Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki

Notka

Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-14, 11:29   #1
izanna
Raczkowanie

Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

No właśnie, nałożyłam sobie dzisiaj farbę L'oreal w kolorze jasny bursztyn na moje włosy ciemny blond. Na pudełku kolor w ogóle nie miał rudych refleksów, chociaż bursztyn wskazywałby na kolor ciepły, no ale L'oreal w ogóle ma dziwne nazwy farb, np. popielaty kasztan.
W każdym razie moje włosy przybrały odcień mahoniowy. Jestem zła, bo liczyłam na ładny jasny brąz, taki jak na opakowaniu. I tu moje pytanie. Chciałabym jakoś zneutralizować ten kolor. Mam w domu płukankę Delii srebrną oraz szampon Kallos, likwidujący rude refleksy, tylko nie wiem czy w ogóle jest sens coś z tego stosować. Czy rudy kolor się zmyje? Robił ktoś takie doświadczenia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A3. HAVANE Jasny Bursztyn.JPG (9,2 KB, 365 załadowań)

Edytowane przez izanna
Czas edycji: 2006-11-14 o 11:50
izanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 18:41   #2
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Hmm skoro ten szampon ma rzeczywiście taką nazwe spróbuj go zastosować ( sama go nie używałam) Nie liczyłabym na płukanke w praktyce jej zastosowanie odnosi się do innych przypadków ( właściwie jest pomocna przy włosach blond, w Twoim wypadku może jeszcze wyeksponowac rudośc ponieważ na pigmencie jest konkretny barwnik) Pocieszenie jest takie , że kolor będzie napewno jasniejszy po kilku myciach , natomisat napewno zostaną ciepłe refleksy jesli już są. możesz ewentualnie poczekac , aż kolor się nieco zmyje i potem pokryć całość farbą w tonacji zimnej conajmniej o ton ciemniejszą niż odcień na włosach , nieco przedłużając czas jej działania. kolor mnoże wyjść ciemny , ale także po kilku myciach się zmyje, przedłużenie czasu stosowania może spowodować, że barwnik "chwyci" mocniej i farba w tonacji zimnej nie zmyje się jednak do tego stopnia , by ujawnić zimne refleksy.

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 09:54   #3
izanna
Raczkowanie

Dzięki. Umyłam rano włosy Kallosem, trochę go potrzymałam na głowie i efekt jest zdecydowanie lepszy. Teraz włosy nie są już mahoniowe, tylko kasztanowe, myślę że jak będę codziennie powtarzać ten zabieg, to będą jakieś efekty. W każdym razie na pewno nie będę stosować dołączonej do farby odżywki, która ma za zadanie przedłużyć trwałość koloru, a którą producent zaleca stosować co 10 dni.
Zastanawiam się tylko czy np. mogę za jakiś czas nałożyć szampon koloryzujący w odcieniu czekolady, a nie farbę, bo nie chciałabym niszczyć już włosów. Czy taki kolor jest w stanie przykryć mi tą rudość?
Stary 2006-11-15, 09:59   #4
szoopcia
Wtajemniczenie

myszle ze powinien...ale do konca sie nie znam

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...

szoopcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 18:20   #5
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez izanna Pokaż wiadomość
Dzięki. Umyłam rano włosy Kallosem, trochę go potrzymałam na głowie i efekt jest zdecydowanie lepszy. Teraz włosy nie są już mahoniowe, tylko kasztanowe, myślę że jak będę codziennie powtarzać ten zabieg, to będą jakieś efekty. W każdym razie na pewno nie będę stosować dołączonej do farby odżywki, która ma za zadanie przedłużyć trwałość koloru, a którą producent zaleca stosować co 10 dni.
Zastanawiam się tylko czy np. mogę za jakiś czas nałożyć szampon koloryzujący w odcieniu czekolady, a nie farbę, bo nie chciałabym niszczyć już włosów. Czy taki kolor jest w stanie przykryć mi tą rudość?
Jesli będzie wystarczająco ciemny to przykryje, tyle, że jeśli będzie miał ciepłe refleksy ( a przyjmujemy , że szampon jednak się zmywa) to po pewnym czasie i tak odłoni te ciepłe refleksy z farby ( zreszta to zmywanie spowoduje, że i szampon w zimnej tonacji za pewnie czas je odsłoni) POzdrawiam

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 08:26   #6
Ninedin
Zakorzenienie

Mi po tym kolorze wyszedł rudy brąz (wcześniej dekoloryzowałam) Jednak szybko się wypłukał ten kolor Potem połozyłam brąz, jednak jak sie kolor zmywał to zaczeły rude prześwitywac...ciezko się pozbyc takich refleksów.
Stary 2006-11-16, 09:45   #7
izanna
Raczkowanie

Jestem pod wrażeniem, jak ten kolor szybko się zmywa, ale to chyba nie najlepiej świadczy o jakości. Zresztą wydaje mi się, że już lepszy od L'oreala jest Garnier-zdecydowanie lepiej farba trzyma się na włosach i tak nie wysusza włosów, a jest dużo tańszy.
Tak więc to była chyba moja ostatnia przygoda z L'orealem. W każdym razie dzisiaj mój kolor włosów to ciemny, rudy blond, ciekawe co będzie jutro. A mam pytanie do dziewczyn, które farbują włosy na brązowo, czy zawsze jak brązowa farba schodzi z włosów to robi się odcień rudy?
Stary 2006-11-16, 17:25   #8
maxx
Raczkowanie

czy ten kolor wychodzi bardzo ciemny? teraz mam rude włosy po dekoryzacji jakies 2 mce temu.
maxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:05   #9
izanna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maxx Pokaż wiadomość
czy ten kolor wychodzi bardzo ciemny? teraz mam rude włosy po dekoryzacji jakies 2 mce temu.
No, na moich ciemno-blond włosach wyszedł bardzo ciemny, taki mahoń.
Stary 2006-11-16, 19:30   #10
ewka.mnk
Wtajemniczenie

A na moich wyszedł dokładnie taki, jak na opakowaniu.
Miałam kiedyś rozjaśniane włosy na blond (naturalna brunetka), kiedy mi się znudziły, chciałam stopniowo przejść do ciemnych i najpierw wypróbowałam ten kolor. Wyszedł identycznie jak na zdjęciu na opakowaniu, choć dość szybko się zmył i włosy rozjśaniły się.

ewka.mnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:54   #11
maxx
Raczkowanie

no kurcze, przeciez nie kupie tylko po to by spróbować na pasemku
taniej niż experymenty wyjdzie malowanie u fryzjera
maxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 07:53   #12
Ninedin
Zakorzenienie

Nie zawsze brązowa farba schodzi tak, że widać rudy Robiłam kiedyś u fryzjerki farbami Matrix Nie było rudych refleksów Po każdej farbie z drogerii w odcieniach brązu wychodziły mi rude jak się zaczeło zmywac
Stary 2006-11-17, 10:48   #13
izanna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie zawsze brązowa farba schodzi tak, że widać rudy Robiłam kiedyś u fryzjerki farbami Matrix Nie było rudych refleksów Po każdej farbie z drogerii w odcieniach brązu wychodziły mi rude jak się zaczeło zmywac
Mam obawy, bo kiedyś fryzjerka zrobiła mi balejaż dwukolorowy, jasny z ciemnym, tym ciemnym była farba palette-brąz. Strasznie zrudziała po ok. 1,5 miesiąca.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do fryzjerki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości