Cudowne platki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-10, 16:43   #1
mona812
Raczkowanie

Wink

Cudowne platki ?

Przez jakis czas stosowalam kwasy oraz diroseal ,ystheal itd buzia jak marzenie kilka m-cy temu musialam zrezygnowac ze wzgledu na ciaze ,mozna sobie wyobrazic jak zareagowala skora
Od kilkunastu dni zaczelam uzywac pewnych nasaczonych platkow do twarzy ktore to mialy oczyszczac pory oraz zakwaszac skore ...i stal sie cud stan cery bardzo widocznie sie poprawil ,zaskorniaki poginely ,koloryt skory poprawil ,twarz jakby rozswietlona poprostu rewelacja Zastanawiam sie czego to zasluga ,platki maja z jednej strony jakby ponaklejane wypukle kropeczki i ta strona trzeba przetrzec twarz najpierw a pozniej druga gladka .Probowalam sama odnalezc co kryje sie pod skomplikowanymi nazwami ktore znajduja sie w skladzie ale niestety udalo mi sie tylko zrozumiec kilka nazw...byc moze ktoras z Was bedzie w stanie zaspokoic moja ciekawosc i rozszyfrowac sklad oraz pomoc mi zrozumiec ktory skladnik moze miec tak zbawienny wplyw na moja cere ?
Z gory dziekuje

Sklad
Wasser , Propylenglykol , Dinatrium-cocamphodipropionat , glycerin , melaleuca alternifolia ( teebaum) , aloe barbadenisis , panthenol , tocopheryl - acetat , parfum ,polysorbat 20 ,tetrasodium EDTA ,zitronensaure , phenoxyethanol , natriumbenzoat , dehydroacetansaure , methylparaben ,ethylparaben , hydroxyschoxyl , 3 - zyklohexan carboxaldehyde , butylchenyl , methylpropional , linaloal , hexylcinnamat , limonate , alpha-isomethyl ionane .
mona812 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 17:43   #2
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik
Dot.: Cudowne platki ?

Ja nie wiem, który składnik, ale postaram się przetłumaczyć te które znam (prościej by było jakby skład był chociażby po ang):

woda
propylene glycol - Stosowana jako rozpuszczalnik i stabilizator wielu substancji. Dodany do kremów i maści zapobiega ich wysychaniu. Ułatwia wchłanianie w skórę składników kremów, mleczek, toników, maści, żeli, śmietanek kosmetycznych.
gliceryna - nawilża
olejek z drzewa herbacianego - działa antyseptycznie
aloes - łagodzący
pantenol - wit B5 - nawilża i odżywia
chemiczna wersja wit E - odżywia i konserwuje
zapach
polysorbate 2- to emulgator
metylparaben i ethylparaben - to konserwanty
limonate - to chyba jakiś ekstrakt cytrusowy

reszty nie kumam niestety.

Na stronie łuskiewnika wyczytałam natomiast co następuje....

Glikole należą do substancji mutagennych (uszkadzających materiał genetyczny), gametotoksycznych (uszkadzających komórki płciowe), drażniących skórę i błony śluzowe. Dawka śmiertelna dla ssaków wynosi 20 g/kg masy ciała. Działa drażniąco na oczy. Po podaniu doustnym powoduje podrażnienie przewodu pokarmowego, kolki, biegunkę, ból głowy, nudności, wymioty, dreszcze, depresję; uszkadza nerki i wątrobę.
Stosowany na skórę powoduje rozszerzenie i zatkanie porów; utrudnia oddychanie, wydzielanie łoju oraz potu. Stwarza korzystne warunki do rozwoju dla bakterii beztlenowych. Podrażnia mieszki włosowe pobudzając w ich obrębie procesy zapalne i ropne.
Glikole wywołują dermatitis, czyli kontaktowe zapalenie skóry.
Produkty z glikolami nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży oraz w czasie laktacji.

oto link - poczytaj:

http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...rwiec2004.html

Jeśli gdzieś coś pokręciłam to proszę o korektę...

Pozdrawiam
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:29   #3
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Mona a nie sa to przypadkiem nowe platki Avonu,ktore mialy zastapic peeling dwustopniowy Anew?
Stary 2006-11-10, 20:18   #4
mona812
Raczkowanie

Chooomik

Dziekuje za uswiadomienie ,jezeli chodzi o glikole to wydawalo mi sie ze sa raczej dosc powszechnie uzywane ,chociaz moglam cos pokrecic .Jezeli sa tak szkodliwe to dlaczego producenci dodaja je do kosmetykow
Stary 2006-11-10, 20:19   #5
mona812
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mona a nie sa to przypadkiem nowe platki Avonu,ktore mialy zastapic peeling dwustopniowy Anew?
Hexxana nie sa to platki Avonu
Stary 2006-11-10, 20:37   #6
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez mona812 Pokaż wiadomość
Chooomik

Dziekuje za uswiadomienie ,jezeli chodzi o glikole to wydawalo mi sie ze sa raczej dosc powszechnie uzywane ,chociaz moglam cos pokrecic .Jezeli sa tak szkodliwe to dlaczego producenci dodaja je do kosmetykow
Nie wiem, wiem natomiast, że producenci dodają wiele szkodliwych składników do kosmetyków zazwyczaj dlatego, że są one tańsze niż te lepsze lub naturalne składniki. Firmom kosmetycznym nie ufam jak psom (chciałby się powiedzieć - choć psom ufam ) w każdym razie odnośnie tego co napisał łuskiewniki - jego też trzeba czasem dzielić przez 2 - więc najlepiej będzie jeśli zweryfikujesz tą informację, szczególnie, że jak pisałaś jestes w ciąży a w ciąży wiadomo - niewiele można stosować.

Pozdrawiam
Stary 2006-11-10, 21:30   #7
mona812
Raczkowanie

Wlasnie sprawdzalam i wszystkie balsamy do ciala lacznie z peelingiem oraz plynem pod prysznic zawieraja glycol wyglada na to ze musze wymienic wiekszosc kosmetykow I tak sie zastanawiam czy jezeli poznam cala liste trujacych skladnikow dodawanych do kosmetykow to wogole znajde jakies bez takowych

Dla zainteresowanych link

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Stary 2006-11-10, 21:36   #8
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Znajdziesz a jak będziesz miała problem to napisz - polecę to co znam. Poszukaj też innych zródeł niż łuskiwenik dla weryfikacji (dla ułatwienia dodam, że prof. Henryk Różański to ta sama osoba)
Stary 2006-11-11, 07:52   #9
L_V
Zakorzenienie

Mona, zainteresuj sie serią Rossmańska dla ciężarnych - bardzo przyzwoite składy! Sama mam teraz oliwke p/rozstępom - bardzo porzadny produkt, skłąd króciutki i bez parafiny [oparta na oleju z migdałów i jojoba].

CO do łuskiewnika - ma on wiele racji, ale niestety jest też znany ze swojej tendencji do wypatrywania we wszystkim skłądników kancerogennych. najchętniej chciałby abśmy wszyscy myli się mydłem siarkowym [niektórym owszem, pomaga]
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:41   #10
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
CO do łuskiewnika - ma on wiele racji, ale niestety jest też znany ze swojej tendencji do wypatrywania we wszystkim skłądników kancerogennych. najchętniej chciałby abśmy wszyscy myli się mydłem siarkowym [niektórym owszem, pomaga]
No właśnie dlatego napisałam, że przydałoby się zweryfikować tą informację - bo ja niestety w tym wypadku nie potrafie powiedzieć, że to prawda albo kłamstwo - szczególnie, że mona jest w ciązy.
Stary 2006-11-12, 20:30   #11
mona812
Raczkowanie

Dziekuje za rady
Od kilku m-cy przymierzam sie aby zrobic zakupy Mazidlowe i chyba wreszcie dojrzalam do decyzji .Podejrzewam ze krecenie kremow itp bedzie najzdrowsze
Stary 2006-11-16, 18:22   #12
mona812
Raczkowanie

Przegrzebuje stare watki i znalazlam cos na temat glycoli wiec pozwole sobie wkleic ,byc moze kogos interesuje ten temat wyglada na to ze moze nie jest tak tragicznie .
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=15346
Stary 2006-11-16, 20:25   #13
sylwia-zuza
Zakorzenienie

a mozesz napisac co to za platki?
Stary 2006-11-17, 08:37   #14
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie

GG do asiuleczka_kubeczka

Mona812 jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, to nie powinnaś stosowac kwasów, retinoidów, mydła siarkowego tez nie. Hmm i nie pamiętam co jeszcze mi nie wolno było jak byłam w ciąży, teraz karmię i też niestety niewiele mi wolno, a moja cera wygląda kiepsko, ale czego się nie robi z miłości do dzieci
asiuleczka_kubeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 09:35   #15
mona812
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
a mozesz napisac co to za platki?
Sylwia - zuza platki sa firmy onyx raczej niedostepne w Polsce poniewaz nigdy nie widzialam tam zadnych kosmetykow tej firmy .

Asiuleczka_kubeczka ja tutaj czytalam ze kwasy AHA mozna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...chemia+w+ciazy
i wlasnie przymierzam sie do peelingu migdalowego ale na wszelki wypadek zapytam jeszcze Limary co z tymi kwasami w ciazy

Ja jestem freak ciazowy ,wiekszosc kobiet ma wtedy ladna cere i wlosy ,ja wrecz odwrotnie i dlatego tak sie ucieszylam ze te platki dzialaja .
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości