cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-10-09, 20:50   #91
julita104
Raczkowanie

Re: kremy na jesień/zimę

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2360

moj favoryt na zime
juz go kupilam nowa tubeczke :P
Stary 2003-10-09, 23:21   #92
kreska
Raczkowanie

Re: kremy na jesień/zimę

w miedzy czasie (jak to sie pisze ) skoczylam sobie do YR i kupilam ten wlasnie kremik (pani mi doradzila zeby na ta pore miec juz konkretniejsza ochrone) - no zobaczymy. tylko jeszcze oprocz tego musze miec pewnie cos z filtrami
kreska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 16:55   #93
gerberek
Raczkowanie

palący problem, cera naczynkowa

Kochana Beatko i inne kochane ekspertki od urody. Mam problem ze swoją (naczynkową) cerą - po porannym prysznicu moja twarz wygląda koszmarnie - jest potwornie czerwona, paląca, miejscami piecze . Po zaaplikowaniu jej jakiejś nawilżającej lub kojącej maseczki, nawet trochę się uspokaja, ale niepokoi mnie to, dlaczego po nocy, kiedy raczej nie działają żadne agresywne czynniki, typu słońce, mróz czy inne takie, tak się dzieje. Fakt, że używam teraz nowego kremu na noc bez nadzwyczajnych zresztą rezultatów, ale kiedy używałam innego, działo się tak samo. I co z tym faktem począć? Błagam, nie zostawiajcie mnie z moim "palącym problemem"
gerberek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 21:59   #94
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: palący problem

Nie myj twarzy wodą z kranu.Stosuj wszystkie zalecenia dla cery naczynkowej(zajrzyj do artykułu o cerze naczynkowej). Nie eksperymentuj ciągle z nowymi kremami.Do mycia twarzy stosuj bardzo delikatne preparaty.
Zrób serię zabiegów wzmacniających naczynka w gabinecie kosmetycznym.Nawilżaj dobrze powietrze w sypialni.Na noc możesz wypróbować Tormentiol (lub jeszcze tańsza maść Neo-Tormentil)-Wizażanki z naczynkową cerą polecają ten sposób.
W bardzo delikatny sposób traktuj swoją cerę.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 13:12   #95
gerberek
Raczkowanie

Beatko, wielkie dzięki za odpowiedź. dorzucę może jeszcze parę szczegółów dla jasności sytuacji : buzię myję delikatnym żelem Erisu lub Dax Cosmetix dla cery wrażliwej, i to tylko wieczorem, ponieważ wyczytałam właśnie w Wizażu, że dla cery naczynkowej dobrze jest, gdy się ją rano tylko przeciera tonikiem i spryskuje wodą termalną (co właśnie robię). co do kremu... ten, którego obecnie używam, jest moim drugim w życiu kremem na noc. wcześniej raczej nie miałam takich sensacji. czy nie jest to jakieś dziwne? przecież krem na noc powinien chyba pozytywnie wpływać na cerę, a nie odwrotnie... Pozdrawiam serdecznie
Stary 2003-10-18, 16:34   #96
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Mam teraz dokłądnie ten sam problem - ale ja odkryłam winowajcę! nabyłam ostatnio mnóstwo nowych maseczek Sorayi, i eksperymenty niedobrze się skonczyły, soraya mi akurat nigdy nie służyła nawet jak była nastolatką i tak np nakładam maseczke z serii bioodnowa, niby ok, nic mnie nie piecze, scieram, przemywam buzie tonikiem, rano budzę się z czerwona gębą i skórą łuszczącą się na policzkach i okolicy zuchwy! Horror, zwałszcza ze nei zorientowałam się co to zacz i parę razy ją nałozyłam... Z moich doświadczeń wynika że przy podrażnionej cerze woda termalna nie słuzy, a krem nie musi szczypać od razu. Nie musisz nawet odczuwać większego dyskomfortu. Ja w skrajnej sytuacji myję buzię melczkiem AA - jeszcze mnie nigdy nie zawiodło, albo płatkami owasianymi, spryskuję sprayem kojącym Lieraca - fajny, ale stanowczo za drogi, nie wiem czy więcej kupię. Ja tez polecam tormentiol, i rutinoscorbin oraz wit pp, mam cerę naczynkową i czasem zaczyna szalec tak jak teraz - więc juz zero kwasów, na razie odstawiła, peeling tylko enzymatyczny, no i staram się ograniczyć ilość kosmetyków których używam bo im wiecej tym większe ryzyko alergii...
Z drogich preparatów dla mnie naprawdę rewelacyjne okzało się byc serum SOS Clarinsa, bardzo skuteczne.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 17:31   #97
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Myślę, że skóra może też już wyczuwać różnice temperatur, bo nadworze juz chłodno jest a w pomieszczeniu ciepło i to co dla nas nie jest szokiem temperaturowym dla delikatnej buzi juz tak. Poza tym mnie nawet jak jest siarczysty mróz i wiatr zimowy nie zawsze buzia moja regauje od razu, nieraz jest to rano innym razem po kilku godzinach. Zimą najczęściej oprócz wymienionego Tormentiolu, który stosuję jako koło ratunkowe nakładam na noc Diroseal, nie jestem aż taka jego fanką ale się sprawdza. Od jakiegoś czasu stosuję maseczkę-żel do cery naczynkowej Flos Leku - to nie maseczka, a żel po prostu i wklepuję ją przed snem dwa razy w buzię a potem jakiś właściwszy kremik, ale to już jak ktoś lubi. Swoją drogą muszę wypróbować resztę preparatów Flos Leku do cery naczynkowej. Szczególnie, że ceny bardzo przystępne I ja baaardzo dużo nawilżam moją naczybkowo-mieszaną buzię zimą nawilżam najwięcej i tu niestety każdy lubi co innego ja uwielbiam wszystkie preparaty Shiseido z serii The skincare, naprawdę jeśli chodzi o nawilżenie to są to super preparaty, polecam gorąco. Niestety są drogie, ale wydatek sie opłaca i od czasu do czasu chodzę na maseczki algowe czy jakos tak do kosmetyczki
p.s. wiesz może ten żel do wrażliwej niekoniecznie tez musi ci służyć, bo bardzo różnie to bywa. Miałam kilka preparatów do bardzo wrażliwej twarzy i niektóre mnie uczuliły albo podrażniły mi buzię A Erisa chronicznie nie trawię, te kremy, żele i peelingi do cery naczynkowej to kiepścizna straszna szczególnie blado wypadają przy tym żelu Flos leku i biorąc pod uwagę, że Flos lek kosztuje ok.6zł a Eris 3 razy tylej to powinni się wstydzić

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 18:44   #98
lejka
Zakorzenienie

Może rzeczywiście to, co stosujesz na noc szkodzi... Może spróbuj zmywać twarz Physiogelem, podobno baaardzo delikatny, potem woda termalna i jakiś inny nawilżacz... A w ciągu dnia proponuję ubierać twarz w kołderkę, czyli kremik, na to podkład, puder, zawsze to kolejna warstwa chroniąca przed mrozem.

lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-21, 16:57   #99
gerberek
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za wasze rady. nie omieszkam przy najbliższej sposobności dokonać odpowiednich zakupów. zwłaszcza kusi mnie ten cudowny Flos-Lek, który jak dotąd jakoś omijałam wzrokiem. obecnie moje poranne horrory się gdzieś schowały, ale wiem że nie na długo - pieczenie i czerwona gęba zawsze nawiedza mnie co jakiś czas i wiem, że w moim wieku (28)walka z naczynkami przypomina walkę z wiatrakami. a może ja po prostu nie umiem sobie dać z nimi rady...
pozdrawiam serdecznie
Stary 2003-11-15, 14:05   #100
Blaszka
Przyczajenie

krem na zimę do cery naczynkowej

Witam gorąco!Pisże poraz pierwszy i bardzo proszę o odpowiedź. Mam 29 lat icerę mieszaną* naczynkową*wrażliwą i już nie mam pojęcia jakiego kremu używać zimą. Ostatnio wymyśliłam,że serię winogronową z wit.P Dermiki albo tej firmy krem ochronny na zimę( już go używałam rok temu i taki sobie), ale może jest coś innego lepszego?Oczekuję pilnie, bo mróz już przybył a moja buzia różowieje i piecze i ....Pozdrawiam.Ula
Blaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-15, 14:27   #101
koko
Zakorzenienie

GG do koko
Re: krem na zimę do cery naczynkowej

ostatno bardzo wiele wątków było na ten temat.najlepiej by było, gdybyś w wyszukiwarkę na stronie głównej wpisała- krem na zimę na przykład.wysypie Ci mnóstwo wątków.poza tym pogrzeb w Kosmetyku Wszech Czasów.
tak na szybko mogę Ci polecić krem yves rocher bio-camille.jest świetny.polecany do cery wrażliwej, naczynkowej, właśnie na zimę.bardzo go sobie chwalę, zresztą nie tylko ja.nadaje się do cery mieszanej, sama taką mam.a pod krem polecam maseczkę-żel flos leka.do cery naczynkowej.krem kosztuje trochę ponad 20 zł, a meseczka ok.7, więc koszty nie są duże,a efekty bardzo dobre.
pozdrawiam.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-15, 19:12   #102
Blaszka
Przyczajenie

Re: krem na zimę do cery naczynkowej

Dzięki za szybciutką odpowiedź! Chyba zdecyduję się na bio-calmile.☠☠☠☠rawiam .Ula
koko napisał(a):
> ostatno bardzo wiele wątków było na ten temat.najlepiej by było, gdybyś w wyszukiwarkę na stronie głównej wpisała- krem na zimę na przykład.wysypie Ci mnóstwo wątków.poza tym pogrzeb w Kosmetyku Wszech Czasów.
> tak na szybko mogę Ci polecić krem yves rocher bio-camille.jest świetny.polecany do cery wrażliwej, naczynkowej, właśnie na zimę.bardzo go sobie chwalę, zresztą nie tylko ja.nadaje się do cery mieszanej, sama taką mam.a pod krem polecam maseczkę-żel flos leka.do cery naczynkowej.krem kosztuje trochę ponad 20 zł, a meseczka ok.7, więc koszty nie są duże,a efekty bardzo dobre.
> pozdrawiam.
Blaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 16:14   #103
syriusz8
Przyczajenie

cera naczynkowa

jakiego podkładu mogę używać do mojej cery
syriusz8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 18:15   #104
Oleśka
Przyczajenie

Re: cera naczynkowa

Najlepiej kryjącego np.Revlon ok 70 zł !A na naczynka polecam krem leczniczy AVENE (w aptekach-taki zielony ok 50 zł -pomaga)
Oleśka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 21:55   #105
KingaB
Przyczajenie

mieszana i naczynkowa cera

Mam 30 lat i mieszaną cerę,ze skłonnoscią do przetłuszczania się w okresie letnim.Rownież moim problemem jest cera naczynkowa.Używam kosmetykow Dr.Eris
Pharmaceris N, ale niestety te kosmetyki moge używac tylko w okresie zimowym.(mieszkam w USA)Bedac w cieplym klimacie
momentalnie moja skóra po kilku minutach strasznie się świeci.Moze istnieje inna dobra linia kosmetyków ,którą mogłybyscie mi polecić?(moga być tez ekskluzywne linie dostępne na rynku amerykanskim)
KingaB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 21:58   #106
Justy
Zakorzenienie

Re: mieszana i naczynkowa cera

przejrzyj posty z tego tygodnia.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 13:09   #107
Kasika
Rozeznanie

GG do Kasika
Cera naczynkowa a oczyszczanie twarzy u kosmetyczki??

Witam wszystkie panie pięknie!
Mam mały problemik! Chciałabym w sobotę wybrać się do kosmetyczki na wiosenne oczyszczanie buźki - niestety moja cera mieszana, a ostatnio też naczynkowa, jest mocno zanieczyszczona przez wągry i zaskórniki - a nie wiem czy mogę przy rozszerzonych naczynkach???
Nęka mnie to pytanie od dłuższego czasu i sama nie wiem co zrobić?!
A przy okazji to może podpowiecie mi jakie zabiegi kosmetyczne można stosować dla poprawienia takiej cery!
Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc!
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością!
Stary 2004-04-15, 14:54   #108
Kasika
Rozeznanie

GG do Kasika
Re: Cera naczynkowa a oczyszczanie twarzy u kosmetyczki??

Tak tylko się nieśmiało przypominam bo mętlik w główce mam!!!!
Może ktoś wie cos na ten temat?
Stary 2004-04-19, 14:49   #109
Kasika
Rozeznanie

GG do Kasika
Re: Cera naczynkowa a oczyszczanie twarzy u kosmetyczki??

Hej! Pomoże ktoś?
Stary 2004-04-19, 20:25   #110
Mariol
Przyczajenie

cera naczynkowa i tlusta jednoczesnie

hejMam wielki problem z moja cera.Nie wiem jak powinnam ja pielegnowac.Z jednej strony jest ona bardzo wrazliwa z rozszerzonymi naczynkami a z drugiej tlusta.Najgorszy jest nos, swieci sie,mam na nim wagry i do tego te paskudne rozszerzone naczynka!Moze ktoras z was zna jakis krem ktory by obkurczal naczynka a jednoczesnie matowil skore?Jest taki krem Eris, Normamat ale jest przeznaczony dla osob powyzej 25 roku zycia a ja mam dopiero 21.Bardzo prosze o jakakolwiek rade.
Mariol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 21:48   #111
agu.s
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2
Re: cera naczynkowa i tlusta jednoczesnie

Firma Mincer cosmetic Mona lisa ma w swojej ofercie dla cery naczynkowej wrazliwej krem 20 -latków nawilżająco-matujący zMiłorzębem Japońskim. Ja mam z tej serii taki kremik tyle, że po 25 roku życia tylko, ze moja cera nie lubi być matowiona nawet gdy się świeci, cena gdzieś chyba było do 15 zl tylko, że pojemnośc mała
Stary 2004-05-20, 21:29   #112
aniaaa@
Przyczajenie

cera naczynkowa z trądzikiem

mam taki problem: mam bardzo wrażliwe naczynka, często zdaża mi się że po wyjściu na słonce robie się cała czerwona, w dodatku mam alergiczną skóre z trądzikiem (już nawet davercin nie pomaga). pródy zakrycia moich problemów często nie powodzą się gdyż wiele "kosmetyków koloryzujących" poprostu nie dostosowuje się do mojej skóry (szczególnie do czoła) i powstają takie jakby kolorowe plamy. No i dotego jeszcze w niektórych partiacgh skóry (np.czoło) łuszcz ymi się czasami skóra... ech.. dużo tego, ale co ja mam zrobić??!! ma ktoś jakieś ciekawe kuracje??!!
aniaaa@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-20, 22:09   #113
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: masakra....

przede wszystkim wizyta u dobrego dermatologa,ochrona przeciwsłoneczna,właściwa pielęgnacja cery (nie powinnaś używać agresywnych ,wysuszających kosmetyków),przeczytaj proszę wskazówki dla cery naczynkowej oraz dla trądzikowej.
Pomocne będą również zabiegi wspomagające w gabinecie kosmetycznym.

www.ocean-urody.pl
paznokcie w Szczecinie
Stary 2004-07-27, 21:53   #114
aanuszka
Raczkowanie

cera naczynkowa - profilaktyka

Hej
Chciałam sie dowiedzieć w jaki sposób można zapobiec pekaniu naczynek. Mam bardzo delikatną skórę i niestety skłonność do czerwienienia się, co z czasem doprowadzić może do pajączków - w ocenie kosmetyczki mam bardzo płytko umiejscowione naczynka. Problem ten dotyczy głównie policzków, choć np. na nosie też (jeden malusieńki pajączek już sie tam pojawił). Poza tym moje powieki są jak gdyby poprzeplatane siecią naczynek, co wygląda nie za ciekawie W zasadzie to nie wiem czy te powieki to też sprawa tych naczynek, czy to może co innego. Może ktoś wie??

Jak w takim razie wyglądać może pielęgnacja takiej cery - w sensie profilaktycznym?? (Wiadomo: lepiej zapobiegać niż leczyć) Czy powinnam zacząć stosować już jakieś kremy do cery naczynkowej, które wzmocniłyby naczynka?? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Które kremy są godne polecenia? (Nie ukrywam że wolałabym coś na noc). A może po prostu robić sobie co jakis czas kuracją Rutinoscorbinem?

Czekam na pomoc
Pozdrawiam
anuszka
aanuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 22:54   #115
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: cera naczynkowa - profilaktyka

Przede wszystkim zajrzyj do artykułów na www.wizaz.pl -pisałam o cerze naczynkowej i znajdziesz dużo porad na temat pielęgnacji takiej cery. Z preparatów doustnych polecam VitaCell -nowość,preparat witaminowy z bioflawonoidami.Będzie dostępny w aptekach i gabinetach kosmetycznych. Konieczne są także regularne kuracje wzmacniające naczynka - sonoforeza(lub jonoforeza) z zastosowaniem kosmetyków wzmacniających naczynia i poprawiających elastyczność ścianek naczyń.Widoczne naczynka na powiekach to najczęściej "taka uroda" - bardzo cieniutka skóra powiek i prześwitujące naczynka.
Uważam ,że powinnaś stosować kosmetyki do cery naczynkowej - ale nie spodziewaj się ,że takie kosmetyki zmniejszą czy zlikwidują naczynka - to przede wszystkim profilaktyka.I pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej oraz zakazie opalania w solarium.

www.ocean-urody.pl
paznokcie w Szczecinie
Stary 2004-10-08, 16:53   #116
AgnieszkaT
Przyczajenie

Cera naczynkowa :(

Ratujcie!!!Potrzebuje dobra serie kosmetykow do cery naczynkowej i mieszanej ( robie sie czerwona jak burak kiedy sie zmecze lub zdenerwuje a do tego pekaja mi naczynka na twarzy ). Dodam ze latwo sie uczulam. Rok temu tak sie zaltwilam jakims kosmetykiem ( nie wiem dokladnie jakim ) , ze skonczylo sie na kremie ze sterydami.
Dodam , ze mam 22 latka.
Jezeli znacie jakies dobre kremy ( i nie tylko potrzebuja takze tonik itp.) do takiej cery, napiszcie mi. Bede baaaardzo wdzieczna
AgnieszkaT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 17:11   #117
anastacja
Raczkowanie

Re: Cera naczynkowa :(

hej
A w jakiej strefie cenowej ?
Pozdr
anastacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 17:43   #118
AgnieszkaT
Przyczajenie

witam
Dobrze gdyby cena byla rozsadna( taka zeby mnie nie zabila )a przynajmniej zeby szla za nia jakosc.
Ale jestem zdesperowana i gotowa na wszystko.
Caluski
Stary 2004-10-08, 18:30   #119
anastacja
Raczkowanie

Mi po pierwsze się wydaję, że powinnaś kuracje kremikiem połączyc z łykaniem odpowiednch witaminek, minerałów itp które wzmocnią naczyńka - dużo lepszy i szybszy efekt.
Ja bym Ci polecała Lierac Apaisance Creme Anti-Rougeurs Speciale Couperose - mi zaczeły pekać naczyńka, zastosowałam go i jest dużo lepiej ! Zaniechałam temu Dlatego wg mnie ten kremik szczególnie zasługuje na uwagę Świetnie redukuje zaczeriwenia - a wspomniałaś, że masz z nimi problem.
Pozdrawiam
Ana
anastacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 19:31   #120
AgnieszkaT
Przyczajenie

Juz od miesiaca lykam witemine C bo podobno pomaga. Ale nie widze jeszcze efektow. Mam takie pytanie. Czy jak mi pekly naczynka to sie kiedys zagoja ( czy znikna mi te czerwone niteczki z twarzy)? Mam je juz 3 miesiace i nie widze zeby znikaly albo nawet zmniejszaly sie
Odpowiedz

Tagi
blizny, cera naczynkowa, kosmetyki, naczynka trądzik, naczynkowa napewno, poprawa cery, rozszerzone naczynka, trądzik naczynka, zamykanie naczynek, żyły pajączki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości