Mam 16 lat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-08, 19:54   #1
losux
Zadomowienie

Unhappy

Mam 16 lat.

...

Edytowane przez losux
Czas edycji: 2006-12-27 o 10:28
losux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 20:06   #2
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Mam 16 lat.

niestety nie umiem ci odpowiedzieć ale nie martw sie podciągam wątek

ps Mi się wydaje czy jesteś fanką komisku internetowego Losux ?? <dobry gust>
zuni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 20:13   #3
Mary_Q
Zakorzenienie

Losux gora! ale juz danwo nie czytalam buu

podciagam bo ja tez tak mam :| ale gorsza jest na czole...dwie wzdluz czola...help me!;(
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 22:08   #4
agata_wwl
Raczkowanie

Ja mam dokladnie ten sam problem ze zmarszczkami wokol oczu... Z ta tylko roznica, ze mam nie 16 a 19 lat.

Ostatnio siostra zwrocila uwage, ze mam juz delikatne zmarszczki i ze powinnam cos z tym zrobic, tylko co?

Od ok. miesiaca uzywam Brevoxylu - to jest dosc mocno wysuszajaca masc i moze to ona spowodowala te zmarszczki? Nie mam pojecia.... Jak juz w tym wieku pojawily sie u mnie pierwsze zmarszczki to jak bede wygladac za 15 lat?
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 22:11   #5
Estella
Zakorzenienie

A ten Clinique nie jest za ciężki na okolice oczu?Nie wysusza skóry? Ja też mam taką zmarszczkę podłużna na czole, mam 21 lat, mam ją do kilku lat, niestety taką mam mimikę twarzy - przy każdej emocji marszczy mi się lekko czoło.
Spróbuj zrezygnować z tego podkładu, kup może jakiś lekki korektor rozświetlający w pędzelku(polecam przejrzenie KWC) i lepiej nawilżaj okolicę oczu. Może podczas demakijażu naciągasz skórę wokół oczu?

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 11:02   #6
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
UNDER TWENTY (ten różowy
a masz słąd? nie zqawiera czasem SLS i alkoholi? powinnas zwracac uwage na to jak zmywasz makijaz, jak pisze estella czy eni naciagasz

zobacz tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141281

tu sa propozycje kremow godnych polecenia o fajnych skladach nawet, i płyny do mycia twarzy

jelsi chodzi o cienie (masz je od niedawna?) jesli tak to porponouje badania bo cienie sa oznaka zle finkcjonujacych np watroby, nerek ,c zasami nawer serca wiec warto badania zrobic.

jesli moglabym poprosic o sklad tego clinique, to zobaczymy czy wysusza, ale cos mi sie wydaje ze moze tak byc.

suplementacja diety kwasami omega 3 , wyciagami z wiesiołka, ogórecznika, nawizlaja od srodka skóre, 2 l dzienie płynów i nei zmieniaj co chwila kremiku bo jesli juz teraz tak czesto zmieniasz to moze to odegrac sie na kilkanascie czy kilkadziesiat lat w postaci wrazliwosci skory. tak ze bedzie w ogole bardzo trudno cokolwiek dobrac
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 13:23   #7
kasiahan
Rozeznanie

Emilio, mam do Ciebie pytanie
przepraszam, że się tu wtrącam

co może wysuszać w podkładach?
staram się unikać podkładów z alcohol denat. ,zresztą nie tylko w podkładach,wiem też, że talk może wysuszać, co jeszcze, czego unikać?

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 13:24   #8
Mary_Q
Zakorzenienie

a co jaj mam zrobic z tymi 3 ma na czole?mam je juz jakeis 2 lata...tylko ze robia sie chyba coraz bardziej wyrazniejsze...:/ ja wiem ze w moim wieku to szalony pomysl...ale moze botox?Emiliko prosze pomoz mi a moze jakis korektor zmarszczek punktowy w sztyfcie...ale taki co dziala...jelsi taki jest...
Stary 2006-11-09, 13:34   #9
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
Hej wizażanki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Chodzi o moja buzię.
Nie mam trądziku, pryszcze pojawiają się sporadycznie (patrz: przed okresem) na jakąś zniewalającą ilość wągrów nie narzekam, ale mam problem. Mimo młodego wieku mam już sporo zmarszczek w okolicy oczu! Co prawda nie są to jeszcze bardzo głębokie wgłebienia, ale jest ich trochę. Moja mama tez zwróciła mi na to uwagę. Moja skóra jest raczej sucha, a pod oczami szczególnie! I mój problem polega na tym, że nie wiem za bardzo jak ją pielegnować. Jeśli chodzi o kosmetyki to używam płynu do mycia twarzy UNDER TWENTY (ten różowy) dwa razy dziennie, krem nawilżający (bardzo czesto zmieniam, więc nie piszę jaki mam właśnie prośbę, jakiego powinnam używać?!) 2-3 razy dziennie, krem pod oczy z ZIAJI rozjaśniający cienie (bo je mam;( - mama mi kupiła=p /nie cienie tylko krem^^/) też 2-3 razy dziennie no i pod oczy z racji tych właśnie cieni używam fluid CLINIQUE superbalanced makeup. I właśnie, czy on nie wysusza? czy mogę go nadal używać?

dziękuję za wszelkie rady!

nie chcę wyglądac za kilka lat jak orzech włoski
Jesteś młodziutka, więc nie prędko będziesz przypominać orzech włoski Mam pytanie: ILE CZASU SPEDZASZ PRZED KOMPEM? Od wpatrywania się w monitor fakycznie skóra robi się sina i wysuszon, a już nie wspomne o ym jak na same oczka działa(efekt suchych i czerwonych iczu. Cienie wynikają ze złego mikrokrążenia i niedotlenienia tkanki Proponuję jakiś kremik dotleniający i stymujujący mikrokrążenie i będzie dobrze(np. SORAYA kuracja dotleniająca, jest bardzo fajny, bo nie podrażnia oczu, z ZIAI osobiście zrezygnowałam, bo strasznie mnie oczy szczypały i kiepsko działała(eventualnie, bardzo fajne sztyfy pod oczy ma ORIFLAME. Polecam też ograniczyć siedzenie przed komputerem(jeżeli spędzasz przed nim dużo czasu) Oczywiście, sińce pod oczami to także sygnał, że coś może się dziać złęgo w Twoim organiźmie. Pozdrawiam

Jeżeli dobrze rozumiem, używasz pod oczy podkładu? Powinnaś się zaopatrzyć w korekor POD OCZY (Najlepiej wybierz się do drogerii i potestuj je zanim jakiś wybierzesz Powinien dobrze nawilżać i rozświetlać. Jeżeli masz pod oczami suchą skórę i dodatkowo traktujesz ją podkładami,które matują, tylko pogłębiasz jej zły stan. Skóra wokół oczu ma o wiele mniej gruczołów niż pozostałą część twarzy, więc potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji.
Stary 2006-11-09, 17:17   #10
Pogoda
Rozeznanie

Kup sobie dobry, apteczny, stabilny i koniecznie wysoki filtr
Stary 2006-11-09, 17:22   #11
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Emilio, mam do Ciebie pytanie
przepraszam, że się tu wtrącam

co może wysuszać w podkładach?
staram się unikać podkładów z alcohol denat. ,zresztą nie tylko w podkładach,wiem też, że talk może wysuszać, co jeszcze, czego unikać?
np kaolin
bentonit
sodium chloride
talc
Stary 2006-11-09, 17:43   #12
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Niestety ja tez mam lekkie zmarszczki kolo oczu, ale to dlatego, że mam DUZE ocyska i pewnie juz na zawsze mi tak zostanie. =(
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 18:16   #13
Emilia1
Zakorzenienie

duze oczy = ładne oczy
Stary 2006-11-09, 19:23   #14
kasiahan
Rozeznanie

Emilko dziękuję

Stary 2006-11-10, 14:01   #15
Emilia1
Zakorzenienie

nie ma psrawy
Stary 2006-11-10, 18:06   #16
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
duze oczy = ładne oczy
moze i tak ale i wypukłe
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 18:48   #17
losux
Zadomowienie

...

Edytowane przez losux
Czas edycji: 2006-12-27 o 10:24
Stary 2006-11-10, 22:04   #18
Mary_Q
Zakorzenienie

a mi nikt nie chce pomoc ?;( nawet Emilka ;(
Stary 2006-11-11, 10:57   #19
agata_wwl
Raczkowanie

LOSUX,

niedawno przeczytałam w Cosmopolitan, że dobrym kremem na takie zmarszczki wokół oczu jest Floslek Happy per Aqua (pierwsze slysze o takim kremie Nie jest drogi -> kosztuje ok. 14 zł., więc może warto go wypróbować?
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:24   #20
Emilia1
Zakorzenienie

[QUOTEa co jaj mam zrobic z tymi 3 ma na czole?mam je juz jakeis 2 lata...tylko ze robia sie chyba coraz bardziej wyrazniejsze...:/ ja wiem ze w moim wieku to szalony pomysl...ale moze botox?Emiliko prosze pomoz mi a moze jakis korektor zmarszczek punktowy w sztyfcie...ale taki co dziala...jelsi taki jest...][/QUOTE]
przepraszam nie zauwazyłam

proponuje zrobic kuracje jakims retinoidem , masz moze dostep do retinoidów na recepte? znaczy czy derm przepisze Ci chetnie? jesli tak proponowałabym retin a , lub atrederm, na dzien moze iwostin 50? odpowiada Ci ta filram?

masaz obowiązkowo, juz za pierwszym razem jesli jest dobrze zrobiony wygładza zmarszczki mozesz jezdzic palcem po czólku i zataczac osemki albo litere c , nie rozciagajac skory ale zweracajac uwage na miejsca wystepowania zmarszczek.

mowisz o kremie z botoxem? kremy nei zawieraja czystego botoxu bo on nie ma mozliwosci przenikania przez skore , w takich preparatach stosuje sie peptydy, białka , wyciag z drzewa boswelia - kwas boswelinowy, wiec jesli napisane jest botox to nie jest to czysty

zwróc uwage na mimike , nie marszcz chociaz to moze byc trudne jesli cały czas tak robisz, i pamietaj ze jesli skora jest dobrze nawilzona mneij sa widoczne zmarszczki
Stary 2006-11-11, 13:48   #21
kk15s
Raczkowanie

GG do kk15s

emilia ma racje co do cieni pod oczami-moga byc wynikiem problemow np z watroba, proponuje zrobic opdsawowe badania aby to wykluczyc. innym powodem cini moze byc...grrrr niestety genetyka, sa tacy ludzie ktorzy maja je i niestety nic na to nie moga poradzic, oprocz stosowania odpowiednich kosmetykow (jest ich mnóstwo w sklapach).
sine cienie moga byc tez spowodowane brakiem snu, stanami ogólnego wyczerpania, złym odżywianiem, alergiami i schorzeaniami nerek.
****pamietraj, ze cienie pod oczami to zupelnie cos innego niz worki pod oczami!!!!!
Jeśłi chodzi o zmarszczki, heheh przypominaja mi sie w tym momencie ćwiczenia z kosmetyki, kiedy to robilysmy oczyszczanie i ja mialalm je robione i pani instruktorrr stwierdzila ze mam straszne zmarszczki przy oczkach , teraz sie z tego smieje... ALe mam dobry sposób na ich spłycenia-proponuje zabieg (koniecznie serie zabiegów, bo jeden njic nie pomoze) kwasami AHA firmy NEOGLIS napewno zmarszczki sie spłycą.
kk15s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 14:28   #22
losux
Zadomowienie

...

Edytowane przez losux
Czas edycji: 2006-12-27 o 10:27
Stary 2006-11-13, 11:58   #23
Emilia1
Zakorzenienie

tak kwasy maja dobre powinnowactwo dla skory ale z okolicami oczu to uwazalabym, raz na jakis czas mozna zaaplikowac kremik z kwasem na okolice oczy ale wyzesze stezenia oj trzeba byc ostroznym!
Stary 2006-11-13, 12:06   #24
Mary_Q
Zakorzenienie

dziekuje Em no mama mi chyba moze wypisac tez recepte na to tlyko musze wiedziec dokladnie jak to sie nazywa bo mama nie ejst derm.tylko lek.med.pr :P

mi chodizlo o sztyfty z retinolem np avon czy oriflame te punktowe takie,lub koncentrat przeciw zamrszczkom mimicznym zastepujacy botox (tez z avonu) lub botox ale normlanie zastrzyki ekhm ale nie wiem czy mi to nie zaszkodiz ze wzgl.na to ze taka mloda jestem?
Stary 2006-11-13, 17:01   #25
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:

dziekuje Em no mama mi chyba moze wypisac tez recepte na to tlyko musze wiedziec dokladnie jak to sie nazywa bo mama nie ejst derm.tylko lek.med.pr :P

mi chodizlo o sztyfty z retinolem np avon czy oriflame te punktowe takie,lub koncentrat przeciw zamrszczkom mimicznym zastepujacy botox (tez z avonu) lub botox ale normlanie zastrzyki ekhm ale nie wiem czy mi to nie zaszkodiz ze wzgl.na to ze taka mloda jestem?
a ile masz lat MaryQ? botox mozna juz u 23 latki jesli ma zmarszczki mimiczne zastosowac
Stary 2006-11-13, 18:30   #26
Mary_Q
Zakorzenienie

17,5
Stary 2006-11-13, 20:12   #27
Emilia1
Zakorzenienie

botox odpada.masz glebokie? czego probowalas?
Stary 2006-11-13, 20:23   #28
Mary_Q
Zakorzenienie

czasami s aglebsze a czasmi plytesze ale czasem moja buzia wydje sie taka cala sucha,stara?pomarszczona i bez zycia :| zwlaszca w takim okresie :| dzis kupilam lipobase...zobacze jaka po nim bedzie skora,potem kupie nanobase bo tak to ja mam taka wrazliwa buzie ze tlyko krem bambino dla dzieci :|
Stary 2006-11-13, 20:56   #29
Emilia1
Zakorzenienie

dobrze nawilzy lipobase , nanobase jest tłusciejsza, postaw na nawilzenie , a teraz mozezsz zrobic kuracje retinoidami, no i na dizen filtry
Stary 2006-11-13, 20:58   #30
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
czasami s aglebsze a czasmi plytesze ale czasem moja buzia wydje sie taka cala sucha,stara?pomarszczona i bez zycia :| zwlaszca w takim okresie :| dzis kupilam lipobase...zobacze jaka po nim bedzie skora,potem kupie nanobase bo tak to ja mam taka wrazliwa buzie ze tlyko krem bambino dla dzieci :|
jeśli jest sucha i szara to może polega to właśnie na niedostatecznym nawilżeniu
dobrze nawilzona skóra wydaje się gładsza
a co stosujesz do pielęgnacji buzi, bo może jest tam coś, co ją wysusza

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości