kosmetyczka 14-latki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-14, 11:56   #31
izzie_lady
Raczkowanie

Dot.: kosmetyczka 14-latki

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Wiesz, ja sie smruje balsamami i olwikami od chyba 8 roku życia, wczesniej oczywiscie tez ale nieregularniemo ja skóra jest bardzo sucha, niestety:/
Jeżeli ma sie sucha skórę to jak najbardziej można stosowac balsamy,a nawet trzeba przecież nawet są balsamy dla małych dzieci...Więc popieram
izzie_lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 14:20   #32
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pAtiŚ Pokaż wiadomość
poprostu twoja buźka wrażliwie przyjęła na początku ten krem. Ale przyzwyczai się

a czy ty masz takie ciało które potrzenuje balsamów? w wieku 13 lat to chyba za wczesnie na takie balsamy... najlepiej uzywac jakis delikatny kremik wiesz, ja nie jestem ekspertką do takich rzeczy ale pisze, co sadze o tym.

prawidłowo ja obecnie używam kremu do rąk z serii Beauty Milky z Bielendy, jest swietny

i bardzo dobrze robisz! oby jak najdluzej

Balsamuję () naogół tylko łydki (b. suche), i przedramiona (maslo kakaowe daje sobie rade z uciążliwymi krostkami na przedramionach)... Całe ciało, kiedy czuje, ze rzeczywiscie jest taka potrzeba. CO do kosmetkow kolorowych, to mam nadzieje, ze nie bede musiala po nie siegac. PzdR
rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 17:56   #33
Emilia1
Zakorzenienie

ja smaruje ciało od 13 roku zycia, teraz robie to oliwka ziaji lipocell i przyjmuje kapsułki nawilzające z ogorecznikiem
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:10   #34
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
uwielbiam beauty milky krem do rak!!!
Ja tak samo jest świetny
pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:15   #35
mila17
Zakorzenienie

Rozmarynek pisze o żelu tin tin.... Nie wiem dlaczego, ale mi po uzyciu tego zelu bardzo pogarsza sie stan cery. gdy juz na początku to zauważyłam odłożyłam go na jakis czas, a póxniej powróciłam bo pomyalałam, że tamta sytuacja tyo może jakis przypadek, może to inny kosmeryk mi zaszkodził..Ale następnym razem było znów to samo... dużo nowych pryszczy.....w koncu oddałam go kolezance nie majacej problemów z cerą. Dal mnie rewelacyjne są żele clearasil, od kilku miesięcy ich stosuje i nie zamierzam tego zmienic Teraz ma juz trzeci rodzaj. Dla mnie świetne
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:18   #36
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Rozmarynek pisze o żelu tin tin.... Nie wiem dlaczego, ale mi po uzyciu tego zelu bardzo pogarsza sie stan cery. gdy juz na początku to zauważyłam odłożyłam go na jakis czas, a póxniej powróciłam bo pomyalałam, że tamta sytuacja tyo może jakis przypadek, może to inny kosmeryk mi zaszkodził..Ale następnym razem było znów to samo... dużo nowych pryszczy.....w koncu oddałam go kolezance nie majacej problemów z cerą. Dal mnie rewelacyjne są żele clearasil, od kilku miesięcy ich stosuje i nie zamierzam tego zmienic Teraz ma juz trzeci rodzaj. Dla mnie świetne
Dla każdego coś innego... Z kosmetykami jest właśnie tak, że komuś moga zaszkodzić a komuś innemu wręcz przeciwnie. Dlatego trzeba dobierać dobre dla siebie kosmetyki i dla swojej cery lub prosić o próbki.
Stary 2006-11-14, 20:32   #37
mila17
Zakorzenienie

Patiś tyle, że to w teori (obietnice producenta) to byl kosmetyk dobrze dobrany do mojej cery...szkoda, ze praktyka okazała się całkiem inna
Stary 2006-11-14, 20:32   #38
Mariti
Wtajemniczenie

Nie umiałam się powstrzymac , gdy przeczytałam ten wątek...
Cytat:
Mila14 ma rację. Powiedz jaki masz typ cery... sucha, mieszana, tłusta itd.

Poza tym - masz 14 lat, tak? To tyle co ja Już od dawna używam żeli, toników, kremów, a ty dopiero chcesz zaczynać? Nie no ja nic nie mówie.
Szczena mi opada !!!!Czyli od jakiego wieku nalezy zacząć? 10 lat? 8?Nie umiem oprzeć się wrazeniu, że my jednak będziemy wyglądac gorzej niż nasze babcie, czy pokolenie przedwojenne, ciekawe dlaczego?
A tak całkiem racjonalnie, rozumiem, są kosmetyki, które w tak młodym wieku mogą pomagać, ale faszerowanie dzieci czymś co nie jest potrzebne, przecież dojrzewanie i związane z tym komplikacje to rzecz naturalna i bardzo indywidualna...

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz problemów z cerą to wystarczy żel do twarzy i krem nawilżający, ewentualnie tonik.
Trafna uwaga!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość

w jakim stopniu problemowa? masz ropne zmiany? jesli tak dermalog bedzie nezbedny! jesli nie masz takich a grudki i zaskorniki porpoonuje np kwas azelainowy- acne derm , czy effaklar k - kwas LHA , pochodna BHA

o tych podkladach dziewczny obrze pisza, musi byc dobrany do skóry, jelsi wybierzesz zly moze Ci wysuszac lub zapychac skóre
Nie rozumiem jak można proponować 14- latce kwasy , na dolegliwość, która jest w tym wieku noramalna ( cera problemowa) , rozumiem, gdyby to był post osoby powyżej 20 roku życia, gdy takie cechy powinny już wygasac , mijać....Oczywiście można napisać, że to nie niesie zagrozenia i przyspieszy zahamowanie problemu, tylko ciekawa jestem co nauka na ten temat za 10 lat , a po drugie- jakoś u większości osób w moim wieku problemy z cerą wieku młodzieńczego same zniknęły, ponieważ są istotą zmian hormonalnych w danym wieku.

Może zbyt emocjonalnie podeszlam do problemu, ale wydaje mi się , że zaczynamy przesadzac, proponując 14-latkom tego typu inwestycje.Ich skóra jest młoda, zdolna do samodzielnego zwalczalczania naturalnego przeciez procesu i całe gro z nas to przechodziło, bez kwasów i wszelkich nietypowych kosmetyków. To była moja opinia na dany temat
Także proponuję tylko niezbędne kosmetyki- żel , tonik itp

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:37   #39
pAtiŚ
Zakorzenienie

Mariti rozumiem twoje zdanie, bo jest przekierowane też domnie, z tego co mi się wydaje. Tak, w wieku 14 lat używamy żeli oraz twoników. Bo wiesz jakbym teraz wygladala jakbym ich nie uzwyala? Pryszcz na pryszczu :/ co do kosmetyków to patrze specjalnie na składy!! i nikt mi nie bedzie mówił co mam używac a co nie
Stary 2006-11-14, 20:40   #40
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Szczena mi opada !!!!Czyli od jakiego wieku nalezy zacząć? 10 lat? 8?Nie umiem oprzeć się wrazeniu, że my jednak będziemy wyglądac gorzej niż nasze babcie, czy pokolenie przedwojenne, ciekawe dlaczego?
A tak całkiem racjonalnie, rozumiem, są kosmetyki, które w tak młodym wieku mogą pomagać, ale faszerowanie dzieci czymś co nie jest potrzebne, przecież dojrzewanie i związane z tym komplikacje to rzecz naturalna i bardzo indywidualna...
Co do tej wypowiedzi - ja nic takiego nie mówiłam że należy zacząć używać zelów juz w wieku 10 czy 8 lat. Ja napisałam tylko tak: 'od dawna używam żelów, toników' - ale chodziło mi o pare meisiecy wstecz...moze z 7... a nie że z 5 lat temu....
Stary 2006-11-14, 20:42   #41
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Mariti rozumiem twoje zdanie, bo jest przekierowane też domnie, z tego co mi się wydaje. Tak, w wieku 14 lat używamy żeli oraz twoników. Bo wiesz jakbym teraz wygladala jakbym ich nie uzwyala? Pryszcz na pryszczu :/ co do kosmetyków to patrze specjalnie na składy!! i nikt mi nie bedzie mówił co mam używac a co nie
Alez ja Ci nie mówię co masz używać, to Ty zrobiłaś pewną aluzje , że 14 lat to już wiek kiedy od dawna powinno się używac pewnych kosmetyków.
Z tym się poprostu NIEzgadzam i nic więcej .

Marilyn Monroe
Stary 2006-11-14, 20:45   #42
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
Alez ja Ci nie mówię co masz używać, to Ty zrobiłaś pewną aluzje , że 14 lat to już wiek kiedy od dawna powinno się używac pewnych kosmetyków.
Z tym się poprostu NIEzgadzam i nic więcej .
Z tym 'od dawna' chodziło mi o to, że ja uzywam żeli i toników od paru miesięcy [ok. 7] a nie że np 5 lat - juz to wczesniej napisałam.
Stary 2006-11-14, 20:48   #43
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Co do tej wypowiedzi - ja nic takiego nie mówiłam że należy zacząć używać zelów juz w wieku 10 czy 8 lat. Ja napisałam tylko tak: 'od dawna używam żelów, toników' - ale chodziło mi o pare meisiecy wstecz...moze z 7... a nie że z 5 lat temu....
7 miesięcy nie wydaje sie byc okresem " od dawna":
Cytat:
[B] a ty dopiero chcesz zaczynać?
ta , dalsza część wypowiedzi także nie sugeruje, abys mówiła, o kilku miesiącach wstecz skoro jesteście równolatkami.
Nie ma sensu jednak brnąć dalej w niedomówienia. Mam poprostu swoje zdanie na ten temat.

Marilyn Monroe
Stary 2006-11-14, 20:51   #44
pAtiŚ
Zakorzenienie

Dobrze, Mariko. Cenie Twoje zdanie każdy ma swoje opinie na ten temat. Ale ja chce zrobić sprostowanie do tamtych wczesniejszych moich wypowiedzi co sugerowały to 'od dawna', ale nie sprzeczajmy się już. pozdrawiam Cię
Stary 2006-11-14, 20:53   #45
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
s. pozdrawiam Cię
ja także hmm gdyby każda miała te same poglądy byłoby nudno

Marilyn Monroe
Stary 2006-11-14, 20:55   #46
pAtiŚ
Zakorzenienie

Cytat:
ja także hmm gdyby każda miała te same poglądy byłoby nudno
zgadzam się
Stary 2006-11-14, 20:56   #47
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Ha, a mnie clerasil uczula... Zarówno żele tej firmy, jak i toniki, płatki... Jak widać, każda ma inne potrzeby i inaczej reaguje
rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 21:05   #48
mila17
Zakorzenienie

Mariti, chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak ty to nazwałaś "problemowa cera" może być bardo uciążliwa. Przecież tradzik to po prostu choroba skóry, którą trzebna leczyć. A kwasy są skuteczne dlatego Emilia1- z zawodu kosmetyczka to zapoponowała i mysle, żę miała
rację bo trądzik TRZEBA leczyć. Jak sobie to wyobrazasz, jeżeli ktoś ma ropne zmiany ma paradować ze skórą całą w wielkich ropnych krostach? A może zakrywac ją tona fluidu? Albo jeszcze lepiej-pewnie powinien sobie wyciskać a potem w przyszłości patrzec na twarz cąłą w bliznach... W takich przypadkach kwasy są często deską ratunku-niezaleznie czy masz 14 czy 20 lat... aha a toniki i żele często nie pomagaja NIC...
Stary 2006-11-14, 21:06   #49
mila17
Zakorzenienie

Rozmarynek, widziocznie tak właśnie jest
Stary 2006-11-14, 21:23   #50
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Może zbyt emocjonalnie podeszlam do problemu, ale wydaje mi się , że zaczynamy przesadzac, proponując 14-latkom tego typu inwestycje.Ich skóra jest młoda, zdolna do samodzielnego zwalczalczania naturalnego przeciez procesu i całe gro z nas to przechodziło, bez kwasów i wszelkich nietypowych kosmetyków. To była moja opinia na dany temat
Także proponuję tylko niezbędne kosmetyki- żel , tonik itp
Gdybyś zobaczyła moją cerę mówiłabyś inaczej. Nie chodzi tu bynajmneij o to, aby osoba z 4 krostkami uzywała juz kwasów i jakichs innych cudów...Ale niestety nie kazdy z młodych osób ma "tylko" taki problem. Dla mnei nie ejst przyjemnościa wydawanie kolejnych piniędzy na kosmetyki i leki, z chcecia pozostałabym przy zelu i kremie, ale cóż...
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 12:38   #51
Emilia1
Zakorzenienie

ja nie mowilam o kwasach AHa tylko o azelainowym i BHA (effaklar to male stezenie ) radze wglebic sie w zagadnienia kosmetyki i stosowania kwasow, nie polecilam przeciez zadnych drastycznych srodkow tylko jedne z najsłabszych z tych co mogą zadziałac cokolwiek , skinoren i effaklar mozna kupic bez recepty , sa na problemowe cery i niektorzy kupiuja nie maja pojecia co jest w skladzie wiec nie rozumiem Twojego obirzenia

rozumiem gdybym napisala o ultradziwekach czy exfoliacjach wysokimi stezeniami , tretinoiną podawana doustnie czy nawet retinoidach w preparatach ale to?!

poza tym wiele kosmetyków dostepnych ogolnie w drogerii zawiera kwasy Bha czy to kremy czy toniki i uzywa sie ich nawet nie wiedziac o tym

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-11-15 o 16:19
Stary 2006-11-15, 14:34   #52
pAtiŚ
Zakorzenienie

własnie, nie potrzebnie się oburzałas, Mariti, tak nawiasem mówiąc.
Stary 2006-12-18, 21:56   #53
BoBer!
Przyczajenie

Czas na 1-wszy post! ;D

Zacznę od cery ; mieszana,z tendencją do powstawania zaskórników,skłonna do zaczerwienień, pryszcze to rzaaaadkosc,chyba,ze małe, (prawie wcale),ropne wypryski - raczej nie.

Jak na cerę 15 latka (juz za jakis czas rocznikowo bedzie 16! )to chyba nie jest tak zle.
Jednak mój pedantyzm i zbytnia przesadność(obcym się takie rzeczy łatwiej mówi) skłaniają mnie do prób odzyskania cery sprzed okresu dojrzewania.Problem może się wyda mały,ale mnie dręczy to strasznie i prosze o pewne porady dot. stosowania kosmetyków, a może iść do dermatologa i on coś mi więcej powie?

Używam ;
*Nivea Visage Young Wash Off - żel do mycia twarzy
*Nivea V Young Wash 'n' Refine - głęboko oczyszczający ęel
*Clear & Clean - szybko działający żel na wypryski (rzadko,bo wysusza i jest na pryszcze etc.)
*Under Twenty - kuracja tradzikowa (apropo ; mnie strasznie zatyka i powoduje blyszczenie oraz widocznie pogarsza stan cery,tj. po odstawieniu jest poprawa,wiec już nie używam)
*Maseczka Garnier'a oczyszczająca
*Barwa "Mydło Siarkowe"
* Nawilżająco-matujący krem Nivea
Używałem Acnefanu (Asa),lecz nie wiem czy dalej go stosowac i czy jest warto tego.

No,więc tak ; co ew. mogę zrobić,aby maksymalnie zniwelować efekty dojrzewania i co zakupic? (Na ogół lOOkam na KWC.. ale nie ma takich rzeczy jak Brevoxyl i innych aptecznych,wiec liczę na wasze rady.)

Teraz,zimą, to każdego ranka do lustra biegiem i muszę sprawdzić czy jest zle (jak dla mnie,bo nie slyszałem zadnej uwagi na ten temat - być moze wynika to z faktu,ze większość młodzieży cierpi na tradzik młodzieńczy).

Będe miał czas na święta i ferie,wiec może uda się "zabłysnąć". Trochę się rozpisałem,no i z pewnością nie jedna wizażystkę zdziwiłem,ze istnieją faceci,którzy zwracają uwagę na swój wygląd.

PAMIETAJCIE,ZE ZAWSZE PRZESADZAM!

PS. Wiem,ze temat dotyczy kosmetyczki 14 latki.. Ale chyba się nie obrazicie,ze "wbiłem"
BoBer! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 11:31   #54
Emilia1
Zakorzenienie

praktycznie wszystko wyrzucilabym z Twojego planu pielegnacji

under twnty
zle do mycia twarzy ma chyba SLS
ten drugi chyba tez, masz sklady?
ten zel na wyporyski ma zapewne wiele alkoholu

je4lsi masz ropne udaj sie do derma i niech przepisze Ci isotretinoine ,adapalen, tazaroten, byc moze z jakims antybiotkiem , w ten sposob najszybciej sie pozbedziesz niechcianych rzeczy

brevoxyl dobry jest alepolecam cos z antyoxydantami bo nadtlenek benzoilu generuje wolne rodniki

acne derm godny polecenia

mydelko siarkowe jak najbardziej
Stary 2006-12-19, 16:01   #55
BoBer!
Przyczajenie

Nivea V. Young Składniki ;
Aqua,Glycerin, Sodium Laureth Sulfate,Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus,Propylene Glycol,PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan gum,Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Aluminium Chlorohydrate Parfum, Dexyl Glucoside, Hexyl Cinnamal,Citronellol. (chyba niczego nie przegapiłem )

hMm.. Ropnych zmian nie mam.
A coś nieaptecznego?Ewentualnie bez recepty.

Under Twenty powinno wyladowac w smietniku po tym co mi zrobilo.. Nieuzywam,ale mam.

A Clear & Clean ma sporo alkoholu i kwas salicylowy,wiec nie dziwie sie,ze wysusza mocno..

Jakies porady?

Może się skuszę na Acne derm albo brevoxyl.. Tylko ;
ile czasu musi trwac kuracja?
jakies efkety uboczne? (tj. luszczenie sie skory)
i z tego co wiem to Acne derm jest bardziej na przebarwienia (chyba na jakies wieksze) niz na rozszerzone pory,wągry i zaskórniki.. Chyba,ze rowniez zadziała ;D

Edytowane przez BoBer!
Czas edycji: 2006-12-19 o 19:14
Stary 2006-12-20, 17:57   #56
BoBer!
Przyczajenie

Ekhm Ekhm!

Dalej czekam na odpowiedz ;P
Stary 2006-12-20, 18:31   #57
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cery sprzed okresu dojrzewania nie bedziesz miał, po prostu się nie da i to, ze ma się problemy z cerą nie jest powodem braku dbałosci o higienę wiec trochę bez przesady. Chociaz rozszerzone pory i zaskórniki to nic strasznego, da się to naprawic, ale nie w całości, rozszeronych porów nigdy całkowicie nie zamkniesz, ale wydają się mneijsze kiedy są oczyszczone. Nie warto zameczac Twojej skóry więc acne derm, effaclar k (bez recepty)albo własnoręcznie robiony tonik BHA, albo migdałowy (wszystko jest na Biochemii) mogą Ci pomóc. Ale, aby utrzymac efekt będziesz musiał właczyć to na stałe do swojej pielęgnacji, bo po jakims czasie pory sie zanieczyszczą i wszystko do nowa...
Również wyrzuciłabym te kosmetyki NVY, jezeli masz dość sucha skórę spróbuj żelu do mycia twarzy od Ireny Eris, z arniką i lipą taki zielony 200 ml 12 zł, na KWC jest, albo ten do cery mieszanej i tłustej, są bardzo wydajne.
Jeżeli chodzi o brevoxyl to jak dla mnie nie działa on na zaskórniki, a na wypryski, bo wysusza, to samo benzacne. I uważnie dobieraj kremy do twarzy.
Stary 2006-12-20, 19:25   #58
BoBer!
Przyczajenie

Zgadzam sie z faktem,ze cery sprzed 2-3 lat nie odzyskam..
Fatalnie nie jest.. Baa nawet nie jest zle,tylko meczy mnie to! Taa.. Psychika i podejscie do sprawy.

Od kilku dni nie używam wyżej wymienionych kosmetyków. I jezeli chodzi o moje zupelnie obiektywne zdanie,to sie polepszylo.

Wiec jednak sie skusze na Acne derm - najwyzej i go odstawie w razie problemow.

A jaki zel do mycia twarzy jest godny polecenia?
Emilia1 - jakim kremem zniwelowac łuszczenie skóry po Acne Derm,bo wiem,ze wystepuje u wielu osob.

Edytowane przez BoBer!
Czas edycji: 2006-12-20 o 20:16
Stary 2006-12-20, 22:27   #59
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja nie Emilia, ale według mnie kremem raczej nie zniwelujesz, tylko peelingiem enzymatycznym najlepiej, chociaz mógłbys jakis drobnoziarnisty jezeli nie masz zmian ropnych. Po acne dermie zwykle nie występuję łuszczenie bo jest to dość delikatny kwas, ale jeżeli jest to Twój pierwszy taki kosmetyk musisz uważać bo mozesz wywołac niezłe podrażnienie, ja sobie nieuwaznie spaliłam skóre, 2 dni buraka.
Stary 2006-12-20, 22:41   #60
BoBer!
Przyczajenie

Nie, zmian ropnych na cale szczescie nie mam

To moze na poczatku nie bede go uzywal codziennie,tylko co 2-3 dni,zeby nie zapewniac skorze dodatkowych atrakcji (w postaci podraznien).

Chodzilo mi o ewentualnie jakis krem nawilzajacy,ale skoro nie to kupie jeszcze jakis zel peelingujacy.

No to teraz tylko dobrze wiedziec czym oczyszczac twarz - dalej stosowac mydlo siarkowe (Barwa) czy kupic cos new? Zapach mydełka mi juz (na cale szczescie)nie przeszkadza.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości