Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-04, 22:32   #1
ishtar4
Rozeznanie

Smile

Eau des Merveilles

Czy są tu jakieś FANKI Eau Des Merveilles?? Przyznawać się ino szybko.
Czy odlanazłyście kiedyś równie słony zapach?
Stary 2006-12-04, 22:56   #2
tulipanka
Zakorzenienie

Dot.: Eau des Merveilles

No ba zgłaszam się! Nawet sporo nas, lubiących EdM, tu na forum
Moja skóra wyciąga czasem słone nuty z zapachów, tak np. HP zdażało się, że robił lekko słonawy czy MdCh ale to nie ta wspaniała sól, którą ma EdM, tylko jakaś mdląca, paskuda Nigdy nie znalazłam podobnego zapachu, EdM jest dla mnie jedyne w swoim rodzaju. To miłość od pierwszego powąchania, ogromna fascynacja, która nieczęsto mi się zdarza.
Eau des Merveilles to dla mnie kamienista plaża, na której leżę na leżaku i słucham fal rozbiających się o skały przy brzegu, słońce świecące mocno, lekkie powiewy wiatru niosącego ze sobą ochładzającą mgiełkę z morskiej wody, gorący, ciemny kamień błyszczący w słońcu białą warstewką soli. Absolutny spokój i brak zmartwień, cisza. Ale to także rozpalone słońcem, suche drzewo, jakiś zakątek wśród iglastych drzew, taki niedaleko morza, skąd słychać jeszcze szum fal. Ach, móc przenieść się w takie miejsce...
Chociaż mam całą setkę, używam go nieczęsto. Nie chciałam, żeby mi się znudził, spowszedniał, stracił magię, wolę czekać na moment, kiedy po prostu muszę pachnieć akurat nim, żeby stęskniona poczuć zapach całą sobą. Raz tylko zaryzykowałam i cały tydzień (w czasie wakacji) pachniałam tylko EdM, co było pomysłem bardzo złym, bo ja jestem krótkodystansowiec nie umiem pachnieć jakimś zapachem bez przerwy, przez długi czas. EdM używany przez tydzień zaczął mnie lekko denerwować, zaczęłam wyczuwać na nim słodkawe, nieprzyjemne nuty. Zrobiłam kilkutygodniowy odwyk i przeszło na szczęście. Tylko nawet nie wiecie jak ja cierpię, kiedy Mamcia moja wyciąga z szafki moje kochane EdM i ciągnie za sobą chmurę zapachu przez cały dzień. Pod tym względem jestem straszną egoistką, nie jestem w stanie znieść, kiedy ktoś obok pachnie, moim przecież, moim pięknym EdM.
W kwestiach technicznych - choć to woda toaletowa (bo o klasyku piszę) jest trwała niesamowicie. 12 godzin to standart, na włosach do umycia. Ideał? Prawie. Jedyny zgrzyt to buteleczka. Piękna, kształt, gwiazdki, ścięcie do stawiania z dwóch boków... tylko kolor. Nie pasuje mi do końca do zapachu, z powodu koloru omijałam przez pewien czas w perfumerii flakonik EdM. Teraz się przyzwyczaiłam, nie przeszkadza mi, ale wydawało mi się (po kolorze), że to jakiś kwiatkowaty zapach będzie
tulipanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 23:19   #3
ishtar4
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Chociaż mam całą setkę, używam go nieczęsto. Nie chciałam, żeby mi się znudził, spowszedniał, stracił magię, wolę czekać na moment, kiedy po prostu muszę pachnieć akurat nim, żeby stęskniona poczuć zapach całą sobą. Raz tylko zaryzykowałam i cały tydzień (w czasie wakacji) pachniałam tylko EdM, co było pomysłem bardzo złym, bo ja jestem krótkodystansowiec nie umiem pachnieć jakimś zapachem bez przerwy, przez długi czas. EdM używany przez tydzień zaczął mnie lekko denerwować, zaczęłam wyczuwać na nim słodkawe, nieprzyjemne nuty. Zrobiłam kilkutygodniowy odwyk i przeszło na szczęście.
Ja też Nie wiem czemu, ale inne perfumy z góry "skazuję" na ciągłe używanie, te nie (boję sie) zakładam od wielkiego dzwona. I głównie latem. Właśnie.. wydaje mi się że są to typowe perfumy "na zewnątrz" potrzebują powietrza, nie wiem - jego zawirowań, by rozkwitnąć w pełnej krasie.

Eau des Merveilles kojarzy się mi z z "Luciolą" Maanamu

Portowa dzielnica
Wszystko ma słony smak
Słone włosy, słona skóra
Słony wiatr

Lucciola, Lucciola, Lucciola
Ktoś woła, woła mnie poprzez wiatr
On znowu woła mnie poprzez wiatr

Portowa ulica
Trudno z gorąca oddychać
Nagie ramiona, obraz zamglony
Tu zdradza się tylko raz

Mówią, że jestem szalona
A to szalony jest wiatr
Słona jest nasza miłość
Tak kocha się tylko raz

Stary 2006-12-05, 22:39   #4
tulipanka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Ja też Nie wiem czemu, ale inne perfumy z góry "skazuję" na ciągłe używanie, te nie (boję sie) zakładam od wielkiego dzwona. I głównie latem. Właśnie.. wydaje mi się że są to typowe perfumy "na zewnątrz" potrzebują powietrza, nie wiem - jego zawirowań, by rozkwitnąć w pełnej krasie.

Eau des Merveilles kojarzy się mi z z "Luciolą" Maanamu
Piosenki nie znam, ale masz rację, EdM potrzebuje przestrzeni, najbardziej lubię, kiedy rozwiewa go wiatr i robi wokół mnie pachnącą chmurę oj, jak ja kocham ten zapach
tulipanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 07:58   #5
Edyta
Zadomowienie

Też bardzo lubię EdM, tym bardziej, że kojarzy mi się z pięknymi chwilami... Zrobiłam taki "trick", że wkrótce po poznaniu tego zapachu zabrałam go ze sobą nad morze i używałam tylko tego jednego przez kilka dni.

Zgadnijcie, z czym mi się teraz kojarzy każdy "psik"?

Wiązałam duże nadzieje z Elixirem dM, ale to nie to, dla mnie to posolona czekolada, jakieś rozmoczone herbatniki... Stanowczo wolę klasyka
Ale Constellation bym chciała poznać
Edyta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 08:44   #6
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

slonosc wyczuwam jeszcze tylko w L, ale to taka slodko-slona nutka, podobna jak w Elixirze
klasyka uwielbiam, kojarzy mi sie zawsze z podrozami
mam malutka miniaturke ktora zabiore w najblizsza podroz(jest w postaci wisorka na szyje bede miec jeszcze piekniejsze wspomnienia..
a probka Constellation sluze jesli ktos chce poznac
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 22:45   #7
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś FANKI Eau Des Merveilles?? Przyznawać się ino szybko.
Czy odlanazłyście kiedyś równie słony zapach?
Na mnie nie jest słony raczej delikatnie pieprzny. Jest taki wietrzno-słoneczny, zielono-leśno-tropikalny , o dosyć lekkiej, świeżej nucie. Cudny. TRWAŁY

Natomiast Constelation jest przecudnie "gęsty" bardziej esencjonalny,nieco basamiczny, tutaj wyczuwan delikatna słoność, bardzo delkatną . Przecudny !

Jedyne niesłodkie perfumy , ktore uwielbiam .
Chyba musze , którys nabyć , bo aktualnie nie mam

Nie znam Elixiru.
Stary 2006-12-18, 12:50   #8
amdinel
Rozeznanie

Zauroczył mnie od pierwszego niuchnięcia.
amdinel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 16:27   #9
Etiuda
Raczkowanie

Może jakaś posiadaczka Constellation rozumie tekst Anny Gavalda dołączony do tej wersji? Bardzo mnie to ciekawi o czym jest a mam niestety wersję francuską...

Etiuda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 01:26   #10
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Na mnie nie jest słony raczej delikatnie pieprzny. Jest taki wietrzno-słoneczny, zielono-leśno-tropikalny , o dosyć lekkiej, świeżej nucie. Cudny. TRWAŁY

Natomiast Constelation jest przecudnie "gęsty" bardziej esencjonalny,nieco basamiczny, tutaj wyczuwan delikatna słoność, bardzo delkatną . Przecudny !

Jedyne niesłodkie perfumy , ktore uwielbiam .
Chyba musze , którys nabyć , bo aktualnie nie mam

Nie znam Elixiru.
Już znam
Pachnie na mnie jak czekoladowy herbatnik podlany miętą albo gorzkie czekoladki z mietowym nadzienem. W tle drewienka, żywice.
Brakuje mu lżejszej świeżej nutki pierwowzoru Interesujący. Trochę ...smutny. Zero słodyczy, troche mi jej brakuje w tym zapachu.
Stary 2007-01-27, 11:03   #11
kizia mizia
Wtajemniczenie

Na mnie klasyk jest słono -pomarańczowo- powietrzny.
Podoba mi sie ale nie jestem jeszcze w 100% procentach przekonana.
Troche boję się tej soli. Nie odważyłam się jeszcze wyjsc w nim z domu
kizia mizia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 00:38   #12
tornado
Zadomowienie

Eau des Merveilles marza mi sie od dawna. Kojarza mi sie z wakacjami na Lazurowym Wybrzezu, falami rozbijajacymi sie o skaly, dzielnica portowa. Idealny zapach na upalne dni. Zastanawiam sie nad zakupem miniaturki i tu pojawia sie problem. Czy spotkalyscie sie z zapachem zamknietym w srebrnym wysokim a nie w standardowym flakonie? Wklejam link do miniaturki http://www.bigdiscount.com/fragrance...women&gender=F
Czy miniaturki maja takie flakoniki? Wydaje sie z opisu, ze zapach pozostal ten sam. Na osmozie nie znalazlam informacji o flakonach.
tornado jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości