Poparzenie po solarium - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-04, 18:01   #31
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Poparzenie po solarium

Mi po solarium niejednokrotnie skora schodzila jak za bardzo sie spieklam... jednak balsam po opalaniu lagodzil czesto skutki opalania

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:28   #32
Mycha12345
Przyczajenie

Smile Dot.: Poparzenie po solarium

Witam!!
Ja byłam na solarium dwa dni temu i strasznie mnie poparzyło, że nie mogłam sie podnieść z łóżka i jeszcze w ten sam dzień co wróciłam z solarium dostałam gorączki. a najbardziej spieczone miejsca mam pod kolanami na zgięciach i pod pachami. Co mogę zrobić żeby chociaż w tych miejscach mnie nie piekło????....
Mycha12345 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:26   #33
ankasz
Zakorzenienie

piecze cie tam najbardziej, bo to najdelikatniejsza skóra.. ja smarowałam całe ciało balsamem. Może masz taki chłodzący, może on coś pomoże - bo skoro chłodzący to powinien chłodzić i polewaj te miejsca chłodnym prysznicem

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 12:32   #34
paula8122
Raczkowanie

Byłam wczoraj na solarium na 10 min. A dziś plecy brzuch tyłek uda czerwone:-( i pieką. Zapisałam się na jutro na 18. Myslicie że zejdzie do jutra żebym mogła iść.
paula8122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:16   #35
strazaczka
Przyczajenie

Po oparzeniu w solarium warto iść do kosmetyczki na naświetlanie lampą solux z filtrem czerwonym, łagodzi poparzenia!
strazaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:26   #36
pau91
Raczkowanie

Dziewczyny proszę o pomoc Byłam juz na solarium chyba 5 razy po 10 min. Dzis postanowilam pojsc na 13 i teraz dopiero wyszły skutki. Mam buźkę czerwona i strasznie mi gorąco na twarzy. Co mam zrobic zeby mi to zeszło? Macie jakieś sposoby? Myślicie, że jutro już nie będę czerwona?
POMÓŻCIE
pau91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:00   #37
paula8122
Raczkowanie

Musi przejść samo. Ja od wtorku jestem czerwona na plecach brzuchu udach i piecza jak niewiem mimo, że stosowałam juz chyba wszystko żeby zbladło i przestało boleć.
paula8122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:58   #38
k123
Przyczajenie

hej,
byłam wczoraj na 10 minut, i teraz buźka, tyłek, uda, pod kolanami i ramiona z tyłu po prostu płoną. W każde wakacje popełniam ten błąd i od świtu do nocy skwierczę na słońcu, a potem chodzę taka czerwona.
Problem w tym, że w wakacje połowa płci pięknej tak wygląda i nikt się tym nie przejmuje, a teraz zdecydowanie nie pasuje mi wizerunek buraczany. O pieczeniu nie wspomnę.
Co robic? Ile potrwa moja czerwonośc i czemu tak długo?

I jeszcze mi powiedxcie, czy zejdzie mi skóra
k123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 14:10   #39
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Ja chodze co tydzień niekiedy co 1,5 tyg na 10 minut i zawsze wszystko było ok, teraz w pn byłam na 10 minut ale na innym solarium i także jak wy miałam skórę czerwoną na ciele i troszke piekło ale skóra mi nie schodzi, odwrotnie mam z twarzą bo z twarzy nieco schodzi Najlepiej jest chodzić na jedno sprawdzone solarium i tak jak ja kiedys chodziłam do miasta w którym się uczyłam, tam lampy były regularnie wymieniane, zawsze chodziłam na to samo łóżko, zawsze była taka sama moc i wiedziałam na co idę . Teraz po wizycie w innym solarium poparzona jestem..
evak1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 11:19   #40
Renia76
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez pau91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc Byłam juz na solarium chyba 5 razy po 10 min. Dzis postanowilam pojsc na 13 i teraz dopiero wyszły skutki. Mam buźkę czerwona i strasznie mi gorąco na twarzy. Co mam zrobic zeby mi to zeszło? Macie jakieś sposoby? Myślicie, że jutro już nie będę czerwona?
POMÓŻCIE
jogurt lub maslanka fanie chlodza, mi zawsze pomagaja, jak nie mam innych "medycznych" środkow ewentualnie ogorek ;-) ale czy przyspiesazja zmiane koloeru skory - ciezko piwiedziec
Renia76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:41   #41
Mocny Akcent
Dolce vita

Po wczorajszej wizycie w solarium oczywiście mogę się zapisać do grona poparzonych. Cała czerwona jestem, piecze mnie twarz i pachy (byłam na stojącym). PO opalaniu wysmarowałam się żelem chłodzącym i balsamem ale coż to nic nie daje....chyba, że na krótko. Skóra mi zejdzie pewnie....i żadnych korzyści z tego mojego opalania.
Stary 2009-08-12, 10:55   #42
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Po pierwsze do solarium chodzimy na kilka minut (3 - 5). Po drugie smarujemy sie aktywatorami opalania które nawilżają skórę i nie dopuszczą do powstania poparzeń, a skóra się opali. Po trzecie. na poparzenia polecam panthenol. Opalenizna zostanie, nawet jeżeli naskórek się złuszczy, więc nie jest tak źle
Stary 2011-05-27, 15:10   #43
minyaia
Przyczajenie

Ratunku, byłam wczoraj w tym nieszczęsnym solarium i teraz cierpie, o śnie wczoraj w nocy nie było w ogóle mowy ból jest tak uciążliwy, nie jest silny a raczej denerwujący. Najdziwniejsze jest to że najgorzej zniosły to moje nogi, część ciała którą mam najbardziej opaloną. Byłam na 9 min, ale nie był to mój pierwszy raz, chodze dość regularnie raz w tygodniu czasami co dwa tygodniu, ale nie robię większych odstępów i zazwyczaj chodzę na 13 min i nic a teraz, tragedia! Reszta ciała w miarę dobrze lekko spieczone plecki, ale mają tylko rózowy kolor i nie pieką a nogi swędzą mnie okrutnie nie wiem dlaczego i nie wiem co z tym zrobić, zimny prysznic, żel na poparzenia pomaga dosłownie na 5 min a potem znów to samo, nie mogę się drapać bo potem jest jeszcze gorzej!
POMOCY!
minyaia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:49   #44
binitka
Raczkowanie

Mi sie tez kiedys tak zdarzyło w solarium.... posladki straaaasznie czerwone i okropie piekły... ale to tylko raz. Chyba pani w solarium mnie nie poinformowala ze byly zmieniane lampy bo jak zwykle lezalam 5 min.

A od dzis chyba obiecam sobie ze nigdy wiecej naturalnego slonka.
Wczoraj pogoda byla w kratke... troszke slonca i chmurki.... a spieklo mnie tak jak wtedy w solarium albo i jeszcze gorzej bo teraz oprocz pieczenia czuje bol... ramiona plecy pupa i oczywiscie pod kolanami.... masakra. Ani chodzic ani siedziec.
Chyba wybiore sie po panthenol...
binitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:56   #45
Lunka88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez strazaczka Pokaż wiadomość
Po oparzeniu w solarium warto iść do kosmetyczki na naświetlanie lampą solux z filtrem czerwonym, łagodzi poparzenia!
Filtr niebieski łagodzi poparzenia
Lunka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:21   #46
Alejandro
Rozeznanie

Najlepsza, według mnie metoda, wykorzystywana za każdym razem jak przesadziłem z solarium, albo skóra schodziła mi tak, że nie dało się wytrzymać swędzenia to kąpiel z dodatkiem krochmalu (z mąki ziemniaczanej). Natychmiastowa ulga
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 18:01   #47
kreska_93
Przyczajenie

Witajcie.!
mam do was pytanie..
wiem ,że forum to nie to samo co lekarz , ale może ktoś z was będzie wiedział co robić..
napiszę to trochę chaotycznie
Byłam 2 dni temu na solarium po dość dlugiej przerwie...
poszłam jak zwykle na 10 minut.. lecz Pan , który obsługiwał solarium , nie powiedział nic na temat tego ,że są świeże ,nowe lampy..
mam dość jasna karnację...
po powrocie do domu za jakieś 3 godziny zaczął się horror..
nie dość ,że czułam się jak bym siedziała w ogniu , to w dodatku zbierało mnie na wymioty, trzęsłam się z zimna i wg.,...
lecz najgorsze przyszło następnego dnia..
NIE MOGŁAM WSTAĆ Z ŁÓŻKA...
NAJGORSZE JEST TO ,ŻE NIE MOGĘ CHODZIĆ...
JEST TO NIEMIŁOSIERNY BÓL, NIE MOGĘ WYPROSTOWAĆ NÓG, CZUJĘ SIĘ TAK , JAKBY BRAKOWAŁO MI KILKA CENTYMETRÓW SKÓRY.

co robić w takiej sytuacji.?? mija kolejny dzień i nie widzę żadnego efektu poprawy...
kreska_93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 20:40   #48
Keithlyn
Zadomowienie

miałam kiedys tak samo, nie mogłam z łóżka wstać .... :/ mineło... ale to był horror
Jeśli dalej masz takie objawy że sie trzęsiesz, wymiotujesz udałabym sie do szpitala...
Keithlyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 08:05   #49
binitka
Raczkowanie

A jeśli nie jest aż tak źle, wyślij kogoś po Panthenol.
Rewelacyjnie łagodzi. zdaje sie poprzednio ( jeden z postów wyżej) najgorsze przeszło mi po jednym dniu.
Z całego serca polecam.
binitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 09:30   #50
Nika1992
Raczkowanie

poparzenie po solarium

Mam problem wczoraj byłam pierwszy raz na solarium 5 minut i...skończyło się tym że mam poparzony tyłek i plecy co gorsza został mi okropny pasek od stringów (chciałam ochronić najbardziej wrażliwe miejsca teraz żałuje). Dziewczyny może wiecie z doświadczenia po jaki czasie "opalenizna" zniknie. Byłam pierwszy raz dopiero później dowiedział się że na tym leżącym trzeba zmieniać pozycję a ja leżałam jak kłoda teraz z tyłu jestem poparzona a z przodu blada. Za miesiąc wraca mój chłopak z pracy myślicie że jest szansa żeby moja skóra wróciła do normy?
Nika1992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:38   #51
cookiesx3
Raczkowanie

Dot.: poparzenie po solarium

Taki stan utrzyma się ok. 5-7 dni więc nie masz się co martwić,za miesiąc już nawet nie będziesz pamiętała że byłaś na tym solarium

14.02.2013
cookiesx3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:17   #52
Carmela__
Rozeznanie

Albo masz taki fototyp,że w ogóle nie powinnaś się opalać,albo to solarium było do dupy.

Szczerze mówiąc,wszystko wskazuje na stare,zużyte lampy.Takie lampy w solarium tylko zjarają skórę na czerwono.Radzę omijać szerokim łukiem solaria,gdzie minuta kosztuje złotówkę i mniej.

Ja chodzę na solarium gdzie minuta kosztuje 1,40 zł,ale komfort i opalenizna jest na najlepszym poziomie.Nawet pisałam o tym na blogu ostatnio.W tym salonie mam pewność,że regularnie wymieniają lampy,nawet nie dopuszczając do ich zużycia.

Spokojnie,czerwień powinna bardzo szybko zniknąć,tylko nawilżaj teraz skórę i nie wystawiaj jej na słońce
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:55   #53
ShandaPanda87
Przyczajenie

Talking Dot.: poparzenie po solarium

Radziłabym również zadbać o nawilżenie skóry,posmarować oliwką,czy masłem do ciała ewentualnie jest taki preparat jak ''d pantenol'' i to stosuje się na oparzenia zarówno po solarium jak i po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne czy też oparzenia np. gorącą wodą.
Testowałam na sobie przynosi ulgę
ShandaPanda87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:37   #54
Mijanou
Kot-rewolucjonista.

Trafiłaś na stare lampy, skoro po 5 minutach tak wyglądasz. Mi się też tak zdarzyło- wyglądałam jak purpurowa róża z Kairu a piekło straszliwie. Kup w aptece Panthenol w piance. Powinno przejść w ciągu kilku dni ale unikaj teraz słońca.

I omijaj tamto solarium z daleka. Jeśli masz bardzo jasną skórę to użyj chusteczek samoopalających na ciało a na twarz dobierz odpowiedni na lato krem BB lub lekki podkład rozświetlający ( polecam Ci Parure de Lumiere Guerlaine'a).
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 23:27   #55
Natka_96
Przyczajenie

Witam.

Urlop spędziłam nad morzem. Opaliłam się, ale nie zadowalały mnie blade miejsca od stroju kąpielowego. Więc aby trochę wyrównać opaleniznę poszłam do solarium. Uczęszczam do tuby gdyż jest lepszy efekt. Ze względu ,że lampy były nowe poszłam na 10 minut. Było wszystko ok, trochę zaczerwienione miejsca intymne ale smarowałam kremami nawilżającymi i szczypanie ustępowało. Za dwa dni poszłam znowu. Twarz zawsze staram się mieć tylko muśniętą brązem, więc użyłam jak zawsze odpowiedniego kremu. Na ciało zastosowałam przyspieszać. I stało się! Na tyłku udaje mi się wysiedzieć, ale stanika nie mogę po założyć. Nie mogę wytrzymać tego ucisku. Piersi czerwone jak raki. Szczypią niesamowicie. Użyłam więc kremu nawilżającego. Jakoś za specjalnie efektu nie było. To pojechałam szybko do apteki i kupiłam Pantenol. I to był chyba największy błąd. Szczypanie, ból niesamowity. Jakby ktoś mi skórę na żywca zdzierał z części intymnych. Myślałam ,że to tylko chwilowe, takie działanie tego. Nie wytrzymałam 5 minut. Od razu musiałam się ponownie wykąpać bo nie mogłam znieść pieczenia. Ogień, ogień, ogień! Aż w końcu użyłam śmietanki do kawy bo nic innego już nie miałam w tym momencie. Fakt, trochę ulgi przyniosło, ale nie na długo.
Czy znacie i czy możecie polecić coś, cokolwiek co uśmierzy ten okropny ból i zaczerwieniania.
Natka_96 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości