Divinora - wybór koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-05-15, 12:09   #1
guest
Zakorzenienie

Divinora - wybór koloru

Ostatniej zimy miałam Divinorę, byłam zadowolona, jest leciutka, wyglada naturalnie i wbrew pozorom nawet kryje. Wydaje mi się nawet, że na lato będzie lepsza. Zamarzyłam o drugiej buteleczce... Mam tylko ogromny problem (jak zwykle) z doborem koloru.

Odcień 520 (jasny beż) był na zimę idealny, ale boję się, że latem będę wygladać chorobliwie blado. Troszkę się opaliłam i boję się, że ten kolor tego nie podkreśli. Z kolei następny numer - 540 bardzo się już różni od poprzedniego, jest wręcz pomarańczowy, dla mnie zdecydowanie za ciemny. Panie ekspedientki są niedoinformowane, w związku z czym mam pytanie - czy ktoś kto już używał Divinory mogłby coś polecić dla średniej cery, z odcieniem bezowym, nie różowym???????? Jakie miałyście odcienie tego podkładu????? Na firmowej stronie Guerlaina niestety nie ma próbek kolorków [img]icons/icon9.gif[/img] Czy to możliwe by 520 i podobno następny 540 tak się od siebie różniły???? Proszę o pomoc jeśli któraś z was miała ten podkład.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 12:13   #2
guest
Zakorzenienie

Divinora - wybór koloru

Ostatniej zimy miałam Divinorę, byłam zadowolona, jest leciutka, wyglada naturalnie i wbrew pozorom nawet kryje. Wydaje mi się nawet, że na lato będzie lepsza. Zamarzyłam o drugiej buteleczce... Mam tylko ogromny problem (jak zwykle) z doborem koloru.

Odcień 520 (jasny beż) był na zimę idealny, ale boję się, że latem będę wygladać chorobliwie blado. Troszkę się opaliłam i boję się, że ten kolor tego nie podkreśli. Z kolei następny numer - 540 bardzo się już różni od poprzedniego, jest wręcz pomarańczowy, dla mnie zdecydowanie za ciemny. Panie ekspedientki są niedoinformowane, w związku z czym mam pytanie - czy ktoś kto już używał Divinory mogłby coś polecić dla średniej cery, z odcieniem bezowym, nie różowym???????? Jakie miałyście odcienie tego podkładu????? Na firmowej stronie Guerlaina niestety nie ma próbek kolorków Czy to możliwe by 520 i podobno następny 540 tak się od siebie różniły???? Proszę o pomoc jeśli któraś z was miała ten podkład.
Emocje
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 16:32   #3
Madziulka25
Przyczajenie

Divinora-podkład

Czy znacie jakąś stronkę gdzie można sprawdzić dostępne kolory tego podkładu?
Który kolor byście poleciły dla jasnej, beżowej karnacji (byle nie wpadał w róż).
Czy na stronie www.guerlain.com są pokazane odcienie divinory? Jeśli tak to proszę o instrukcję jak to znaleźć [img]icons/icon7.gif[/img] Dzięki.
Madziulka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 16:36   #4
monisia_c
Raczkowanie

Re: Divinora-podkład

Wczoraj kupiłam Rose Naturel nr 230. Mam bardzo jasną karnację i jest po prostu idealny [img]icons/icon7.gif[/img] Polecam. Kolory być może znajdziesz na www.guerlain.com. Ale nie dam sobie głowy uciąć [img]icons/icon7.gif[/img]
monisia_c jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 19:52   #5
Wioletta
Rozeznanie

Czesc Madziulka [img]icons/icon7.gif[/img]
ja sama szukalam tych odcieni,bodajze bylo to tutaj:

www.guerlain.co.jp/ - 2k
www.cosmetix.ru/cgi-bin/catalog.cgi?seria_id=991 - 19k
i na www.moda.com.pl - ale tam nie ma numerkow odcieni

przeszukam jeszcze pozostale i dam Ci znac!

PS. mialam nr 420 - ale raczej do srednich karnacji.

pozdrawiam Cie [img]icons/icon7.gif[/img]
Wioletta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 19:55   #6
Wioletta
Rozeznanie

Re: Divinora-podkład - Madziulka znalazlam !!!

http://www.cosmetix.ru/cgi-bin/catal...roduct_id=4347

tutaj sa ale w jezyku rosyjskim [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-01-13, 20:20   #7
Marjeta
Przyczajenie

Madziulka, weszłam na stronę poleconą przez Wiolettę, rzeczywiście są tam odcienie Divinory, ale nie do końca odpowiadają rzeczywistości [img]icons/icon9.gif[/img]. Kolor 540 jest ciemniejszy i bardziej beżowy, niż na zdjęciu. Ja używam 520 - beige clair i wydaje mi się, że mógłby ci odpowiadać (wcale nie ma różowego odcienia, jakby to sugerowało zdjęcie [img]icons/icon7.gif[/img] ) A najlepiej odcienie jednak sprawdzić w perfumerii [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Marjeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 21:02   #8
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Ja tez polecam Ci ten 520 - beige clair. Ma naprawdę jasny odcień beżu bez różowości.

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-13, 23:23   #9
JazzyW
Raczkowanie

Również polecam gorąca Beige Clair 520 [img]icons/icon7.gif[/img] Mam jasna karnacje. Kolorek idealny - złoty beż. Nic z różu! Piekny! [img]icons/icon7.gif[/img] Nie za jasny, nie za ciemny. Idealnie wtapia się w skorę. Zarówno sam podkład jak i odcień. Ja kupowałam ten podkład niemalże wirtualnie i nieosobiście! I okazało się, że trafiłam w 10-tke. Z pomocą wizażanek! [img]icons/icon7.gif[/img] Większość (jasnych i średnio-jasnych karnacji) dobrała ten właśnie odcień.

Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
JazzyW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 00:27   #10
AgnieszkaS
Raczkowanie

Ja również proponuję "Beige claire" - jest wystarczająco jasny, a ze złocistym akcentem.
Rok temu, zimą, miałam "Rose naturel" - nie narzekam, choć również nie przepadam za różowymi tonacjami, w tym przypadku buzia była po prostu porcelanowo jasna i taka ożywiona. Ale raczej dla kobiet o chłodnym fenotypie.
Życzę owocnych poszukiwań, raczej nie kupuj bez uprzedniego sprawdzenia.
pozdrawiam - Aga
AgnieszkaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 09:48   #11
Madziulka25
Przyczajenie

Serdecznie Wam wszystkim dziękuję (zawsze można liczyć na wizażanki [img]icons/icon7.gif[/img] Szczególnie gorące buziaki dla Wioletty [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam.
Madziulka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 10:57   #12
Wioletta
Rozeznanie

Re: Divinora do Madziulki :)

Nie ma sprawy : baunce :

Madziulka [img]icons/icon7.gif[/img]

czesto jak czegos szukam (najczesciej kosmetyki [img]icons/icon12.gif[/img] ) - korzystam z wyszukiwarki GOOGLE - polecam
(dla mnie najbardziej niezawodna) wpisuje haslo i gotowe.
Tam znalazlam te linki.

Przegladam tez zdjecia(!) na StrawberryNet
(ale nie kupowalam tam - Ktoras z wizażanek juz o tym sklepie pisala?)

Nie jestem pewna, ale chyba tez i tam widzialam Divinore,
jak dobrze kojarze sa tam zdjecia (ale calosci w buteleczce)
Sprawdz sobie, bo nie chce mi sie stronka wyswietlic [img]icons/icon9.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-01-15, 15:31   #13
Thirteen
Przyczajenie

GG do Thirteen
Re: Divinora - wybór koloru

hmmm, mam właśnie dokładnie ten sam problem [img]icons/icon9.gif[/img] - a widzę, że od wielu miesięcy nikt nie odpowiedział na to pytanie... Może teraz? dziewczyny pomóżcie!!
Thirteen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 17:46   #14
Thirteen
Przyczajenie

GG do Thirteen

Mam ten sam problem [img]icons/icon9.gif[/img]- czy ktoś moze pomóc? Bardzo proszę !
Stary 2003-01-15, 18:29   #15
crazy
Raczkowanie

HEJ!
Niedawno w którymś poście jedna z wizażanek podała tę stronę, pokazane są na niej kolory Divinory,natomiast nie wiem,czy są wszystkie i na ile są one prawdziwe.
Niestety nie wiem,jak się to robi,by link działał.

http://www.cosmetix.ru/cgi-bin/catal...roduct_id=4347

[img]icons/icon40.gif[/img]
crazy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 09:54   #16
Thirteen
Przyczajenie

GG do Thirteen

Hej Crazy - wielkie dzięki za odpowiedź!
Niestety, kolorki "internetowe" różnią się od rzeczywistych (wystarczy popatrzeć na ten najciemniejszy - malując się takim podkładem, wyglądałabym jak Alek Wek [img]icons/icon12.gif[/img] )

Ja używam obecnie Double Perfection Chanela, kolor 30 - i jak na zimową porę jest leciutko za ciemny. Chciałam kupić teraz Divinorę i mam problem z doborem koloru.

Wiem, że niektóre dziewczyny z forum też używały DP Chanela zamiennie z Divinorą i zainteresowało mnie, jak sobie radziły z doborem koloru (czyli przejście z 30-stki DP na Guerlaina)

Pozdrawiam!
Stary 2003-01-16, 10:02   #17
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Przesledzcie prosze ten watek [img]icons/icon7.gif[/img]
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1042471929

Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 11:02   #18
Thirteen
Przyczajenie

GG do Thirteen

Agnieszka, dziękuję za włączenie się do wątku [img]icons/icon7.gif[/img]

Wątek, który polecasz, wcześniej prześledziłam, po czym udałam się do perfumerii i ... klops, 520 za jasny, 540 za ciemny.
Stąd pytanie na forum - czy inne dziewczyny też miały z tym problem i jak sobie poradziły. Bo może na przykład podkład lekko ciemnieje na buzi, wtedy 520 byłby OK.
Mam DP Chanela - nr 30 i jest leciutko za ciemny (dobry na lato), teraz wolałabym coś delikatnie jaśniejszego...

Widziałam na KW, że Halszka używała 30 DP Chanela i używała też Divinory - i zastanawiałam się, jak sobie poradziła z doborem koloru

Pozdrawiam!
Stary 2003-01-16, 11:02   #19
Thirteen
Przyczajenie

GG do Thirteen

Agnieszka, dziękuję za włączenie się do wątku [img]icons/icon7.gif[/img]

Wątek, który polecasz, wcześniej prześledziłam, po czym udałam się do perfumerii i ... klops, 520 za jasny, 540 za ciemny.
Stąd pytanie na forum - czy inne dziewczyny też miały z tym problem i jak sobie poradziły. Bo może na przykład podkład lekko ciemnieje na buzi, wtedy 520 byłby OK.
Mam DP Chanela - nr 30 i jest leciutko za ciemny (dobry na lato), teraz wolałabym coś delikatnie jaśniejszego...

Widziałam na KW, że Halszka używała 30 DP Chanela i używała też Divinory - i zastanawiałam się, jak sobie poradziła z doborem koloru

Pozdrawiam!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości