SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :) - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-12, 19:35   #1
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Question SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Szukałam info na ten temat, interesuje mnie (podobno)odchudzające właściwości.. Czy ktoś coś słyszał?
singielka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 20:51   #2
Agneska
Rozeznanie

Dot.: siemię lniane

Witam,

szczerze powiedziawszy nie słyszałam, żeby siemię lniane miało odchudzające właściwości. Ale kto wie... Teraz zresztą gdzie nie spojrzeć, to prawie wszystko ma rzekomo odchudzające właściwości, oczywiście z tych niedobrych rzeczy... Nie wiem jak Tobie, ale mnie by siemię lniane chyba nie przeszło przez gardło. Zresztą zależy też jak go stosować. Bo rozpuszczone jest paskudne. Z tego co wiem, to ma właściwości ochronne - tworzy swego rodzaju osłonkę na jelitach, a słyszałam nawet, że jest wskazane dla osób, które rzuciły palenie. Ułatwia przeżycie okresu detoxu - nie wiem czy tworzy osłonę na płucach czy coo, ale przy nim, podobno się płuc nie wypluje A co do tego odchudzania - to trzeba poszperać. Powodzenia i pozdrawiam

Stary 2005-05-12, 20:53   #3
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Szczerze mówiąc nie jadłam go nigdy, więc nie wiem jak smakuje
A co do odchudzających, to może chodzi o to, że jest sycące i nie chce się po nim jeść? Zauważyłyście coś takiego? Ile to wogóle ma kcal?
singielka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 20:54   #4
karioczka
Raczkowanie

mnie jak zawsze boli brzuch to tata mi kaze siemie lniane picW sumie to kiedys na jakims forum czytalam ze jedna pania schudla nawet calkiem sporo pijac regularnie te cudoJa mysle ze wszyystko co ma dobry wplyw na uklad trawienny przyczynia sie do zrzucania zbednych kilosikow Od jutra chyba zaczne regularnie pic te siemie
karioczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 21:13   #5
MagJa
Zakorzenienie

Siemię można pić, jak najbardziej. Sama nie piłam, ale przygotowywałam taką miksturę mojemu Mężczyźnie A pił ją ze względu na kłopoty z układem pokarmowym. Podobno dobra jest też na wrzody. A moja Babcia bierze ją z kolei w celach ochronnych, że tak powiem - znaczy się zażywa duuuużo różnych lekarstw i od czasu do czasu funduje sobie kurację z siemienia i dopóki torebeczka się nie skończy dopóty trwa kuracja.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 21:17   #6
Agneska
Rozeznanie

Noo właśnie tak jak mi się wydawało. Siemię lniane ma właściwości osłonowe, dlatego wskazane jest przy lekarstwach itp. Ale z tym odchudzaniem to dziewczyny wbiły mi klina ... Pozdrowienia