Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-07, 20:07   #1
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: Pasemka, zniszczone włosy, zamalowac?

Farbowanie włosów o wiele mniej niszczy je niz rozjaśnianie, więc ufarbowanie na kolor zbliżony do naturalnego jest rozwiązaniem lepszym. Jednak włosy rozjaśniane są pozbawione pigmentu , w związku z tym barwnik farby nie będzie miał czego " złapać" więc farba szybko się wypłucze. Stan taki będzie trwał do kilku farbowań.Z farb drogeryjnych odradzam Palette, bo jest najbardziej drapieżna, natomiast co do innych - zobacz na KWC, każda z nas ma inne włosy i preferencje. Oczywiście jest jeszcze jedna dobra opcja- fryzjer, on doradzi jaki kolor będzie odpowiedni, a dobry fryzjer ma tez dostęp do dobrych farb.

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 20:20   #2
NEA666
BAN stały

GG do NEA666
Pasemka, zniszczone włosy, zamalowac?

Witam.
Mam długie włosy naturalny kolor ciemny braz. Od połtora roku robie na nich blond pasemka. Teraz z efekcie moje włosy sa strasznie zniszczone, co 3-4 tygodnie podcinam koncowki ale one nadal sie rozdwajają. Uzywam odzywek, masek, nawet ostatnio szamponu vichy do wlosow zniszczonych ale jakos nie widac zadnego efektu aby ich stan sie poprawił. mam juz gdzies 3cm odrosty od tych pasemek. i wlasnie nie wiem czy zrobic dalej odrosty czy zamalowac na kolor mniej wiecej taki jak mam naturalny. co mniej bedzie niszczyc moje wlosy? i jesli zamalowac farbą to jaką mi polecicie? jaka pokryje te pasemka i jednoczesnie nie niszczy tak bardzo włosów?
Z gory dzieki za wszystkie rady i odpowiedzi.
NEA666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:20   #3
spray
KWC

Włosom, które były już rozjasniane i są mocno zniszczone, ten zabieg przyciemniania pomoże niewiele. Jedyny plus jest taki, że nie potraktujesz ich znowu utleniaczem, a pokryjesz mniej inwazyjną farbą. Takie farbowanie jest bardziej miłosierne dla włosa, to fakt, ale od samego koloru ich stan się nie polepszy . Pozwoli im tylko trochę odpcząć. Radzę Ci zainwestwać w profesjonalną maskę do włosów bardzo uwrażliwionych ( czyli bardzo zniszczonych zabiegami fryzjerskimi), np: Absolut Repair L'Oreal. na allegro nie są znowu takie strasznie drogie
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:55   #4
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Włosom, które były już rozjasniane i są mocno zniszczone, ten zabieg przyciemniania pomoże niewiele. Jedyny plus jest taki, że nie potraktujesz ich znowu utleniaczem, a pokryjesz mniej inwazyjną farbą. Takie farbowanie jest bardziej miłosierne dla włosa, to fakt, ale od samego koloru ich stan się nie polepszy . Pozwoli im tylko trochę odpcząć. Radzę Ci zainwestwać w profesjonalną maskę do włosów bardzo uwrażliwionych ( czyli bardzo zniszczonych zabiegami fryzjerskimi), np: Absolut Repair L'Oreal. na allegro nie są znowu takie strasznie drogie

Zgadzam sie , ze seria Loreal Absolut repair to zbawienie dla włosa

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 16:16   #5
styczeń1985
Raczkowanie

GG do styczeń1985

Również polecam serię Absolut Repair Nawet sam szampon u mnie zdziałał cuda

W poszukiwaniu...zagubioneg o
...gdzieś po drodze...sensu...
styczeń1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości