Podkład do cery suchej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-03, 20:40   #1
gumi118
Przyczajenie

Podkład do cery suchej

no wiec tak.. znacie moze jakies podklady dla cery mlodej i suchej? takie ktore zatuszuje przebarwienia? bo ja narazie uzywam under twenty i jest w sumie w miare ale myslalam nad jakims lepszym slyszalam o dream matte mousse ale on podobno bardzo wysusza skore slyszalam tez o Lirene City Matt.. ale juz sama nie wiem a jak wy sadzicie? czego uzywacie?
gumi118 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 21:27   #2
zawszeboska
Zakorzenienie

Dot.: Podkład do cery suchej

A szukałaś podobnego (a może nawet identycznego) wątku w WYSZUKIWARCE? Albo na KWC?
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:15   #3
gumi118
Przyczajenie

szukalam ale tamte odpowiedzi mnie nie "zadowolily" :P a poza tym to moglo sie cos zmienic na rynku
Stary 2006-12-04, 11:46   #4
żurawinka
Zakorzenienie

Nie polecam dream matte mouse, ja mam mieszaną cerę i po nałożeniu partie suche wyglądały jak po nałożeniu tynku , strasznie przesusza skórę i dajeefekt łuszczenia się ! Jesteś pewna że do Twojej suchej skóry podkład matujący to dobre rozwiązanie? Znawcą nie jestem, niech się wypowiedzą osoby bardziej kompetentne
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 12:14   #5
zawszeboska
Zakorzenienie

Rzeczywiście, DMM podkreśla suche skórki, ale nie zauważyłam, żeby wysuszał buzię .
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 13:36   #6
gumi118
Przyczajenie

hmm no ja wlasnie nie wiem czy matujacy to dobry pomysl.. ale moja kol ma podobna cere do mnie ( jasna karnacja, sucha) i uzywa matujacego i jest ok..
Stary 2006-12-04, 13:57   #7
musicman
Zadomowienie

Nie wiem ile możesz zainwestowaćale ja polecam Isa Dora Hydralight albo ten nowy Isa Dora w sprayu . Super dla mojej suchej, wrażliwej, jasnej, łuszczącej się i czerwieniącej skóry choć oczywiście coś za coś i nie są to podkłady bardzo kryjące ale raczej średnio.
Mam dziesiątki podkładów w domu i żaden sie nie sprawdził no moze jeszcze la roche ten optycznie wygładzający skórę ale dla mnie najjaśniejszy kolor był zbyt ciemny.
Pozdrawiam i polecam Isa Dore
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 14:10   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Do cery suchej mogłabym polecić Max factora, idealnie matuje przez cały dzień, przynajmniej tak sie sprawdza na mojej buzi.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3131
tylko że niestety "trochę" kosztuje, na placu może Ci sie udac zakupic go za 35 zł
Powiedz o jaką konsystencje Tobie chodzi puder sypki, prasowany płynny?
I naprawde godne przejrzenia jest KWC-tam jest masa kosmetyków+recenzje, bo wątpie żeby ktoś zaproponował ci podkład nieznajdujący sie w KWC (tam tez sa zgłaszane nowości)
Stary 2006-12-04, 14:20   #9
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Nie wiem ile możesz zainwestowaćale ja polecam Isa Dora Hydralight albo ten nowy Isa Dora w sprayu . Super dla mojej suchej, wrażliwej, jasnej, łuszczącej się i czerwieniącej skóry choć oczywiście coś za coś i nie są to podkłady bardzo kryjące ale raczej średnio.
Mam dziesiątki podkładów w domu i żaden sie nie sprawdził no moze jeszcze la roche ten optycznie wygładzający skórę ale dla mnie najjaśniejszy kolor był zbyt ciemny.
Hydraloight jest dla Ciebie super czy w sprayu?bo dla mnie hydralight byl okropny :/ wiec moze spray wyprobuje
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 16:18   #10
annemon
Zadomowienie

Cytat:
A jaki masz odcień tego w sprayu i jaką masz tonację cery? Chciałam sprawić sobie właśnie ten podkład, ale wydaje mi się, że może być za ciemny dla mnie, kiedyś testowałam jeden z jaśniejszych odcieni i był za ciemny.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 16:41   #11
Kajtek
Raczkowanie

Do suchej skóry jest idelny Chanel Vitalumier - jest cudowny, można go używać właściwie zamiast kremu na dzień - skóra jest po nim mięciutka i spręzysta, naturalnie ujednolicona i nie podkreśla suchych skórek.
Mankamentem jest cena - ale radzę chociaż wypróbować.

Ale trzeba go zmatowić sypkim pudrem.
Kajtek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 17:55   #12
iceflower
Przyjaciółka KWC

Dla mojej suchej skóry do tej pory najlepszym podkładem jest Colour Adapt Max Factor. Ostatnio podoba mi się też L'oreal Infallible.
Do IsaDory w piance przymierzam się wiosną.
A DMM rzeczywiście bardzo podkreśla suche partie skóry.
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:03   #13
Agaaa-a
Rozeznanie

Mam suchą skórę , nawet bardzo suchą. Miałam bardzo dużo podkładów najróżniejszych . Większość uwydatniała suche skórki.
Stosowałam wszystkie podkłady z isa dora , rewelacyjny jest ten w piance ale na rynku są strasznie ciemne kolory i dlatego dla mnie na zimę odpada . Latem spisywał się rewelacyjnie.
A może , któraś z was znalazła jakiś bardzo jasny kolor tej pianki?
Wszystkie matujące lub color adapt niestety mnie bardzo wysuszały i tragicznie podkreślały suche place .
Ale ostatnio znalazłam następny bardzo dobry podkład, La Roche Posay, Unifiance Creme - podkład do cery suchej i bardzo suchej.
pięknie wyrównuje kolor , pięknie kryje , pięknie stapia się z cerą ( nie ma mowy o efekcie maski )buzia robi się gładka , wypoczęta, nie świeci mi się po nim twarz i u mnie trzyma się bardzo długo.Dla bladolicych nr 21.
Do tego też znalazłam idealny krem do suchej cery a jest to masło kakaowe ziaji a jaki mniamuśny zapach mniam . Do tej pory nie znalazłam nic lepszego , a próbowałam kremów la roche , loreal ,vichy itp.(te okazały się dla mnie za mocne i bardzo podrażniały mi twarz) Polecam go na noc bo ma tłustą konsystencje,ale daje od razu uczucie nawilżenia , ukojenia i ochłodzenia twarzy.
Agaaa-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:12   #14
Agaaa-a
Rozeznanie

Cytat:
Widzę , że mamy te same spostrzeżenia .
Musciman napisałaś , że masz bardzo jasną karnację i że 21 z La Roche był dla Ciebie za ciemny , to jakiego odcienia używasz z Isa Dory(pianka)?, nie mogę dostać jasnego odcienia . Nawet w galerii centrum mają same ciemne kolorki
Musicman napisz proszę jaki używasz odcień i gdzie kupiłaś
Agaaa-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:26   #15
malalka
Zakorzenienie

GG do malalka

zdecydowanie polecam Isa Dore w sprayu - jest swietna
ja mam sucha i wrazliwa cere, z pekajacymi naczynkami.. i ten podklad w ogole nie tworzy u mnie na buzce efektu maski
kolor mam "soft caramel" a karnacje ogolnie dosc jasna zeby dokladniej ukryc przebarwienia - uzywam na to pudru w kamieniu i jestem baaardzo zadowolona
Isa Dorze - wlasnie tej w sprayu jestem wierna od roku
malalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:46   #16
Mary_Q
Zakorzenienie

kurcze kusicie mnie ta pianka...ale saa nie wiem..bo wam np podpasowal tez hydralight ktory straszne plamy mi robil na suchych skorkach i je podkreslal! ;( wiec sie zrazilam...kolejne byly ponoc super 4-ne cienie..i etz sie zalamalam w sumie..spodziewalam sieczegos lepszego...wiec nie wiem :| mam cere sucha,wrazliwa,buraczaca sie :P kupic czy nie??a gdzie mozna w necie dostac?
pzdr
Stary 2006-12-04, 21:35   #17
gumi118
Przyczajenie

a ja chcialam tylko powiedziec ze zdecydowalam sie na ten lirene city matt i powiem ze jest calkiem calkiem ;P ladnie rozswietla cere wiec Mary_Q moze ten?
Stary 2006-12-04, 22:04   #18
Mary_Q
Zakorzenienie

no nie wiem bo ja mam bardzo sucha gumi w zimie to jzu w ogole :/
Stary 2006-12-04, 22:20   #19
gumi118
Przyczajenie

a uzywasz jakiegos kremu nawilzajacego na dzien? bo ja tez mam sucha i najpierw nakladalam krem Dax cosmetisc taki do cery wrazliwej itp potem fliud i bylo dobrze czasami jak mi cos nie pasowalo to sie 10 razy tym kremem smarowalam dotad az bedzie dobrze nawilzone xD
Stary 2006-12-05, 10:57   #20
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
A jaki masz odcień tego w sprayu i jaką masz tonację cery? Chciałam sprawić sobie właśnie ten podkład, ale wydaje mi się, że może być za ciemny dla mnie, kiedyś testowałam jeden z jaśniejszych odcieni i był za ciemny.

Hydralight używam najjaśniejszego czyli nr 60 blond beige , a Velvet make-up mousse też najjaśniejszy i jaśniejszy od hydralight czyli 50 warm sand.
Ja mam bardzo jasną cerę i lubiącą się czerwienić i jeszcze jaśniejjszą szyję i tylko z tych podkładów jestem zadowolona. No i moja skóra nie potrzebuje matowania więc nie wiem jak te podkłady Isa Dory sprawdzają się pod tym względem.
Stary 2006-12-05, 11:14   #21
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Widzę , że mamy te same spostrzeżenia .
Musciman napisałaś , że masz bardzo jasną karnację i że 21 z La Roche był dla Ciebie za ciemny , to jakiego odcienia używasz z Isa Dory(pianka)?, nie mogę dostać jasnego odcienia . Nawet w galerii centrum mają same ciemne kolorki
Musicman napisz proszę jaki używasz odcień i gdzie kupiłaś

Aha, a kupiłam w sephorze ale jest tez w douglasie i wszęzie chyba, z tym że ja bym wolała jeszcze jaśniejszy kolorek niż50 warm sand ale nie ma i już, a że podkład pod innymi względami jest najlepszy z możliwych (a wierz mi żę mam ich dziesiątki w domu i moge nawet komus oddać) to stosuję. Na lato jest idealny, zimą troszkę widać różnicę między twarzą i szyją. Póki co nie znalazłam nic lepszego. Ta pianka jest taka jedwabista i płynna więć nie ma żadnych smug, nie włazi w pory co u mnie było zmorą i nie podkreśla suchych skórek.
A jeśli chodzi i kremy to też mam niezły przegląd rynku i dla moeje suchej, czerwieniącej się i chyba trochę alergicznej cery bardzo dobre były:
Phisiogel, E-45, rózne Biodermy, Avene - dla nadwrażliwej cery, to takie nie tłuste, albo jeśli skóra się łuszczy i jest szorstka to Xerial 5 Creme SVR, a takie bardziej tłuste to Emulsion SVR takie biało niebieskie, alantan krem, Lipobase,
A na naczynka bardzo polecam Avene Diroseal, a nie polecam zdecydowanie La Roche Rosaliac bo moją skórętylko i wyłącznie podrażniał.
Teraz kremów jest już duży wybór ale 10 lat temu gdy miałam 16 lat i b. suchą bużkę nie było nic, nawet porządnego żeli do mycia twarzy bo dla mnie na J&J dla wrażliwej to ściema i tyle.
Stary 2006-12-05, 11:21   #22
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kajtek Pokaż wiadomość
Do suchej skóry jest idelny Chanel Vitalumier - jest cudowny, można go używać właściwie zamiast kremu na dzień - skóra jest po nim mięciutka i spręzysta, naturalnie ujednolicona i nie podkreśla suchych skórek.
Mankamentem jest cena - ale radzę chociaż wypróbować.

Ale trzeba go zmatowić sypkim pudrem.
A może spróbuję ? Jak już mówiłam na mój podkład nie narzekam ale jeśli mówisz że ten jest idealny do suchej to czemu nie.. Ale mam pytanko jak bardzo sucha jest twoja cera i jaki masz odcień Kajtek bo mnie interesują tylko bardzo jasne. No i czy można dostać próbkę? Z góry dziękuję
Stary 2006-12-08, 13:45   #23
Miyuki87
Przyczajenie

GG do Miyuki87

ja uzwywam Lirene Shiny Touch. naprawde swietny i stosunkowo niedrogo. ladnie rozswierla buzie. ma kolory, krore latwo "mieszaja" sie ze skora buzi. polecam
Miyuki87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 18:17   #24
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Hydralight używam najjaśniejszego czyli nr 60 blond beige , a Velvet make-up mousse też najjaśniejszy i jaśniejszy od hydralight czyli 50 warm sand.
Ja mam bardzo jasną cerę i lubiącą się czerwienić i jeszcze jaśniejjszą szyję i tylko z tych podkładów jestem zadowolona. No i moja skóra nie potrzebuje matowania więc nie wiem jak te podkłady Isa Dory sprawdzają się pod tym względem.
Dzięki za odpowiedź. Postaram się o próbkę, choć nazwa Warm Sand trochę mnie odstrasza, bo jeśli faktycznie jest to odcień ciepły piaskowy, jak wynika z nazwy, może być dużo za ciemny dla mnie. Ja potrzebuję odcienia b. jasnego i chłodnego. Nr 60 Hydralight był całkiem ok po dokładnym roztarciu, choć nie idealny. A jaką tonację ma Twoja cera?
Stary 2006-12-08, 18:29   #25
musicman
Zadomowienie

warm sand jest jaśniejszy niż najjaśniejszy hydralight nr 60 - sprawdz oba w drogerii będą przecież obok siebie Ja używam hydralight latem bo na zimę jest za ciemne to znaczy odcina mi się szyja a ten mus warm sand jest prawie idealny, choć gdyby był dostępny jaśniejszy odcień to ja bym go kupiła.
Moja skóra jest dziwna bo właściwie najjaśniejszą mam szyję i to co na pyszczku jest ok nie gra z szyją. Próbowałam bardzo super jasnych podkładów i wyglądam wtedy trupio i zęby się robią jakieś takie bardziej zółte
Stary 2006-12-08, 19:29   #26
annemon
Zadomowienie

Ok, dzięki, wezmę próbki przy najbliższym pobycie w Galerii Centrum i sprawdzę je w domu, bo te sztuczne światło w drogeriach przekłamuje kolory. Fajnie byłoby, gdyby ten odcień mi pasował, bo po przeczytaniu b. dobrych recenzji tego podkładu mam ochotę go kupić.
Stary 2006-12-10, 12:44   #27
musicman
Zadomowienie

A tak swoją drogą co myślicie o Revlon colorstay dla suchei i normalnej skóry czy rzeczywiście się nadaje dla suchej i nie podkreśla skórek? NO i czy ten ivory rzeczywiście jest jasny ?
Stary 2006-12-10, 13:32   #28
annemon
Zadomowienie

Nie miałam wersji do skóry suchej, tylko mieszanej, ale miałam właśnie odcień Ivory i faktycznie był b. jasny, w chłodnej tonacji. Nie ciemniał w ciągu dnia.
Stary 2006-12-10, 13:52   #29
pakosta
Wtajemniczenie

musicman a czy ta IsaDora w piance nr. 50 jest raczej w róż czy w żółty? Bo 60tka Hydralight jest różowa i dla mnie odpowiedniejsza jest 61, bardziej żółta ale troszke ciemniejsza.

I moje wrażenie podczas testowania pianki ID też było takie że strasznie ciemne te kolorki
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 13:57   #30
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gumi118 Pokaż wiadomość
szukalam ale tamte odpowiedzi mnie nie "zadowolily" :P a poza tym to moglo sie cos zmienic na rynku
Napewno w wyszukiwarce nic nie ma...

Do cery suchej czyli nawilżający
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=156512

Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości