Vitella Ictamo - krem do skóry podrażnionej - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-15, 23:09   #181
MagJa
Zakorzenienie

Dot.: Vitella Ictamo

Smoku - dzięki za szeroki opis i uświadomienie. W takim razie spróbuję serum dawać pod krem dzienny, może też coś pomoże na delikatne przesuszanie VI, a jak nie, to będę dalej kombinować, bo póki co VI nie odstawię. Nie wykluczam tego faktu, jak przyjdą upały, bo nie wiem jak wtedy moja skóra (i ja sama ) będzie tolerować takie tłuste mazidło, ale teraz jeszcze nie. Za dobrze mi z VI
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 23:16   #182
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

MagJa - działania serumu Ori w kwestii nawilżania bym nie przeceniała, sama jestem konsultantką, ale nic do buzi nie używam, bo wszelkie ich mazidła sa pełne konserwantów, wypełniaczy, zapychaczy, a substancji aktywnych w nich niewiele. Dawno się z nich wyleczyłam. Generalnie pic na wodę fotomontaż. Nie warto.

Metody są dwie
- kupic porządny nawilżacz o prostym składzie w aptece, może być np. Humektan, kosztuje 12 zł albo nawet coś treściwszego,
- albo używać Ictamo na zmianę z innym kremem, nawilżającym. Ja nie kładę Ictamo codziennie, bo się boję, że moja buzia się do niego przyzwyczai, a nie ma na rynku innej propozycji z ichtiolem. Dermatolog radził mojej mamie taki cykl: 5 dni jedna maść, 3 dni Ictamo. I tak w kółko.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 23:34   #183
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
MagJa - działania serumu Ori w kwestii nawilżania bym nie przeceniała, sama jestem konsultantką, ale nic do buzi nie używam, bo wszelkie ich mazidła sa pełne konserwantów, wypełniaczy, zapychaczy, a substancji aktywnych w nich niewiele. Dawno się z nich wyleczyłam. Generalnie pic na wodę fotomontaż. Nie warto.

Metody są dwie
- kupic porządny nawilżacz o prostym składzie w aptece, może być np. Humektan, kosztuje 12 zł albo nawet coś treściwszego,
- albo używać Ictamo na zmianę z innym kremem, nawilżającym. Ja nie kładę Ictamo codziennie, bo się boję, że moja buzia się do niego przyzwyczai, a nie ma na rynku innej propozycji z ichtiolem. Dermatolog radził mojej mamie taki cykl: 5 dni jedna maść, 3 dni Ictamo. I tak w kółko.
Ale ja naprawdę zauważyłam różnicę w działaniu samego VI i VI z serum Ori. A też podchodzę sceptycznie do ich pielęgnacji twarzowej Właśnie jutro oddaję kremy dla wrażliwców, bo to one mnie pozapychały pięknie
A z tym smarowanie na zmianę VI i innym kreme to niezła myśl Wypróbuję
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 12:50   #184
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Zachęcowa waszymi opisami też kupiłam sobie ten krem. Jak pouzywam, to zdam relację
margaretka02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 14:31   #185
tilmitt
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Zachęcowa waszymi opisami też kupiłam sobie ten krem. Jak pouzywam, to zdam relację

Margaretko, a w której aptece? Pytałam w kilku [w sumie osiedlowych] i nie mieli, w centrum jest gdzieś można dostać.
tilmitt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 21:36   #186
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ictamo jest w aptece Zielony Bluszcz na Oławskiej za 14 zł. To moja ulubiona apteka, jedna z tańszych.
Stary 2007-04-16, 22:04   #187
tilmitt
Raczkowanie

Cytat:
Ictamo jest w aptece Zielony Bluszcz na Oławskiej za 14 zł. To moja ulubiona apteka, jedna z tańszych.
W innym wątku pisałam dokładnie to samo innej wrocławiance ale dzięki, nie byłam pewna czy tam będzie a nie miałam czasu wpaść do centrum.

Oby VI mi też posłużył jak Wam, zdam relację jak zużyję tubkę.
tilmitt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 06:31   #188
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: Vitella Ictamo

No i mam kremik W sumie używam dopiero od kilku dni, więc trudno cokolwiek konkretnego stwierdzić, oprócz dość specyficznego (okropnego) zapachu i tępej konsystencji jest całkiem sympatyczny
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 20:06   #189
evilcia
Zadomowienie

Hej
Mam pytanko odnośnie stosowania tego kremu. Czy mogę go kłaść po nałożeniu Effeclaru lub Acne Dermu, czy jednak jedna noc Effeclar druga noc IV, trzecia noc AD, a może jeszcze jakość inaczej?
evilcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 20:11   #190
confused
Zadomowienie

Evilcia, Smok już wiele razy tutaj pisała, że nie powinno się tak robić. Zajrzyj kilka postów wcześniej...
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 20:25   #191
evilcia
Zadomowienie

Wiem wiem, przeczytałam dokładnie cały wątek. Wątpliwości mi dał post Smoka (?), gdzie napisała, że ona ten krem kładzie na tonik z kwasami i dlatego zapytałam.
Stary 2007-04-18, 20:33   #192
majade
Zakorzenienie

Confused, udało Ci się odstawić VI na jakiś czas? Widziałam, że napisałaś że ciężko Ci go odstawić

majade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 20:35   #193
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Wiem wiem, przeczytałam dokładnie cały wątek. Wątpliwości mi dał post Smoka (?), gdzie napisała, że ona ten krem kładzie na tonik z kwasami i dlatego zapytałam.
Tonik z kwasami a krem to dwie zupełnie rzeczy.
W zasadzie na Acne-derm nie powinno się kłaść nic, a na Effaclar tylko w razie super przesuszu. Ja jestem przeciwnikiem dziwnego nurtu, który dominuje na wizazu, aby ciapać się warstwowo, czym popadnie. Możesz używać jeden tydzień na zmianę Effclar i Ictamo, drugi acne-derm i Ictamo. Sama używam kwasu BHA i Acne-derm, ale nie mam ściśłej rozpiski, co kiedy gdzie, bo moja skóra sama daje znać, co jej trzeba. Czasem mogę ją smarować co dzień kwasami i jest ok, a czasem po 2 razach z acne-dermem schodiz mi skóra, bo jestem zmęczona i zestresowana. Wszystko na wyczucie. Podobnie jest z Ictamo - używam w razie awarii, nie co dzień. Ostatnio najbardziej łagodzi mi skórę ten cynkowy Vitella,.
Stary 2007-04-18, 20:49   #194
evilcia
Zadomowienie

Cytat:
Tonik z kwasami a krem to dwie zupełnie rzeczy.
Zdaję sobie z tego sprawę, jednak wolałam zapytać żeby rozpalić nadzieję lub ten płomyczek zgasić

Cytat:
Napisane przez Smok
W zasadzie na Acne-derm nie powinno się kłaść nic, a na Effaclar tylko w razie super przesuszu. Ja jestem przeciwnikiem dziwnego nurtu, który dominuje na wizazu, aby ciapać się warstwowo, czym popadnie. Możesz używać jeden tydzień na zmianę Effclar i Ictamo, drugi acne-derm i Ictamo. Sama używam kwasu BHA i Acne-derm, ale nie mam ściśłej rozpiski, co kiedy gdzie, bo moja skóra sama daje znać, co jej trzeba. Czasem mogę ją smarować co dzień kwasami i jest ok, a czasem po 2 razach z acne-dermem schodiz mi skóra, bo jestem zmęczona i zestresowana. Wszystko na wyczucie. Podobnie jest z Ictamo - używam w razie awarii, nie co dzień. Ostatnio najbardziej łagodzi mi skórę ten cynkowy Vitella,.
Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Teraz tylko pozostaje go kupić, choć póki co chora jestem i wyjść nie planuję.
Stary 2007-04-18, 21:09   #195
confused
Zadomowienie

majade, odstwiłam tylko na dwa dni. Skóra zrobiła się jakas taka szorstka jak papier ścierny i wyglądała nie zdrowo. Uznałam, ze skoro tak mi służy to po co go odstawiać, widocznie skóra się przyzwyczaiła ( chociaż to niemożłiwe )
Stary 2007-04-18, 21:17   #196
majade
Zakorzenienie

O rany, toż to uzaleznienie prawie Ale faktycznie, skoro działa to trzeba korzystać. Ja nakładam go co 2-3 dni; rezerwuję kilka nocy w tygodniu na insze smarowidła

Stary 2007-04-18, 22:00   #197
confused
Zadomowienie

Tak to jest, w sumie zanim trafiłam na biochemie dermatolog kazała mi go smarować codziennie i tak też robię. Może dlatego naprawdę widzę efekty Nie narzekam, kremik służy, więc jestem zadowolona. Jednak bez nawilżania się nie obejdzie
Stary 2007-04-19, 23:34   #198
schaetzchen
Rozeznanie

Czekam na swoją vitellę, kupiłam przez internet. I jak na złość od jakiegoś tygodnia nęka mnie wysyp pryszczy na brodzie. Na ogół nie mam tego typu niespodzianek, owszem, czasem coś wyskoczy, ale nigdy w takiej ilości!!!! Obecnie mam całą kolekcję: liczy sobie pięć sztuk, w każdym stadium rozwoju - od takiego co to się dopiero wykluwa, do znikającej blizenki. Szlag mnie trafia. Smaruję od wczoraj olejkiem z drzewa herbacianego, zobaczymy, może pomoże. Jestem z siebie dumna, bo powstrzymałam się dziś od wyciskania
Vitello, przybywaj!

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 17:33   #199
vril
Zakorzenienie

Mam to Ictamo wreszcie. Zamowione w aptece specjalnie i tu zonk, bo data waznosci tylko do 19 maja Wzielam, bo wymiana na inny pewnie zakonczylaby sie fiskiem. Miesiac na taka mala tubke do obalenia w dwie osoby to dosc. Wycisnelam mamie do sloiczka po innym kremie, a sobie zostawilam troche w tubce, bede wieczorem klasc na poliki. Asfalt rzeczywiscie obezwladniajacy, na szczescie po kilkunastu minutach zapach znika. Tepy i pastowaty, chyba nawet bardziej niz Dermacol. Przezornie nie bede wcierac ze mocno w skore tylko naloze taki "opatrunek". Na noc bedzie, to wsio rawno, moge robic za mazepe. Zdam relacje jak zuzyje swoj przydzial (efektow pewnie nie dostrzege na razie ale napisze czy mazidlo jest przyjazne w uzyciu). Zaplacilam ok. 14 zl.
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 19:35   #200
majade
Zakorzenienie

Ło matko, w stacjonarnej aptece sprzedali Ci produkt z takim terminem przydatności? Kpiny robią z klienta/pacjenta. Dobrze, że to tylko 14 zł... A z drugiej stony chodzi o zasadę...

Daj znać koniecznie jak Ci służy. Ja tak się przyzwycziłam do zapachu, że wielbię i zaczynam żałować, że tak szybko znika. Ma się te fiksacje

Stary 2007-04-20, 21:01   #201
goosia:)
Wtajemniczenie

Cytat:
No właśnie - mnie najbardziej zadziwia jego zdolność łagodzenia zaczerwienień.

no to chyba musze kupic ten krem,zalezy mi na zmniejszeniu zaczeriwien na mojej twarzy
Stary 2007-04-20, 21:34   #202
confused
Zadomowienie

Tak się zastanawiam, ze wszystkie pisza, że asfalt i asfalt A mi dziwnie zapach kojarzy się z ichtiolem. No i w sumie dobry mam nos. Tylko nie wiem skąd to się wzięło, bo ja nigdy nie używałam ichtiolu, więc skąd mogłm wiedzieć jak pachnie
Stary 2007-04-20, 22:08   #203
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, ze wszystkie pisza, że asfalt i asfalt A mi dziwnie zapach kojarzy się z ichtiolem. No i w sumie dobry mam nos. Tylko nie wiem skąd to się wzięło, bo ja nigdy nie używałam ichtiolu, więc skąd mogłm wiedzieć jak pachnie
mnie jakos asfaltem nie pachnie ale donosze, ze kupilam tez te druga wersje (wynaleziona przez Smoka - z witaminami) i o ile bardzo podoba mi sie efekt, nakladanie, pojemnosc etc... to chyba nieco zapycha
Maggie-79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 23:20   #204
Myszołapka
Zakorzenienie

Poczytałam, zakupiłam VI smaruję się no i własnie Po jakim czasie widoczne u Was były jakiekolwiek efekty złagodzenia na twarzy/ zmniejszenia zarumienienia? Od tygodnia używam "asfaltu" i nie zauważyłam prawie żadnej poprawy. Jest jeszcze nadzieja, że VI po prostu potrzebuje czasu żeby zadziałac?
Stary 2007-04-20, 23:37   #205
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

ja musze jakimś cudem jutro dorwać VI i będę się modlić, żeby na bal gimnazjlny i wesele siostry ciotecznej (14 i 16 VI) obeszły się bez barw narodowych ma mojej twarzy

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 23:50   #206
confused
Zadomowienie

Madzia, zależy jak duży jest Twoj problem, ale nie ma cudów - myśłę, że to nic nie da. Ja używam codizennie od sierpnia i widzę lekką poprawę. Ale to jest kupa czasu... Chociaż ja mambardzo nasilony rumień stły, wiec też cudów się nie spodziewam/łam.
Stary 2007-04-21, 13:11   #207
vril
Zakorzenienie

Majade
Tez nie wiem jak ichtiol zalatuje ale kojarzylo mi sie z czyms orzezwiajacym a'la eukaliptus. Zadne takie - asfalt kladziony w upalne lato jak w pysk strzelil. Doslownie. Ale mozna przezyc, nie przyprawia o slaska chrype ani nie drazni oczu zapachem.
Na wieczor zapomnialm, polozylam na dzien. Hmm...
Biala, tonujaca pasta, wsciekle trudna do rozsmarowania, nie wchlania sie wcale, kleic sie bedzie do usmiechnietej smierci, swieci niczym filtr 50+ i... dobrze to wyglada Powazne zaskoczenie na plus przy takich wydawaloby sie gwozdziach do trumny. Krem delikatnie roztarlam na twarzy, rozjasniajacy film stonowal i ujednolicil cere, pierwszy raz od kilku miesiecy mam blade policzki (nie ludze sie, ze sie natychmiastowo uspokoily, po prostu ta podkladowa warstwa zgasila rumien), calosc wyglada niczym rozswietlajacy podklad pod makijaz (w tym dobrym sensie - wyrownany koloryt, a nie maska), nabralam koloru misnienskiej filizanki, po godzinie blysk sie troche wchlonal (teraz to juz wyglada jak krem nawilzajacy, a nie smalcowaty filtr) i ogolnie powiem, ze wyglada to pozytywnie.
Aha - u Mame wchlonal sie dziad do matu!!! Podpatrze utro jak wcierala, bo pewnie na chamca.
Jak nie bedzie wysuszal to kupie nastepna tubke. Musze przemyslec zastosowanie. Gdyby mial filtry uznalabym, ze znalazlam prawie, ze nastepce ulubionego City Blocka tylo w wersji natural (na bialo) ale, ze nie ma, to kwestia wyjscia w nim do ludzi odpada - jako zastosowanie podkladowo-tonujace to tylko w domowych pieleszach. Z tym, ze tu tez bruzdzi - ten asfalt, wlasnie. Juz pal licho to klejenie ale za szlabana ciezkiego nie bede sie pokrywac nawierzchnia drogowa w towarzystwie lubego, bo jeszcze miast per "Pachnacy Fiolku" uslysze "Asfalt go home". Na noc to tez wylacznie na solowke. Ehh...
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 19:31   #208
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Cytat:
Napisane przez confused
Madzia, zależy jak duży jest Twoj problem, ale nie ma cudów - myśłę, że to nic nie da. Ja używam codizennie od sierpnia i widzę lekką poprawę. Ale to jest kupa czasu... Chociaż ja mambardzo nasilony rumień stły, wiec też cudów się nie spodziewam/łam.
mój problem to rumieńce na całe poliki przy zmianach temparatury/wysiłek fizyczny/emocje itp. żeby chociaż troszkę pomógł

Stary 2007-04-21, 20:31   #209
confused
Zadomowienie

Próbuj Dużo do stracenia nie masz
Stary 2007-04-21, 20:44   #210
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

no właśnie...
ale nie moge nigdzie dostać VI

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości