trądzik - prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-07-28, 16:04   #1
guest
Zakorzenienie

trądzik - prosze o pomoc

Od ok 2 tygodni uzywam masci przeciwtrądzikowej aknefug w połączeniu z efaklarem k mam wrazenie ze moja cera sie pogarsza całą twarz mam wysypana jestem załamana jestem juz prawie zdecydowana odstawic aknefug czy ktoras z was uzywałą tej masci??? czy warto byc wytrwałym w jej stosowaniu ??? sa jakies efekty???
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-28, 16:43   #2
zlosliwiec
Gość

Re: trądzik - prosze o pomoc

wprawdzie jestem totalnym laikiem... bom facet [img]icons/icon7.gif[/img]

ale...

Acnefug, o ile mnie pamięć nie boli wysusza skórę, całkiem agresywnie. Effaclar K natomiast zawiera kwasy złuszczające (pamiętam z artykułów Basi Kwiatkowskiej).

W sumie dla mnie to logiczne, że stan cery się pogarsza. Regularnie przesuszana i łuszczona... Brzmi makabrycznie. [img]icons/icon32.gif[/img] [img]icons/kill.gif[/img] Polecił Ci to lekarz, czy znajoma?

[img]icons/icon35.gif[/img]
  Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-28, 16:50   #3
guest
Zakorzenienie

Dermatolog polecil mi stosowanie aknefugu z efaklarem k skora jest wysuszona oka sa przeciez kremy nawilzajace łagodzące podraznienia ale aaaaaaaa mi przybywa pryszczy!!!!
Stary 2002-07-28, 16:58   #4
jostine
Raczkowanie

Slyszalam na forum, ze Effaklar K "wypycha" pryszcze na zewnątrz. Może coś w tym jest. Przez jakiś czas będziesz miała ich więcej, a potem już mniej.
jostine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-28, 19:33   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu

O! Zło! Jak widzę Ty niedługo staniesz się ekspertem w dziedzinie kosmetyki! Mam podbne zdanie jak Ty. Uważam ,że te dwa preparaty stosowane jednocześnie zbyt mocno wysuszają cerę - skóra broni się przed takim wysuszaniem i gruczoły łojowe zamiast się uspokoić pracują ze wzmożoną aktywnością.Kuracja przeciw trądzikowi musi być kompleksowa ale nie jednostronna (powinny być zalecane preparaty do wewnętrznego stosowania, do zewnętrznego , cynk, witaminy, zabiegi higieniczne muszą być regularne ale delikatne).

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 18:07   #6
guest
Zakorzenienie

Polecam dobrego dermatologa i Roaccutane. To najlepsze i nadroższe co może być. W moim przypadku było już za późno i mam blizny, ale poza tym jest super. Po PARU DNIACH była już duża poprawa. Po miesiącu czułem się wyleczony... Same plusy. Polecam. Uwaga - tylko cięzkie przypadki...
Stary 2002-08-09, 16:54   #7
guest
Zakorzenienie

witam
od dawna zastanawiam się czy nie kupić Effaklara K.
Dermatolog przepisała mi do smarowania twarzy Isotrex. zastanawiam się czy używany z Effaklarem nie podrażni mi cery. dodam, że do mycia używam Effaklaru i mam 14 lat.
pzd.
Stary 2002-08-16, 15:53   #8
guest
Zakorzenienie

MOj drogi niezdajesz sobie jednak sprawy ze ten Ywoj cudowny antybiotyk zjada polowe Twojej watroby...nie wiem czy warto na stare lata brac inne prochy aby Twoja watrobka mogla cokolwiek funkcjonowac...
Stary 2002-08-16, 21:16   #9
guest
Zakorzenienie

Jeśli masz na myśli Roaccutane, to gwoli ścisłości: to nie antybiotyk. Owszem, jest to silnie działający lek, nie pozbawiony działań niepożądanych, ale każdy, kto zdecyduje się na terapię tym srodkiem, jest o tym uprzedzony i świadomy plusów i minusów.
Stary 2002-08-19, 15:22   #10
guest
Zakorzenienie

Effaclaru K nie powinno się używać latem, tylko jesienią, zimą lalbo wczesną wiosną, keidy jest najmniejsze nasłonecznienie, ponieważ składniki w tym kremie wchodzą w interakcję z promieniami słonecznymi. Na twarzy pojawiają się różne dziwne rzeczy, krosty , przebarwienia itp.
Stary 2002-08-19, 15:22   #11
guest
Zakorzenienie

Effaclaru K nie powinno się używać latem, tylko jesienią, zimą lalbo wczesną wiosną, keidy jest najmniejsze nasłonecznienie, ponieważ składniki w tym kremie wchodzą w interakcję z promieniami słonecznymi. Na twarzy pojawiają się różne dziwne rzeczy, krosty , przebarwienia itp.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości