czy gdzieś tu tkwi przyczyna moich problemów skórnych? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-22, 21:57   #31
Pleple
Raczkowanie

Dot.: czy gdzieś tu tkwi przyczyna moich problemów skórnych?

Pobiera się krew, ważne jest, w którym dniu cyklu.
Myślę, że niestety będziesz musiała zapłacić dodatkowo za badania.
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:52   #32
mila17
Zakorzenienie

Pleple nie wiem czy to dziwnie czy nie, po prostu chodziłam na kontrolne wizyty,pani sprawdzała, czy wszystko ok i zadawala parę pytań. Na tym koniec. Z powodu bardzo bardzo silnych bólów brzucha ( co prawda chyba związanych z okresem) bardzo bolał mnie brzuch do tego stopnia, żę nie działały na mnie nawet bardzo silne wypisane przez lekarza tabletki i wczoraj wylądowałam na pogotowiu. Ale tamta pani trochę zignoirowała sprawę i przepisała kolejne bardzo silne środki, które sa podobno dość szkodliwe. W związku z tym w piatek wybieram sie do SZczecina do medicusa na badania i do ginekologa, zawsze lepiej upewnić się czy wszystko jest ok, a przy okazji zaliczę nowego dermatologa.
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:55   #33
Pleple
Raczkowanie

Nie jestem lekarzem, oczywiście, ale skoro miałaś tak poważny stan, że wylądowałaś na stole operacyjnym, to chyba powinni cię po tym przebadać super dokładnie. A teraz jeszcze te bóle.
Stary 2006-11-22, 23:00   #34
mila17
Zakorzenienie

Pleple rozumiem, i też wydaje mi się, że powinni zrobic mi więcej badań. Ale cóż, w piątek wybieram sie do prywatnej przychodni gdzie zrobię wszystkie potrzebne badania. A czemu tamta pani mnie na nic nie skierowała? Tego nie wiem, choć ten ginekolog ma dobrą opinię.
Stary 2006-11-22, 23:09   #35
Pleple
Raczkowanie

A wszystko jest z tobą w porządku, jeśli chodzi o cykle? Czy są regularne? Czy zawsze masz takie bóle miesiączkowe?
Skąd wzięły się w ogóle te torbiele?
Stary 2006-11-22, 23:17   #36
madulka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Madulka, mam jeszcze parę pytań dotyczących tego badania hormonów.

Wiesz na czym to badanie polega? Pobiera się krew? Aha,i jeszcze jedno-> zamierzam pójść do prywatnego lekarza, więc czy koszt wizyty obejmuje badanie? Czy za to będę musiała zapłacić oddzielnie?
Ja bylam u endokrynologa prywatnie, za wizyte placilam 70 zl. Jesli idziesz do lekarza prywatnie i on cie kieruje na badania to musisz za nie sama zaplacic. Badanie polega na pobraniu krwi. Lekarz powie ci, w ktorych dniach cyklu mozesz to badanie zrobic. Za 1 hormon placilam 25 zl czyli duzo, szczegolnie ze badalam ich chyba 8-10? nie pamietam.
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 23:22   #37
mila17
Zakorzenienie

Pleple tak z cyklami wszystko wporządku. Bóle zawsze miałam dość mocne ale nie do tego stopnia jak było to wczoraj, dlatego wole to jednak sprawdzić. NIe wiem dokładnie z jakich przyczyn biora się torbiele jajnika, coś o tym czytałam ale w tym momencie nie potrafie powiedzieć. Zapytałabym mame, ale juz poszła spać, a ona może wiedzieć bo w końcu rozmawiała z lekarzem.
Stary 2006-11-22, 23:24   #38
Pleple
Raczkowanie

Tak, czy owak, sprawdzić zawsze warto
Stary 2006-12-10, 22:11   #39
mila17
Zakorzenienie

No więc tak: byłam prywatnie znowu u ginekologa i na usg i powiedzieli, żę wszystko jest w porządku i nie mam się czym martwić. No i zmieniłam dermatologa W końcu dostałam coś doustnego, a konkretnie pani prepisała mi tabletki sumamed, żel duac i jakis płyn robiony w aptece. Do nastepnej wizyty zostały mi jeszcze dwa tygodnie, bo pani kazała mi pokazać się za miesiąć. Mógłby mi ktoś napisać coś o tych tabletkach i żelu jesli wiecie coś na ten temat? Będe bardzo wdzięczna
Stary 2006-12-10, 22:33   #40
schiz
Raczkowanie

GG do schiz

Gdy miałam 14/15 lat moja twarz była dosłownie obsypana trądzikiem. Były to pojedyncze duże pryszcze:/ nic mi nie pomagało.
Pewnego dnia zmieniłam tonik do twarzy. Jak za dotknięciem magicznej różdżki wszystko zniknęło!
I co się okazało - że najlepszy tonik Clean&Clear z dawnych lat miał w sobie dużo alkoholu, który powodował te zmiany na skórze.
Próbuj zmieniać kosmetyki i lepiej się odżywiać. Słodycze i pikantne, ostre przyprawy często powodują wyskakiwanie wyprysków.
schiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 16:31   #41
mila17
Zakorzenienie

Schiz dzięki za odpowiedz. Już od dłuższego
czasum nie jem ani słodyczy, ai żółtego sera itd. bo zabroniłammi pani dermatolog. Co do kosmetyków to dla mnie najlepszym jest żel celearasil. Po żelu tin tin z ziai miłam wielki wysyp. Ale samie takie kosmetyki nic mi ni pomagaja, muszę sie leczyć antybotykami
Stary 2006-12-30, 13:23   #42
mila17
Zakorzenienie

Dziewczyny, ostatnio znów byłam u mojej pani dermatolog. Co prawda po tym sumamedzie nie wyskakuje mi juz tak dużo ropnych zmian, ale poza tym niewiele się zmieniło. Więc pani dermatolog powiedziała, że będzie trzeba wejść z diane35. Dzisiaj wezmę trzecia tabletkę. Mam pokazac sie u dermatologa w połowie drugiego opakowania...no cóż, widocznie w moim przypadku tabletki chormonalne będą najlepszym wyjściem. Dodam, że mam bardzo, bardzo bolesne miesiączki, i jak byłam miesiąc temu u
pani gin. sprawdzić czy wsszystko jest ok, to ona przepisałą mi na bóle ketonal 100 (bardzo silny lek) i właśnie wspomniała, że jak dalej tak będzie to przepisze mi tabletki anty i pomoga także na skórę...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości