czy gdzieś tu tkwi przyczyna moich problemów skórnych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-18, 21:02   #1
mila17
Zakorzenienie

czy gdzieś tu tkwi przyczyna moich problemów skórnych?

Witam dziewczyny
Jak wiecie od ok 3 lat walcze z trądzikiem (mam 15 lat). Stosowałam antybiotyki, dbam, o cerę, a nadal jest strasznie Ostatnio przypomniał mi się jeden, chyba ważny fakt. Otóż 17 miesięcy temu miałam operację- wycięto mi dwa torbiele- 13 i 7 cm na jednym jajniku. Operracja była wielkim zaskoczeniem, ponieważ wcześniej nie miałam objawów,
nic mnie nie bolało. Aż nagle pewnego dnia ( w Boże ciało) kiedy szłam procesją, dopadł mnie taki okropny i straszliwy ból, żę nie mogłam zrobić kroku. Natychmias pojechałam do lekarza, a on stwierdził, że to zatrucie, dał zastrzyk i kazał czekać do następnego dnia.Całą noc zwijałam sie z bólu, i juz o świcie byłam w szpitalu. Zrobiono mi USG ale pani, która je robiła nic nie zauważyła i w dalszym ciągu nie wiedzieli co mi jest. Dostałam morfine, a mimo to ból był ciągle tak samo silny. I wtedy lekarz postanowił, że otwierają brzuch, bo nie wiedzą co sie dzieje. No i okazało się żę miałam dwie wielkie torbiele.

Pamiętam, że podczas tygodniowego pobytu w szpitalu miałam, piękną nieskazitelna cerę- tak nagle taka się zrobiła. Wszyscy się temu dziwili. Później po powrocie do domu kłopoty zaczęły wracać. Kiedy później pojechałam na kontrolną
wizytę do ginekologa (szpital w Szczecinie na pomorzanach) mama spytała się, czy kłopoty z trądzikiem mągą mieć
miec z tym jakiś związek. Lecz pani ginekolog od razu stwierdziła że nie. Czy ta kobieta miała rację? Czy jednak gdzies tu tkwi przyczyna moich kłopotów?
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 21:36   #2
Ray
Zakorzenienie

Dot.: czy gdzieś tu tkwi przyczyna moich problemów skórnych?

masz 15 lat wiec najprawdopodniej to burza hormonow... stan twojej cery mogl sie chwilowo poprawic poprzez duza dawke zapewne antybiotyku i innych lekow ktore mialy przywrocic twoj jajnik do zrowia...

tradzik to bardzo dluga bolesna droga i bardzo ciezko go wyleczyc... jestes jeszcze mloda pownine sam zniknac do 20 roku zycia... jesli to nie nastapi powodem bedzie zaburzenie hormonalne i niezbedna wizyta u endokrynologa...

dbasz o cere bardzo dobrze jednak samo dbanie nie da efektow musisz zarzywac antybiotyk nie znam przebiegu twojego tradzika stosowania lekow i dlugosci kuracji jednak pamietaj ze kuracja jakim kolwiek lekiem przecitradzikowym antybiotykiem widac dopiero po 3 mc... tak dzialaja wszystkie antrybiotyki w wiekszosci.. takze cietrpliwosci odwiedzaj dermatologa
Stary 2006-11-18, 21:45   #3
mila17
Zakorzenienie

Ray bardzo dziękuję za odpowiedz Leczę sie antybiotykami ostatnio miałam płyn dalacin t- ale nie przyniósł żadnych efektów. Wcześniej były jakies przezroczyste maści i biała substancja którą kładło się na twarz i zmywało po 3 minutach. Lecz nic nie przyniosło efektów. Dlatego tez pomyślałam, że to może ma jakiś związek z tą operacją, i że uda mi się znaleźć przyczynę. Ale chyba pozostaje mi dlasze katowanie twarzy antybiotykami A czy jeśli teraz wybrałabym się do endokrynologa mógłby już w tym wieku mi coś przepisać czy raczej jeszcze jest za wcześnie?
Stary 2006-11-18, 22:10   #4
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

A czy to jest taki ostry ból w boku? Szczegolnie nasilajacy sie przy schylaniu?Ostatnio bardzo czesto boli mnie to meijsce, niedawno miałam taki dzien, ze opuscilam jedna lekcje bol troche ustapił i poszłam dos zkoły, ale zrobiło się jeszcze gorzej, miałam wrazenie ze zemdleje z bolu byłam u lekarza rodzinnego i chirurga jest własnie podejrznie jakeigoś problemu z jajnikiem...czeka mnei ejszcze pare badań

Nie wiem, czy dermatolog miała racje, ale jezeli nasz organzim źle funkcjonuje z pwodou jakiejs choroby to zwykle wszyutko to odbija się na zewnatrz wiec moze jest jakieś powiązanie między tym.
Znajdz jakiegos DOBREGO dermatologa ktory zainteresuje się Tobą, obejrzy dokładnie i wysłucha na innych nie warto tracic czasu i pieniędzy. Pomysl o kwasach i retinoidach np. o zoracu, ale to ciezki kaliber wiec najpierw musiałabys oi nim trochę poczytać.
Co do endrykologa, może on przepisac tabletki jezeli masz min. 16 lat, ale pomyśl czywarto tak szybko brać sie za hormony, może za parę lat wszystko się ustabilizuję, jesteś bardzo młoda, a hormony mogłyby jeszcze bardziej namieszać.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 22:13   #5
Ray
Zakorzenienie

wiesz wydaje mi sie ze troszkie za wczesnie masz dopiero 15 lat... w twoim organizmie jest burza hormonow i za 2 lata moze juz sie same ustabilizuja ingerencja teraz w nie moze zaszkodzic noz pomoc wybierz sie do niego gdyby bedziesz miedzy 18-20 a efektow zero...

m,ysle ze obecnie musisz wyprobowac antybiotyki... bardzo ciezko dobrac odpowiedni lek na tradzik... bardzo ciezko ale jest to mozliwe proba bledow niestety.... obecnie najlepiej popularnoscia i skutecznoscia ciesza sie: dalacin c doudtnie, differin, skinoren, izotek,

sprobo moze dalacin c- ja efekty widzialam po tyg u siebie jak bylam w twoim wieku a rowniez wtedy mialam duzy problem za tradzikiem

cierpliwosci na prawde jesli mozesz sobie pzowolic to warto chodzic na oczyszczanie do kosmetyczki i zabiegi multikationowe, jontoforeze i dezinkrustacje
Stary 2006-11-18, 22:28   #6
mila17
Zakorzenienie

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi In the shadows tak to był bół z boku tak bardziej w dole ale taki bardzo bardzo silny, że nie byłam wstnie przejść sama kilku metró. Wcześniej raczej mnie nic nie bolało. Jak najszybciej zrób te badania, bo jeśli to jest to o czym myslimy, to wczesnij wykryte pewnie obejdzie się bez ingerencji chirurga

Ray a czy ten dalacin c to to samo co dalacin t? Bo ten drugi w ogóle mi nie pomógł. Aha a dziś moja ciocia powiedziałam mi, że miała niegdyś to samo i że jej pomógł davercin przyjmowany doustnie i na zewnątrz. Powinnam o tym wspomnieć pani dermatolog? Aha i czy oczyszczanie skóry można zrobić przy ropnych wykwitach? dzięki wam za pomoc
Stary 2006-11-18, 22:37   #7
chocolatka
Zakorzenienie

A co dermatolog, który przepisywał Ci antybiotyki powiedział na to, że miałaś tę operację?
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 22:56   #8
agata_wwl
Raczkowanie

Dziewczyny, a powiedzcie mi czy to prawda, ze trądzik może powstawać na skutek problemów ze zdrowiem typu chora wątroba, ząb?

Ja wyleczyłam się takiego trądziku pospolitego (zwykle krosty ropne,takie niezbyt duze), ale teraz dokuczają mi takie wielkie, bolesne krosty, ktore po pewnym (acz bardzo dlugim) czasie po prostu sie rozchodzą.Nie wiem czy to istotne, ale tworzą sie tylko na linii szczęki.

Czy jest możliwe, ze takie no dosc specyficzne krosty tworzą mi sie na skutek jakiejs infekcji w organizmie?
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 23:00   #9
mila17
Zakorzenienie

Chocolatka nic nie powiedział.
Stary 2006-11-18, 23:20   #10
madulka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a powiedzcie mi czy to prawda, ze trądzik może powstawać na skutek problemów ze zdrowiem typu chora wątroba, ząb?

Ja wyleczyłam się takiego trądziku pospolitego (zwykle krosty ropne,takie niezbyt duze), ale teraz dokuczają mi takie wielkie, bolesne krosty, ktore po pewnym (acz bardzo dlugim) czasie po prostu sie rozchodzą.Nie wiem czy to istotne, ale tworzą sie tylko na linii szczęki.

Czy jest możliwe, ze takie no dosc specyficzne krosty tworzą mi sie na skutek jakiejs infekcji w organizmie?
Tak, jest to mozliwe. Tradzik na linii rzuchwy moze swiadczyc o problemach hormonalnych. Prawda jest tez, ze niewyleczony zab moze byc przyczyna tradziku
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 01:34   #11
Pleple
Raczkowanie

Mila, a miałaś robione badania hormonów?
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 11:39   #12
mila17
Zakorzenienie

Plepe nie wiem, ale chyba nie. Wcześniej nic nie zapowiadało, że mam jakieś problemy z jajnikami, po prostu nagle odczułam silny ból a nasępnego dnia byłam juz operowana. Po operacji lekarz opowiedział, że mam tylko chodzić na kontrolne wizyty do ginekologa i USG. Ale mogę sie mylić z tymi badaniam, więc zaraz się upewnię czy miałam je robione. A jeśli nie powinnam je zrobić??
Stary 2006-11-19, 11:42   #13
mila17
Zakorzenienie

Już wiem na pewno- nie miałam takich badań.
Stary 2006-11-19, 12:30   #14
Pleple
Raczkowanie

Pewnie, że powinnaś. Na pewno to nie zaszkodzi, a może to i owo wyjaśnić.
Stary 2006-11-19, 12:59   #15
mila17
Zakorzenienie

Pleple więc w najbliższym czasie postaram się to załatwić
Stary 2006-11-19, 21:55   #16
mila17
Zakorzenienie

Dziewczyny to jak z tym Davercinem i oczyszczaniem?
Stary 2006-11-20, 12:02   #17
Emilia1
Zakorzenienie

ja tez polecam badania, polecam wątek trądzik- powód stan zapalny w organizmie, w wieku 15 at moze byc to burza hormonów, a w okolicach brody, rzuchwy moze swiadczyc o zle funkocjonujacych narzadach płciowcych
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 12:11   #18
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
czy ten dalacin c to to samo co dalacin t? Bo ten drugi w ogóle mi nie pomógł. Aha a dziś moja ciocia powiedziałam mi, że miała niegdyś to samo i że jej pomógł davercin przyjmowany doustnie i na zewnątrz. Powinnam o tym wspomnieć pani dermatolog? Aha i czy oczyszczanie skóry można zrobić przy ropnych wykwitach? dzięki wam za pomoc
jelsi masz ropne nie mozna oczyszczania robic, niektore osmetyczki wychodza z zalozenia ze jesli nei ma stanu zapalnego to mozna ale nie polecam.

dalacin c zawira klindamycynę, dalacin t fosforan klindamycyny to samo i on faktycznie w postaci emulcji jest łagodniejszy
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 12:40   #19
agata_wwl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ja tez polecam badania, polecam wątek trądzik- powód stan zapalny w organizmie, w wieku 15 at moze byc to burza hormonów, a w okolicach brody, rzuchwy moze swiadczyc o zle funkocjonujacych narzadach płciowcych

O zle fukcjoujących narządach płciowych? Matko, nie przerazaj mnie Czyli do jakiego lekarza powinnam sie udac? Ginekologa? A może endokryologa?
Stary 2006-11-20, 17:52   #20
mila17
Zakorzenienie

Emilia1 dziękuje za odp No więc moje postanowienia to: jak najszybciej zrobię badania chormonów, oczyszczanie sobie odpuszczę. Za jakiś czas mam kolejną wizytę u dermatologa, ale dzisiaj kupiłam sobie acne derm i mam nadzieję, że to trafna decyzja. A moja panią dermatolog poproszę chyba o ten davercin. Właśnie co do Acne dermu...czy w trakcie stosowanie moge używac podkłady? chyba nie prawda? dla mnie to nawet lepiej poniewaz wydaje mi się żę jaki pokład bym nie użyła to cera jednak gorzej wygląda. Aha i na nim pisze,że trzeba 4cm. Jak mam to odmierzyć? przyłożyć linijkę i wyciskac z tubki czy jak?D
Stary 2006-11-20, 18:48   #21
agata_wwl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Emilia1 dziękuje za odp No więc moje postanowienia to: jak najszybciej zrobię badania chormonów, oczyszczanie sobie odpuszczę. Za jakiś czas mam kolejną wizytę u dermatologa, ale dzisiaj kupiłam sobie acne derm i mam nadzieję, że to trafna decyzja. A moja panią dermatolog poproszę chyba o ten davercin. Właśnie co do Acne dermu...czy w trakcie stosowanie moge używac podkłady? chyba nie prawda? dla mnie to nawet lepiej poniewaz wydaje mi się żę jaki pokład bym nie użyła to cera jednak gorzej wygląda. Aha i na nim pisze,że trzeba 4cm. Jak mam to odmierzyć? przyłożyć linijkę i wyciskac z tubki czy jak?D
Mila, a u jakiego lekarza robisz sobie badania hormonów?
Stary 2006-11-20, 20:15   #22
mila17
Zakorzenienie

Jeszcze nie wiem, ale na pewno w Szczecinie. Myślę że na unii lubelskiej albo na pomorzanach bo to są chyba najbardziej zaufane miejsca. A ty mieszkasz w Szczecinie?
Stary 2006-11-20, 21:08   #23
agata_wwl
Raczkowanie

Cytat:
Jeszcze nie wiem, ale na pewno w Szczecinie. Myślę że na unii lubelskiej albo na pomorzanach bo to są chyba najbardziej zaufane miejsca. A ty mieszkasz w Szczecinie?

Nie chodzi mi o miejscowosc

Mialam na mysli specjalizacje lekarza, do ktorego idziesz Czy to bedzie dermatolog,ginekolog, endokrynolog czy jakis inny?
Stary 2006-11-20, 22:14   #24
Pleple
Raczkowanie

Dziewczyny, proponuję ginekologa, albo najlepiej ginekologa-endokrynologa. Każdy ginekolog może skierować was na badania hormonów płciowych. No i przy okazji przebada was, popyta o miesiączki i tym podobne sprawy.
Stary 2006-11-20, 22:55   #25
mila17
Zakorzenienie

Pleple ale tak się składa, że ja chodzę na kontrolne wizyty do ginekologa, ale na badania nie skierował mnie żaden. Chyba będe musiałam o to poprosić. A co do tego acne dermu to czy on działa także na trądzik czy tylko na przebarwienia? Będe go stosować, juz odstaiłam wszystkie korektory, pudry itp. mimo że twarz wygląda tragicznie. rzeby tylko coś pomogło
Stary 2006-11-20, 23:21   #26
Pleple
Raczkowanie

Cytat:
Pleple ale tak się składa, że ja chodzę na kontrolne wizyty do ginekologa, ale na badania nie skierował mnie żaden.
Hmm... Trochę to dziwne, wziąwszy pod uwagę, że miałaś za sobą operację.
Stary 2006-11-22, 16:25   #27
agata_wwl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proponuję ginekologa, albo najlepiej ginekologa-endokrynologa. Każdy ginekolog może skierować was na badania hormonów płciowych. No i przy okazji przebada was, popyta o miesiączki i tym podobne sprawy.
Pleple, jak dostane skierowanie od ginekologa to potem z wynikami powinnam pojsc do dermatologa? Czy raczej tez do ginekologa? Bo w sumie chce zbadac sobie poziom hormonow, bo mam klopoty z cera, wiec chyba z wynikami musze pojsc do dermatologa?
Stary 2006-11-22, 17:30   #28
madulka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Pleple, jak dostane skierowanie od ginekologa to potem z wynikami powinnam pojsc do dermatologa? Czy raczej tez do ginekologa? Bo w sumie chce zbadac sobie poziom hormonow, bo mam klopoty z cera, wiec chyba z wynikami musze pojsc do dermatologa?
Z wynikami idziesz do ginekologa. Bo jak cos z hormonami nie tak to on cie bedzie leczyl, ewentualnie do endokrynologa wysle.
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:42   #29
agata_wwl
Raczkowanie

Madulka,dzieki za odpowiedź
Stary 2006-11-22, 18:47   #30
agata_wwl
Raczkowanie

Madulka, mam jeszcze parę pytań dotyczących tego badania hormonów.

Wiesz na czym to badanie polega? Pobiera się krew? Aha,i jeszcze jedno-> zamierzam pójść do prywatnego lekarza, więc czy koszt wizyty obejmuje badanie? Czy za to będę musiała zapłacić oddzielnie?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości