Odwieczny kłopot z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-06, 19:16   #1
Wertizzo
Raczkowanie

Odwieczny kłopot z cerą

Dziewczyny, ja już nie mogę! Na pewno po przeczytaniu tego posta wiele osób zarzuci mi że nie skorzystałam z wyszukiwarki, ale to nieprawda, korzystalam ale nie znalazłam tam odpowiedzi na moje pytania. No więc opiszę pokrótce moją sytuację. Mam 17 lat i cerę w przeciwieństwie do większości moich koleżanek suchą, no i jak to w tym wieku bywa wcale nie idealną. Slyszę co prawda często opinie że mam ladną cerę, że niby gladką i bezproblemową, ale to bzdury, po prostu zamiast zwykłego trądziku z rzuającym się w oczy ropnymi wypryskami mam trądzik w postaci malych podskórnych grudek które nie wychodzą na wierzch i które są widoczne tylko pod światło, ale ja je przecież widzę! Zresztą nie w tym rzecz, moim głównym problemem są przebarwienia. Niestety sporo majstrowałam przy mojej skorze zwłaszcza na policzkach, gdzie jak wiadomo skóra jest bardzo delikata, zwłaszcza moja, czyli przesuszona, i teraz mam tam ohydne czerwone ślady. Blizn jako takich nie mam, tylko jedną na czole, takie jakby plytkie kółeczko.... trudno mi opisać, w każdym razie też czerwone. Co do paru przebarwień na mojej twarzy mam podejrzenia że są nie potrądzikowe, ale od slońca, bo pojawiły mi się po wakacjach w trakcie których często wystawiałam twarz do slońca i niestety nienależycie ją przed nm zabezpieczałam....już nie wiem co mam robić, w wątkach o przebarwieniach piszecie o kosztownych zabiegach u kosmetyczki czy o stosowaniu kwasów, a mnie na to raczej nie stać, moje przebarwienia nie są jaskrawe, raczej bladoróżowe, w sumie mała sprawa, podejrzewam że tylko ja je widzę, może więc daloby się je wyleczyć jakims tańszym specyfikiem? tylko jakim? może ktś ma jakieś doświadczenia? błagam o pomoc!
Wertizzo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 12:45   #2
lolitka123
Rozeznanie

Dot.: Odwieczny kłopot z cerą

przedewszystkim mysle,ze powinnas wybrac sie do dobrego drmatologa, on pomoze Ci suatlic skad sie wziely te przebarwienia. I jesli sa to przebarwienia od slonca to stanowczo powinnas zaczac uzywac filtrow. A na usuniecie przebarwien najlepszym sposobem sa wlasnie kwasy badz retinoidy. Nie musisz chodzic na zabiegi do kosmetyczki, wystarczy jak bedziesz stosowac odpowiednie preparaty z kwasami w domu. Tylko wtedy tez konieczne sa filtry. Proponuje poczytac troche biochemiie tam jest duzo na temat przebarwien, kwasow i filtrow. pozdrawiam

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości