cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-20, 12:37   #1411
tenebra
Zakorzenienie

Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

A pod jaką nazwą szukać takiego zabiegu IPLem na rumień? Ma to jakąś specjalną nazwę? A może jakiś link przykładowego salonu macie pod ręką?

tenebra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 13:40   #1412
niczka87
Zakorzenienie

Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
A pod jaką nazwą szukać takiego zabiegu IPLem na rumień? Ma to jakąś specjalną nazwę? A może jakiś link przykładowego salonu macie pod ręką?
Nie ma żadnej nazwy, to jest po prostu likwidowanie rumienia metodą IPL.
Stary 2011-12-20, 17:43   #1413
jojoanna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mala_czarna9 Pokaż wiadomość
składam serdeczne dzięki poprzedniczce za post, właśnie przymierzam się do usunięcia pajączka na policzku, od lat mam ten mankament i nie wiedziałam co robić

zastanawiam się tylko czy taki zabieg wykonuje lekarz dermatolog czy w salonie kosmetycznym tez można coś takiego wykonać

pozdrawiam

dobry salon kosmetyczny zatrudnia do takich zabiegow lekarzy dermatologow wlasnie
Stary 2011-12-21, 19:11   #1414
cocabella
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aagata27 Pokaż wiadomość
Miłe Panie, z mojego doświadczenia wynika, że lekarz dermatolog mnie skrzywdził, natomiast kosmetyczka pomogła.
Miałam zamykane na twarzy naczynka laserowo przez lek dermatolog w gliwicach, zostały blizny.
Kosmetyczka znajoma zrobiła mi elektrolizę i było ok. Wszystkie apteczne kremy przetestowałam....do cery naczynkowej.
Policzki mi się rumienią jak się stresuje....jestem po dwóch zabiegacch ipl i jestem zadowolona.Tylko bardzo ważne jest to,że teraz działąm na rumień to może być ipl, ale na rozrzeszone naczynka absolutnie nie wierzcie jak Wam ktoś obiecuje zamykanie naczynek ipl....sprawdziłam to na sobie...
mam podobne doświadczenie, lekarz (już nie pamiętam czy to był dermatolog, czy lekarz medycyny estetycznej-byłam wtedy w liceum) naciągnął mnie na pięciokrotny zabieg laserem, który miał zniwelować blizny potrądzikowe. Wydałam na to ogromne pieniądze i żadnego efektu. Po tej nieskutecznej kuracji przepisał mi leki, b. mocne, które miały pełno skutków ubocznych-wahania nastrojów, depresja, światłowstręt i wiele innych. Jak to zobaczyłam, to oddałam je do apteki. Dzisiaj zastnawiam się jaki idiota przepisuje coś takiego nastolatce, która i tak ma burzę hormonów

Po jakimś czasie trafiłam na świetną kosmetyczkę, która mikrodermabrazją i kwasami, prawie całkowicie zlikwidowała mój problem. I kosztowało mnie to kilkakrotnie mniej

Pewnie to kwestia człowieka, ale jestem daleka od przekonania, ze zabieg wykonany przez lekarza jest lepszy niż ten wykonany przez kosmetyczkę.
cocabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 13:57   #1415
sandalina
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Dokładnie, potwierdzam. IPL jest na rumień, nie na naczynka.
A ja się dałam zrobić.. maiłam na kości piszczelowej popękane naczynka. Poszłam do kosmetyczki i zrobiła mi zabieg - trzy tygodnie temu. Najpier piekło mnie jakby ktoś mi wrzątkiem polał, potem przez tydzień tak swędziało, żę myślałam, że zwariuję. Dziś mija 3 tygodnie i nadal na całej powierzchni poddanej zabiegowi mam strupki. A w zasadzie to taka warstwa popalonej skóry a nie strupki.. Boję się, że zostaną blizny. Jutro powinnam się zgłosić na drugi zabieg (mam trzy zabiegi planowane na ten obszar) i nie wiem czy powinnam iść czy przełożyć wizytę na "po nowym roku"...
sandalina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:19   #1416
Miryo
Przyczajenie

Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Dziewczyny, stosowałyście może Belissę Anti-Red? Jak wrażenia? Pomaga?
Miryo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:05   #1417
201704210903
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Miryo Pokaż wiadomość
ka kupiłam belisse i nie pomaga.... chyba lepiej sobie kupić jakieś tabletki na zylaki co mają więcej substancji czynnej
201704210903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:13   #1418
magratka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Miryo Pokaż wiadomość
Biorę już 3,5 m-ca i chyba skończę. Oczywiście nie spodziewałam się, że znikną mi te rozszerzone naczynka, które już mam, ale liczyłam na to, że nie będą się pojawiać nowe a siniaki będą się szybciej goić. Niestety nie spełniła oczekiwań.
Dziewczyny, możecie polecić dobry salon w Warszawie, w którym zamykają naczynka? Mam kilka na twarzy i nogach
magratka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 12:14   #1419
aagusia90
Raczkowanie

Witam,
mam dopiero 22 lata, a już sporo popękanych naczynek i rumień na policzkach :-( Zawsze muszę stosować fluid, bo inaczej moja twarz wygląda fatalnie - mnóstwo zaczerwienień. Tych popękanych naczynek jest na pewno koło 10. Do tego przy dziurkach w nosie mam grube czerwone krechy - to też pęknięte naczynka. Mam już je długo (od kilku lat). Czy takie "stare" naczynka można usunąć metodą elektrokoagulacji? I czy dużo by kosztowało zamknięcie np. 10 naczynek?
I jeszcze jedno: czy jeśli popękane naczynka zlewają się ze sobą w rumień, to czy też można zamknąć je poprzez elektrokoagulację?
aagusia90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 13:52   #1420
FelekBezSzelek
Rozeznanie

Ja mam cerę tłustą i naczynkową. Szukam jakiegoś kremu na lato z filtrem, ale musi być lekki, bo nie chcę się jeszcze bardziej świecić. Wszędzie jest napisane, że skóra naczynkowa jest wrażliwa i nie powinno się robić peelingów, ale ja je lubię i nie zauważyłam podrażnień, ani mocniej zaczerwienionej skóry twarzy. Myślicie, że mogę je stosować?
Stary 2012-02-14, 15:03   #1421
malena86
Przyczajenie

Oj znam ten ból z czerwoną i podrażnioną skórą twarzy. Szczególnie u mnie problem nasila się w czasie zimy oraz latem kiedy jest gorąco. Ja ze swojej strony chciałam polecić krem do twarzy Wzmacniający Naczynka z firmy Eco Plant bo jest to po prostu rewelacja. Krem ma duże stężenie rutyny która obkurcza naczynia, ekstrakt z arniki i kasztanowca oraz pantenol. Wszystkie te składniki świetnie łagodzą rumień. Plusem jest to, że świetnie nadaje się po makijaż. To jest już moje trzecie opakowanie i naprawdę zauważyłam poprawę. Okropny rumień i czerwona twarz już nie jest moją zmorą od kiedy mam ten krem. Teraz zamówiłam jeszcze serum recepturowe na naczynka też z firmy Eco Plant wykonane na moje zamówienie w specjalistycznym laboratorium. Pani z którą rozmawiałam świetnie dobrała składniki do serum. Połączenie kremu i serum daje bardzo dobre efekty w szybkim czasie. Skóra jest jednolita a nie czerwona.
malena86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 00:08   #1422
kibic10
Przyczajenie

Witam. Co szanowna komisja sądzi o tym leku http://www.ceneo.pl/6047963 ? Mało jest opini o tym w internecie a jeśli są to praktycznie wszsytkie pozytywne. mam problem z delikatnym rumieniem (szczególnie prawy policzek) i jeśli to cudo poradziłoby sobie z nim to jestem gotowy wydać takie pieniądze. tylko właśnie, nie wiem czy jest sens bo nie są one małe a nie wiem jak z efektami i przede wszyskim czy są one długotrwałe?
kibic10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 16:06   #1423
Pannamonia
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie polecić dobry salon w Warszawie, w którym zamykają naczynka? Mam kilka na twarzy i nogach
Jeśli liczy się jakość, proponuję klinikę Dermedicus na Bemowie. Przyjmują tam doświadczeni dermatolodzy, a ostatnio kupili bardzo nowoczesny laser.
Pannamonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:46   #1424
karczoszek
Przyczajenie

Kosmetyk cudo!!!! Może najpierw warto spróbować mniej inwazyjnych metod, np. dobrać odpowiedni kosmetyk do twarzy, oczywiście, jeśli rumień nie jest zbyt silny. Ja przetestowałam mln kremów na dzień i na noc do cery naczynkowej: ziaja, ruboril, pharmaceris, ivostin, nawet okrutnie drogi estee lauder ( :/), teraz farmona na dzień , stosuję je nadal, ale bardziej prewencyjnie niż leczniczo. Ale ze 100% pewnością mogę polecić kosmetyk-cudo, który naprawdę!!!!! zminimalizował mój rumień. Jest to serum flavo c firmy biochemia urody. Nie spodziewałam się absolutnie żadnego regresu, jeśli chodzi o mój rumień, kupiłam serum, ponieważ jest naturalnym antyoksydantem, a jako 26 latka chciałam zacząć przeciwdziałać starzeniu się skóry. Po 2 tygodniach stosowania stał się cud-rumień zupełnie zniknął!!! Moje policzki, nos-cera wyrównana, świetlista, zero czerwieni. Nie mogłam w to uwierzyć, ale moja historia z flavo c trwa już rok i uważam je za najbardziej genialny kosmetyk, jaki został wyprodukowany dla cery naczynkowej. biochemiaurody.com. - nie zastanawiajcie się, 3-miesięczna kuracja kosztuje...25 zł. nie stosowałam serum ok. 3 msce i rumień wraca, wczoraj więc zakupiłam ponownie i czekam niecierpliwie...
karczoszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 15:55   #1425
Ewelano
Raczkowanie

Ja właśnie zamówiłam Flavo-C i AVENE Antirougeurs FORTE koncentrat, zobaczymy czy będę zadowolona, wcześniej używałam kremu z ISIS Pharma Ruboril Expert S, który poza dobrym nawilżeniem mojej suchej skóry z naczynkami nie robił nic, już lepsze efekty uzyskałam po Lirene za 16zł.

Edytowane przez Ewelano
Czas edycji: 2012-06-01 o 16:24
Ewelano jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 22:17   #1426
Lily33
Przyczajenie

Witam.

karczoszek dokładnie którego kosmetyku Flavo C używasz ?

mi rumień zniknął po kremie Iwostin, natomiast popękana naczynka są jakie były
szukam dobrego kremu super nawilżającego, ponieważ mam skórę twarzy bardzo suchą, szorstką, odwodnioną............
przetestowałam już mnóstwo kremów, ostatnio Clinique, nie jest najgorszy, ale to jeszcze nie to, teraz testuję Biotherm
przy okazji chciałam zapytać czy stosujecie zielone bazy bądź korektory ?
Lily33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:22   #1427
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lily33 Pokaż wiadomość

mi rumień zniknął po kremie Iwostin, natomiast popękana naczynka są
Jakim konkretnie kremie?

ps. ja używam zielonego korektoru w płynie w małej tubce z delii, dobry jest tez mineralny, sypki z lumiere
Stary 2012-06-05, 09:14   #1428
Lily33
Przyczajenie

Cytat:
Jakim konkretnie kremie?
Iwostin Sensitia krem nawilżający dla skóry wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień, na bazie wody termalnej
Lily33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 16:37   #1429
eevvaa
Zakorzenienie

moje drogie, pękło/wylało mi się naczynko na powiece, wszystko przez kreski permanentne które sobie niedawno zrobiłam. Myślicie, że to się wchłonie? Czy można zamknąć naczynko na powiece laserem? Bardzo proszę o pomoc.

eevvaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 18:18   #1430
urodziwa89
Przyczajenie

ja mam cerę i tłustą i naczynkową i moimi podstawowymi kosmetykami są: płyn micelarny, korektor zielony, podkład matujący, mam też bazę pod podkład matującą i to sprawia że zabezpieczam swoją buźkę. Używam też bibułek matujących, a co jakiś czas robię też peeling enzymatyczny i maseczkę z glinki czerwonej wszystko to sprawia że się nie świecę i nie czerwienię :P aaa i jeszcze czasami smaruje się plasterkiem cytryny - to na pękające naczynka, a przede wszystkim na zaczerwienienie z tym związane. Dużo info znalazłam też na nowym blogu www.sferalabeaute.blogspot.com

Edytowane przez urodziwa89
Czas edycji: 2012-06-07 o 18:20
urodziwa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 15:02   #1431
Ewelano
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ewelano Pokaż wiadomość
Ja właśnie zamówiłam Flavo-C i AVENE Antirougeurs FORTE koncentrat, zobaczymy czy będę zadowolona, wcześniej używałam kremu z ISIS Pharma Ruboril Expert S, który poza dobrym nawilżeniem mojej suchej skóry z naczynkami nie robił nic, już lepsze efekty uzyskałam po Lirene za 16zł.

Chciałam się odnieść do mojego posta wyżej, właśnie użyłam Auriga International, Flavo - C Serum, to co zrobił z moją cera to zgroza ; ( twarz mam opuchnięta, czerwoną i obolałą!!! Wydałam tyle kasy i do tego zmasakrowałam sobie buzie, mam nauczkę za to, że działam pod wpływem wyczytanych opinii na wizażu... cera cerze nierówna... przekonałam się o tym osobiście ; (
Ewelano jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:03   #1432
Martka72
Zadomowienie

..to ja dodam cosik od siebie..mam suchą skórę z napadowym rumieniem i skłonnością do pekających naczynek...uzywam od dłuższego czasu ruboril isispharma i uwielbiam ten krem a co najważniejsze..on mi naprawde pomógł...naczynka bledsze a jak sięrumienię to jestem co najwyżej różowa a nie czerwona jak ten burak

..jeśli chodzi o aurigę flavo c to tez nie moge się przyczepić..bardzo dobre serum...mnie nie podrażnia..napina ..wyrównuje koloryt..jednak cena dość wygórowana moim zdaniem...wolę domowe serum na bazie Witaminy C firmy Juvit...

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...

Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 16:09   #1433
agucha1712
Raczkowanie

ja polecam na naczynka jesc czesto kasze gryczaną bo ma krzem i rutyne ( nawet tabletki na zylaki robi się z wyciagu z gryki)
ale juz peknietych naczynek to nie uratuje
mam zamiar wybrać sie na ich zamykanie,ktos może polecic dobrego lekarza w wrocławia?
czy ktos słyszał o laserze DioLite ? albo klinice la beute clinic i lekarzu Michał Musioł?
agucha1712 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:09   #1434
shaphire
Raczkowanie

Dot.: Problem naczynka i trądzik

Byłam u kosmetyczki żeby coś poradziła na moje rozszerzone pory i koloryt cery, i ona włączyła mi lampę Solux. Efekt świetny po 10 minutach naświetlania, kazała mi znowu przyjść na kolejny zabieg. Ale ja zrobiłam myk - podejrzałam jaką ona tam ma żarówkę w tej lampie (Philips Par 150W) doczytałam w necie że ona nie potrzebuje specjalistycznej osłony bo sama ma wbudowaną osłonę, i zakupiłam na aukcji samą żarówkę za 34.90 ( w sklepach widziałam po 50-60zł) !!! Podpięłam ją do mojej lampki, i sama sobie robię sesje. W ogóle świetnie działa na zatoki, i na ból mięśni już o cerze nie wspominając, koleżanka się mnie pyta co taka rozpromieniona chodzę, hehehhe. polecam dziewczyny, nie przepłacajcie !!!
shaphire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:21   #1435
niczka87
Zakorzenienie

Zabiegi jakim kwasem mogę zrobić, gdy mam cerę naczynkową ? Oprócz migdała oczywiście. Chodzi mi o pozbycie się drobnych przebarwień, zmniejszenie porów.
Stary 2012-07-11, 19:48   #1436
Mastylla
Raczkowanie

Ja się zabrałam w sobie i postanowiłam napisać czego używam do swojej nieszczęsnej naczynkowej wrazliwej cery. Dzis dodałam oczysczanie. Jutro polecą kremy. Mi pomogło to moze i inny skorzystają. Jak cos bedziecie miały to dopiszcie, bede miala co testować

http://perelkowy-swiat.ptaknet.pl/20...cz-1/#more-280
Stary 2012-07-27, 14:09   #1437
Pannamonia
Raczkowanie

Cytat:
Zabiegi jakim kwasem mogę zrobić, gdy mam cerę naczynkową ? Oprócz migdała oczywiście. Chodzi mi o pozbycie się drobnych przebarwień, zmniejszenie porów.
Przy cerze naczynkowej nie poleca się kwasów, jedynie peelingi enzymatyczne, więc takiego szukaj.
O pielęgnacji cery naczynkowej i zamykaniu naczynek laserem poczytasz tu: http://dermedicus.pl/blog/index.php/...anie-naczynek/
Stary 2012-08-10, 22:13   #1438
Don_Gone
Raczkowanie

Witam, piszę tutaj, bo również mam ogromny problem z moją cerą
Na początku zaznaczę, że jestem chłopakiem, a piszę, ponieważ lekko niepokoi mnie to, że rumień nie schodzi ostatnio z mojej twarzy.
Zwykle rumień utrzymuje się w dość intensywnie czerwonej barwie przez większość dnia, nie jestem w stanie powiedzieć czy permanentnie, czy na czas pory letniej i upałów. Rano także nie mam idealnie jednolitego koloru skóry, ale zaczerwienienia są widocznie mniejsze (a może po prostu nie tak intensywne, więc nie rzucają się w oczy). Nie widać jednak gołym okiem popękanych naczynek. Moje pytania to:
Jak skutecznie zmniejszyć rumień? Obecnie drugi dzień stosuje krem do cery naczynkowej Dax Cosmetics Perfecta i tu kolejne pytanie - jego nałożenie powoduje u mnie pieczenie i uczucie gorąca na policzkach, to drugie utrzymuje się dość długo. Czy to początkowo normalne czy lepiej ten krem odstawić?
Czy rumień da się zmniejszyć laserowo czy jest to sposób tylko na widoczne popękane naczynka?
Dziękuję z góry za odpowiedź ...I proszę o łagodne traktowanie

Edytowane przez Don_Gone
Czas edycji: 2012-08-10 o 22:19
Don_Gone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:54   #1439
Patulka1
Raczkowanie

GG do Patulka1

Witam, proszę, poradźcie, która z metod jest skuteczniejsza, jeśli chodzi o rozszerzone naczynka? Galwan, czy mezoterapia bezigłowa? Obydwie metody opierają się na prądach, ale może któraś jest skuteczniejsza. Co sądzicie? będę wdzięczna za opinie
Stary 2012-08-23, 12:16   #1440
Pannamonia
Raczkowanie

Na rozszerzone naczynka nie pomoże żaden z tych zabiegów. Zarówno Ty jak i Pan poniżej - pytajcie o specjalne kosmetyki do cery naczynkowej.

Rumień jest wczesnym objawem możliwych pajączków oraz trądziku różowatego, warto więc już teraz zadbać o właściwą profilaktykę. Odsyłam do mojej wcześniejszej wiadomości i innych artykułów na tym blogu.

Edytowane przez Pannamonia
Czas edycji: 2012-08-23 o 12:17
Odpowiedz

Tagi
blizny, cera naczynkowa, kosmetyki, naczynka trądzik, naczynkowa napewno, poprawa cery, rozszerzone naczynka, trądzik naczynka, zamykanie naczynek, żyły pajączki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości