Trądzik różowaty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-08, 09:45   #31
mabor44
Raczkowanie

Re: RÓŻOWATY - jeszcze raz!!!

Justy! Jakie leki. Przerabiałam już chyba wszystko. Ostatnio koleżanka, która tez się z tym boryka podał mi skła maści takiej robionej aptecznej, którą dawno temy przepisał b. dobry niestety nieżyjacy już dermatolog. Nie mogę jednak pójść do lekarza i zaproponować aby mi to zapisał!
Skład:
Ichtioli 1,0
Ung. zinci
Pasta zinci 00 ad 50,0
Justy, czy Ty jesteś farmaceutką? Możesz to ocenić?
mabor44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 09:55   #32
Justy
Zakorzenienie

wierzę, że próbowałas wielu środków- przy rosacea zawsze tak jest i to frustruje. ale gdy choroba sie zaostrza nic bez recepty tego nie powstrzyma.
w takich sytuacjach mojej mamie (też sie z tym męczy) pomaga doustny metronidazol. no i oczywiście odpowiednie traktowanie skóry- hiperdelikatne.
czy było cos, co pomagało ci bardziej niż inne środki? jeśli tak, to pewnie najwyższy czas do tego wrócić. jeśli nie mozesz pójść do dermatologa, to idź chociaż do internisty porozmawiać.

> koleżanka, która tez się z tym boryka podał mi skła maści takiej robionej aptecznej
> Ichtioli 1,0
> Ung. zinci
> Pasta zinci 00 ad 50,0
gł.ichtiol i cynk. to maść przeciwzapalna i wysuszająca.
i jest w niej chyba błąd- powinno być raczej pasta zinci aa ad 50,0 (czyli pasta i maść cynkowa w równych częściach do 50g)

> Justy, czy Ty jesteś farmaceutką?
tak
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 10:13   #33
mabor44
Raczkowanie

Dzięki Justy! Chyba pójdę wyżebrać tę maść do mojego internisty.
Czy mogę używać kuracji Erisa Octopirox - czytałam pozytywne relacje dziewczyn z problemami skórnymi i piszą, że świetnie łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia.
Stary 2004-03-08, 10:30   #34
Justy
Zakorzenienie

wcale nie namiawiam cię do zastosowania tej maśći- trudno przewidzieć twoją reakcję na jej zastosowanie- moze pomóc, moze też zaszkodzić (chyba dość silnie wysusza, bo ma sporo pasty cynkowej).
Octopirox- cóż, też nie sposób przewidzieć reakcji skóry. z jednej strony łagodzi złuszczanie i hamuje nieco namnażanie pityrosprum ovale, z drugiej strony zawiera sporo składników powszechnie uznanych za zatykacze porów...
przygladałaś sie juz kosmetykom Biodermy? np. sebium H2O lub kremom Sensibio?
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 14:46   #35
mabor44
Raczkowanie

Przyglądałam się Biodermie i chyba je zakupię. Dzięki!
Stary 2004-03-08, 15:42   #36
milkyway
Raczkowanie

Mimo wszystko krem nie wyleczy stanu zapalnego. Czasem tak niesety jest że skóra nie reaguje na antybiotyk, może trzeba go zmienić na inny, może zewnętrznie? zakładam że metronidazol przerabiałaś? sa inne leki, pewnie słyszałaś że czasem na trądzik rózowaty przepisuje się roaccutan, nie wiem jak z tym jest w Polsce.
Czytałam gdzieś że trądzik różowaty często towarzyszy kłopotom z żołądkiem, nadkwaśnośc? niedokwaśnośc? nie pamiętam niestety. Czasami też przypadłośc ta jest związana z alergią pokarmową.
Oprócz rzeczy tłustych i pikantnych powinnas uważać na węlowodany , zwłaszcza pieczywo i makarony oraz różne słodkości. Wskazane jest tez picie dużej ilości zimnej wody.
milkyway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 16:07   #37
mabor44
Raczkowanie

Metronidazol przerabiałam i na i wewnątrz. Antybiotyk już drugi. Roaccutanu się boję zresztą nikt mi nie proponował.
Uważam na dietę. Chyba przyjdzie mi się pogodzić z moją przypadłością.
Stary 2004-03-08, 17:46   #38
milkyway
Raczkowanie

I co, kiedy brałaś nie było poprawy? Trądzik zarówno zwykły jak i różowaty to choroba przewlekła i raz na zawsze pewnie jej nie zlikwidujesz, ale stan zapalny trzeba leczyć, a reszta to odpowiedni styl życia i pielęgnacja.
Stary 2004-03-09, 09:48   #39
mabor44
Raczkowanie

Metronidazol mi pomagał, szczególnie ten do wewnątrz, smarowałam się też Rozexem, ale się skończył. Obydwa specyfiki brałam na własną rękę, przepisał mi je znajomy lekarz, moja dermatolog zapisuje tylko antybiotyk i każe się smarować Linolą, którą uważa za panaceum na wszelkie przypadłości skórne. Owszem łagodzi, ale mam po nim strasznie suchą skórę. Obecnie używam rano i wieczorem maseczki żelu Flos-leku na naczynka, a na to 2x dziennie Diroseal Avene. Buzię jednak mam nadal podrażnioną no i najgorsze jest SWĘDZENIE. Wszystko wyłazi spod podkładu, bez którego nie wyobrażam sobie wyjścia z domu.
Jak długo powinna trwać kuracja Metronidazolem?
Stary 2004-03-09, 10:01   #40
mabor44
Raczkowanie

Jeżeli chodzi o dietę to jestem b.ostrożna, jedna kawa dziennie, herbata tyko zielona albo czerwona, żadnych owoców cytrusowych, dużo warzyw, mało mięsa i wędlin, prawie wcale jajek, dużo nabiału (bez serów i mleka), płatki zbożowe, pestki słonecznika, żadnego alkoholu - PO PROSTU ŻYWIENIOWY ZAKON.
Jem bardzo dużo jabłek ale nigdzie nie słyszałam aby miały jakieś działanie alergiczne związek z moją przypadłością.
Stary 2004-03-10, 08:31   #41
milkyway
Raczkowanie

Wiesz, jesli chodzi o Diroseal, to ja też go nie toleruję, choć nie mam jeszcze trądziku różowatego, moja skóra jest po nim podrażniona, zaczerwieniona i piekąco swędząca. Najwyrazniej Diroseal jest przereklamowany, zawiera retinol, więc pewnie to dlatego. Powinnaś go odstawic, a na swędzenie spowodaowane alergią najlepiej działają leki antyhistaminowe typu Zyrtec, ja zawsze mam go pod ręką.
Stary 2004-03-10, 08:36   #42
milkyway
Raczkowanie

Acha, zamiast Rozexu lub Metronidazolu w żelu lepiej jest stosować w kremie, nie wysusza tak bardzo.
Stary 2004-03-10, 09:51   #43
mabor44
Raczkowanie

Wiesz Milkyway z Dirosealem chyba masz rację, uzywałam go kiedyś ale nie byłam zadowolona więc odstawiłam. Ostatnio 3 dni temu znowu się nim posmarowałam jakieś 4 razy i strasznie mnie obsypało. Nie pomyślałam że to własnie ten specyfik mnie podrażnił dopiero jak dzisiaj przeczytałam Twoją wiadomość skojarzyłam fakty.
Zastanawiam się jednak czym pielegnować moją wrażliwą naczynkową cerę, myslałam o Lieracu (też mają coś na naczynka) ale jest dość drogi i nie chcę wyrzucać pieniędzy na darmo bo o próbkach tylko pomarzyć.
Stary 2004-03-10, 11:18   #44
milkyway
Raczkowanie

Jaki krem to zależy jaką masz cerę oprócz trądziku różowatego, bo on może występowac zarówno przy cerze tłustej jak i suchej. Ja mogę polecić tylko to co stosowałam i to po czym mnie twarz nie szczypie: Toleriane, jest w dwóch wersjach: lekkiej i bogatej,ja miałam wersję lekką, słabo nawilża, ale łagodzi, Physiogel krem-fajny bo bez konserwantów, Demedic krem, ten jest najbogatszy i ma lekki zapach co nie każdemu pasuje, ale bardzo dobrze nawilża. Dobra jest też Cutibaza,to bardzo tani, półtłusty krem dla alergików o raczej suchej cerze.
Sa to normalne kremy dla skór atopowych, wrażliwych itd. Niestety wszystko powinnaś przetestować na sobie , ale metodą prób i błędów powinnaś coś znależć. Nie jestem jednak pewna czy same krostki można traktować kremami,zwłaszcza tymi cięższymi, tutaj najbezpieczniejszy byłby krem metronidazol.
Próbkę Lieraca miałam , calkiem sympatyczny, nie podrazniał, ale wątpię żeby likwidował problem.
Stary 2004-03-10, 11:29   #45
mabor44
Raczkowanie

Cerę mam raczej suchą, ale co dziwne wszelkie "bogatsze" specyfiki mnie podrażniają. Nie daj Boże jeżeli w fazie zaostrzenia posmaruję się czymś bardziej tłustym - wtedy mam na twarzy ogień.
Używałam wszystkich kremów,które wymieniłaś. Teraz na zmianę Linola i Ocerin. Oprócz łagodzenia, chciałabym też trochę zatrzymać efekty upływajacego czasu (43) ale przy moim schorzeniu chyba przyjdzie mi tylko o tym pomarzyć.
Stary 2004-03-10, 11:31   #46
milkyway
Raczkowanie

No i jeszcze raz namawiam do zainteresowania sie lekami typu Zyrtec czy Claritine, w takich stanach kiedy skóra swędzi i piecze naprawdę pomagaja, jeśli nie masz możliwości zdobycia recepty to chociaż pij wapno, z wapna bez cukru możesz tez robić okłady na buzię, powodzenia!
Stary 2004-03-10, 11:35   #47
mabor44
Raczkowanie

Dzięki Milkyway! Biorę antyhistaminiki, dotychczs Zyrtec ale po nim jestem ospała i przybieram na wadze. Czy Claritine jest lepszy?
Czy na twarz można robić okłady z takiego zwykłego musujacego wapna?
Stary 2004-03-10, 13:43   #48
milkyway
Raczkowanie

Mnie po wszystkich chce się spać, można brać na noc, ale wtedy trudniej wstać. Wapno jest rozwiązaniem naprawdę skutecznym. Ja do picia rozpuszczam dwie tabletki. Jako okłady można stosować wapno musujące, ale tylko naturalne, bezsmakowe.
Stary 2005-08-18, 21:39   #49
CocoAnia
Przyczajenie

Dot.: Re: trądzik różowaty

Ceść Jolza!
Mam pytanie jak dlugo stosowałas sterydy i jak dlugo trwalo Twoje leczenie? Ja jestem w trakcie odstawiania sterydów nie uzywam już ich od tygodnia i wyglądam okropnie! Lecze sie metronidazolem nie moge stosowac tetracykliny bo jestem na nia uczulona.
Pozdrawiam
CocoAnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 13:16   #50
Smutna1984
Przyczajenie

Dot.: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

..mam pytanie, od 3 ygodni uzwyam differinu, wiem wiem ze praca z tym preparatem jest dosc dluga, kosztowna i na efekty nalezy pcozekac conajmniej miesiac, wiem rowniez ze nie nalezy uzywac srodkow do cery tradzikowej itp. ale mam pytanie dotcyzace zioł.. czy ktos z was wie czy mozna stosowac differin na noc a w dzien np przecirac skore wywarem z rumianku???nie wiem czy to nei pogorszy wygladu skóry jestem juz tak zdesperowana ze nie wiem co robic.mam te zpyutanie dotcyzace podkladów, i fluiodw... w zasadzie ciezko nie wysjc z domu z czyms na twarzy bo wstyd...stosuje fluid matuacjy lirene i po nalozeniu go praktycznie cera jest idelana ale czy to w zasadzie jest dozwolone???? zaznaczam, ze nie stosuje go czesto, moze 2 -3 razy wt ygodniu. prosze bardzo o odpowiedz!!! pozdrawiam
Smutna1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 14:16   #51
ryba1001
Raczkowanie

Też miałąm problem z trądzikiem i używałąm differin, radziła bym nie mieszać z niczym innym .Ja stosowałam z innym środkiem chemicznym , dostałam takiego uczulenia byłam dosłownie spuchnieta przez 2 dni jak balon na twarzy, potem twarz zaczeła mi sie łuszczyć trwało to ok 2 tygodzni. Po jakimś czasie użyłam differiny i tak samo zadziałał także chyba całkem sie na ten lek uczuliłam.
ryba1001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 17:47   #52
strzelec
Raczkowanie

Polecam Rosalgin dr Ireny Eris. Po miesiącu zgineły mi czerwone suche plamy, liszaje i drobna kaszka na całej twarzy. Też wcześniej mnie leczono różnymi wspomnianymi wyżej specyfikami i tez żaden dermatolog konkretnie mi nie powiedział, że to zaczątki tradziku różowatego. Naprawde szczerze polecam ten wspomniany kremik. W duecie używałam na dzień Bioderrma Photoderm Fluszh SPF 50 i naprawdę dla mnie ta miesięczna kuracja wystarczyła. (biodermy uzywam nadal).Pozdrawiam
strzelec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:11   #53
PRIMA01
Przyczajenie

Witam, zamiast podkładów i fluidów kup sobie PHOTODERM MAX SPF 100 i poproś o wersję z brązującym odcieniem. Nie dość, że będzie chronił przed słońcem, to nada jej jednolity kolor i trochę zamaskuje czerwone plamy. Polecam i pozdrawiam.
PRIMA01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 09:47   #54
Smutna1984
Przyczajenie

Dzieki za odpowiedz, a ten photoderm mozna kupic w aptece czy w drogerii?bo nie mam zeilonego pojecia, dzieki a gory )) no musze przyznac ze differin strasznie wysusza skore i powoduje jeszcze wiekszy wysyp...ale coz...moze warto poczekac na efekty.pozdrawiam ))
Smutna1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:09   #55
201701160947
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Może idź jeszcze raz do dermatologa?Bo przecież trądzik różowaty może być spowodowany również przez nużeńca, który jest roztoczem i może wywoływać objawy podobne do objawów trądziku bakteryjnego, różowatego lub hormonalnego. dlatego jesli antybiotyki i inne specyfiki nie działają ,należy inaczej leczyć ten trądzik(np.Metronidazol,M inocyclina).Helicobacter pylori również może wywoływać takie objawy, więc może powinnaś mieć inne leczenie?
201701160947 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości