problemy z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-08-28, 13:32   #1
guest
Zakorzenienie

problemy z cerą

Mam już 25 lat lecz nadal "walczę" z tym co pojawia mi się na twarzy - ciągle te krosty. Mam dosyć tłustą cerę. Próbowałam już wielu rzeczy: leczenie antybiotykami u dermatologa, który wykonał mi również serię zabiegów kwasem glikolowym o narastającym stężeniu, używam odpowiednich kosmetyków tych droższych i tańszych, wszystko na nic. Cera się świeci, a skórne wykwity są trudne do ukrycia. Już nie wiem co robić by w koncu sie z tym uporac. Poszukuję również super podkładu, który dobrze matowi skórę, kryje, a jednocześnie nie tworzy "maski" na twarzy.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-28, 14:14   #2
guest
Zakorzenienie

Re: problemy z cerą

a nie próbowałas szczepionek, moja kolezanka miala straszne krosty mimo 26 lat i jej pomogło.
Stary 2002-08-28, 14:17   #3
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola
Re: problemy z cerą (kwas glikolowy)

moje problemy są podobne, coć obecnie nie jest źle [img]icons/icon7.gif[/img].. może spróbuj zmienić lekarza. Próbowałaś hormonów?
Co do kwasu.. miałam 10 zabiegów eksfoliacji kw. glikolowym u kosmetyczki i nie widzę prawie żadnych efektów...a miało być tak pięknie.. [img]icons/icon9.gif[/img] , zasięgałam nawet porad na wizazu zanim się zdecydowałam... chciałam sie pozbyć blizn a nabawiłam się tylko popękanych naczynek...

Yola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-28, 14:48   #4
guest
Zakorzenienie

Cześć Jolu
Dzieki ze odpowiedzialas. Jezeli chodzi o zluszczanie kwasem to faktycznie duzo sie o tym mowi ale efekty moze sa dobre dla osob, ktore wlasciwie chca nieco oczyscic i odswiezyc cere, ale nie dla nas...
jezeli chodzi o hormony to kiedys byl diane 35, efekty w czasie kuracji owszem byly, ale strasznie zle sie po tym czulam. Od tego czasu nic innego nie probowalam (moze mi cos na ten temat podpowiesz)??
Pozdrawiam & dzieki
Kasia
Stary 2002-08-28, 15:07   #5
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Niestety nic nowego Ci nie pewnie nie podpowiem.... mnie też pomogła Diana ale przypłaciłam to zmnianą burzy loków w lekko kręcone cienkie sianko... [img]icons/icon9.gif[/img]
Radzę sobie sama na razie... dobra kosmetyczka (porządne oczyszczanie jakimś nowoczesnym sprzętem + manualnie), maseczka oczyszczająca 2 x w tygodniu, Effaclar K(dopiero od miesiąca). Biorę Cilest, ale nie mam pewności czy ma duży wpływ na stan mojej cery. .. Polecam preparat vitaminowy z cynkiem Puritans Pride - "Salfazin" i zieloną herbatkę

Stary 2002-08-28, 21:54   #6
guest
Zakorzenienie

nie wiem, ale moze źle się czułaś bo lekarz źle dobrał tabletki do Twojego poziomu hormonów? musisz najpierw zrobić badania hormonalne a potem dopiero lekarz dobierze tabletki-odpowiednie dla Ciebie-wówczas powinno pomóc!
Stary 2002-08-29, 11:45   #7
patt
Raczkowanie

Ja pół roku temu też miałam kłopoty z krostami i innymi wykwitami, poszłam do dermatolog, która przepisała mi krem Locoid (w aptekach na receptę-zniżka) oraz zaleciła stosowanie Effaclaru K. Na efekty długo nie musiałam czekać.Effaclaru nie należy stosować w lato, bo mogą pojawić się różne przebarwienia albo coś podobnego.
patt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 11:47   #8
sarenka
Zakorzenienie

i ja miałam problemy z cerą... zaczęłam brać pigułki i.. jak ręką odjął

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 12:00   #9
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola
Re: problemy z cerą - badania hormonale

Najlepiej zrobić potrzebne badania... ja sama nie zrobiłam zanim zaczęłam brać hormony na poprawę cery.. Lekarka najpierw przepisywała lekką ręką, aż któregoś dnia mówi do mnie "następnym razem widzę wyniki badań hormonów"... poszłam więc do tej przychodni i okazało się, że jak nie mam "jakiegoś tam papierka" muszę słono zapłacić - pielęgniarka pokazała mi ze trzy strony listy hormonów do zbadania i mów "za każdy 20 zł".. odeszłam z kwitkiem.. przy następnej wizycie u lekarki zapytałam o ten "jakiś papierek" a ta spojrzała na mnie jak na kosmitę, mówiąc, że te badania kosztują.. w ogóle zachowała się tak jakby nigdy mnie na nie nie wysyłała... Taka jest nasza rzeczywistość..

Stary 2002-08-29, 13:20   #10
guest
Zakorzenienie

ja rowniez obecie biore hormony, poniewaz okazalo sie ze man nadmiar testosteronu co niekorzystnie wplywa na cera ,biore juz pol roku i jest o niebo lepiej ,ale podobno po zakonczeniu kuracji tradzik powraca!!
Wiecie moze cos na ten temat?
Stary 2002-08-29, 14:18   #11
guest
Zakorzenienie

Tak było u mnie..... ale nie robiłam badań więc nie wiem jak jest u reszty.... z tymże już na ulotce leku jest informacja, że jeżeli problemy powrócą należy powtórzyć kurację... buuu
Stary 2002-08-29, 14:47   #12
guest
Zakorzenienie

Niestety tak chyba jest. Przynajmniej u mnie sprawdza sie ta reguła w 100%. Niestety!!! Brałam Diane przez prawie 2 lata, przerwa i problemy z cerą powróciły. Teraz od 8 miesięcy nic nie biorę (przerwa od pigułki) i jest beznadziejnie. Jedna pani dermatolog bardzo mnie pocieszyła, że zna kobiety, które biorą Diane przez całe życie, a na pytanie co z macieżyństwem odpowiedziała"no cóż trzeba wybierać".
Stary 2002-08-29, 14:55   #13
guest
Zakorzenienie

brrr. co to była za lekarka! ... ale przyznam się, że sama jestem od hormonów uzależniona od dłuższego czasu
Stary 2002-08-29, 15:52   #14
agnieszka30
Przyczajenie

Mam cerę mieszaną i dla mnie najlepsze są podkłady Rimmel matujący i Avon aksamitny i jeszcze jeden ale nie mogę sobie przypomnieć [img]icons/icon9.gif[/img] podam później. Pewnie większość tu obecnych używa droższych ale trochę już wypróbowałam i te są ok. Na temat kuracji przeciwtrądzikowych już się wypowiadałam ale mogę jeszcze raz. Polecam Dr Nonę, bardzo skuteczne produkty, antybiotyk punktowy Davercin, uzywam też chusteczki antybakteryjne Clean&Clear zamiast toniku.I ciągle coś nowego odkrywam...
agnieszka30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 16:35   #15
guest
Zakorzenienie

to moje problemy z cera sa raczej male.

po prostu kiedys mialam 2 czy 3 pryszcze od czasu do czasu a teraz nie mam ich prawie nigdy.

i to ta magiczna moc hormonow. owo ozdrowienie to skutek uboczny a nie cel zazywania hormonow.
Stary 2002-08-29, 17:27   #16
guest
Zakorzenienie

Mam pytanie - sorry, że trochę nie na temat wątku. Czy możesz mi powiedzieć ile kosztuje Cilest i jaką zawiera dawkę hormonów? Biorę Logest, właśnie zmieniłam lekarza i on mi powiedział, że powinnam raczej brać Cilest. Na razie skierował mnie na próby wątrobowe (będą mi jutro krew pobierać, brrr) bo poprzedni lekarz o tym nie pomyślał.
Stary 2002-08-29, 18:13   #17
guest
Zakorzenienie

Ja mam 29 lat i muszę powiedzieć iż różne ciekawe rzeczy nadal wyskakują mi na twarzy.Dermatolog powiedziała, że jest to efekt stresu i niewłaściwego trybu życia. Faktycznie - wystarczy " malutkie" urwanko głowy w pracy, 16 godzin za biurkiem lub na "bardzo ważnych spotkaniach" i pyszczek wygląda jak pole minowe (prawie)- nie pomaga Diane 35, o kosmetyczce nie wspominając.
Jednak ostatnio zaczęłam stosować wychwalany na forum Effeklar K (do spółki z Active C) i muszę powiedzieć że wreszcie widzę efekty (żadne inne kremy nie spełniały swojego zadania, buuu), no i zamieniłam kawusię na wodę(wrrr). Podkładu używam od 2 lat tego samego Clinique superfit makeup - jest leciutki, długo się trzyma, lekko matuje, ładnie kryje to co powinien, nie tworzy maski no i ma dużą gamę odcieni - acha - nie kosztuje fortuny.
Pozdrawiam serdecznie,
Stary 2002-08-29, 20:07   #18
guest
Zakorzenienie

Ela o jakich szczepionkach ty mowisz?
Stary 2002-08-29, 21:21   #19
guest
Zakorzenienie

Lekarz miała rację: jeśli trapi Cię trądzik i z jakichś powodów nie możesz stosować Diane 354, to najlepszym preparatem w tym przypadku jelt Cilest, którego komponenta gestagenowa działa antyandrogennie.
Stary 2002-08-29, 21:32   #20
guest
Zakorzenienie

Chodziło, oczywiście o Diane-35 [img]icons/icon12.gif[/img]
Stary 2002-08-30, 12:23   #21
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Nie do końca się zgadzam z Sarenką ... Cilest to środek antykoncepcyjny i owszem pomaga na cerę tylko "ubocznie"...
ale Diane- 35 jest dokładnie cudownym lekiem na zaburzenia hormonalne w tym głównie na problemy z cerą) i to jest jego cel, a skutek uboczny to działanie antykoncepcyjne ...

Stary 2002-08-30, 12:56   #22
guest
Zakorzenienie

ale ja nie wypowiadałam się o Diane tylko o moim Harmonecie.
o Diane wiem, że to środek hormonalny a antykoncepcyjny jest ubocznie [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-08-30, 15:15   #23
katte
Przyczajenie

Mogę ci polecić podkład firmy La Roche-Posay UNIFIANCE jest REWELACYJNY.Ja tez mam problemy z bliznami i trądzikiem,ale ten podkład sprawia,że blizny są mało widoczne.Cena podkładu wynosi ok.70 zł .Nie jest tani ale wart tych pieniędzy,powinnaś być zadowolona.Daj znać jak kupisz!
Pozdrawiam.
katte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-31, 01:22   #24
guest
Zakorzenienie

problemy skórne należy leczyć, radzę udać się do dermatologa i zrobić posiew - badania na obeność bakterii
Stary 2002-08-31, 13:51   #25
guest
Zakorzenienie

Zrobiłam posiew(poradziła mi kosmetyczka)i udałam się do dermatologa,spojrzał i kazał schować, następnie przepisał maści i chyba metronidazol, nie pomogło. Ostatecznie jak już pisałam polecił Diane-35. I co powiecie na to??
Stary 2002-08-31, 17:21   #26
Iker
Raczkowanie

Ja równiez mam problemy z cera juz od 8 lat ,a teraz mam 20.Byłam juz u kilku dermatologów i stosowałam chyba wszystkie kremy dostepne na naszym rynku.ale nadal nie jestem zadowolona z efektu.ginekolog przepisała mi cilest.biore go od 2 tyg. i na razie nie widzę poprawy chyba jest nawet troszeczke gorzej.chciałam sie zapytac dziewczyn ,które cilest brały jak szybko zauważyły poprawe i czy ta poprawa była wyraźna?Czy chodzicie do kosmetyczek na zabieg oczyszczania cery, bo ja jakoś nie moge się przekonać.a może warto wybrac sie na inne zabiegi do gabinetu, możecie jakies polecić?
Iker jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-01, 11:20   #27
guest
Zakorzenienie

DOBRZE TO ROZUMIEM.TAKŻE BORYKAM SIĘ Z TYM PROBLEMEM.DODATKOWO U MNIE DOCHODZĄ BARDZO ROZSZERZONE PORY NA CAŁEJ TWARZY.UŻYWAM PODKŁADU AVONU "PERFECT WEAR".ALE TEŻ JEST DOBRY NA 3,4 GODZINY.JAK CHCESZ TO NAPISZ,WYMIENIMY POGLĄDY
kasia napisał(a):
> Mam już 25 lat lecz nadal "walczę" z tym co pojawia mi się na twarzy - ciągle te krosty. Mam dosyć tłustą cerę. Próbowałam już wielu rzeczy: leczenie antybiotykami u dermatologa, który wykonał mi również serię zabiegów kwasem glikolowym o narastającym stężeniu, używam odpowiednich kosmetyków tych droższych i tańszych, wszystko na nic. Cera się świeci, a skórne wykwity są trudne do ukrycia. Już nie wiem co robić by w koncu sie z tym uporac. Poszukuję również super podkładu, który dobrze matowi skórę, kryje, a jednocześnie nie tworzy "maski" na twarzy.
> Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Stary 2002-09-01, 11:21   #28
guest
Zakorzenienie

DOBRZE TO ROZUMIEM.TAKŻE BORYKAM SIĘ Z TYM PROBLEMEM.DODATKOWO U MNIE DOCHODZĄ BARDZO ROZSZERZONE PORY NA CAŁEJ TWARZY.UŻYWAM PODKŁADU AVONU "PERFECT WEAR".ALE TEŻ JEST DOBRY NA 3,4 GODZINY.JAK CHCESZ TO NAPISZ,WYMIENIMY POGLĄDY
kasia napisał(a):
> Mam już 25 lat lecz nadal "walczę" z tym co pojawia mi się na twarzy - ciągle te krosty. Mam dosyć tłustą cerę. Próbowałam już wielu rzeczy: leczenie antybiotykami u dermatologa, który wykonał mi również serię zabiegów kwasem glikolowym o narastającym stężeniu, używam odpowiednich kosmetyków tych droższych i tańszych, wszystko na nic. Cera się świeci, a skórne wykwity są trudne do ukrycia. Już nie wiem co robić by w koncu sie z tym uporac. Poszukuję również super podkładu, który dobrze matowi skórę, kryje, a jednocześnie nie tworzy "maski" na twarzy.
> Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Stary 2002-09-02, 13:53   #29
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Jeżeli chodzi o pigułki to powinnaś uzbroić sie w nieco cierpliwości, nie gwarantuję efektów, ale jak już to mniej więcej po drugim opakowaniu. Oczyszczanie gorąco polecam, w wieku nastu lat w ten sposób wyleczyłam okropny trądzik teraz jest o niebo lepiej niestety nie super, jak w reklamach [img]icons/icon12.gif[/img], ale w miarę dobrze i regularnie muszę czyścić twarz (taka już moja dola..). Na poczatku (lata temu, wysłana przez dermatologa) chodziłam do kosmetyczki nawet co dwa tygodnie, wiem, że niby tak nie można, ale dopóki nie byłam dobrze "wyczyszczona" chodziłam i naprawdę bardzo pomogło ..
Nie mogę Ci polecić gabinetu bo nie wiem w jakim mieście mieszkasz...

Stary 2002-09-04, 00:23   #30
guest
Zakorzenienie

loczki a diane35

Jolu myślisz,że od Diane-35 włosy mniej się kręcą?Ja
też miałam kiedyś loczki ,też biorę dajankę i teź mi się
lekko rozprostowały,ale nie wiązałam tego z pigułką.,a
jak zaczełas brać tę drugą to włosy są jak przed
dajanką?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości