Akcja: nie katuję włosów prostownicą! - wątek zbiorczy - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-04, 15:17   #1171
*~Carmen~*
Raczkowanie

Dot.: Od dziś nie prostuję! Ktoś się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
A probowalas szamponu NIVEA prostującego włosy? Wystarczy umyc i wysuszyc, a lepszy efekt bedzie z odzywką. Ja niedawno umylam nim wlosy i pozostawilam do wyschniecia. Jeszcze bardziej mi sie pokrecily Ale teraz wiem że po umyciu trzeba wyszuszyć Moze to bedzie dobre
Słyszałam, że ten szampon to zwykły bubel. Nabijanie ludzi w butelkę - nic nie prostuje.Zresztą potwierdzają to opinie na KWC. Na moich włosach najlepiej sprawdza się Pantene PRO-V ... tylko jak zrobić żeby te końce były proste bez prostownicy ? Jak układać i modelować szczotką ? Tylko dobrzy fryzjerzy to potrafią
*~Carmen~* jest offline  
Stary 2008-04-05, 11:22   #1172
milejdi
Raczkowanie

Tak,ja swego czasu kupiłam sobie cały zestaw prostujący Nivea i muszę przyznać,że straszny bubel,nie wart zachodu.
A co do prostowania to nadal trzymam się dzielnie,chociaż chyba będę musiała to niedługo uczynić bo muszę zrobić fotki do świadectwa maturalnego. Chyba,że pójdę do fryzjerki i wyczaruje mi coś fajnego bez prostowania.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-05, 16:41   #1173
biedronka91
Zakorzenienie

A dziękuję, dziękuję.. Co do gumek.. racja.. ;D Ale cóż... Najważniejsze jest to, że włosy nareszcie mogą odpocząć.. (;

Fotki.. ;D Ja to samo.. do dowodu.. Mam nadzieję, że się nie skuszę i fryzjerka coś poradzi
Stary 2008-04-06, 09:33   #1174
malinowa0
Raczkowanie

a ja jutro idę ściachać [)))] ogromny kawał mojego wielkiego puszu fal i nie prostuję!
malinowa0 jest offline  
Stary 2008-04-06, 13:31   #1175
nutriaa17
Raczkowanie

Moje włosy też wiele przeszły...farbowanie i prostowanie tak je zniszczyło że teraz dwa razy w tygodniu musze jezdzić na zabiegi regenerujace do fryzjera. Przynajmniej nie musze sie z nimi sama męczyć Niestety musiałam tez je obciąć...około 10 cm
nutriaa17 jest offline  
Stary 2008-04-06, 16:20   #1176
milejdi
Raczkowanie

Nutria,a mogła byś powiedzieć dokładnie jaka jest nazwa tego zabiegu i ile płacisz na swoją długość włosków ?
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-06, 17:29   #1177
nutriaa17
Raczkowanie

Sauna parowa czyli nic skomplikowanego mam włosy mniej wiecej do połowy pleców i płacę 40zł. U mnie efekt widoczny był dopiero po trzeciej wizycie u fryzjera ale moje włosy są bardzo zniszczone wiec pewnie dlatego tak pozno
nutriaa17 jest offline  
Stary 2008-04-06, 20:10   #1178
milejdi
Raczkowanie

O to fajnie,chyba też się skuszę bo myślałam,że to o wiele większe koszty,tylko muszę się dowiedzieć w jakim salonie u mnie to robią.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-06, 20:52   #1179
nutriaa17
Raczkowanie

Taką saunę można też zrobić w domu chyba nawet był tu taki wątek mnie najbardziej denerwuje woda spływająca po twarzy podczas zabiegu, jednak efekty, wiadomo-ważniejsze mam jeszcze takie pytanie...co bardziej niszczy włosy: wałki na rzepy czy termoloki?
nutriaa17 jest offline  
Stary 2008-04-07, 20:38   #1180
Trista
Rozeznanie

tez juz jakis czas nie prostuje i juz widze roznice. a moja fryzura? po prostu robie kitke. ciezko jest nie prostowac. najgorzej z wlosami przy twarzy. tak sie lekko faluja :/
Stary 2008-04-08, 18:35   #1181
cochonnetta
Wtajemniczenie

nie prostuje już z miesiac jak nie wiecej, ale musze przyznać, ze ciezko jest . stan włosów sie mało poprawił, a ja wyglądam okropnie w takich falowano-kręconych

*~Carmen~* : też mam ten problem, jak miałam krótsze to udało mi się, zeby były w miare proste, ale teraz na koncach sie wywijają

eh.. jak myslicie co ile mozna prostowac włosy, zeby im tak bardzo nie szkodzic ? raz - dwa razy w miesiacu chyba tak bardzo nie zaszkodzi ?? bo jakos nie wyobrazam sobie na wieksze wyjscia isc z takim baranem
nawet tż powiedział, ze dużo lepiej mi w wyprostowanych , ale co zrobić ..
cochonnetta jest offline  
Stary 2008-04-08, 19:25   #1182
milejdi
Raczkowanie

Hm...co jaki czas można prostować włosy ? Wiesz to jest bardzo trudne pytanie. D Z jednej strony prostowanie włosów ogólnie je niszczy,dlatego tak dużo dziewczyn rezygnuje,albo przynajmniej ogranicza w miarę swoich możliwości.Myślę,że nie stanie się wielka tragedia jeśli wyprostujesz je na jakąś okazję,albo wyjście,jeśli oczywiście nie masz ważnych okazji co 3 dni. Obiło mi się gdzieś o uszy (ale nie jestem pewna).Nawet nie wiem gdzie to słyszałam,że włosy można ewentualnie prostować raz na 2 tygodnie.Ale tak jak uprzedzałam nie wiem skąd to się wzięło w mojej głowie także może nie sugeruj się tym tak bardzo. Może wypowie się ktoś inny kto wie coś więcej na ten temat.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-08, 21:23   #1183
nutriaa17
Raczkowanie

Dwa razy w miesiącu na bank nie zaszkodzi Warto kupić sobie też jakiś spray chroniący przed wysoką temperatura. Poza tym zniszczone włosy mozna odbudować. Ja postanowiłam ze przynajmniej do wakacji nie bede prostowala Byłam dzis na piątej saunie Rewelacja naprawde warto
nutriaa17 jest offline  
Stary 2008-04-10, 20:56   #1184
jaa150
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
Nie lubię moich wlosow :/ bo sa grube gestem krecone
Nie lubisz, to zetnij się na chłopaka. Też takie miałam, trochę zachodu i były piękne loczki, długość prawie do łopatek, a teraz...
Miesiąc temu ścięłam się na chłopaka. W najkrótszym miejscu 2 cm., w najdłuższym 8cm. Od nasady mi się nie kręciły, więc myślę co mi szkodzi pozbędę się problemu, będę miała przynajmniej proste. Teraz mam jakieś takie dziwne fale, tyłem się nie przejmuje, ale grzywka obecnie już 10 centymetrowa musiała być codziennie prostowana.
Ostatnio się wnerwiłam i powiedziałam prostownicy stanowcze NIE! Nie prostuję już tydzień. I nie mam kręconej grzywki, znalazłam inny sposób, może trochę to śmiesznie brzmi, ale po umyciu zakładam 20 wsuwek. Nie idę z mokrymi spać. Czekam aż same wyschną, śpię w tych spinkach, nie przeszkadzają mi, są tylko na czubku (mam grzywkę raczej na pół głowy) Rano jak zdejmę mam jeszcze lepiej wyprostowane niż po prostownicy. Dziwne. Na drugi dzień zakładam opaskę, a potem znowu od początku.
Boję się tylko co będzie jak mi odrosną jeszcze trochę, ale mam nadzieje że nie będzie tak źle. Może będą dały się zrobić 2 mini kucyki heh. Narazie nie planuje się ścinać, aby dotrwać do końca roku szkolnego, a w wakacje czapeczka z daszkiem i już nic nie będę z nimi robić :P. Na koniec sierpnia pójdę do mojej fryzjerki, i powiem jej żeby mnie ścięła żebym wyglądała jak ludź i że hoduję, no może nie dosłownie, ale w tym sensie. Wtedy będę miała z tyłu długość jak teraz grzywki. I znowu powrócę do moich loczków. Trzymajcie kciuki żebym wytrwała )

Oj... ale się rozpisałam, może kiedyś wrzucę foty jak kiedyś wyglądałam z długimi i jak teraz wyglądam. A prostownica płacze samotna w najciemniejszym kącie pokoju <lol>
jaa150 jest offline  
Stary 2008-04-11, 13:05   #1185
milejdi
Raczkowanie

No i dzisiaj mijają 3 miesiące bez prostownicy.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-11, 17:01   #1186
paulinka_22
Rozeznanie

GG do paulinka_22

i ja się przyłączę do Was.Nie prostuję włosów już od poł roku-i jest to moje drugie podejście,ale mam nadzieję,że tym razem ostatnie
Moje włosy były tak spalone,ze nie pomogły im intensywne zabiegi regeneracyjne,więc w końcu musiałam je ściąć.Teraz zapuszczam,piję herbatkę pokrzywową,stosuję ampułki seboradin,wodę brzozową,myję szamponem z czarnej rzepy,a odzywiam maskami kallosa i gorią i śmiało moge powiedzieć,ze nareszcie mam ładne-a przede wszystkim zdrowe włosy.
paulinka_22 jest offline  
Stary 2008-04-11, 21:22   #1187
Celestia
Zakorzenienie

a ja tak mialam nie prostowac i nie prostowac, ale nic z tego nie wychodzi
Celestia jest offline  
Stary 2008-04-13, 11:49   #1188
milejdi
Raczkowanie

To weź się w końcu za siebie, schowaj prostownicę na dno szafy,albo codziennie wyobrażaj sobie jakie będziesz miała piękne włosy, kiedy będą zdrowe. :p
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-13, 13:58   #1189
cochonnetta
Wtajemniczenie

mi jakos sie udaje życ bez prostownicy, nawet nie odczuwam tak nieodpartej potrzeby jej używania, nawet jak powinnam, bo wyglądam jak d** zza krzaka to zywczajnie mi sie nie chce

ale dzisiaj chyba użyje ... umówiłam sie z koleżanka wiec wypadałoby jakos wyglądać, ale zobaczymy później

zapomniałabym, jeszcze jeden wielki plus odstawienia prostownicy, wczesniej wlosy wypadały mi garściami , kilka miesiecy po odstawieniu nie wypadają prawie w ogóle
cochonnetta jest offline  
Stary 2008-04-13, 15:26   #1190
milejdi
Raczkowanie

Mi też włosy nie wypadają.Nie prostuję 3 miesiące i kilka dni.Dodatkowo używam szamponu i lotionu Seboradin, także mam mnóstwo włosów,chociaż nigdy nie narzekałam na ogromne wypadanie,jednak kiedy używałam prostownicy włosy były rzadsze.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-22, 15:02   #1191
andziuchna
Zakorzenienie

czesc dziewczyny!
przyznam ze nie czytalam calego watku a tylko ta strone...
tez bym bardzo chciala zrezygnowac z prostownicy ale czuje ze to ponad moje sily.. moze jak bede miala dluzsze wlosy nie beda takie "puchate" to przestane... a moze znacie jakies sposoby zeby wlosy ladnie podkrecic/pofalowac czy cos takiego ale bez uzycia suszarki (z tym sobie nie radze ile razy proboje wychodzi jeszcze gorzej) np na jakies papiloty czy cos w tym rodzaju tylko dodam ze mam wlosy do polowy szyi no i sa postopniowane takze nie wezme tego na walki bo bede jak duren wygladac :|

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2008-04-22, 15:10   #1192
danuskahehe
Raczkowanie

mam krecne wlosy i prostowalam je chyba 2 razy w zyciu. Natomiast moje postanowienie jest inne- od dzisiaj czesze po kazdym umyciu. Zaczynam od dziasiaj. Do tej pory nie czesalam nigdy-ani suchych ani mokrych. Zaczynam od dzisiaj, bo fryzjerka mnie zbesztala. Zaczynam delikatnie-samymi palcami
zeby bylo jasne-nie mam ani jednego "kutuna", wszystkie wloski sa na swoim miejscu
Stary 2008-04-22, 18:01   #1193
milejdi
Raczkowanie

Andziuchna, jeśli chcesz zrezygnować z prostownicy to zrób to.Przecież urządzenie nie może być silniejsze od Ciebie Radzę Ci zebrać swoje siły. Dopóki urosną Ci dłuższe włosy dalej będziesz katować je prostownicą, i kiedy okaże się, że są już wystarczająco długie to będą tak zniszczone,że raczej będziesz musiała ściąć, albo nie przestaniesz prostować, bo nie będzie się dało tak wyjść na ulicę. Na prawdę dobrze Ci radzę - rzuć to. Co do układania włosów to je mam trochę dłuższe i jeśli mam ochotę to kręcę je na wałki,ale skoro u Ciebie to nie wchodzi w grę to może wypróbuj jakieś kosmetyki podkreślające skręt fal i loków - szampony, odżywki, ewentualnie pianka do włosów - to już mniejsze zło niż prostownica. Powodzenia.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-22, 18:23   #1194
andziuchna
Zakorzenienie

no tylko z niewyprostowanymi wlosami tragicznie wygladam a te wszystkie szampony i odzywki nie dzialaja zapewne tak jak te wygladzajace czy prostujace...

andziuchna jest offline  
Stary 2008-04-22, 18:23   #1195
andziuchna
Zakorzenienie

no tylko z niewyprostowanymi wlosami tragicznie wygladam a te wszystkie szampony i odzywki nie dzialaja zapewne tak jak te wygladzajace czy prostujace... ale coz dzis umyje wlosy i wetre pianke a rano zobacze czy bede w stanie wyjsc tak z domu..

andziuchna jest offline  
Stary 2008-04-22, 18:52   #1196
milejdi
Raczkowanie

Wiesz,co nie wiem,może się mylę,ale wydaje mi się,że z niewyprostowanymi wyglądasz tragicznie bo właśnie masz zniszczone włosy od prostowania.Jestem zdania,że wszystkie włosy wyglądają super o ile są zdrowe i zadbane. Ja też początkowo wyglądałam okropnie,ale przetrzymałam ten ciężki okres teraz mija około 3,5 miesiąca,a poprawa jest ogromna.Może spróbuj się przemęczyć i zajmij się regeneracją i pielęgnacją?
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-22, 19:00   #1197
fryz5
Zakorzenienie

Ja prostuje włosy od ok. 1.5 roku ale z przerwą na wakacjach.
Farbuje czasami, prostuje codziennie, myje co 2 dni. Nie są aż tak bardzo zniszczone ale wolno rosną A szkoda bo mają najkrótsze-3cm, najdłuższe 8cm.
Sam obcinam bo fryzjerzy mi robą nie tak jak chce.
Na te wakacje prostownice znowu odstawie

Ostatnio końcówki moich włosów wyglądały jak ..przysłowiowe siano! Nawet po wyprostowaniu takie były, mam linie pantene pro-v restorativer program odnowy, Maske nałożyłem nie ma 5min. tylko na ponad godzinę. A po wyschnięciu były gładkie.
Ale to trzeba używać po każdym myciu.

Wszyscy mi mówią że za 10 lat nie będe miał włosów, ale tera zsie tym nie przejmuje. Może z czasem mi minie
fryz5 jest offline  
Stary 2008-04-22, 19:32   #1198
andziuchna
Zakorzenienie

milejdi moze sie troche nieprecyzyjnie wyrazilam bowlasnie nie mam zniszczonych wlosow bo regularnie chodze do fryzjera na zabiegi regenerujace poza tym sama o nie bardzo dbam a wygladaja tragicznie w takim sensie ze sa takie fale a grzywka odstaje jak chce niewiadomo jak i sa bardzo puszyste.. jak byly dlugie nie mialam z nimi problemow po scieciu zaczely sie podkrecac itp. dlatego ciezko mi odstawic prostownice bo nie wyjde z kazdym wlosem w inna strone :|

andziuchna jest offline  
Stary 2008-04-22, 19:40   #1199
milejdi
Raczkowanie

A może powinnaś udać się do jakiegoś fryzjera, który zetnie Cię odpowiednio do typu Twoich włosów aby lepiej się układały.
milejdi jest offline  
Stary 2008-04-22, 19:53   #1200
andziuchna
Zakorzenienie

taa moze od razu na lyso? chce hodoac wlosy a nie scinac zreszta chyba nie sadzisz ze nawet dobre sciecie z lokow zrobi proste lub odwrotnie heh ...

andziuchna jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości