Do Emilii i innych wizazanek w sprawie kremów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-27, 18:35   #1
Wiolinka82
Raczkowanie

Do Emilii i innych wizazanek w sprawie kremów

Witajcie!
Po nieudanej kuracji brevoxylem postanowilam przezucic sie na Effaklar k. Mam nadzieje, ze pomoze, bo mam cala twarz w zaskornikach i podskornych grudkach. Wiem, ze przy kwasach nalezy uzywac rowniez kremu z filtrem. Mam w zwiazku z tym pytanie: jaki krem bylby odpowiedni? Dodam, ze mam cere wrazliwa i przy brevoxylu mialam przesuszona i luszczaca sie skore. Czytalam o Iwostinie, ale niektore kremy tej firmy maja zapychajace skladniki. Zalezy mi tez na tym, by krem nie zostawial tlustej warstwy, bo pomimo luszczacej sie skory twarz mi sie swieci.
Prosze o rady i goraco pozdrawiam!
Wiolinka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 20:23   #2
amika79
Wtajemniczenie

Dot.: Do Emilii i innych wizazanek w sprawie kwasow

Cytat:
Napisane przez Wiolinka82 Pokaż wiadomość
Zalezy mi tez na tym, by krem nie zostawial tlustej warstwy
Takiego stabilnego i wysokiego filtra w Polsce nie znajdziesz . Jako jedne z najlżejszych polecane są Anthelios Dermo - Pediatrics 50+ La Roche Posay i filtr dla dzieci (też 50+) Vichy (to oczywiście nie znaczy, że pozostawiają na skórze mat ) W KWC są ich recenzje, a na biochemii kosmetycznej znajdziesz osobne wątki na ich temat.
Stary 2006-11-27, 21:38   #3
nom_de...
Zadomowienie

Dot.: Do Emilii i innych wizazanek w sprawie kwasow

Juz po raz enty pisze o sobie i kwasach, moze ktos skorzysta Ja po kwasach BHA mialam zaczerwienienie i poczatki wysypu, natomiast AHA (migdalowy) mi sluza ;-)
Jaki krem? Nie wiem, bo uzywam toniku z kwasem a na to oliwke HiPP. Na blyszczaca skore polecam skrobie (ja uzywam zwyklej), np. dry flo z Mazidel. Niekomedogenna, wiec bezpieczna dla osob z tlusta skora.
To chyba tyle
nom_de... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 12:44   #4
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Do Emilii i innych wizazanek w sprawie kremów

Cytat:
Witajcie!
Po nieudanej kuracji brevoxylem postanowilam przezucic sie na Effaklar k. Mam nadzieje, ze pomoze, bo mam cala twarz w zaskornikach i podskornych grudkach. Wiem, ze przy kwasach nalezy uzywac rowniez kremu z filtrem. Mam w zwiazku z tym pytanie: jaki krem bylby odpowiedni? Dodam, ze mam cere wrazliwa i przy brevoxylu mialam przesuszona i luszczaca sie skore. Czytalam o Iwostinie, ale niektore kremy tej firmy maja zapychajace skladniki. Zalezy mi tez na tym, by krem nie zostawial tlustej warstwy, bo pomimo luszczacej sie skory twarz mi sie swieci.
Prosze o rady i goraco pozdrawiam!
pewnie uzywasz od niedawna jednak w przypadku BHA musisz na efekty czekac o wiele dłuzej niz AHA ale BHA maja mozliwosc przenikania przez warstew loju czego alfahydroksylowe nie potrafią wiec dla nich to plus. kremiki jak najbardziej z filtrami z tym ze niestey nie ma filtrow ktore zostawiaja mat, kazdy filktr w mneijszym lub wiekszym stopniu pozostawi warstewke ale mozna zmatowic ja łatwo i syzbko skrobia czy to kukurydziana( zawiera duzo wit a ) czy zminiaczana.

filtry takie jak Vichy dla cer tłustych , Anthelios Dermo - Pediatrics 60+ La Roche Posay jak podał Arnika są rzeczywsie lzejsze od takich jak Avene , czy iwstin 50 , aczkolwiek 40 juz jest o wiele lzejszej konsystencji niz 50 aczkolwiek matu nie daje i jak piszesz zapychyac moze. , anthelios 40 w zelu jest tez lekki , anthelios xl 60 fluid ma tez przyjemną konsystencje, bioderme w sparyu tez chwalilam jako lzejsza wersje , chociaz mimo iz mam tłusta skore lubię tresciwsze konsystencje
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 19:36   #5
Wiolinka82
Raczkowanie

dziekuje za odpowiedzi.
radzicie mi wysokie filtry, a nie wystarczy np. 20?
Wiolinka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 14:30   #6
Shafira
Raczkowanie

Mam rowniez pytanie do Emilii.
1.Czy moge na Juvit uzywac filtr Avene spf40 mleczko??
2.Czy na filtr avene spf40 moge uzywac podkladow??
Shafira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:50   #7
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Wiolinko, SPF określa wysokość ochrony przed UVB, zaś w przypadku stosowania kwasów ważna jest też ochrona przed UVA (określa ją wskaźnik PPD). w praktyce jest tak, że im wyższe SPF, tym wyższe PPD, dlatego staramy się stosować jak najwyższe filtry, min. SPF 40. lekkie filtry, o których tu chyba jeszcze nie wspomniano, ma Bioderma (fluid i krem SPF 50+, spray do ciała SPF 40).

Shafira, możesz nakładać Juvit pod każdy filtr. a na filtry Avene możesz nakładać dowolny podkład. na inne filtry też możesz używać podkładów, ale pod warunkiem, że nie zawierają one filtrów, talku i miki.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:10   #8
Emilia1
Zakorzenienie

o biodermie wspomniałam , to tez lekki filtr w miare,

Wiolinka chodzi nie tylko o ochrone przed uvb to potrafi kazdy filtr , wazniejsze jest oznaczenie ppd i ipd , promieniowanie uva jest w 80% az odpowedizalne za starzenie sie skory!

Cytat:
1.Czy moge na Juvit uzywac filtr Avene spf40 mleczko??
2.Czy na filtr avene spf40 moge uzywac podkladow??
tak , juvit mozesz nalozyc pod filtr o ktorym piszesz, jak i pod inne a na filktry avene ozesz wszystko nakladac b o nie zawirera on parsolu wiec nie zdestabilizujesz go titanum dioxide, zink oxide, talc, mica, ethylhehyl , takie skladniki nie mozna nakladac w przypadku foltrow z parsolem , ale na avene mozesz nalozyc wzystko
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości