Jak to jest z tym wyciskaniem? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-12, 16:47   #31
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Dot.: Jak to jest z tym wyciskaniem?

Ja od wyciskania niestety dorobiłam sie blizn i dziur Wyglada to strasznie a nadal mam problem z wyciskaniem i cięzko mi się powstrzymać całkowicie więcej niż 2, 3 dni A każdorazowe rozdrapanie, wycisnięcie czegos kończy sie własnie albo dziurą albo blizną,a czasami pryszcze rozwalaja mi się przy myciu, choć robię to delikatnie. I miej tu człowieku siłe do walki, jak po takich przygodach mieć motywacje i chęc do robienia czegokolwiek w celu poprawienia cery...
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 21:54   #32
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
A po co w trakcie dnia? Na noc.
A dlaczego nie Bardzo często mam tak,że w trakcie jednego dnia zaczyna mi się zbierać ropa,na noc nakładam coś typu Sudocrem czy Tribiotic i rano wstając mam jeszcze większą i bolącą gulwę niż miałam dzień wcześniej. Boli,a nie zawsze da się wycisnąć i potrzebuje czegoś co mogę nałożyć, wchłonie się, będzie działać i w ciągu całego dnia

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:47   #33
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
A każdorazowe rozdrapanie, wycisnięcie czegos kończy sie własnie albo dziurą albo blizną,a czasami pryszcze rozwalaja mi się przy myciu, choć robię to delikatnie. I miej tu człowieku siłe do walki, jak po takich przygodach mieć motywacje i chęc do robienia czegokolwiek w celu poprawienia cery...
I to jest właśnie w tym denerwujące, człowiek stara się jak może, a to i tak robi swoje I to sprawia, że dziewczynie/chłopakowi mniej zalezy na tym....
pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:24   #34
Rusałka
Raczkowanie

A jakie preparaty wyciągają pryszcze? Może macie jakieś domowe sposoby?
Rusałka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:56   #35
Pleple
Raczkowanie

Ja jestem początkująca, jeśli chodzi o trądzik
Ale używam Differinu i ta maść niesamowicie wyciąga pryszcze.
Jak juz wyleczę trądzik, to na pewno będą ją dalej stosowała punktowo w razie wyprysków.
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 10:51   #36
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rusałka Pokaż wiadomość
U mnie najlepiej sprawdza się kwas salicylowy-czy to w postaci maseczki aspirynowej czy też zakupiony w sklepiku Mazidła i robiony z niego toniku

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 11:00   #37
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
domowe sp0odoby to jak pisze Nati np maseczka aspirynowa, maseczki z kwasami owocowymi, toniki własnej robity
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 14:06   #38
Katie1983
Raczkowanie

GG do Katie1983

Mi pomaga Zineryt, stosuje go od dluzszego czasu i nie moge na niego narzekac.Sama mam problem z wyciskaniem i to jest czasami silniejsze ode mnie. Chociaz teraz staram sie tego nie robic. Czasami nawet staram sie zbyt czesto nie patrzec w lustro zeby czegos nowego do wycisniecia nie wypatrzec .
Katie1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:57   #39
Rusałka
Raczkowanie

Mam zrobiony tonik pichtowy, ale w moim przypadku efekt był dosyc drastyczny. Przetarłam nim buzię i potwornie zaczęła piec. Wytrzymałam 15 minut i musiałam go zmyc! Skóra była zaczerwieniona . Dodam, że mam skórę suchą i mieszną,bardzo jasną karnację i trudno się opalam, ale nigdy moja skóra nie zareagowała tak drastycznie na żaden kosmetyk!No i teraz nie wiem - bo wydaje mi się, że na wulkany też jakoś specjalnie nie podziałał. W ogóle nie wiem co się dzieje, nigdy nie miałam żadnych problemów z cerą, a teraz jakiś totalny wysyp. Najgorzej jest na brodzie - istny wysyp wulkanów. Latem trochę zaszalałam na afrykańskim słoneczku i mam wrażenie, że to kara-((
Stary 2006-11-13, 20:56   #40
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Cytat:
w moim przyadku najlepiej wyciągają maść cynkowa, maść ichtiolowa, Tormentiol

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 22:57   #41
Voodia
Wtajemniczenie

blue, ja tak off-topicznie: gratuluję zielonego

Jestem trochę nie na czasie: gdzie moderujesz?
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 08:07   #42
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
blue, ja tak off-topicznie: gratuluję zielonego

Jestem trochę nie na czasie: gdzie moderujesz?
na Kosmetyczce, narazie to się bardziej przyglądam niż moderuje ale z czasem

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 16:28   #43
Kattarina
Zakorzenienie

W trakcie najbardziej zazartej walki z pryszczami, nie mialam wyboru- musialam je wyciskac Mialam gule, jak wulkany, na policzkach, brodzie i zuchwie-1-2,5 cm srednicy- do tego niesamowicie bolesne. Nie wychodzily pojedynczo, ale w seriach po kilkanascie-czasem nie mialam milimetra gladkiej skory na policzkach
Jedyne blizny, jakie mi do dzisiaj pozostaly, powstaly w miejscach, gdzie pozwolilam takiemu wulkanowi wygoic sie bez wyciskania-podobnie jak u Ciebie Voodio, trwalo to wowczas kilka tygodni.
Aby zaoszczedzic sobie ogromnego bolu, podczas duszenia takiej guli, zawsze przekluwalam jej czubeczek sterylna, cieniutka igielka "insulinowka"- wtedy wszystko wychodzilo bez koniecznosci meczenia skory. Oczywiscie przed i po takiej "operacji" obowiazkowa dezynfekcja
Mysle, ze jak wszystkie "zabiegi"- wyciskanie tez jest sprawa indywidualna. Zalezy o rodzaju pryszcza, miejsca jego "wystapienia" i indywiualnych cech skory. Jednym wyciskanie zrujnowalo cere- innym pomaga szybciej i bezsladowo pozbyc sie niespodzianki.
Teraz oprocz zwyklych specyfikow antytradzikowych, od niedawna uzywam zelu Prolagene- Decleora,z aminokwasem i jakims enzymem- przypieszajacego gojenie skory i lagodzacego wszelkie podraznienia. Kosmetyczka polecila mi go po operacji i uzywam go teraz na stosunkowo swieza, 5-tygodniowa rane- moj chirurg uznal, ze mi nie szkodzi, a juz widze poprawe wygladu.
Dodaje go tez do kazdej maseczki glinkowej, mieszam z kremem ziolowym itd. No i punktowo na pryszcze- pomaga zagoic je w 48 godz. i widze, ze zapobiega pozostawaniu przebarwien.
Kattarina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 20:36   #44
Rusałka
Raczkowanie

Ja też przebijam cieniutką zdezynfekowaną igłą. Wydaje mi się, że to bardziej skuteczna metoda, bo nie męczy się skóry, która i tak w efekcie pęka. A ten Decleor to taki żółty? Widziałam go na Allegro, ale tam jest napisane, że to żel energizujący.
Stary 2006-11-17, 21:10   #45
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
A ten Decleor to taki żółty? Widziałam go na Allegro, ale tam jest napisane, że to żel energizujący.
Opakowanie zolte, a zel zielony. Nazywa sie "ENERGISING GEL with Osmanthus". Mozna kupic 50ml- do twarzy, lub 150 ml do ciala- ale kosmetyczka powiedziala mi, ze maja 100% identyczny sklad, a ten niby do ciala, wychodzi taniej.
Stary 2006-11-18, 14:25   #46
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
W trakcie najbardziej zazartej walki z pryszczami, nie mialam wyboru- musialam je wyciskac Mialam gule, jak wulkany, na policzkach, brodzie i zuchwie-1-2,5 cm srednicy- do tego niesamowicie bolesne. Nie wychodzily pojedynczo, ale w seriach po kilkanascie-czasem nie mialam milimetra gladkiej skory na policzkach
Jedyne blizny, jakie mi do dzisiaj pozostaly, powstaly w miejscach, gdzie pozwolilam takiemu wulkanowi wygoic sie bez wyciskania-podobnie jak u Ciebie Voodio, trwalo to wowczas kilka tygodni.
Aby zaoszczedzic sobie ogromnego bolu, podczas duszenia takiej guli, zawsze przekluwalam jej czubeczek sterylna, cieniutka igielka "insulinowka"- wtedy wszystko wychodzilo bez koniecznosci meczenia skory. Oczywiscie przed i po takiej "operacji" obowiazkowa dezynfekcja
Mysle, ze jak wszystkie "zabiegi"- wyciskanie tez jest sprawa indywidualna. Zalezy o rodzaju pryszcza, miejsca jego "wystapienia" i indywiualnych cech skory. Jednym wyciskanie zrujnowalo cere- innym pomaga szybciej i bezsladowo pozbyc sie niespodzianki.
Teraz oprocz zwyklych specyfikow antytradzikowych, od niedawna uzywam zelu Prolagene- Decleora,z aminokwasem i jakims enzymem- przypieszajacego gojenie skory i lagodzacego wszelkie podraznienia. Kosmetyczka polecila mi go po operacji i uzywam go teraz na stosunkowo swieza, 5-tygodniowa rane- moj chirurg uznal, ze mi nie szkodzi, a juz widze poprawe wygladu.
Dodaje go tez do kazdej maseczki glinkowej, mieszam z kremem ziolowym itd. No i punktowo na pryszcze- pomaga zagoic je w 48 godz. i widze, ze zapobiega pozostawaniu przebarwien.
Kattarina, widzę, że mamy bardzo podbe doświadczenia

Lekkie przebarwienia zostały mi w miejscach, których nie ruszałam
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 14:47   #47
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Kattarina, widzę, że mamy bardzo podbe doświadczenia
Lekkie przebarwienia zostały mi w miejscach, których nie ruszałam
Voodia-U mnie nie tylko przebarwienia, ale takze takie blizno/slady zostaly tylko tam , gdzie nic nie ruszalam, a wrzod goil sie tygodniami Dzisiaj widac "pod swiatlo" ,jak skora sie blyszczy, wlasnie w tych miejscach.
Te moje wulkany, to byly hormonalne, posterydowe guzy, wygladaly przerazajaco (tym bardziej, ze mam b. jasna skore). Na poczatku, gdy jeszcze stosowalam sie do zalecen i niczego nie dotykalam, rozlewaly sie na buzie, tworzac "skorupe"- okropienstwo.
Co do wyciskania, nawet dermatolog przyznal mi racje, gdy zobaczyl roznice, jak goja sie slady po wyciskaniu, a jak panosza sie po twarzy te nietkniete gule
Oczywiscie, nalezy pamietac, ze niektorym osobom moze to zniszczyc cere, dlatego ogolnie mowi sie, zeby nie wyciskac. Jednak skoro Tobie akurat to nie szkodzi- powinnas dobrac sobie indywidualna metode eksterminacji wulkanow

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2006-11-18 o 15:12
Stary 2006-11-18, 16:50   #48
wisienka_com
Raczkowanie

Cytat:
czarna maść ichtiolowa dostepna w aptece
chyba dobrze napisałam nazwę
Stary 2006-11-18, 20:17   #49
martynek_
Przyczajenie

wyciskam pryszcze...ale tylko takie bialutkie, wiem, ze to złe... na szczescie moge sie powstrzymac i od dzis nie bede gniotła twarzy (mimo, ze moja mama wszystkich domownikow 'wyciska', bo ma manie, siebie nie, innych tak)

pozdrawiam
martynek_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 20:42   #50
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Teraz oprocz zwyklych specyfikow antytradzikowych, od niedawna uzywam zelu Prolagene- Decleora,z aminokwasem i jakims enzymem- przypieszajacego gojenie skory i lagodzacego wszelkie podraznienia.
możesz przeklepać skład? zainteresował mnie ten krem, a nie chce mi się umoczyć 120zł bez sensu

edit: mam
Cytat:
WATER (AQUA), PEG-8, PROLINE, OSMANTHUS FRAGRANS (OSMANTHUS) OIL, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, HEXYLENE GLYCOL, BLUE 1 (CI 42090), PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, SODIUM DEHYDROACETATE, SORBIC ACID, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 22:23   #51
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
możesz przeklepać skład? zainteresował mnie ten krem, a nie chce mi się umoczyć 120zł bez sensu

edit: mam
Sama sie wahalam, zanim kupilam, bo sklad nie jest imponujacy- jednak sprawdzilam na sobie ( a cere mam b. trudna: tlusta, nadwrazliwa i alergiczna ), uzywam od 5 tygodni i widze, ze na moje pryszcze i ogolnie cere w problematycznych miejscach, dziala b.dobrze- czyli pomaga je szybko zagoic/zalagodzic podraznienia. Co wazniejsze swietnie dziala na blizne pooperacyjna, co mnie bbbbb cieszy, bo wygladala strasznie.
NIe wiem, czy w Polsce mozna kupic wersje 150ml- ktora wychodzi ponad polowe taniej. Wlasnie przeliczylam, i wg dzisiejszego kursu korony szwedzkiej ,150 ml kosztowalo mnie w przeliczeniu 150 zl, a tubka 50ml wychodzi 114zl.
Stary 2006-11-18, 22:45   #52
agnieska
Zakorzenienie

jest na tagomago za 124 zł chyba - 150ml, taniej i opłacalniej niż na allegro

Stary 2006-11-18, 23:30   #53
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
jest na tagomago za 124 zł chyba - 150ml, taniej i opłacalniej niż na allegro
O! To rzeczywiscie Ci sie oplaca Zajrzalam na tagomago i maja naprawde dobre ceny. Niestety przesylka do Szwecji podnosi koszty , ale na szczescie tutaj mam juz stala znizke 30%, na caly asortyment Decleora, w zaprzyjaznionym salonie
Stary 2006-11-18, 23:38   #54
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
O! To rzeczywiscie Ci sie oplaca Zajrzalam na tagomago i maja naprawde dobre ceny. Niestety przesylka do Szwecji podnosi koszty , ale na szczescie tutaj mam juz stala znizke 30%, na caly asortyment Decleora, w zaprzyjaznionym salonie
no tak, "trochę" nieopłacalne ale dla dziewczyn zainteresowanych w Polsce

Stary 2007-03-11, 22:36   #55
Madelainemp
Przyczajenie

nie wyciskać??

ok. Nic nie wiem i potrzebuję podstawowych dla Was informacji. Nigdy nie miałam problemów z cerą... i może dlatego nigdy się tym nie interesowałam. Ale przeprowadziłam się do centrum miasta i wieczne spaliny dały się we znaki mojej cerze. Obsypało mnie. Piszecie, że największym grzechem jest wyciskanie pryszczy..
Nie zżymajcie się nad moim pytaniem - dlaczego? Albo inaczej: co zrobić jeśli na środku twarzy widnieje wielki, olbrzymi pryszcz z przerażającym żółtym wierzchołkiem?? Zostawić go tak? CO robić? Smarować jakimś środkiem dezynfekującym? czymś?
Dzięki za cierpliwość dla mojej kompromitującej niewiedzy

Stary 2007-04-04, 18:25   #56
tyyśkaa
Przyczajenie

Czytam to wszystko i nie wiem w co ręcę włożyć;P serdecznie dość mam tego że jak już coś mi sie pojawia na twarzy to hurtem i że mam mało estetyczne plamy na czole(dobrze że mam grzywke;P) i brodzie i na dodatek nie znikają...nie mam pojęcia co mam robić,a nie mam pieniędzy na chodzenie do kosmetyczki,czy kupowanie drogich specyfików....aaa!pomocy!
tyyśkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 23:23   #57
agata_wwl
Raczkowanie

Wiecie co? Ja już sama nie wiem jak to jest z tym wyciskaniem...

Tak kiedyś się nad tym zastanawialam i o to co wydumalam ->

podobno wyciskanie szkodzi, bo na miejsce wycisniętego pryszcza pojawia się kolejny, lepiej zostawić niech się rozjedzie

a jak można zostawić takiego ropniaka? Przecież jak go nie wyscisnę to znów ta ropa rozejdzie się po krwi i w końcu pojawi się nowa krosta?
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:16   #58
laylaaa
Zakorzenienie

ja uwazam ze lepiej wycisnac niz chodzic z pryszczem. jak dotad mam tylko jedna mala blizne.
boje sie jedynie tykac tych wielkich "gul" (brrr) bo strasznie boli.

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 23:46   #59
Andżelcia
Przyczajenie

GG do Andżelcia

Uważam,że wyciśniećie jest bardziej skuteczne bo na 2 dzień już się wszystko ładnie rozejdzie i prawie nie widać,przynajmniej tak jest w moim przypadku...a,że troche tego mi się robi(niestety ) to wele wyciskać,jak je zostawie i posmaruje jakimkolwiek kremem a nawet antybiotykiem przepisanym przez dermatologa to potrafią trzymać się nawet tydzień i robić się coraz większe...więc nie wytrzymuje i wyciskam...
Andżelcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 21:47   #60
mdz
Rozeznanie

Zrobilam taka mala probe- na czole wylazly mi 2 tej samej wielkosci krosty, z takim bialym 'czubkiem' - malutkim. Jedna wycisnelam (nakulam zdezynfekowana igla bialy czubeczek, wycisnelam, po czym zdezynfekowalam miejsce i po 5 min zasmarowalam wysuszaczem). Druga krostke posmarowalam samym wysuszaczem. Było to 2 dni temu. Efekt? Po wycisnietej ktostce byl malutennnki stupek, ale podczas mycia sam odpadl i zostala tylko mala plamka. Ta niewycisnieta natomiast urosla (tzn ten czubek), napuchla, i boli.

Wniosek? MOJEJ buzi sluzy wyciskanie.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości