Żonce potrzebna odmiana! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-10, 22:55   #1
bajdusia
Raczkowanie

Wink

Niedługo zbliża się okrągła rocznica ślubu i chciałabym z tej okazji się deko odmienić. Wydaje mi się, że wyglądam tak całe życie. Zawsze wracam do takiej fryzury. Cerę mam bladą, oczy szare, włosy naturalne deko jaśniejsze niż na zdjęciach. No i moja zmora- opadające powieki. Na tych zdjęciach jeszcze bardziej opadają bo było słoneczko i oczka mrużyłam. Zawsze się zastanawiałam, czy pasowałaby mi grzywka. Mam niskie czoło i zbyt długi nochal. Maluję się zazwyczaj przyblakłymi różami- czyli cienie, pomadki. W jakich kolorach ubrań będzie mi do twarzy? Dziewczyny pomóżcie zaszokować wyglądem wyglądem mojego małża.Plissssssssss...... .

Nie dodałam, że mam włoski cienkie ale puszyste.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (99,1 KB, 164 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja2.jpg (119,0 KB, 121 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2006-11-13 o 18:11
bajdusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 23:35   #2
n@talia19
Rozeznanie

Dot.: Żonce potrzebna odmiana!

bardzo ladna twarz ... co do wloskow: moglabys je pocieniowac aby sie ladnie ukladaly,sprawiaja wrazenie ciezkich i faktycznie napuszonych,pazurki,co do grzywki,masz faktycznie niskie czolo nie radzila bym prostej grzywki jak juz to grzyweczka na bok ale taka dluzsza...dalej hmm moze troche jasniejsze wlosy?mam wrazenie ze ten kolor jest troche za ciemny...moze jakis balejaz brazy wpadajace w lekki blad,niewiem jak bys sie w tym czula ...co do makiijazu masz opadajace powieki-napisze Ci cos; :jesli ruchome czesci powiek sa prawie niewidoczne,naloz na nie bardzo jasny cien.Nieco powyzej linii zalamania poloz smuge ciemniejszego cienia i lekko ja rozetrzyj w kierunku brwi.Miejsca pod lukami brwiowymi z wyczuciem pokryj cieniem nieco ciemniejszym niz na powiekach.Dobrze wyglada jasny cien polozony nad zrenicami.Kreski mozesz narysowac od srodkowych czesci powiek na zewnatrz.Mocno tuszuj zarowno gorne jak i dolne rzesy. do tego dobrze dobrany podklad,podkreslone kosci policzkowe i jak juz pomalowane oczka to usta raczej naturalnym kolorkiem,lub blyczczykiem...

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 00:42   #3
Roksana S.
Raczkowanie

hej Bajdusia
na wstępie muszę Ci napisać, że uśmiałam się z tego "małża" i zwrócę się tak do mojego mężusia, ciekawe jak zareaguje, pewnie się uśmieje bo ma na szczęście duże poczucie humoru. Nie słyszałam wcześniej takiego określenia, strasznie mi sie podoba
Ale do rzeczy, uważam, że jesteś ładną kobietą i obiecaj mi, że zawsze będziesz tak o sobie myśleć, pozytywne myślenie o sobie dodaje pewności, uroku, częściej się uśmiechamy, ponętniej odgarniamy włosy, ładniej siedzimy, mniej się garbimy, więc sylwetka lepiej wygląda, krew lepiej krąży itd.
masz piękne włosy, ładne rysy twarzy, na zdjęciach widać że jesteś zgrabną dziewczyną.
Zwróciłam uwagę na ładne brwi - i kształt i kolor.
Oczy masz duże, może nie jakieś bardzo duże ale na szczęście nie malutkie szparki.
Ładny kształt ust i uśmiech.
Włosy - kolor pasuje do Ciebie, może dobrze by było nadać włosom trochę więcej połysku np. nabłyszczaczem w spreju czy jedwabiem w płynie, żeby ich nie obciążyć a wydobyć połysk. Albo można delikatnie dosłownie o 1 ton włoski rozjaśnić np szamponem koloryzującym. Myślę, że lepiej u ciebie ciut włosy rozjaśnić niż przyciemnić, bo masz jasną karnację i w ciemniejszych włosach będziesz wydawała się jeszcze bledsza.
Odnośnie grzywki - w gazetach pisze, że przy większym czy dłuższym nosie dobrze mieć grzywkę. Ale ja zawsze się z tym nie zgadzam, obserwuję kobiety, koleżanki i ich fryzury i uważam, że przy dłuższym nosie jak jest taka totalna grzywa zasłaniająca całe czoło to jeszcze bardziej ten nosek wydaje się większy, dłuższy, bo proporcje twarzy się "zaburzają" i optycznie nos wysuwa się na pierwszy plan, z twarzy widać tylko nos i brodę. A gdy przynajmniej trochę widać czoła, to patrząc na twarz nos nie zajmuje ponad połowy długości twarzy tylko około 1\3.
Takie są moje spostrzeżenia w przypadku grzywek i większych nosów...ale halo halo...ty nie masz za dużego nosa, malutkiego też nie masz, ale jest on taki w sam raz.
Odradzam grzywę zasłaniającą całe czoło, chyba że taką delikatną grzyweczkę układającą się na boczek
Makijaż oczu - na temat malowania opadających powiek były już wątki z rysunkami jak to wykonać. Wiadomo, że trzeba ciemniejszym cieniem wizualnie unieść powieki do góry, a więc ciemniejszym cieniem pomalować zewnętrzną część powieki dosyć "wysoko w górę do brwi" i tak trochę w bok na zewnątrz, wiesz o co mi chodzi?
Trzeba mocno wytuszować górne rzęsy, szczególnie mocniej przy zewnętrznych kącikach to wtedy takie czarne, pogrubione i wydłużone rzęsy optycznie "zakryją" ten opadający kawałek powieki.
Ale ja piszę niefachowo, mam nadzieję że potrafisz sobie wyobrazić co myślę
Kolor cieni - odradzam wszelkie szarości jasne, ciemny szary byłby niezły wydobyłby kolor szary oczu a jasny szary by je tak jakby "rozmydlił" więc jasny odradzam.
Nie wiem jak czujesz się w brązowych cieniach?
Ja Cię widzę w ciemnozielonych, matowych, takich zielonych, nie intensywnych jak trawa, lecz w zieleni "butelkowej" takiej "zgniłozielonej". Uważam, że właśnie w takim odcieniu zieleni wydobędzie się taki "stalowy" odcień szarych oczu, a może nawet wręcz taki stalowo-szary jak rysik w ołówku? Uwielbiam taki kolor oczu, one są ciemno-szare a z daleka wyglądają jak czarne z takim "metalicznym" błyskiem.....piękne.
W wewnętrznym kąciku proponuję cień oliwkowy a w części zewnętrznej zgniło-ciemno-zielony ( unikaj cieni perłowych, używaj matowych to stworzą taką "głębię" , bo perłowe cienie jeszcze bardziej powieki opadające "uwypuklą" )
Jeśli lubisz malować sobie kreski na górnej powiece to myślę, że lepiej będzie użyć np czarnego cienia wzdłuż linii rzęs niż eyelinera. Wtedy kreska będzie taka rozmazana delikatnie a nie teatralnie wyraźna krecha. Kreseczkę troszkę na końcu unieś do góry.
Dolną powiekę możesz podkreślić tymi samymi cieniami co górną, od połowy na zewnątrz pod dolnymi rzęsami przeciągnij smużkę ciemniejszego cienia tego samego co na górnej powiece, a od wewnętrznych kącików do środka jaśniejszym.
Nie maluj się białym perłowym cieniem tuż pod samymi brwiami tak jak to niektóre kobitki robią.
Kolory ubrań - wiedzę Cię w czerni, brązach ale takich ciepłych wpadających nawet w ceglaste czy rudawe . Poza tym zieleń ale ciemna a nie jaśniutka oliwkowa. Widzę Cię w odcieniach wiśniowych, przygaszonych różach, granat pewnie też by pasował.
Unikałabym fioletu ( myślę, że fiolet dodaje bladości ) i żółtego.
Niebieski, błękitny i szary (ale niezbyt jasny) będzie ok.
Kończe moje wywody, może coś ci pomogłam, tyle ile umiałam...
Roksana S. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 20:32   #4
bajdusia
Raczkowanie

Brdzo dziękuję za podpowiedzi. Kolor włosów już mi się zmył i teraz mam jaśniejsze. Malowałam wcześniej złotym brązem Garniera i chyba było lepiej ale zbyt szybko się zmywał. Roksano celnie trafiłaś z kolorami ubrań. Bardzo lubię czerń i przygaszone róże a także turkus. Nie cierpię żółtego.Co do zieleni to muszę wypróbować bo nigdy za nią nie przepadałam, więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Zetnę grzywkę jak radzicie taką delikatną i ukośną. A ja do tej pory malowałam się cieniami z połyskiem. Muszę teraz wypróbować matowe. I dziękuję za miłe słowa. A jeszcze dodam, że kiedyś miałam fryzurkę ja Danuta Stenka i bardzo się sobie podobałam. Tylko trochę szkoda mi ścinać się tak krótko bo potem jest problem z układaniem.
bajdusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 16:36   #5
n@talia19
Rozeznanie

ooo jesli juz mialas zloty braz,to ja bym byla znowu za tym kolorkiem tylko trzeba by bylo sie dowiedziec ktora z farb sie tak szybko nie zmywa ...

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 12:28   #6
Roksana S.
Raczkowanie

hej, miło mi, że choć trochę pomogłam
Z tym zielonym kolorem ubrań to mam na myśli taka zieleń raczej ciemniejszą, niektóre odcienie zieleni są całkiem eleganckie i w zestawieniu z czarnym wyglądają ekstra.
Ja też kiedys pokusiłam się na ścięcie włosów na styl Danuty Stenki, ale szybko pożałowałam, to fryz nie na moje włosy. Mam włosy bardzo gęste, proste ale sztywne, po prostu każdy włos jest grubszy niż u większości osób. Musiałam zawsze rano kombinować z układaniem włosów przed pójściem do pracy a pracuję od 7 rano więc wstawałam po 5 ! Teraz to bym już nie miała czasu na takie poranne modelowanie, bo mam półtorarocznego synka więc sama rozumiesz, że rano nie mam wiele czasu i w nocy musze wstawac do tego łobuza bo się strasznie wierci i odkrywa. Więc wróciłam do swojej starej sprawdzonej fryzury - włosy proste, długie, prawie do pasa, rozjaśnione blond pasemkami. Jak nie mam czasu to po umyciu prawie nic nie robię i jest super, długie proste , a jak mam czas to sobie pokręcę w loki lub delikatniejsze fale, a jak zależy mi na wygodzie to spinam w koński ogon i czuję się jak nastolatka hihi lub spinam w taki troche rozczochrany sposób, bo generalnie poza klasycznym kucykiem to nie lubię przylizanych fryzur i koków, choc ludzie mi mówią, że tak mi ładnie.
Ale się rozpisałam.
Zgadzam się z przedmówczynią że w złocistym brązie świetnie Ci będzie, tylko żeby się szybko nie zmywał. Ja nie znam się na farbach, bo zawsze rozjaśniałam włosy a to zupełnie inna bajka ale jak Ci kolor będzie blaknął, to polecam tak jak wcześniej nabłyszczacz w spreju, przynajmniej do momentu ponownego farbowania.
Pozrdawiam serdecznie.
Roksana S. jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości