AZS i trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-27, 13:48   #1
magnesol
Przyczajenie

AZS i trądzik?

Dzień dobry,

Mam 23 lata, choruję na atopowe zapalenie skóry, które najbardziej jest u mnie widoczne na dłoniach. Ale nie dłoni sprawa dotyczy. Od około dwóch lat mam trądzik. Czy to możliwe, żeby osoba z AZS miała trądzik? Może to coś innego co tylko wygląda jak trądzik? Nie wiem jakich kosmetyków używać, bo wszystkie trądzikowe mocno podrażniają mi skórę, a te dla cery nietrądzikowe sprawiają, że mam więcej wyprysków i twarz cały czas mi się błyszczy. Poza tym robią mi się brzydkie blizny nawet jak nie wyciskam wyprysków. Wiem, że moim problemem jest nieustanne dotykanie twarzy, ale staram się to ograniczać. Proszę o poradę, jak pielęgnować taką cerę? Jakich kosmetyków używać? Czy powinnam stosować peelingi? Czy mogę zrobić sobie głeboki peeling u kosmetyczki?

Podrawiam!
magnesol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 16:45   #2
Selebrim 1992
Raczkowanie

GG do Selebrim 1992
Dot.: AZS i trądzik?

Hey jeśli pytasz o pielęgnacje takiej skóry to ja osobiście (bo też mam takie dolegliwości) używam pilingu do ciała z oliwek, u mnie choroba ta objawiła sie generalnie na odcinku od łokci po ramiona i tylko po tylnej części... tak wiec używam a nie pilingu który sprawia ze skóra mimo podrażnień jest miękka i przyjemna używam też kremów nawilżających które pomagają, i oczywiście płynów do kąpieli do skóry suchej.. czytałam też ze nie można kąpać sie w gorącej wodzie choć ubóstwiam takie kąpiele ale podobno wysuszają skórę...podobno dobrym rozwiązaniem jest zrezygowac z wanny i korzystać z prysznica
Selebrim 1992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:05   #3
Selebrim 1992
Raczkowanie

GG do Selebrim 1992

Co to AZS używam też balsamu intensywnie natłuszczającego do skóry podrażnionej, suchej i łuszczącej się firmy OCEANIC
Stary 2007-03-29, 17:13   #4
k-n
Wtajemniczenie

Ja mam AZS i miałam trądzik. Uzywałam całej armii kosmetyków antytrądzikowych, duża część z nich pogarszała tylko sprawę. Wyleczyłam się dopiero po kuracji antybiotykowej
Stary 2007-03-29, 17:21   #5
Selebrim 1992
Raczkowanie

GG do Selebrim 1992

Antybiotykowej? Hmm co masz na myśli mówiąc to? Czy to coś jak antybiotyk podczas grypy?
Stary 2007-04-04, 23:05   #6
Selebrim 1992
Raczkowanie

GG do Selebrim 1992

Moze ktoś jesczez napisze o swoich przeżyciach związanych z AZS ... otóz np moje wystąpiło tylko a odcinku 18 cm miedzy łokciem a ramieniem ale juz przechodzi ju zmam tylko przebarwienia i kilka maleńkich plamek a jak sie opale to bedzie juz wogle spox
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości