Solarium a znamiona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-12-03, 17:07   #1
marcinn12
BAN stały

Solarium a znamiona

Witam wszystkich serdecznie
Mam 2 małe pytanka.
1. Czy mając około 100 znamion mogę je wypalić w solarium? Czy jest to ryzykowne, nie chce ganiać mi się po lekarzach i słuchać "piegi są piękne i nie warto ich usuwać". Mam bardzo jasną karnacje bo od dziecka się oszczędzałem, ale teraz przeczytałem w kropce (tej gazecie z biedronki ), że sposobem na pozbycie się przebarwień jest zwykłe ich wypalenie

2. Te pytanie zadam przy okazji. Depilacja kremem np. Vit czy coś w tym stylu, czy włosy wypadają z cebulami? I do jakiś części ciała to jest? Chciałbym pozbyć się małego owłosienia z dolnej części pleców, ale nie wiem jaki sposobem... plastrami nie chce, próbowałem i ........ zdecydowanie odradzam ten sposób na tą część ciała ;p
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-03, 22:11   #2
nutka85
Wtajemniczenie

Dot.: Solarium a znamiona

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
Czy mając około 100 znamion mogę je wypalić w solarium?

CO???????
Co masz na myśli?

w ogóle, nie powinno chodzić się opalać w solarium jeśli się ma znamiona!
Wiesz, że każde takie znamie, może przeształcić się w coś złośliwego??

jeśli są to znamiona płaskie, niewypukłe, nieowłosione to tym gorzej . . .

nie wiem czy piegi/znamiona znikną po solarium, ja sama je mam,ale nigdy na solarium nie byłam i nie mam zamiaru być!!
jeśli się chcesz pozbyć tych przebarwień/znamion to radzę wizytę u porządnego dermatologa!! a nie radzenie sobie samemu, poprze4z "wypalanie" w solarium!!

co do drugiego pytania:
krem Veet działa na zasadzie chemicznej. są tam zwiążki, które rozpuszczają składniki włosa... także pozbawiają Cię tylko i wyłącznie tej części włosa, której dotyka, a więc nie działa na cebulki włosów...
usuwają tylko to, co wystaje ponad skórę!
Są różne kremu : do nóg, do pach (zazwyczaj ten sam krem) albo do stresy bikini...

Pozdrawiam i radzę przemyśleć jeszcze raz to o czym piszesz w swoim poście
Stary 2006-12-03, 23:11   #3
luna82
Przyczajenie

GG do luna82

Mając jasną karnację trzeba szczególnie uważać z chodzeniem do solarium a tym bardziej mając znamiona!!!Pierwsze miejsce do którego powinienieś się udać to dermatolog który oceni jakiego rodzaju są to znamiona i podpowie czy mozesz korzystać z solarium(ale napewno nie po to by usunąć znamiona )Jeśli rzeczywiście są to tylko piegi sądzę że będziesz mógł korzystać z solarium rozsądnie dawkując czas opalania,ale pomoże ci ono tylko w tym by skóra nabrała opalenizny.
Co do drugiego pyt.po zastosowaniu kremu do depilacji nie usuniesz owłosienia wraz z cebulkami.Na opakowaniu każdego takiego kremu jest napisane do jakiej części ciała jest on przenaczony.Sposoby na usunięcie owłosienia to:golenie-najmniej trwałe,wosk-do stos.w domu na ciepło lub zimno,środki typu pianki i żele.Myślę że najlepiej zrobiłbyś jeśli włoski bardzo ci przeszkadzają gdybyś udał się do kosmetyczki która usunie to fachowo woskiem-może boleć ale napewno mniej niż jakbyś miał robić to sam.
luna82 jest offline  
Stary 2006-12-03, 23:19   #4
marcinn12
BAN stały

Dziękuję Ci Nutka i Luna za odpowiedź
I byłem już i kilku lekarzy ale żaden nie przejmuje się moim problemem, zawsze słyszę jedno gadkę a kasy na specjalne operacje laserowe nie mam, bo mam tylko 16 lat i nie zarabiam. Dość dziwne, że nie ma skutecznego sposobu na tego typu schorzenia jeśli można tak to nazwać, przecież to XXI wiek...
Słyszałem o peelingach chemicznych i mechanicznych i jak na razie żaden lekarz mi tego nie zaproponował. A byłem już u 4 dermatologów i 3 chirurgów... raz miałem operacje i wycięta 3 znamiona, ale lekarz się rozmyślił i powiedział, że już nie będzie się bawić w wycinkę. I postanowiłem właśnie wypalić znamiona, dużo osób o tym pisało, że jest to dość ryzykowne, ale może przynieść pozytywne skutki Krioterapia też u mnie podobno nie zda egzaminu, odradziło mi to dwóch dermatologów bo podobno może to spowodować jeszcze większy rozsiew...

P.S. Czytałem o różnego rodzaju kwasach np. glikolowym, trójchlorooctowym itp. ktoś stosował? Może w aptece jest bez recepty
Lubię domowe eksperymenty

Edycja:
Właśnie doczytałem post Luny Jakoś nie mam odwago chodzić do kosmetyczki I chce to domowymi sposobami... hehe a solarka to na pewno nie wchodzi w grę bo dermatolog powiedział mi że nawet na słońce nie mogę wychodzić i żebym zawsze stosować filtry gdy grzeje ;p
Denerwuje trochę taka biała cera, z chęcią bym sobie niecą ją przyciemnił a przy okazji znamion się pozbył...

Mam prostą receptę : Kto nie ryzykuje ten nie zyska, więc ryzyko jest wielkie ale takie znamiona potrafią odebrać chęć do życia (gdybyście to zobaczyli, jest ich strasznie dużo) Jutro zamieszczę fotografie dla obeznania
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-03, 23:34   #5
luna82
Przyczajenie

GG do luna82

Więc z domowych sposobów do usunięcia owłosienia zastosuj jakiś kremik lub piankę do depilacji,jest ich duży wybór bo rozumiem że chodzi o ból związany ze stosowaniem wosku.Jedak wiedz że preparaty te dają dość krótkotrwały efekt więc będziesz musiał co jakiś czas powtarzać.Co do przyciemnienia skóry bezpieczie w warunkach domowych to może zastosujesz jakiś balsam do ciała delikatnie przyciemniający skórę?Np.firma Garnier-skóra muśnięta słońcem lub Dove-też ma w ofercie podobnie działający,jak i firma Johnsons-holiday skin.popytaj w drogeriach.
luna82 jest offline  
Stary 2006-12-04, 14:25   #6
marcinn12
BAN stały

Hmm ale to jest chyba nie trwałe?? Kupiłem samoopalacz za 20 zł, jeden z lepszych w sklepie i mi opalenizna schodzi po 4 dniach...
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-04, 15:17   #7
taszkin
Zakorzenienie

Wypalanie? Wypalić może zabieg laserowy, to chyba jakaś pomyłka z tym solarium
ed: nie doczytałam, cieszę się, ze porzuciłeś już tę myśl
Jeśli chcesz utrzymać efekt samoopalacza stosuj go 2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb i pożądanego kolorytu (można nawet codziennie, to wszystko zależy jaką masz karnację, jaki to krem i co chcesz uzyskać).
taszkin jest offline  
Stary 2006-12-04, 20:31   #8
marcinn12
BAN stały

Dziękuje za rady, ale znów mam ppytanko. Wiem, dużo ich, ale cóż zrobić

Czy można ten veet od nóg np. stosować na innych częściach ciała?? Czy raczej to nie przejdzie? I ile takie coś kosztuje?
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-04, 21:58   #9
taszkin
Zakorzenienie

Jest też veet do depilacji okolic bikini. Ponoć łagodniejszy, ale nie nie używam takich kremów, więc doradzić nie mogę konkretnie. Zaglądnij na KWC. Pozdrawiam
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
taszkin jest offline  
Stary 2006-12-05, 12:13   #10
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

co do znamion, to jeśli są niegroźne, to nie musisz ich wycinać ani wypalać. ale opalać ich nie wolno! z tym solarium to byłaś jakaś pomyłka czy żart? bo zabrzmiało groźnie. poczytaj o czerniaku.

kremu Veet i innych kremów do depilacji można używać do różnych części ciała, efekt utrzymuje się od kilku dni do tygodnia, dwóch.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-12-05, 19:59   #11
marcinn12
BAN stały

To jak się mam tego pozbyć?? peeling mechaniczny czy chemiczny?? I czy ktoś zrobi mi to za darmo a nie prywatnie? Bo laser nie jest sponsorowany przez NFZ....
I z tym wypalaniem drodzy forumowicze, jestem pewien że tak pisało w gazecie!!! I dodatkowo na kilku forach mi też mówili, że można tak zrobić. Po tym po prostu odpadają znamiona. Słyszałem też o domowych wymrażaniach znamion dezodorantem... sam próbowałem i muszę przyznać, że jest to cholernie bolesne i po około 8 sekundach psikaniach sobie darowałem, miałem tylko zaczerwienione dookoła znamię przez około tydzień...
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-06, 11:42   #12
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

daruj sobie, to nie jest śmieszne. marna prowokacja. wnioskuję o zamknięcie wątku.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-12-06, 13:13   #13
marcinn12
BAN stały

A na jakiej podstawie stwierdzasz, że to prowokacja. Mówię tak jak było autentycznie....

I chciałbym się czegoś dowiedzieć o peelingach... Czy są darmowe, gdzie można je zrobić i czy można usuwać każdego rodzaju znamiona tymi sposobami. Proszę...

Pozdroawiam
marcinn12 jest offline  
Stary 2006-12-06, 13:18   #14
taszkin
Zakorzenienie

Marcinie, wpisz w wyszukiwarkę hasła 'znamiona', peeling' było wiele takich tematów, na pewno znajdziesz dużo informacji.
Ja nie pomogę bo z tematem nie miałam do czynienia.
taszkin jest offline  
Stary 2006-12-06, 15:25   #15
rzastin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
I z tym wypalaniem drodzy forumowicze, jestem pewien że tak pisało w gazecie!!! I dodatkowo na kilku forach mi też mówili, że można tak zrobić. Po tym po prostu odpadają znamiona. Słyszałem też o domowych wymrażaniach znamion dezodorantem... sam próbowałem i muszę przyznać, że jest to cholernie bolesne i po około 8 sekundach psikaniach sobie darowałem, miałem tylko zaczerwienione dookoła znamię przez około tydzień...
Marcin, idź z tym do lekarza, to forum kosmetyczne.
Wymyślasz jakieś głupoty, jeszcze ktoś będzie chciał z tego skorzystać i zrobi sobie krzywdę.

'Majstrowanie' na własną rękę przy znamionach jest niebezpieczne!

Wątek zamykam i zniechęcam do eksperymentów.

Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-12-06 o 20:53
rzastin jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości