkiego pudru chyba nawet nie otwierałam. Dla mnie Rhea odpada.

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:42   #236
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jak nakładałam ten kaolin, to się poczułam przez chwilę jak na budowie, tak gipsem zaleciało
Faktycznie, zapaszek mineralek pozostawia wiele do zyczenia Czasami czuje sie, jakbym sie ziemia obsypywala

Co do przetluszczania - mialam to samo, ale nie przerazalo mnie to, bo takie przetluszczenie mialam nawet po Matmate za 200 zl. Po prostu jestem przyzwyczajona, ze taka moja natura - miec blask na twarzy. Ale o dziwo, cera przestala sie przetluszczac i teraz po caly dniu ledwie tylko na czole widac jakis delikatny blysk. Jestem mile zaskoczona

Nie testowalam Rhei na filtry, choc wiem, ze pewne Wizazanki tak sie maluja. Ale wierze, ze na tresciwych filtrach przy tlustych cerach moga byc uciazliwe. Raz wyprobowalam mineralki na serum z oleju arganowego i kwasu hialuronowego - wygladalam, jak rasowa pudernica! A po calym dniu wszystko zwazylo mi sie na twarzy

Ja od jakiegos juz dluzszego czasu w ogole nie uzywam zadnych kremow, nawet z filtrem. Zgodnie ze swoim zalozeniem naturalnej pielegnacji i tym, ze cera tlusta normalnie nie wymaga nawilzenia (chyba, ze sie ja czyms odwadnia: wysusza opalajac, czy stosujac kwasy). Ani na noc ani na dzien. Rhee nakladam solo na gola twarz, tak jak zaleca producent i wtedy sie sprawdza.

A, i dzieki temu ze mineralki mozna kolorystycznie mieszac ze soba, w koncu buzia nie odcina mi sie od szyi. Niestety, ciezko bylo mi dobrac podklad o gotowym kolorze, bo cere mam lekko rozowa, a szyje zolta. Dlatego bardzo polubilam delikatny bronzer, jest on idealny dla bladziutkich cer. Do tej pory bylam zakochana w Lavertu, ale wiadomo, ze Lavertu lubila zapychac. Mineralny bronzerek jest o wiele lepszy.
Stary 2006-11-29, 14:35   #237
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
koteknaplotek - jesli dobrze rozumiem - to puder brązujący matowy jest zbliżony kolorystycznie do natural medium podkładu tak? Właśnie się zastanawiam jaki puder brązujący zamówić i nie moge się na kolor zdecydować a jestem mocno bladolica (uzywam podkładu fair z mineralek).

Dziewczyny szkoda wielka, że wam minerały nie podpasowały, ale jak widać są one nie dal wszystkich. Ja jestem nadal w nich zakochana

Yvvonka - próbowałam nałożyć ostatnio podkład na gołą paszczę i wogóle mi się on nie trzyma...znaczy 0 krycia i koloru. Widać mam tak suchą cerę, że wszystko zjeżdża, a na serum z ha i olejem z dzikej róży - bomba. No i to wygładzanie o którym pisała Erato, że go brak - uzyskuje za pomocą tego serum.

Nie wiem czy ogłądałyście tą stronke o Bare Minerals którą podawałam wcześniej, ale ta minerlna firma - ma taką specjalną bazę (składu nie znam i nie wiem co w niej jest), którą się nakłada na paszcze przed nałożeniem minerałów, właśnie po to żeby wygładzić skórę i żeby mienrały się lepiej trzymały.Fajnie jest też spryskać nałożony makijaż wodą temalna - utrwala bardzo.

Powiem wam, że co cera to inne spostrzeżenia na temat minerałów. Moja mama ostatnio wypróbowała podkład - i wygląda w nim paskudnie. Zmarszczki widać bardzo i całość wygląda dość nieciekawie, a szkoda, bo musi się katować chemią, która jej bardzo szkodzi.

Pozdrawiam
Stary 2006-11-29, 14:44   #238
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
koteknaplotek - jesli dobrze rozumiem - to puder brązujący matowy jest zbliżony kolorystycznie do natural medium podkładu tak? Właśnie się zastanawiam jaki puder brązujący zamówić i nie moge się na kolor zdecydować a jestem mocno bladolica (uzywam podkładu fair z mineralek).

Pozdrawiam

Ja rozumiem, ze to do mnie mialo byc

Jesli jestes mocno bladolica to ten sheer tan brazujacy bedzie dla ciebie dobry. No ja tez niby blada jestem (bo jaka mam byc przy zoraku :P) ale podklad natural medium na mojej twarzy wychodzi strasznie blado. Jak przyloze woreczek z nim do reki w swietle dziennym to jest ze dwa tony jasniejszy.Z kolei puder brazujacy sheer tan wyrownal kolor na twarzy do naturalnego (prawie). Czyli on dla mnie brazujacy sam w sobie nie jest. Ale jesli ty uzywasz najjasniejszego podkladu no to mysle ze powinien byc dobry.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 15:30   #239
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Powiem wam, że co cera to inne spostrzeżenia na temat minerałów.
I nie tylko minerałów Dlatego to bardzo dobrze, że ktoś wpadł na prosty i genialny pomysł sprzedawania próbek tych kosmetyków. Dzięki temu się dowiedziałam, że podkład nie dla mnie, za to cienie mi nie znikają, jak tu niektórym

Stary 2006-12-01, 09:09   #240
foxina
Rozeznanie

To aż niesamowite ile podkłady mineralne wzbudzają sprzecznych emocji!
Czytając KWC i wątki o nich nasuwa się jedno, albo się je kocha albo nienawidzi

U mnie rewelacyjnie sprawdza się tylko na wieczór,kiedy chce ukryć zaczerwienie i ujednolicić kolor a nie chcę mieć tapety - ciężkiego fluidu i korektora. Gdyby był jedynym podkładem jaki posiadam, to chyba też bym się zniechęciła.

ah i przetestowałam wczoraj to ekspresowe serum z HA+olej z dzikiej róży i na to po chwili podkład mineralny.... mmm to jest to!
foxina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości