Peelingi złuszczające - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-24, 01:00   #31
Sandija
Gość

Dot.: Peeling... wstyd..:(:(

Madzia, peelingi masz tutaj:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=20

Są dokładnie opisane.
W skrócie - usuwa martwy naskórek z twarzy. Poprawia koloryt, wygładza twarz, oczyszcza pory - buzia po nim jest ładna i gładka

Są różne rodzaje: mechaniczne, gomagge i enzymatyczne (te ostatnie polecane do cery naczynkowej).
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:34   #32
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

Madzia - tutaj http://serwisy.gazeta.pl/avanti/1,53382,3179819.html jest fajny artykuł, przedstawione są rodzaje peelingu, do różnych partii ciała, i przystępnie wyjaśnione zalety stosowania peelingu
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:46   #33
taniacos
Rozeznanie

Coz tu więcej pisać dziewczyny podały tobie stronki z przystępnymi opisami peelingów powodzenia w stosowaniu poraz pierwszy peelingów
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:13   #34
missy7
Zadomowienie

GG do missy7

Pamietaj też żeby nie stosować peelingu zbyt często
Stary 2006-05-25, 00:23   #35
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Ziarnisty powinno się robić raz na tydzień, ale enzymatyczny, ze względu na to, że jest delikatny, można robić częściej
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 00:38   #36
Guni
Wtajemniczenie

GG do Guni

a ja sie boje peelingow, bo kiedys po powrocie z wakacji sobie zrobilam i od razu cala opalenizna mi zlazla

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 23:05   #37
cykcyk
Raczkowanie

GG do cykcyk
Cool Peelingi, wrażliwa cera, a przebarwienia.

Witam!
Czy zwyklymi peelingami do twarzy mozna usunac np przebarwienia i "lekkie" blizny pozostale po tradziku?
Mam bardzo wrazliwa cere, a blizny nie sa na tyle zauwazalne...by usuwac je u kosmetyczki...
cykcyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 23:19   #38
taniacos
Rozeznanie

Dot.: Pytanko

Można usunąć lekie przebarwienia i blizny za pomoca peelingów przynajmniej w moim przypadku tak było.dodałam do tego jeszcze maseczki rozjaśniające i kremy z wit c i dało to rezultat.Trzeba pamiętać o tym zeby te peelingi nie były za ostre i nie za częste bo można sobie niezle skórę podraznić,a sóra jak wiadomo potrzbuje czasu na regenerację.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:24   #39
wnika
Zadomowienie

przebarwienia tez usuwalam w ten sposob a co do lekkich blizn to nie wiem bo nie mialam nigdy takiego problemu ale mozesz sprobowac, zycze powodzenia
wnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:53   #40
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Bardzo dużo takich tematów jest poruszanych na wizażu. Przysłowie mówi:
"wyszukiwarka nie gryzie"

Tapcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:21   #41
justysia274
Zadomowienie

GG do justysia274

Tak, tak. Peeling rozjaśnił przebarwienia po trądziku w moim przypadku. Oczywiscie dosć długo to trwało, ale wkońcu przyniosło efekty i po bliznach ani śladu.
Stary 2007-02-14, 15:38   #42
stokrocia
Raczkowanie

peelingi dla 22 latki

Mam pytanie do was dziewczeta
chcialabym sobie kupic peeling do twarzy,ktory by odswiezylby moja skore przed wiosna.
Myslalam o 3 krokach Vichy-zielony zestaw,ale popatrzylam na recenzje wizaznaek i wcale tego zestawu tak nie chwalicie...
Czy mozecie mi polecic jakis dobry peeling?
stokrocia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 15:02   #43
karla_92
Zakorzenienie

peeling/żel z granulkami przy problemach z tradzikiem?

Czy powinno sie robic od czasu do czasu delikatny peeling cerze z tradzikiem zaskornikowym i ropnym, czy wrecz przeciwnie? Mozna zaszkodzic myjac twarz jedynie zelem z granulkami, nawet tymi "mikro"? A jesli tak to jest jakis inny sposob na zluszczenie naskorka? Bo wydaje mi sie to byc konieczne zeby skora mogla oddychac

Edytowane przez karla_92
Czas edycji: 2007-08-17 o 15:48
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 16:02   #44
laktoza
Rozeznanie

GG do laktoza
Dot.: peeling/żel z granulkami przy problemach z tradzikiem?

JA mam troche zaskornikow na brodzie i czole, czasem wyskoczy jakas bolaca "gula" i myje codzinnie twarz zel nivea visage z granulakami od ok roku. Nie wiem ale mi to nie szkodzi peelingow, nie robie bo sie boje sie rozniesienia tego po calej twarzy.
laktoza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 16:14   #45
klajdla
Wtajemniczenie

No niestety przy cerze z tradzikiem ropnym nie powinno sie uzywac peelingow z ziarenkami (ziarnistych) Ale mozna w inny sposob zluszczyc naskorek. Np poprzez peeling enzymatyczny. On nie posiada tych ziarenek scierajacych, wiec dzieki nie mu nie roznosimy pryszczy. Tylko wg mnie takie peelingi jakos tak malo peelinguja Ale sprobuj takowego, moze akurat Tobie podpasuje
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:16   #46
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
JA mam troche zaskornikow na brodzie i czole, czasem wyskoczy jakas bolaca "gula" i myje codzinnie twarz zel nivea visage z granulakami od ok roku. Nie wiem ale mi to nie szkodzi peelingow, nie robie bo sie boje sie rozniesienia tego po calej twarzy.
Ja wlasnie taki dzis kupilam Mam nadzieje ze nie wyrzadzi krzywdy Ja na taki normalny peeling juz sie chyba nigdy nie odwaze bo wydaje mi sie ze od niego zaczeła mi sie moja przygoda z pryszczami

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
No niestety przy cerze z tradzikiem ropnym nie powinno sie uzywac peelingow z ziarenkami (ziarnistych) Ale mozna w inny sposob zluszczyc naskorek. Np poprzez peeling enzymatyczny. On nie posiada tych ziarenek scierajacych, wiec dzieki nie mu nie roznosimy pryszczy. Tylko wg mnie takie peelingi jakos tak malo peelinguja Ale sprobuj takowego, moze akurat Tobie podpasuje
A takie ziarenka w zelu do mycia twarzy(nivea visage young) nie zaszkodza? A ten peeling enzyamtyczny ma jakies minimalne ziarenka?
Stary 2007-08-19, 10:28   #47
laktoza
Rozeznanie

GG do laktoza

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość

A takie ziarenka w zelu do mycia twarzy(nivea visage young) nie zaszkodza? A ten peeling enzyamtyczny ma jakies minimalne ziarenka?
Enzymatyczny nie ma ziarek w ogole, on tak jakby zasycha na twarzy i przez to zluszcza naskorek.
laktoza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 10:57   #48
aska105
Raczkowanie

GG do aska105

ja mam problem z tradzikiem i od kiedy zmienilam zel z granulkami na "czysty" zel widze znaczna poprawe!
aska105 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 11:41   #49
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aska105 Pokaż wiadomość
ja mam problem z tradzikiem i od kiedy zmienilam zel z granulkami na "czysty" zel widze znaczna poprawe!
To ja tez tak zrobie bo widze ze po paru uzyciach zelu z peelingiem pojawiły mi sie nowe wypryski
Stary 2008-02-24, 10:56   #50
joanna tw
Przyczajenie

pelling, jaki najlepszy?

Pierwszy raz wybieram sie na pelling do profesjonalnego gabinetu, prosze powiedzccie jaki bedzie dla mnie najlepszy? a jesli chodzi o pellig kwasem glikolowym, to na ile razy trzeba pójść, aby to przyniosło efekt? dodam, ze mam cere mieszana, płytko unaczyniona, ale innych wiekszych problemów nie ma.
joanna tw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 12:54   #51
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: pelling, jaki najlepszy?

Cytat:
Napisane przez joanna tw Pokaż wiadomość
Pierwszy raz wybieram sie na pelling do profesjonalnego gabinetu, prosze powiedzccie jaki bedzie dla mnie najlepszy? a jesli chodzi o pellig kwasem glikolowym, to na ile razy trzeba pójść, aby to przyniosło efekt? dodam, ze mam cere mieszana, płytko unaczyniona, ale innych wiekszych problemów nie ma.
albo niska zaw.kwasu glikolowego (np.15%) (cera plytkounaczyniona nie jest przeciwwskazaniem, przeciwwskazaniem sa naczynka), albo na poczatek kwas migalowy - jest delikatniejszy
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:50   #52
higienistka
Raczkowanie

Dot.: pelling, jaki najlepszy?

Przy płytko unaczynionej skórze poleciłabym Ci raczej kwas pirogronowy - może być stosowany nawet przy trądziku różowatym.
higienistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:37   #53
lollypopek
Przyczajenie

Peelingi - jaka jest różnica?

Hej!
Ostatnio spotkałam się na necie z różnymi typami peelingów a, że jestem w tych sprawach nowa nie wiem jaka jest pomiędzy nimi różnica.
Jaki najbardziej nadawałby się do mojej cery jeżeli mam mieszaną? Enzymatyczny, klasyczny czy termiczny?
lollypopek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:19   #54
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: Peelingi - jaka jest różnica?

"W domowym zaciszu można wykonać złuszczanie naskórka przy użyciu gotowych specyfików. W sklepach kosmetycznych dostępne są dwa rodzaje preparatów: do peelingu mechanicznego i enzymatycznego.
- peeling mechaniczny – polega na ścieraniu naskórka za pomocą drobinek zawartych w preparacie. Tymi ziarenkami ściernymi mogą być substancje naturalne, takie jak na przykład zmielone łupiny orzecha czy pestki owoców lub syntetyczne, które w przeciwieąstwie do tych pierwszych są dość miękkie i mają idealnie okrągłe kształty. Peeling mechaniczny polecany jest do cery tłustej i mieszanej (do stosowania dwa razy w tygodniu) oraz suchej i normalnej (raz w tygodniu). Nie powinny go stosować osoby z cerą wrażliwą i naczynkową oraz te, na których skórze wystąpiły ropne wypryski. Preparat nakłada się na umytą twarz i rozciera opuszkami palców, masując nieco mocniej na brodzie i czole, a łagodniej na policzkach.
- peeling enzymatyczny – polega na rozpuszczaniu martwych komórek naskórka, jest łagodniejszy w działaniu niż peeling mechaniczny, ponieważ nie zawiera drobinek i nie wymaga masażu. Dlatego przeznaczony jest nawet dla osób ze skórą wrażliwą lub z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Cienką warstwę preparatu nakłada się na twarz i zmywa po upływie 10-20 minut."
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 15:09   #55
dzastinQs
Raczkowanie

peelingi

No siema!
Mam pytanie do was moje drogie panie. Otóż 24 stycznia mam studniówkę. Mam problematyczną cere, zaskórniki, czasem ropne wypryski i bliznyyyyyyy. Chciałam iść na jakiś peeling, żeby poprawić stan mojej cery, a zwłaszcza usunąć te wszystkie blizny. Wiadomo, jak się ma taką cere, to nawet najlepszy podkłąd nie zawsze może zdziałać cuda. Dowiadywałam się u kosmetyczki o takowe peelingi, powiedziała mi, że jej zabiegi nie są tak efektywne jak zabiegi wykonywane pzrez dermatollogów, używa lżejszysz kwasów. I trzeba sporo razy powtarzać zabieg. Rozmawiałam też z dermatologiem, powiedział mi że są takie zabiegi, po których widać efekty, ale także tzreba je powtarzać (minimum 10 razy). I tu moje pytanie, czy rzeczywiście dopieor po 10 razach widać poprawe? Gdybym zrobiła tylko raz nie było by nic widać? I cyz po takich zabiegach można chodzić na solarium?
dzastinQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:02   #56
dajanaa
Raczkowanie

Dot.: peelingi

Ja mam cerę tłustą z ogromną ilością zaskórników + baardzo rozszerzone pory. Mi osobiście bardzo pomógł peeling kawitacyjny z serią maseczek, które kosmetyczka dobiera indywidualnie do potrzeb skóry. Efekt? buzia ładnie wygładzona, bez grudek, zaskórników a i pryszcze jakby mniej wyskakują. Podkład lepiej na buzi leży, a na wakacje całkiem zrezygnowałam z pudrowania bo cera po prostu lepiej wygląda. Na solarke można pójść kilka dni po zabiegu.
Tak więc polecam kawitację
dajanaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 18:35   #57
Bathory
Raczkowanie

to prawda, lepiej robic zabiegi u dermatologa niż u kosmetyczki. prawdą jest też, że jeden zabieg nie pomoże. niestety zbyt późno się za to wzięłaś. po jednym zabiegu nie widac praktycznie żadnej poprawy, ale radzę zacząc uczęszczac na takie zabiegi do dermatologa, a na wakacje powinnaś miec już buźkę w o wiele lepszym stanie a solarium jest zakazane przy tego typu zabiegach, chyba że chcesz miec jeszcze gorsze blizny.
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:30   #58
dzastinQs
Raczkowanie

rozumiem... to poradzcie mi, co am wybrac na ta studniowke, lepiej zainwestowac w peelingi czy solarium?;>

kiedys gdzies slyszalam ze po solarium blizmy staja sie mniej widoczne, to prawda?

Edytowane przez dzastinQs
Czas edycji: 2008-11-06 o 19:57
dzastinQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:48   #59
Bathory
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzastinQs Pokaż wiadomość

kiedys gdzies slyszalam ze po solarium blizmy staja sie mniej widoczne, to prawda?
to nieprawda, tylko się tak wydaje, bo wiadomo, że na bladej skórze bardziej widac czerwone plamki niz na ciemnej. niestety, moja droga, jeśli masz problemy z cerą powinnaś ogólnie unikac solarium. po solarium trądzik się nasila, powstaje więcej zaskórników itd. skóre na poczatku przykrywa warstwa opalenizny, najpierw wydaje się, że znikają pryszcze, ale niestety po jakimś czasie opalenizna scchodzi i wyłazi na wierzch wszystko to, co się pod nią uzbierało w tym czasie.

także radzę zainwestowac w peelingi. myślę, że do studniówki zdążysz zrobic 3, więc stan cery będzie poprawiony (peelingi robi się raczej raz w miesiącu).

Edytowane przez Bathory
Czas edycji: 2008-11-06 o 20:52
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 11:30   #60
ckin2u
Zakorzenienie

peeling..

Czy peeling usunie mi takie krostki pod skorne? mam ich pelno na brodzie.. widocznie raczje pod swiatlo bardzo mnie to denerwuje i moge pytanie.. czy jak uzyje peelingi to one znikna czy moze porobic sie ich wiecej..?
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
peeling

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości