cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-27, 18:42   #811
kumkumkum1986
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Czy ktos wie gdzie mozna usunac skutecznie naczynka w Częstochowie? uzywalam juz mnostwo kremow, m.in. Sensibio Ar, koncentrat Farmony z wit. K, auriderm XO, Ruboril, Deliskin itp, dodam ze co jakis czas uzywalam Laticortu (masci sterydowej) alby sie "wybielic" bo po okolo 4 godzinach od nalozenia tej masci na cala twarz robila sie ona taka jasniutka, nie bylo widac naczynek, wytarczyl tylko puder i nie bylo mowy o jakimkoliek zaczerwienieniu twarzy, uzywalam go przede wszystkim kiedy chcialam dobrze wygladac, np jakies wystapienia na uczelni typu referaty itp, kiedy istaialo zagrozenie "spalenia buraka" uroczystosci rodzinne kiedy zboczony wujek pytal o chlopaka, na imprezy kiedy pilam alkohol itp alby nie byc czerwona. Po jakims czasie przeczytalam w internecie ze ta masc przyczynia sie w znacznym stopniu do powstawania naczynek i teraz zaluje ze jej uzywalam, Nos jest caly czerwony od tych rozszerzonych naczynek (kilka nitek na obu skrzydelkach nosa) nawet w momentach calkowitego wyciszenia skory. Policzki maja odcien rozowy i to one mnie najbardziej dobijaja, chociaz na policzkach nie ma widocznych popekanych naczynek,sa tylko rozszerzone. Udalo mi sie to troszke zniwelowac kremami, zwlaszcza ta okropna "rozowosc", cera jest bardziej w kolorze kosci sloniowej, oczywiscie oprocz nosa, on zawsze jest czerwonawy :/ Ale te kremy tez dzialaja tylko do pewnego momentu, pozniej skora jakby sie przyzwyczaja, lykam tez rutinoscorbin 3 tabletki dziennie. Uzywam tez na codzien jasniejszych podkladow, nie ma mowy o opalaniu itp. Na dodatek wielokrotnie farbowane na popielate blondy wlosy po kilku myciach staja sie zolte co dodatkowo poglebia wrazenie zarozowionej skory. Czy istnieje zabieg nie na rozszerzone naczynka (takie niteczki czerwnone) tylko na rozowa skore? aby byla mniej reaktywna itp
kumkumkum1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:58   #812
Avari
Raczkowanie

Dot.: Cera naczynkowa?

to może poczekaj, aż dorośniesz do wizyty u kosmetyczki? bo samemu to chyba ciężko będzie Ci te naczynka pozamykać.
Avari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:22   #813
a_njunia
Zadomowienie

GG do a_njunia
Dot.: Cera naczynkowa?

Czynnikami wywołującymi może być:
Genetyczna skłonnośc
zaburzenia hormonalne
czynniki emocjonalne
gwałtowne zmiany temp.
alkohol, ostre przyprawy
wiatr, mróź
sauna
i tak dalej...

Ale możesz temu zapobiegać, chroniąc skóre przed mrozem i wiatrem. Powinieneś używać kosmetyków, które zawierają: oczar wirginijski, wyciąg z kasztanowca, rutynę, witaminę PP, witaminę C, algi i arnikę górską.
A doustnie to rutinoscorbin i pić wywar z kasztanowca.

Weź się sil na tanie d*py z tanich klubów tani durniu,
bo Ona chce bogactwa rozumu.

a_njunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 00:33   #814
milena72
Zadomowienie

Ja likwidowalam sobie rumien na twarzy ( bo to jest moj najwiekszy problem) i niestety poparzono mi twarz....Uwazajcie dziewczyny bo laser to naprawde mocne urzadzenie...Jesli chodzi o efekt to nie widze zadnego a sporo pieniedzy taki zabieg kosztuje ( 800zl) Po 1 nie widzialam zadnego efektu po drugim mam wrazenie ze jest ciut gorzej...
Zazdroszcze szczesciarom ktore widza efekt i blade lico..ja niestety tak nie mam..Czeka mnie jeszcze pewnie walka z blizna ktora prawdopodobnie zostanie...Ale nie odpuszcze...bede walczyla o swoje...Moze kiedys zdam relacje i przetre szlaki dla potomnych...
Niestety w naszym kraju klientka ma niewielkie prawa ale mam nadzieje ze sie to zmieni...Jak slusznie ktos juz zauwazył istnieja ubezpieczyciele i sądy...choc to dluga droga...

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806
milena72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:47   #815
enlevé
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez just2you Pokaż wiadomość
może ktoś z was zna jakiś dobry gabinet w Rzeszowie?muszę się tego pozbyć jak najszybciej a nie chce ryzykować. bardzo mi zależy
A czy ktoś z Rzeszowa korzystał może z usług dr Izabeli Młynarczyk, pani doktor ma jakiś swój gabinet i podobno oferuje zabiegi IPL?

Mam jeszcze pytanie, jakie są efekty zabiegu IPL na dłuższą metę(jeśli chodzi o rumieńce)? zamierzam poddać się temu zabiegowi ale nie ze względu na pajączki ale rozległy i trwały rumień na moich policzkach, czy ten zabieg w ogóle jest skuteczny w walce z rumieniem?

enlevé jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:52   #816
merryy12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez enlevé Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie, jakie są efekty zabiegu IPL na dłuższą metę(jeśli chodzi o rumieńce)? zamierzam poddać się temu zabiegowi ale nie ze względu na pajączki ale rozległy i trwały rumień na moich policzkach, czy ten zabieg w ogóle jest skuteczny w walce z rumieniem?
wlasnie IPL usuwa rumien, pajaczki nadal widze na twarzy( no moze te mniejsze sie pozamykaly) ale rumien mam mniejszy
merryy12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:39   #817
biedronax
Przyczajenie

Dot.: skleroterapia

Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów ,
udało mi się zalogować na forum uffff ...
Miałam skleroterapię 5.01.09, już dawno przybierałam sie do tego zabiegu. Na początku wybrałam sobie super exclusive klinikę w Warszawie. Na pierwszej wizycie (maj 2007) miałam zrobionego dooplera. Lekarz stwierdził, ze w moim przypadku nie wchodzi w grę skleroterapia ponieważ mam niedrożną "główną" żyłę (w tej chwili nie pamiętam jak nazywa się owa żyła) i ze w moim przypadku potrzebny będzie zabieg chirurgiczny w celu udrożnienia żył. cena takiego zabiego to bagatela 3 tys. Stwierdził, ze moze mi zrobić zabieg skleroterapii ale żyły i tak mi wywali w innym miejscu. Wiem,ze takie zabiegi chirurgiczne są refundowane przez NFZ. Całe badanie i wizyta u lekarza SPECJALISTY w moim odczuciu była bardzo pobiezna. Dodam,ze na wizytę czekałam ponad 6 miesięcy. Od tamtego czasu nic nie robiłam zero profilaktyki nic nic nic, a żylaki rosły sobie. Przed świetami zdecydowałm sie zadzwonić do pierwszej lepszej kliniki, zeby umówic się na zabieg skleroterapii. Termin dostałam praktycznie od ręki. Cała wizyta trwała niecałe 20 min. ale tylko dlatego, ze zadawałam masę pytań. Zabieg 5 min albo i mniej ale był nieprzyjemny. Nie mogę powiedzieć ze bolało ale... Po pierwszym zastrzyku moja łydka wyglądała super, wszystkie zyły znikneły w sumie dostałam 3-4 zastrzyki. poźniej opatrunek, 20 minut spacerku i po wszystkim. Moje żylaki nie były jakieś strasznie straszne, ale były. Czekają jeszcze mnie 2 zabiegi. pomiedzy zabiegami powinno być przynajmniej 3 tyg. odstępu. W tej chwili mineły 2 dni po zabiegu. noga nie wygląda za ładnie ale nie mam zadnych sińców, krwiaków itp. O efekcie napisze jak bedę po 3 zabiegu. Dodam ze kazdy zabieg kosztuje 300 zł.
Jedynie co mnie niepokoi to to,ze nie miałam dooplera podobno kazdy zabieg skleroterapii powinien być poprzedzony takim badanie, poniewaz nie wszystkie zylaki da się usunąc ta metodą. mam nadzieję ze nie wywaliłam kasy w błoto. Na pyt.: dlaczeg nie miałam dooplera lekarz odp. mi ze w moim przypadku nie trzeba. i tyle.. mam nadzieje,ze nie jest to kolejna masówa
pozdrawiam
biedronax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:59   #818
sosna5
Przyczajenie

biedronax ile miałaś tych żylaków?? miałaś na jednej nodze czy na obu??? ja niedługo sie wybieram , już się umówiłam na wizyte, ale powiedzieli mi, ze i tak najpierw muszą mi zrobić dopplera. Po za tym mam tylko jednego takiego żylaka i na zeszłorocznym usg wyszło mi że jest drożny ale niewydolny. pozdrawiam
sosna5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 07:51   #819
biedronax
Przyczajenie

hej,
ja miałam żylaki na jednej nodze (DOKŁADNIE NA ŁYDCE WEWN. STR.) i nie potrafię okręslić ile ich było. Nie były jakieś strasznie wielkie, ale estetycznie to nie wyglądało. noga w tym miejscu była zasiniona i żylaki zaczynały być wypukłe. Troszkę niepokoję się tym, ze nie mialam dopplera, tylko od razu skleroterapię. Po zdjęciu opatrunku mam wrażenie ze jest ich więcej moze nie sa wypukłę ale są też z przodu nogi... ale moze to moja paranoja.
biedronax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:30   #820
Mailiorei
Przyczajenie

Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Cześć! Widze ,że od daaawna nikt tutaj nic nie pisał ,ale pomyślałam, że może jeszcze ktoś przeczyta tego posta i mi odpisze...Tak więc ja także należę do tych mających strasznie czerwone policzki i jestem ciekawa czy są jakieś ograniczenia wiekowe co do tej lampy? bo ja mam 15 lat i chciałabym w końcu pozbyć się tych rumieńców...i jeszcze jedno, ile kosztuje taki zabieg u kosmetyczki?
Mailiorei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 22:54   #821
Maruniox
Przyczajenie

Question Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Witam Zaciekawił mnie ten temat ponieważ mam problem z czerwonymi policzkami. Mam u siebie w domu takie dwie lampy medolight blue i zwykłą medolight firmy ZEST. Zaniepokoiły mnie rumieńce które wychodzą na mojej twarzy. Powiekszają się one gdy poprostu szybciej płynie mi krew np. podczas stresu czy podczas wysiłku fizycznego. Wygląda to wtedy naprawde nie za ładnie.

Stosowałem lampe medolight blue( niebieskie swiatło) przez 2 tyg. i zauwazylem tylko niewielką poprawę. Tą zwykłą medolight z czerwonym światłem uzywam juz 3 tyg. i jakis rewelacji nie widze chociaz i tak cos pomogla... Wie ktoś może o takim czymś i czy wogóle warto to stosować?

Edytowane przez Maruniox
Czas edycji: 2009-01-09 o 22:55
Maruniox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:18   #822
Mailiorei
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Maruniox Pokaż wiadomość
Zaniepokoiły mnie rumieńce które wychodzą na mojej twarzy. Powiekszają się one gdy poprostu szybciej płynie mi krew np. podczas stresu czy podczas wysiłku fizycznego. Wygląda to wtedy naprawde nie za ładnie.
Mam to samo:/
Mailiorei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:12   #823
Maruniox
Przyczajenie

No własnie wie ktoś może co to jest i jak temu zapobiegać?

Ps. Mailorei ja też mam 15 lat wiec nie jesteś sama :P
Maruniox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 14:46   #824
aduszek
Przyczajenie

Sporo wiem na temat zabiegów skleroterapii i muszę chyba napisać, by uczulić forumowiczki na pewne sprawy.
Nigdy nie można podjąć decyzji o leczeniu żył bez badania USG-Doppler, sam Doppler nie wystarczy. Doppler jest urządzeniem "ślepym" - tylko słychać, nic nie widać. USG z opcją Dopplera (można mówić USG żył, można mówić USG-Duplex, to to samo znaczy) jest urządzeniem wielokrotnie droższym. Do badania żył potrzeba USG wysokiej klasy oraz dużego doświadczenia. To z tego powodu tak często lekarz tylko ogląda żyły (nie ma sprzętu i nie umie się nim posłużyć). Układ żył jest jednym z bardziej zróżnicowanych układów w organizmie i bardziej zmiennym (niektórzy mówią, że najbardziej). To z tego powodu nic nie znaczą badania np. sprzed miesiąca. Te badania są jedne z droższych, właśnie z tego powodu, że wymagają czułego, dobrego sprzętu oraz dużego doświadczenia diagnosty. Wiele opisów nadaje się do kosza, co oznacza, ze nie można na ich podstawie podjąć decyzji o wyborze leczenia. USG powinno być w gabinecie lekarza leczącego żyły i używane jak słuchawki lekarskie przy każdej wizycie. Badanie musi być robione na stojąco, a w opisie musi być podane miejsce uszkodzenia zastawek oraz zmierzone szerokości głównych żył. To jest powodem tworzenia się żylaków oraz to pozwala wskazać dobrą, tzn. skuteczną metodę.

Niedrożność żył bywa przeciwwskazaniem do wszelkich zabiegach. Myżlę, ze lekarz mówił o niewydolności, a nie niedrożności.

Skleroterapia jest metoda bardzo starą (pond 140 lat), bardzo udokumentowaną, z bardzo małym ryzykiem powikłań, skuteczną i tanią. Skuteczność związana jest z dobra kwalifikacją do zabiegu i doświadczeniem lekarza, a także jego talentem. Widziałam lekarzy z tytułami, którzy nie potrafili trafić w żyłę i takich, którzy mimo małego stażu robili to doskonale wzbudzając zachwyt innych. To jest robota wymagająca wielkiej precyzji, ale też umiejętności obsługiwania USG, po używa się go do kontroli zabiegu i musi być w gabinecie.

Skleroterapia wydaje się prostą metodą, ot strzykawka, igła i lek. Ale to właśnie z tego powodu bywa kompromitowana, bo wielu lekarzy próbuje bez doświadczenia leczyć ta metodą i po kilku nieudanych próbach, zaczyna rozpowszechniać opinię, że jest to zła metoda.

Nadaje się do leczenia pajączków, ale też i dużych, nawet bardzo żylaków. Wszystko zależy od miejsca przecieku, miejsca jakby dokręconego kranu. No i doświadczenia lekarza.

Najważniejszym elementem leczenia skleroterapią jest stosowanie kompresji. Muszą być założone specjalistyczne bandaże o krótkim naciągu lub pończochy co najmniej w 2 klasie ucisku. Najczęściej ucisk trzyma się około tygodnia. Inaczej zabieg nie uda się lub nie będzie trwały.

Operacje, czyli metody chirurgiczne zawsze są obarczone większym ryzykiem powikłań, nawet w najlepszych klinikach. Są droższe, mają więcej przeciwwskazań. Ale czasami nic innego nie może być zastosowane.

To, że po wpływem pierwszego zastrzyku zniknęła żyła, nic nie oznacza. Za kilak minut byłaby nawet bardziej widoczna. Zawsze po podaniu leku, naczynia się obkurczają, co daje taki chwilowy efekt. Trwały efekt jest widoczny po około 2 tygodniach. Widać wtedy, czy naczynia się zarosły. Potem trzeba czekać na ich wchłonięcie i to trwa od 2 tygodni do nawet pół roku (przy grubych żyłach).

Czasami po podaniu leku pojawią się obok nowe naczynia. To znaczy, że gdzieś albo nie domknęło się naczynie i dało przeciek obok, jakby wypchnęło nowe pajączki. Może to być efekt niezamierzone, a może wynikać z błędu związanego z brakiem diagnostyki, czyli, że nie zamknięto jakiegoś naczynia głębiej położonego. Należy to uzupełnić kolejnym zabiegiem.

Chirurgia jak i skleroterapia dają taką samą szansę nawrotowoiści żylaków. Często ona wynika z błędów w wykonanych zabiegach. Dobrze wykonane zabiegi powodują zdecydowanie zwolnienie procesu chorobowego lub jego zatrzymanie całkowite. Nowe żylaki, pajączki powstają najczęściej w innych miejscach, na innych żyłach.

Ja bym pytała przede wszystkim pacjentów o polecenia lekarza, bo to chyba jest najważniejsze w medycynie. Rekomendacje!
aduszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 17:02   #825
aaagaaa91
Przyczajenie

hej, też mam problem z cerą naczynkową w tym że u mnie naczynka są na policzkach i nie są ogólnie bardzo widoczne tylko podczas jakiegoś wysiłku bądź zmiany pogody albo od tak sobie robię się momentalnie czerwona... nie widać u mnie tych żyłek(chyba że się ktoś bardzo dokładnie przyjrzy). Myślałam aby pozbyć się tego problemu raz na zawsze i zapisać się na zamykanie tych naczynek. Znalazłam salon kosmetyczny w swoich okolicach gdzie można wykonać taki zabieg. I mam takie podstawowe pytanko czy warto się na to zapisać ponieważ boję się że stan mojej cery się pogorszy po tym?? czy długo będą występowały te strupiki?? nie mam jeszcze takich dokładnych informacji co do metody jaką stosują w tym zakładzie(dowiem się) ale chciałabym wysłuchać waszych opinni pomimo że już przeczytałam powyższe posty ale jak juz wspomniałam nie są one bardzo widoczne w moim przypadku i nie wiem co robić.
aaagaaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 19:40   #826
enlevé
Rozeznanie

ostatnio "odkryłam" świetny kremik na naczynka, nazywa się Auriderm XO Gel, dostałam parę próbek w aptece i wypróbowałam, od razu zniwelował czerwień na policzkach, zawiera witaminę K i chyba dlatego tak działa, niedługo wybieram się na laser, więc na pewno kupię ten kem bo jest również polecany do stosowanie po zabiegach laserowych

to treść z ulotki:
"Żel do twarzy i ciała. Zawiera aż 2% witaminy K w nowej formule (metabolit - tlenek fitonadionu). Aktywny metabolit witaminy K jest substancja litofilną. Jest bardziej aktywny niż czysta postać witaminy K. Działa 2 razy szybciej i ma lepszą tolerancję skórną. Aby zwiększyć skuteczność preparatu Auriderm XO Laboratorium Auriga wykorzystało nowoczesną technologię nanosomów. Aktywny metabolit witaminy K uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza nadmierne krwawienie z uszkodzonego naczynia, działa przeciwobrzękowo oraz zapobiega powstawaniu siniaków. Natomiast dodatek witamin C i E daje efekt antyoksydacyjny i wzmacnia lecznicze działanie witaminy K. Skuteczność preparatu Auriderm OX została potwierdzona klinicznie. Wskazania: jako preparat zmniejszający rumień, likwidujący zmiany pourazowe (siniaki) oraz zaczerwienienia, po zabiegach zamykania naczyń (skleroterapii), po zabiegach laserowych, po zabiegach estetycznych np. wypełniania zmarszczek, po zabiegach chirurgii plastycznej, przy trądziku różowatym. Profilaktycznie jako terapia wzmacniająca ścianki naczyń krwionośnych cery naczyniowej"

enlevé jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 21:08   #827
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: popękane naczynka

pytanko: czy majac cere naczynkowa moge czyscic twarz taka szczoteczka ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brush-01.jpg (9,8 KB, 9 załadowań)
Stary 2009-01-16, 22:40   #828
imgitiveu
Raczkowanie

Mam pekniete naczynko na nosie. Bylam zamykac je laserowo , jest to kilka wizyt w zaleznosci od rozleglosci naczynka, ale w internecie przeczytalam wypowiedz dziewczyny , ktorej po laserze naczynko jeszcze bardziej sie rozeszlo i tak juz zostalo.Dlatego i na 1 wizycie zakonczylam, faktycznie naczynko sie rozszerzylo. teraz je pudruje. Uzywalam z 2 lata temu masci. Bodajze cos z kasztanem , jest to glownie masc na naczynka na nogach,lecz mala ilosc smarowalam na nos i zauwazylam ,ze naczynko rzeczywiscie sie troche zmniejszylo. aha, no i co do lasera to nie daje 100% gwarancji- moze ci peknac np. w miejscu obok.Jezeli masz skore ze skolnnoscia do pekania naczynek to raczej nic nie poradzisz , bo czy mroz lub nagla zmiana temp to i tak naczynka sie rozszerzaja i wkoncu ktores peknie.
imgitiveu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 07:17   #829
merryy12
Raczkowanie

aaagaaa91, ja radze Ci isc jednak na laser, szczegolnie na IPL jeslki nie masz bardzo widocznych naczynek. ja tez kiedys milam malo widoczne ale potembylo ich coraz wiecej bylam na jednym zabiegu IPL i nie zaluje troche zbladly mi policzki niedlugo mam drugi zabieg mam nadzieje e tez beda efekty
Stary 2009-01-17, 07:25   #830
merryy12
Raczkowanie

Dot.: Cera naczynkowa - kremy, pielęgnacja itp. - wątek zbiorczy

mial ktos naczynka zamykane LASEREM? sa efekty?
Stary 2009-01-17, 15:10   #831
ally5
Wtajemniczenie

Dot.: popękane naczynka

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
pytanko: czy majac cere naczynkowa moge czyscic twarz taka szczoteczka ?
wydaje mi się, że nie powinnaś jej uzywac, ja bym się bała w każdym razie
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:50   #832
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez crescendo Pokaż wiadomość
Reaktywuje wątek, otóż dziewczyny mam problem nie tyle z cerą naczynkową co ciałem naczynkowym
Strasznie mi popekały naczynka na dekolcie,piersiach i plecach. Porobilo mi sie mnostwo malutkich pajączków.Zawsze w zimie mam tego typu problemy,ale teraz to jest naprawde jakis straszny wysyp
Na twarzy tez mi pekaja owszem,ale duzo zadziej.
Co mi mozecie poradzic? Czy są jakies balsamy do skóry naczynkowej, czy np. mam sie smarować kremem do twarzy na połowie ciała (na długo to on mi nie starczy ).
Oprócz rutyny,bo to wiadomo że trzeba brac,aczkolwiek nie wiele mi pomaga.A biore tez na codzien jakies tabletki ze wszystkimi mozliwymi witaminami. Bardziej mi zalezy na dobrym kremie niz na srodkach doustnych bo nie lubie za bardzo obciążać mojej wątróbki,wystarczy że jej zapodaje tabletki anty
Flos Lek ma balsam do skory naczynkowej, a od siebie dodam, ze oliwka antycelulitowa Ziaja( ta pomaranczowa) zawiera gingko dobre na naczynka i u mnie ladnie natluszczala i obkurczala naczynka na udach. tak samo zadzialal balsan Nivea ten niebieski( nie granatowy), tez ma wyciag z gingko i tez widze ze na udach , gdy go uzywam, mam obkurczone naczynka, skora przybiera jednolity kolor, a nie jest taka prosiaczkowo rozowa, no i robi sie tak przyjemnie aksamitna. Moze ktorys z tych kosmetykow ci pomoze?
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 14:53   #833
aaagaaa91
Przyczajenie

no i już nie wiem co mam robic, chciałabym się tego pozbyc ale jak naprawdę za jakiś czas moze to się pogorszyc to nie dobrze poczekam jeszcze na jakieś inne opinnie.. a długo pozostają te ślady po tym zabiegu??
aaagaaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:46   #834
majaki
Raczkowanie

Dot.: Cera Naczynkowa i Tłusta jednocześnie

Dawno nikt nie pisał nic w tym wątku ale może znajdzie się ktoś kto ma podobne problemy do moich i wie jak sobie z tym radzić. Otóż mam 17 lat i mam skóre tłusta i naczynkową;/ .Stosuje kosmetyki na tradzik i przebarwienia :effaclar k i white objective ale mam też skórę naczynkową i żadnych tłustych kremów stosować nei mogę. Kremy nawilżające spowodują wysyp więc ich nie mogę stosować. Co stosować na naczynka przy tego typu skóry? wiem ze pownnam stosowac filtry ale jak to pogodzic z kremami na naczynka.. Uzywała iwostin capillin niekiedy jak wychodzę . CO mam stosować jak wychodze?? Wieczorem stosuje kremy na tradzik?A co pod pokład krem z filtrem 50+ czy na naczynka jaki??
majaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:35   #835
styska
Rozeznanie

Okres gojenia sie po zabiegach to chyba indywidualna sprawa, nie wiem czy i miejsce zamkniecia ma na to wplyw. Ja zamykalam jedno naczynko pod okiem 22 grudnia czyli prawie miesiac temu i jeszcze mam czerwona plame
styska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:51   #836
g.o.s.i.a
Przyczajenie

Witam!
Czy korzystał ktoś z Was z usług laser-medica w szczecinie? Mam rumiane policzki i dosyc duzo malych popękanych naczynek w górnej cześci policzek. Chcialabym raz na zawsze ich sie pozbyc. Byłam 2 lata temu zamknąć dosc duze naczynko i jak do tej pory nie ma po nim sladu. Chcialabym dowiedziec się czy tak samo bedzie w przypadku tych malutkich.
Pozdrawiam
g.o.s.i.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:12   #837
styska
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez g.o.s.i.a Pokaż wiadomość
Witam!
Czy korzystał ktoś z Was z usług laser-medica w szczecinie? Mam rumiane policzki i dosyc duzo malych popękanych naczynek w górnej cześci policzek. Chcialabym raz na zawsze ich sie pozbyc. Byłam 2 lata temu zamknąć dosc duze naczynko i jak do tej pory nie ma po nim sladu. Chcialabym dowiedziec się czy tak samo bedzie w przypadku tych malutkich.
Pozdrawiam
Ja korzystalam z ich uslug. Ale chyba Ci nie bede mogla pomoc bo zamykalam tak jak juz tu pisalam tam jedno naczynko dopiero, jeszcze nie zagoilo mi sie miejsce po zabiegu wiec trudno mi powiedziec czy wszystko poszlo dobrze.
styska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:30   #838
Malla
Nie depcze krokusów

Sylfka - też używam 2 kremów plus bogatsze na wieczory w domu I przeprosiłam się z Dirosealem!

majaki - rozumiem, że policzki też masz tłuste? Jak reaguje Twoja cera na kremy na naczynka lub filtry (filtry mogą zapychać, ale każdy inaczej reaguje), co uspokaja naczynka?
Stary 2009-01-19, 20:51   #839
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dawno nikt nie pisał nic w tym wątku ale może znajdzie się ktoś kto ma podobne problemy do moich i wie jak sobie z tym radzić. Otóż mam 17 lat i mam skóre tłusta i naczynkową;/ .Stosuje kosmetyki na tradzik i przebarwienia :effaclar k i white objective ale mam też skórę naczynkową i żadnych tłustych kremów stosować nei mogę. Kremy nawilżające spowodują wysyp więc ich nie mogę stosować. Co stosować na naczynka przy tego typu skóry? wiem ze pownnam stosowac filtry ale jak to pogodzic z kremami na naczynka.. Uzywała iwostin capillin niekiedy jak wychodzę . CO mam stosować jak wychodze?? Wieczorem stosuje kremy na tradzik?A co pod pokład krem z filtrem 50+ czy na naczynka jaki??
Na dzień pod podkład krem z filtrem,tzn.najlepiej coś o konsystencji emulsji(np. Avene ma coś takiego w gamie swoich produktów).

WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 23:20   #840
zara99
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
mial ktos naczynka zamykane LASEREM? sa efekty?
mialam zamykane naczynka laserem. te ktore zostaly zamkniete juz sie "nie otworzyly" ale mam nowe, ktorych wtedy nie bylo , bo zawsze przeciez moga sie nowe pojawic.
zara99 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blizny, cera naczynkowa, kosmetyki, naczynka trądzik, naczynkowa napewno, poprawa cery, rozszerzone naczynka, trądzik naczynka, zamykanie naczynek, żyły pajączki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości