Akcja: nie katuję włosów prostownicą! - wątek zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-20, 20:17   #1921
starsmakeup
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Od dziś nie prostuję! Ktoś się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
jakimi? mi loton pomaga? denerwuja mnie te wlosy, sa powywijane, porozdwajane .Kupilam WAx , moze on przyspieszy porost.Wczoraj godszine na glowie mialam.Ja przez cza sprostowania nie zauwazylam zadnego cm porostu, nawet krotsze sie staly.
Czego Wy uzywacie? jakies sa dobre odzywki na wygladzenie?;p

zgadzam się z Tobą Brzydkie,że jak się prostuję to nie ma przyrostu długości, a wręcz przeciwnie - włoski stają się coraz krótsze.
Co do sposobów wygładzania:
- dobra odżywka (warto zainwestować w dobrą odżywkę - choc tu pojawia się problem - jaki kosmetyk dla kogo??Ja uwielbiam oleo relax a moja siostra nie może go używać bo jej nie pasuje pod żadnym względem - ona lubi Matrix sleek look, a nie za bardzo - od czasu do czasu...) dlatego też musisz sobie iść do jakiegoś fryzjera i poprosić próbki, żeby przekonać się, bo szkoda jest wywalić w błoto pieniądze
- unikać odżywek i spray-ów z dużą ilością alkoholi, ponieważ wysuszają niemiłosiernie włoski,
- nawilżać wszelkimi możliwymi sposobami (od olejków na noc, po kompresy - przynajmniej raz na tydzień - albo maski i ampułki albo domowe sposoby zobacz na stronce http://www.naturalne-kosmetyki.net/) ,
- unikaj suszenia, prostowania, solarium, jak tylko możesz - jeśli calkowicie nie da się wyeliminować prostownicy - rób metodę kamyczka milowego - zakładaj sobie ,że np. prostujesz na wielkie wyjścue, studniówkę, bal, dyskotekę,itd , albo raz na dwa tygodnie - mi to bardzo pomogło...
- skrzyp polny - nie jest zly , a picie go 3 razy dziennie plus wit.b complex to min 2 cm na miesiąc
- płukanie szałwią - ostatnie,
- zimna woda do mycia - zamyka łuskę,
- jeśli musisz suszyć - zimnym powietrzem (ideałem jest jonizacja)
- nawilżaj końce i długość włosów preparatami typu jedwab czy koncentraty do końcówek,
- u mnie najważniejsza okazała się wytrwałość przy prostowaniu można sobie ją wyrobić
Powodzenia

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez anna1718 Pokaż wiadomość
starsmakeup Dzięki Super, że pomagają, kupię je sobie za jakiś czas, wczoraj kupiłam mgiełkę radical i serum do końcówek. Za dwa tygodnie idę do fryzjera na podcięcie końcówek, więc powinno być pozytywnie. Dobrze, że wreszcie się zdobyłam na porządne zadbanie włosów

2
No ja też, jak zakończę kurację ze skrzypem pod koniec marca to na bank kupuję i używam przez min 2-3m-ce... Tak używałam ich codziennie
A co do ścięcia końcówek to tez się przymierzam Przewiduję 3 cm Ale i tak te końcówki są w idealnym stanie w porównaniu do włosów z tamtego roku Chce powoli je ścinać - długość mam taką w sumie dobrą - jeszcze 5 cm i będzie idealnaAle póki rosną jak szalone po skrzypie to chce je troszkę mocniej zregenerować

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
dwie szklani skrzypu za mna

ImmortalLover cieszę , się że spróbowałaś ze skrzypem
Ja również popijam terazMi on nawet zasmakował

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez sokosita Pokaż wiadomość
Hej! a czy liczy się jak powiem, że będe prostowac tylko grzywkę?;P bez tego ani rusz bo sie taka skocznia robi no ale i tak od grudnia juz całości nie prostuje! : D ciągle słysze o tym skrzypie, dziewczyny powiedzcie widac poprawe u was?
Myślę, że tak Człowiek musi mieć jakieś ulgi sama tak robię niekiedy
Co do skrzypu to rewelka - piję go średnio 3 szklanki dziennie i 2 cm w m-c!!!!szok

372 / 20

Edytowane przez starsmakeup
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:19
starsmakeup jest offline  
Stary 2010-01-20, 20:49   #1922
niebieski BoMbel
Raczkowanie

a lepsza jest pokrzywa do picia czy skrzyp??? i czy podczas herbatek mozna przyjmowac rowniez np. skrzypovite?
niebieski BoMbel jest offline  
Stary 2010-01-20, 21:06   #1923
anna1718
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niebieski BoMbel Pokaż wiadomość
a lepsza jest pokrzywa do picia czy skrzyp??? i czy podczas herbatek mozna przyjmowac rowniez np. skrzypovite?
dobre pytanie, też się zastanawiam co lepsze

piąąąąty dzień - codziennie chodzę w rozpuszczonych, ale dalej myślę, że lepiej czuję się w prostych...Aj aj nie mogę się doczekać do wizyty u fryzjera jak wreszcie ogarnie fryzjerka moje końcóweczki tylko gorzej z odrostami :/ od maja nie farbuje więc mam sporawe odrosty o.O ale może jakoś wytrzymam aż mi odrosną całkowicie moje włosy...ale jak narazie wyglądam dość kolorowo ^^

Edytowane przez anna1718
Czas edycji: 2010-01-20 o 21:12
anna1718 jest offline  
Stary 2010-01-21, 07:46   #1924
Lady in Blue
Zakorzenienie

Witam

Kiedyś tutaj pisałam, że ograniczyłam prostoanie włosów do 2x w tygodniu (na weekendy w ogóle nie prostowałam). Ale od grudnia 2009 nie prostuję ich w ogóle! miesiąc bez prostowania Muszę przyznać, że stan włosów nieco się poprawł, tzn do ideału jeszcze sporo brakuje ale zdecydowanie mniej wypadają, końcówki nie są już takie tragiczne , dodam tez że biorę Skrzypowitę Przez to, że nie prostuję rano mam więcej czasu i nie musze już niczego w biegu robić aby zdążyć włosy wyprostować Mogę dłużej pospać

Btw. ale z farbowania nie zrezygnowałam
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

instagram

Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2010-01-21 o 07:47
Lady in Blue jest offline  
Stary 2010-01-21, 16:53   #1925
starsmakeup
Raczkowanie

373 / 21
Stary 2010-01-21, 20:36   #1926
anomaly
Raczkowanie

Skrzyp w smaku jest okropny piłam go szklankami całe wakacje
raz sobie posłodziłam do smaku ;p ale nie powiem, żeby to był dobry pomysł

15
Stary 2010-01-21, 20:38   #1927
anna1718
Raczkowanie

hmm to może pokrzywa jest lepsza?
6
anna1718 jest offline  
Stary 2010-01-22, 10:55   #1928
brzydkie
Rozeznanie

moje wlosy
straszne sa , nie ukladaja sie wogole i nie rosną.

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline  
Stary 2010-01-22, 15:51   #1929
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Brzydkie nie od razu Kraków zbudnowano
podobno nie można pić skrzypu i skrzypovity na raz, bo można 'przedobrzyć'.
22

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2010-01-22, 21:56   #1930
wiosenka84
Zadomowienie

Witajcie Kochane Wizażanki
Na ten wątek trafiłam przez przypadek.Właśnie mi się kończy spray do prostowania i szukałam jakiegoś ciekawego innego produktu do prostowania włosków, ale tak poczytałam wasze wiadomości, przyjrzalam sie swoim wloskom i stwierdzilam ze ich stan pozostawia wiele do zyczenia a teraz jest najlepsza okazja zeby to zmienic.

Dlatego chcialabym do was dolaczyc.

Włosów nie prostuje od jakiegos tygodnia. Po kazdym myciu wlosow (2x w tyg) suszylam wlosy i prostowalam.Teraz bede tylko suszyć (narazie), moze z czasem uda sie i to odstawic.

To teraz bede buszować po watkach nt pielegnacji wloskow
wiosenka84 jest offline  
Stary 2010-01-23, 11:53   #1931
InnocentEyes
Raczkowanie

Wiosenka84 witamy

Kolejny tydzień mi minął bez prostownicy
Wiecie co, ostatnio ta prostownica mnie nawet nie kusi. Leży sobie spokojnie i w ogóle jej widok mnie nie rusza

Myśli się materializują!
InnocentEyes jest offline  
Stary 2010-01-23, 12:42   #1932
ImmortalLover
Zakorzenienie

Witamy Wiosenko
Mnie się już nawet nie zapala lampka nad głową pt."prostownica" jak nie mam co zrobił z włosami na impreze lece od razu po wałki, bez pomyślenia nawet o tym urządzeniu zła :P
23

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

Stary 2010-01-23, 14:41   #1933
starsmakeup
Raczkowanie

373 / 22
374 / 23

Witam Wiosenko 84 Trzymam kciuki
Stary 2010-01-23, 15:43   #1934
Cytryna egzotyczna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
moje wlosy
straszne sa , nie ukladaja sie wogole i nie rosną.

Krzywo jest szczęśliwo!!! włosy sie zawsze jakoś układają a jesli codziennie wyglądają inaczej to jest to prawdziwy powód do dumy!

Proste włosy są nudne!
Cytryna egzotyczna jest offline  
Stary 2010-01-23, 18:34   #1935
brzydkie
Rozeznanie

tak hehe
krakow nie od tazu zbudowano. Ja zapuszczam i regeneruje wlosy ale podcinac narazie nie zamierzam.Jak urosna , to moze z 1-2 cm. Ale musza urrosnąc. Prostownica = wrog wlosow
Nie prostujcie nie warto;p

brzydkie jest offline  
Stary 2010-01-23, 20:19   #1936
wiosenka84
Zadomowienie

Dziękuję za miłe przyjęcie

Dzisiaj myłam włosy i miałam ochotę je wyprostować. Ale się powstrzymałam i tylko wysuszyłam

Dni bez prostownicy: 8
wiosenka84 jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:24   #1937
anna1718
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wiosenka84 Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe przyjęcie

Dzisiaj myłam włosy i miałam ochotę je wyprostować. Ale się powstrzymałam i tylko wysuszyłam

Dni bez prostownicy: 8
ja tak samo ;D umyłam i nie wyprostowałam i również 8 dni bez prostownicy <dumna> ale za tydzień idę do fryzjera i będę chciała po obcięciu żeby mi wyprostowała włosy...i licznik się zzeruje
anna1718 jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:27   #1938
Asia31
Zakorzenienie

a ja juz dlugo nie prostuje i mam takie fajne wloski, jak ja to mowie artystyczny nielad

MILEGO DNIA
Asia31 jest offline  
Stary 2010-01-24, 09:09   #1939
syla929
Rozeznanie

wczoraj musialam zrobic wyjatek i wyprostowac;P
ale to tylko jeden raz:p wybaczycie mi?

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline  
Stary 2010-01-24, 10:52   #1940
wiosenka84
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anna1718 Pokaż wiadomość
ja tak samo ;D umyłam i nie wyprostowałam i również 8 dni bez prostownicy <dumna> ale za tydzień idę do fryzjera i będę chciała po obcięciu żeby mi wyprostowała włosy...i licznik się zzeruje
Ja też idę w tym tygodniu podciąć końcówki bo strasznie mi się krusząwłosy na końcach ale poproszę żeby mi ułożyła na szczotce bez prostownia

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez syla929 Pokaż wiadomość
wczoraj musialam zrobic wyjatek i wyprostowac;P
ale to tylko jeden raz:p wybaczycie mi?
Jeśli to tylko wyjątek to wybaczamy Ale następnym razem
wiosenka84 jest offline  
Stary 2010-01-24, 11:08   #1941
Lady in Blue
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Asia31 Pokaż wiadomość
a ja juz dlugo nie prostuje i mam takie fajne wloski, jak ja to mowie artystyczny nielad
Hehe mam podobnie Tyle, że u mnie jest już delikatniejszy artystyczny nieład (ale nawet mi się to podoba), bo dążę do wyrównania długości włosków
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

instagram
Stary 2010-01-24, 13:29   #1942
ImmortalLover
Zakorzenienie

też bym chciała mieć równej długości...
24

Stary 2010-01-24, 13:30   #1943
sokosita
Raczkowanie

Hej
Wiecie co dziewczyny, glupie byłyśmy że sobie tak włoski niszczylysmy przynajmniej ja zauwazylam poprawe po nie prostowaniu od 3 tygodni, i włosy jak same wyschna to ukladaja się w miare normlanie kiedys to była tragedia! tak więc trwajmy w naszych postanowieniach i chowajmy prostownice do ciemnych zakątków naszych szuflad!
sokosita jest offline  
Stary 2010-01-24, 14:34   #1944
Lady in Blue
Zakorzenienie

Cytat:
Hej
Wiecie co dziewczyny, glupie byłyśmy że sobie tak włoski niszczylysmy przynajmniej ja zauwazylam poprawe po nie prostowaniu od 3 tygodni, i włosy jak same wyschna to ukladaja się w miare normlanie kiedys to była tragedia! tak więc trwajmy w naszych postanowieniach i chowajmy prostownice do ciemnych zakątków naszych szuflad!
Racja U mnie jeszcze kilka miesięcy (może do wiosny/lata) i będę mieć równej długości włosy W lutym idę do fryzjera troszke je podciąć i już bez żadnego cieniowania, ew delikatnie podciąć końcówki

Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś preparatu. którego można by używac zamiast prostownicy Znacie jakieś godne polecenia?

Kiedyś miałam straszne włosy przez tę prostownicę aż wstyd było mi do fryzjerki chodzić bo zawsze mówiła, że mam straszne końcówki itp :/ Potem ograniczyłam prostowanie do 2x w tyg a jak już parę postów wcześniej pisałam od grudnia nie prostuję wcale

instagram

Czas edycji: 2010-01-24 o 14:39
Stary 2010-01-24, 15:47   #1945
brzydkie
Rozeznanie

ja tez od grudnia nie prostuje. Ale nie zauwazylam zeby rosly? czy to mozliwe? moze juz nie urosną.Sa za krotkie jak dla mnie. Srednio sie ukladaja myslicie ze nie urosna juz? wolalabym nje podcinac wlosow , bo wtedy mi sie nie wywiajja strasznie , poza tym ja daze do jak ajdluzszych..no i po studniowce wiec same rozumiecie
stosuje wax , 3 razy mialam na glowie, szamopon odzywke do zniszczonych i jedwab.:cojest czy zaczna rosnąc?

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2010-01-24 o 15:48
brzydkie jest offline  
Stary 2010-01-24, 16:22   #1946
starsmakeup
Raczkowanie

375 / 24

bez suszenia , bez prostowania
moje włoski wreszcie układają się tak jak zawsze chciałam - są proste (!!!!), z zamkniętą łuską, bez szopy i antenek, bez zagięć
Dziękuję Kerastase Szok!!! Jeszcze muszę je wyrównać - na czubku jest warstwa, która sięga do karku, a reszta już za łopatki Ale mam czas Nawet ta zewnętrzna warstwa, najbardziej zniszczona układa się super i wygląda dobrze...
Dziś robiłam Mamci zabieg sauny i przez to zostawiłam włosy umyte w ręczniku , w turbanie Przypomniałam sobie o nich po ok.30 min i zaskoczenie - prawie suche i proste?????Rozczesałam je i szok...
Dziewczyny, gdybym wiedziała kilka lat temu, że wystarczy przeżyć bez prostownicy kilkanaście miesięcy, żeby mieć ładne , zdrowo wyglądające włoski....Ach....A przecież miałam falowano - kręcone , okropnie zniszczone włosy!!! I do tego jeszcze prostowanie, rozjaśnianie...Warto było wytrzymać

Edytowane przez starsmakeup
Czas edycji: 2010-01-24 o 16:23
starsmakeup jest offline  
Stary 2010-01-24, 16:33   #1947
anna1718
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez starsmakeup Pokaż wiadomość
375 / 24

bez suszenia , bez prostowania
moje włoski wreszcie układają się tak jak zawsze chciałam - są proste (!!!!), z zamkniętą łuską, bez szopy i antenek, bez zagięć
Dziękuję Kerastase Szok!!! Jeszcze muszę je wyrównać - na czubku jest warstwa, która sięga do karku, a reszta już za łopatki Ale mam czas Nawet ta zewnętrzna warstwa, najbardziej zniszczona układa się super i wygląda dobrze...
Dziś robiłam Mamci zabieg sauny i przez to zostawiłam włosy umyte w ręczniku , w turbanie Przypomniałam sobie o nich po ok.30 min i zaskoczenie - prawie suche i proste?????Rozczesałam je i szok...
Dziewczyny, gdybym wiedziała kilka lat temu, że wystarczy przeżyć bez prostownicy kilkanaście miesięcy, żeby mieć ładne , zdrowo wyglądające włoski....Ach....A przecież miałam falowano - kręcone , okropnie zniszczone włosy!!! I do tego jeszcze prostowanie, rozjaśnianie...Warto było wytrzymać
mam może dziwne pytanie, ale jak robisz taki zabieg sauny?

hah ja po tygodniu nie używania prostownicy widzę już małą różnicę w swoich włosach to co dopiero będzie za hm pół roku
anna1718 jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:15   #1948
sokosita
Raczkowanie

po prostu trzeba czekać, nie prostowac i odżywiać a z kazdym dniem jest coraz lepiej
sokosita jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:33   #1949
Lady in Blue
Zakorzenienie

Cytat:
po prostu trzeba czekać, nie prostowac i odżywiać a z kazdym dniem jest coraz lepiej
A ja jeszcze dodam, że nie trzeba wydawać majątku na te "dobre" kosmetyki do włosów, aby je zregenerować

instagram

Czas edycji: 2010-01-24 o 17:35
Stary 2010-01-24, 17:57   #1950
sokosita
Raczkowanie

otóż to, mi bardzo pomogła odżywka lorys która jest tania i jest jej mega dużo przecież trzeba dbać nie tylko o włosy ale też o portfel
- Nie obchodzą mnie wasze spory religijne- przerwał Leśny Gnom
sokosita jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości