Jak zabrac sie do otwarcia zakladu kosmetycznego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-05-14, 13:42   #1
guest
Zakorzenienie

Jak zabrac sie do otwarcia zakladu kosmetycznego?

Prosze o wszelkie informacje dotyczace rozpoczecia dzialalnosci Zakladu Kosmetycznego .
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-14, 19:40   #2
olencja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Re: Jak zabrac sie do otwarcia zakladu kosmetycznego?

Trzeba iść do Urzędu Miasta i zarejestrować działalność. Tam jest taki specjalny dział i bierze się formularz i wypełnia. A także składa się wniosek o regon. Te wszystkie formalności trochę trwają. W formularzu należy napisać między innymi nazwę zakładu i przedmiot działalności. I tu radzę wymienić jak najwięcej bo mimo, że początkowo nie myślisz np. o usługach fryzjerskich to gdy będziesz takowych chciała udzielać to nie będziesz mogła. <font color=red>Tzn. będziesz mogła dopiero po pewnym czasie:</font> po wypełnieniu następnych papierków i dodatkowych opłatach i po czasie, w którym urzędnicy rozpatrzą twoją sprawę [img]icons/icon24.gif[/img]
olencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-14, 21:20   #3
guest
Zakorzenienie

Hmm... a ja słyszałem coś o wymogu, że właścicielka powinna być dyplomowaną kosmetyczką... Przy czym podkreślam - SŁYSZAŁEM - a tak na pewno i 100% to nie wiem.

Ale najlepiej będzie, jak temat naświetli Ci Beatka, ponieważ ona zna to wszystko z autopsji [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-05-14, 22:43   #4
olencja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Niestety (!!!) nie ma takiego wymogu [img]icons/icon9.gif[/img] Ale jak wejdziemy do UE to będzie.
olencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-14, 22:45   #5
guest
Zakorzenienie

Choć tyle dobrego z UE... [img]icons/icon12.gif[/img]
Stary 2002-05-14, 22:52   #6
guest
Zakorzenienie

Po wejściu do UE będzie też obowiązywać przepis umieszczania pełnego składu chemicznego na wszystkich kosmetykach i innych produktach chemicznych, z czego akurat ja się cieszę)
Stary 2002-05-14, 22:55   #7
guest
Zakorzenienie

Ktoś by przypuszczał, że same dobre rzeczy w tej UE nas czekają...
Cóż, ja się też cieszę na wiele takich rzeczy... w końcu niekompetencja polskich urzędasków trochę będzie ograniczona - przez niekompetencję urzędasków z Brukseli [img]icons/icon12.gif[/img]
Stary 2002-05-14, 22:59   #8
guest
Zakorzenienie

Ale co mnie śmieszy wiele produktów spożywczych będzie zakazanych a ich sprzedaż będzie nielegalna, np mleko od krowy, jak się taką babcię złapie co sprzedaje w plastikowych butelkach prawdziwe mleko od krowy to od razu gzrywna, a Czesi teraz płaczą, po po wejściu do UE nie wolno będzie legalnie produkować i sprzedawać prawdziwej Śliwowicy.
Stary 2002-05-15, 00:06   #9
guest
Zakorzenienie

Basik
Nie zawracajmy sobie tym głowy... Spójrzmy na to od dobrej strony. Ty będziesz mieć gotowe składy chemiczne kosmetyków, a ja wyjeżdżając do UK nie będę musiał tłumaczyć, że Polak przyjeżdża w biznesie, a nie malować komuś "na czarno" mieszkania... [img]icons/icon7.gif[/img]

Miłego popołudnia, u mnie już północ [img]icons/icon7.gif[/img]
papaty
Zło
Stary 2002-05-15, 00:12   #10
guest
Zakorzenienie

A ja się akurat tym nie martwię, bo nie lubię zarówno mleka prosto od krowy a tym bardziej obca mi jest śliwowica
Szkoda tylko, że Polacy przyjeżdżający do USA nadak są traktowani jako najgorsi oszuści, co niestety odczułam na własnej, niewinnej skórze
Dziękuję i
życzej DOBREJnocy!!!
Stary 2002-05-15, 14:43   #11
guest
Zakorzenienie

Chciałabym coś sprostować...nie jest do końca prawdą, że nie możesz później dopisać do swojej działalności dodatkowych usług. Jest to możliwe poprostu rozszerzach zakres usług i całą procedurkę zaczynasz o początku czyli: Urząd gminy ( podanie o zmianę lub rozszerzenie usług ) potem wydają Ci nowe zaświadczenie o wypisie do ewidencji działalności gospodarczej z tym udajesz się ponownie do GUSu po regon i do urzędu skarobowego ( ważne jest to abyś sprawdziłą czy towje poprzednie usług sę objętę stawką VAT jeżeli nie upewnij się że usługi dopisywane też nie są bo inaczej musisz skałdać VAT 7 )no i oczywiście do kochanego ZUS najlepiej zostawić go sobie na koniec bo u nich musisz mieć wysztskie dokumenty tzn. NIP, REGON, zaświadczenie o prowadzeniu do działalności gospodarczej lub wyciąg z KRS ( jeśli chcesz założyć spółkę )a i jeszcze do ZUSu są potrzebne Twoje zdjęcia. A i jeszcze zamim złożysz wniosek o rejestrację działalności dobrzeby było żebyć miała już lokal w którym będziesz działać. NO i najważniejsze we wniosku musisz podać datę rozpoczęcia działalności, DORADZAM daj sobie conajmniej 1 miesiąc na wszystkie formalności bo znając działalności naszych urzędów.....Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to daj znać Powodzenia [img]icons/icon40.gif[/img]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości