cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-26, 15:21   #721
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Pytanie: czy miała któraś skleroterapię na Śląsku lub w Małopolsce?
Stary 2008-07-28, 14:57   #722
Monika=]
Raczkowanie

Dot.: skleroterapia

A mnie interesuje Wroclaw
I ogolnie wrazenia po zabiegu, bo mało opinii

To chyba najtańsza metoda zamknięcia naczynek.. tylko czy skuteczna?
Monika=] jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:08   #723
monika12347890
Przyczajenie

Dot.: Naczynka, trądzik różowaty i wit.PP

niestety witamina pp powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych,wiem bo sama ją biorę i przeczytałam to nba ulotce, przepisała mi ją pani dermatolog,narazie nie widzę jakich kolwiek skutków bo biorę ją około tygodnia,ale bardzo się boje tej vitaminy pp bo już miałam popękane naczynka na nogach zanim zaczęłam brać tę witaminę,więc to może pogorszyć stan moich nóg.
monika12347890 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:12   #724
monika12347890
Przyczajenie

Dot.: Naczynka, trądzik różowaty i wit.PP

ja też biorę witaminę pp i w składzie na ulotce jest nikotynamid i amid kwasu nikotynowego.
monika12347890 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 01:06   #725
Annibe
BAN stały

GG do Annibe
cera naczynkowa a sauna

Witajcie,

Jakis czas temu na mojej twarzy pojawiły się naczynka do tego mam bardzo rozszerzone pory. Od tego czasu zaczęłam używac dostosowanych do tego problemu kosmetyków i wykluczyć wszelkie czynniki negatywnie wpływające na ten rodzaj cery... m.in wizyty w saunie... tyle ze sauna baaardzo dobrze wpływa na moje samopoczucie, rozluźnia po intensywnym treningu i bardzo relaksuje, oczyszcza.

Ostatnio skusiłam się na tą przyjemność i zastanawiam sie czy mozna znaleźć w tym jakis kompromis? tzn ile szkód wywoła sauna np 2 razy w m-cu...czy taka przyjemność nie zniweczy mojego trudu utrzymania skóry w przyzwoitym stanie (kawitacja, maseczki zmniejszające pory, jontoforeza) i nie pogłębi moich problemów?
Macie podobne doświadczenia?
Annibe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 08:31   #726
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: cera naczynkowa a sauna

z tego co wiem to osoby z rozszerzonymi naczynkami powinny unikać sauny oraz np gorących kapieli bo ciepło sprawia, że kapilary jeszcze bardziej się rozszerzają.
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 14:37   #727
*Ania**
Raczkowanie

Dot.: cera naczynkowa a sauna

zgadzam sie z poprzedniczką, lepiej sobie daruj bo mozesz wyrządzic sobie więcej szkody niz pozytku. Jezli chcesz zwęzic pory moze zastosuj maske z glinki??Poszukaj, na wizazu jest dużo informacji zarówno o nacznkach, jak i rozszerzonych porach

*Ania** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 00:44   #728
Madelie
Zadomowienie

Question Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Czy któraś z Was usuwała sobie rozszerzone naczynka na Śląsku? Mam kilka na skrzydełkach nosa i waham się pomiędzy laserowym usuwaniem u dermatologa, a ostrzykiwaniem u kosmetyczki. Z jednej strony lekarz wydaje mi się bardziej kompetentny, ale boję się oparzeń od lasera, a z drugiej nie do końca wiem, na czym polega zabieg stosowany u kosmetyczki - pytałam ją o to raczej pobieżnie i dowiedziałam się tylko, że usuwają naczynka przy pomocy igieł. Koszt mniej więcej ten sam.
Stary 2008-08-17, 00:58   #729
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia06 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie - wiem ,że jesteście istną skarbnicą wiedzy ,chcialabym prosić o odpowiedź na moje pytanie dziewczeta z Wroclawia.Szukam gabinetu kosmetycznego we Wrocławiu,gdzie skutecznie mogłabym usunąć mojej córce popękane naczynka na nosie.
Nie są duże i bardzo widoczne , no ale są i w wieku lat 15 stanowią dużży problem.
Nie za bardzo orientuję się gdzie we Wrocławiu jest dobry i profesjonalny gabinet.A może są gabinety dermatologiczne gdzie mozna na kasę chorych usunąć takie drobne naczynka?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź .
Pozdrawiam mama nastolatki )))

Ja ponawiam to pytanie...

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:30   #730
kasiunia
Przyczajenie

oj na kasę chorych to nie! to jest zabieg który tylko prywatnie mozna wykonac, najskuteczniejszy jest laser!!! ale to dosyć spory jak na coś takiego wydatek i akurat koło nosa nie zawsze skuteczny. na ulicy Jaracza jest centrum terapii laserowej http://www.laser.wroc.pl/ z tego co pamietam koło nosa jeden zabieg kosztuje 100zł, chyba ze cos sie zmieniło... ale skutecznosc zalezy od mocy lasera i samych naczynek kolo nosa. moze byc tak ze moc lasera bedzie za mala i nic nie pomoze a i tak sie zabuli 100zł bez zadnego efektu przyjdzie sie drugi raz i to samo. ja tez sie mecze z naczynkami i niestety nie wiem czy kiedykolwiek je usune, powstały w okresie dojrzewania i tak juz zostały mimo koagulacji laserow nic a nic sie nie zmniejszyly. ale moze warto probowac
i przyjsc tam na laser pare razy i koniecznie zapytac lekarza(rki) o moc lasera i zapisac ja sobie by potem ewentualnie upierac sie przy jej zwiekszeniu bo mi dali 2 razy za mala moc lasera i naczynka ani drgnęły. powodzenia!
Stary 2008-08-25, 22:58   #731
*Claire*
Wtajemniczenie

Dot.: popękane naczynka

ja mam tak samo,mam dopiero 17 lat a juz pierwsze naczynka nie wiem czy mam iśc z tym do lekarza czy mnie wysmieje? i od czego to sie moglo zrobic,mozliwe ze od dźwigania ciężkich rzeczy?

*Claire* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 08:56   #732
IlonaP
Zakorzenienie

Zapraszam do lektury:
http://www.resmedica.pl/ffxart12996.html
http://wizaz.pl/images/med-estetyka/naczynka/index.php

ponadto na Biochemii Kosmetycznej są też watki dotyczące tego problemu

Stary 2008-08-30, 16:58   #733
merryy12
Raczkowanie

jaki laser na naczynka?

witam. jaki laser do zamykania naczynek na twarzy jest najskuteczniejszy LASER VERSA PULS V czy IPL? CHCIALABYM SIE WYBRAC NA TAKI ZABIEG BO POPEKANYCH NACZYNEK MAM CORAZ WIECEJ mam bardzo wrazliwa skore i boje sie poparzenia laserem. bardzo prosze o rade ktory z nich jest bezpieczniejszy
merryy12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 22:53   #734
gzyp
Raczkowanie

GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: jaki laser na naczynka?

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
witam. jaki laser do zamykania naczynek na twarzy jest najskuteczniejszy LASER VERSA PULS V czy IPL? CHCIALABYM SIE WYBRAC NA TAKI ZABIEG BO POPEKANYCH NACZYNEK MAM CORAZ WIECEJ mam bardzo wrazliwa skore i boje sie poparzenia laserem. bardzo prosze o rade ktory z nich jest bezpieczniejszy
wiesz... ja tam specjalistka nie jestem i napewno jakas bardziej doswiadczna WIzazanka powinna sie wypowiedziec. Ale ja tez mam taka cere i zastanawialam sie nad laserem, ale kosmetyczka mi pwoiedziala, ze niestety jezeli skora ma tendencje do pajaczkow, to taki laser nie zalatwi sprawy, poniewaz one tak czy siak po jakims czasie mogo peknac... wiec w sumie nie wiem czy jest sens... A po drugie ciekawi mnie ta kwesti, bo IPL'em mialam wepilowany wasik, wiec jak to jest, ze tym samym laserem, mozna zamknac naczynka(a mi je bardzo podraznil)??? moze inna czestotliwos? hmm sama nie wiemmmm?
ale podlaczam sie pod pytanie!
gzyp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 14:11   #735
Marina25
Raczkowanie

Dziewczyny powidzcie mi jak wyglada zabieg zamykania naczynek,ale nie metoda laserowa tylko igla. czy to boli i czy znikaja od razy popekane naczynka.no i czy skora jest po tym mocno podrazniona. myslalam,ze to jest drozszy zabieg-zreszta czytalam wasze wypowiedzi.tymczasem moja dermatolog powiedziala,ze jak przyjde na kontrole,to zamknie mi naczynka w ramach wizyty (50zl) i tylko za igle zaplace 10 zl. czy to nie dziwne?? prosze o pomoc
Stary 2008-09-08, 16:02   #736
merryy12
Raczkowanie

witam. mam pytanie czy ktos molby mi polecic jakis dobry gabinet gdzie usuwaja naczynka laserem w krakowie? bardzo boje sie poparzenia, mam bardzo wrazliwa skorę, ale musze cos zrobic z tymi naczynkami bo wygladam okropnie pomozcie
merryy12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 22:19   #737
kasiunia
Przyczajenie

Polega to na tym, że specjalną igłą robi się małe dziurki wzdłuż naczyń włosowatych. Zabieg boli, ale da się znieść, bo każde nakłucie jest dosyć szybkie. Goi się szybko (tyle ile zwykłe skaleczenie), blizn raczej po tym nie ma. Skóra jest po tym podrażniona i podziurkowana, ale naczynka teoretycznie znikają od razu. Na okolice skrzydełek nosa mnie osobiście nie pomogło. Tzn. zaraz po zabiegu zostały małe ranki i lekka opuchlizna, a po tygodniu jak się zagoiło, to naczynka znowu popękały w tych samych miejscach. Naczynka w okolicach nosa są chyba nie do usunięcia :/
Stary 2008-09-13, 07:56   #738
m.mc7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
witam. mam pytanie czy ktos molby mi polecic jakis dobry gabinet gdzie usuwaja naczynka laserem w krakowie? bardzo boje sie poparzenia, mam bardzo wrazliwa skorę, ale musze cos zrobic z tymi naczynkami bo wygladam okropnie pomozcie
Podłączam się do pytania.
Też mam wrażliwą skórę, więc musi być bezpiecznie i profesjonalnie. Tylko gdzie w Krakowie???
m.mc7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 18:29   #739
betinka6
Rozeznanie

GG do betinka6

Cytat:
Napisane przez m.mc7 Pokaż wiadomość
Podłączam się do pytania.
Też mam wrażliwą skórę, więc musi być bezpiecznie i profesjonalnie. Tylko gdzie w Krakowie???

i ja sie podłączam bo tez musze zamknac naczynka a wolała bym zrobic to w sprawdzonym juz gabinecie, poszperałam troche w necie i jest kilka ogłoszeń rożnych salonow urody a i ceny sa rozne i co tu wybrac..
Stary 2008-10-01, 15:15   #740
Asia 33
Przyczajenie

Smile popękane naczynka

Witam serdecznie !
Jak mam dbać o skórę skłąnną do pękania naczynek krwionośnych ?
Asia 33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 17:00   #741
magda88
Zadomowienie

UnikAĆ:
-solarium i opalania w ogóle
-sauny
-gorących kąpieli
-ostrych przypraw
-alkoholu bo rozszerza naczynia krwionośne
-przegrzania i przemrożeń (szoków termicznych)
-parówek (tzn tych do twarzy ;-) )

-myć delikatnymi żelami przeznaczonymi do cery wrażliwej i naczynkowej
- po myciu twarzy nie trzeć ręcznikiem
-stosować kremy i maseczki wzmacniające ( osobiście polecam maseczkę z Daxa oraz Argiletz czerwona glinka)
- cały rok kremy z filtrem UV
- peeling jeśli już to enzymatyczny, mechaniczny odpada
-czytałam też że zaleca się preparaty z rutyną i witaminą C bo wzmacniają naczynka krwionośne

no to narazie tyle co mi przychodzi do głowy. Ja się do tych zasad stosuję ponieważ sama mam cerę naczynkową.

'Far from what I once was but not yet what I'm going to be

The best of me is yet to come
magda88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 13:07   #742
higienistka
Raczkowanie

Do tego:
- codziennie łykać rutinoscorbin (przynajmniej jedną tabletkę),
- wyraźnie rozszerzone naczynia zamykać (laser lub elektrokoagulacja),
- prócz rutyny i witaminy C doskonale działają preparaty z wit. K

Dla uściślenia - popękane naczynia tworzą krwiaki lub siniaki. Natomiast, jak sądzę, mamy tu do czynienia z trwale rozszerzonymi naczyniami
higienistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 10:56   #743
Equita
Rozeznanie

A ja wlasnie w wakacje mialam zamykane naczynka laserem (wokol nosa mam najwieksze) i juz po miesiacu znow sie potworzyly Bylam prywatnie u dermatologa (podobno najlepszego w miescie), ktory powiedzial, ze nie powinny sie otworzyc... juz sama nie wiem czy wydac ponownie pieniazki na ten zabieg, czy to nie ma sensu... moze taka juz moja natura
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 13:04   #744
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

a maseczki oczyszczające - rozgrzewające takze odpadają? domyślam sie, że tak, ale z drugiej strony fajnie oczyszczają cere...może znacie jakąś alternatyw dla nich lub maseczke oczyszczajaca, ktora nie zaszkodzi na naczynka?
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 21:34   #745
inara
Raczkowanie

jaki krem na noc - cera sucha, naczynkowa, 23 lata

Jaki krem na noc polecałybyście dla mojej cery? W dzień używam kremu z filtrem, mam cerę suchą, z rumieniem ale przede wszystkim chciałabym zapobiegać pierwszym zmarszczkom.
inara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:00   #746
selly
Raczkowanie

Sama mam skłonność do rozszerzania naczynek. Wiele lat temu skusiłam się na zabieg zamykania naczynek światłem. Kilka się zamknęło a reszta tylko bardziej podrażniła. Wydałam potem majatek na obkurczanie tego co płonęło mi na twarzy. Znajmy lekarz ksmetolog tłumaczył mi, że zamykanie naczyń krwionośnych jest bez sensu , bo organizm broniąc się będzie starał się dostarczyc krew do komórek i pootwiera nowe lub stare naczynka. Można próbować zamykać laserem ,ale to chyba jest krótkotrwałe.
Po latach zmagań z moją cerą jest teraz super ! Moich naczynek prawie nie widać , a to dzięki:
Serum Flavo - C
Serum Alma - C ( oba robione własnoręcznie z produktów BU)
maść / żel arnikowy.

Serum obkurcza naczynka w dzień i ma właściwości antyrodnikowe, a maść ( dla mnie lepsza niż żel) uspokaja mi je w nocy. Rano sie budzę jakby nigdy nie było problemu z naczynkami, ostatnio nie mogę się temu nadziwić. Wcześniej wydawałam majtek na drogie , specjalistyczne kosmetyki, które nie działy, a od 3 miesięcy używam taniochy , która na prawdę działa. Serum koszt ok. 30 zł + maść arnikowa 5 zł. Polecam mam nadzieję , że nie zrobiłam kryptoreklamy
selly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:14   #747
cherryPrincess69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Asia 33 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie !
Jak mam dbać o skórę skłąnną do pękania naczynek krwionośnych ?
Łykaj rutinoscorbin i uzywaj kremow do cery naczynkowej Chron buzke przed wiatrem, unikaj znacznych i gwaltownych zmian temperatury
cherryPrincess69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:17   #748
Equita
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez selly Pokaż wiadomość
Sama mam skłonność do rozszerzania naczynek. Wiele lat temu skusiłam się na zabieg zamykania naczynek światłem. Kilka się zamknęło a reszta tylko bardziej podrażniła. Wydałam potem majatek na obkurczanie tego co płonęło mi na twarzy. Znajmy lekarz ksmetolog tłumaczył mi, że zamykanie naczyń krwionośnych jest bez sensu , bo organizm broniąc się będzie starał się dostarczyc krew do komórek i pootwiera nowe lub stare naczynka. Można próbować zamykać laserem ,ale to chyba jest krótkotrwałe.
No to wszystko jasne
Ja mialam laserem- bolalo jakby ktos przypiekal mi skore zapalka... az mi lzy polecialy. Po 2 dniach utworzyl sie strupek, ktory mi odpadl ktorejs nocy i poduszke mialam cala w krwi, taka mala ranka a tyle krwi bylo . Kilka dni mialam gladka jasna skore, po miesiacu od zabiegu naczynka znow mam naczynka tam gdzie byly. Po prostu sciaganie pieniedzy.
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:49   #749
sharlottek
BAN stały

Watki łączę
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 20:09   #750
inara
Raczkowanie

Dot.: jaki krem na noc - cera sucha, naczynkowa, 23 lata

Puk puk, jest tam kto?
inara jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blizny, cera naczynkowa, kosmetyki, naczynka trądzik, naczynkowa napewno, poprawa cery, rozszerzone naczynka, trądzik naczynka, zamykanie naczynek, żyły pajączki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości