Skóra na twarzy jak cientiutka folia :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-06, 20:35   #1
Budzik1407
Przyczajenie

Skóra na twarzy jak cientiutka folia :/

Witam

Jako że przeglądam to forum od dawna postanowiłem w końcu coś napisać choć nie jestem kobietą, ale mam nadzieję że rady od kobiet będa mi przydatne.

Mam 22 lata, cerę hm mieszano - suchą którą lubi się wysuszać i złuszczać. Problemy trądzikowe od dawna, głownie na tle eh .. spożywczym :P Zjem i mnie wywala, dlatego wielu rzeczy nie jem i nie pijam. Ale do rzeczy. WIęc, z trądzikiem poradziłem sobie jakos w miarę, problemem są blizny i przebarwienia jakie pozostają, obecnie stosuję krem Acnefan, najlepszy kosmetyk (czy tam lek) jaki kiedykolwiek używałem, smaruje sięcodziennie na całą twarz , tzn poliki broda pomijając nos i czoło bo tutaj już niemam problemóz trądzikiem, oraz miejscowo na jakies krosty oraz plamy potradzikowe. Dodatkowo używam pilingu z Avonu, taki niebieski zapewne każdej pani znany bo chodzą dobre opinie o tym produkcie. Peeling 1-2 razy w tygodniu, zależy jak z czasem człowiek stoi i ze stanem twarzy. Peeling oczywiscie całej twarzy, także nosa i czoła.

Mój problem z którym sie tutaj zwracam to dziwna skóra właśnie w miejscach gdzie uzywam tych specyfików. Mianowicie, gdy się usmiechę lub zrobię jakąs minę, czy przymrużę oczy to w miejscach gdzie skóra zaczyna sie zginac, niejest zbyt jędrna tzn zewnetrzna warstwa naskórka marszczy się jak jakaś cieniutka namoknięta folia, lub cos podobnego, coś jak zmarszczki u starszych osób ale tutaj te "zmarszczki" sa o wiele mniejsze taki bardzo malutkie, widac je z bliska, a np z 2 metrów już nie.

Zastanawia mnie czy to złuszczanie naskórka spowodowane kremem oraz pilingiem powoduje że skóra się tak zrobiła czy przeciwnie, muszę jeszcze trochę porobic tych pilingów żeby wkoncu skóra nabrała jędrności. Może trzeba ją nawilzyć albo ... no niewiem co. Niby po umyciu twarzy (żel AA HELP, nie wysusza mi tak jak wcześniej używany TIN TIN) czy posmarowaniu sie skóra jest dosc sucha i widac że miejsca z plamkami czy niewielkimi zmianami sa wysuszone, ale czy to właśnie to przesuszenie daje taki dziwny efekt? Zagubiłem się już w tym. Szukalem na forum ale mnóstwo tu informacji i naprawde nie znalazłem tego czego chciałbym się dowiedzieć.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
Marek
Budzik1407 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 00:23   #2
goldfish3000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Skóra na twarzy jak cientiutka folia :/

Nie atakuj suchej skóry peelingiem! Masz ją wysuszoną na wiór,stąd ten "efekt zmarszczek". Skóra nie nabierze jędrności przez złuszczanie. Tu trzeba szybciutko jakiegoś solidnego nawilżacza. Peeling owszem, aby oczyścić pory i złuszczyć delikatnie martwy naskórek. Ale równolegle z tym należy skóre odżywiać,natłuszczać i nawilżać. Proponuję więc peeling robić raz w tygodniu,a najlepiej łagodniejszy - enzymatyczny i rozpocząć poszukiwania dobrego kremu (a nawet dwóch - nawilżacza,np. [URL]http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=1626 i czegoś treściwszego np. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12297 ) Wybór jest szalony a krem należy dobrać w dużym skrócie od m.in stopnia wysuszenia skóry,jej podatności na alergie, podatności na zapychanie, itd. Skorzystaj z katalogu kosmetyków - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/
goldfish3000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 14:09   #3
Budzik1407
Przyczajenie

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jest tylko duży problem. Moja skóa jest jakas taka nierówna od tego trądziku. lekkie blizny przebarwień sporo, i to jest najgorsze, gdy posmaruje się czymś co nawilży skórę to albo mnie wysypie po tym albo poprostu plamy wszystkie i niedokładności skóry widać dużo bardziej. Acnefan matuje ale takze wysusza, niewiem, byż moze od tego wysuszenia ostatnio robią mi się zmiany ale to takie raczej złuszczanie niz wysuszanie które kiedyś miałem bo Bencacne i ... innym podobnym specyfiku.

Może ktoś poleci jakiś specyfik którym mógłbym nawilżyć skórę ale żebym po tym skóra była dość matowa lub poprostu aby niewyostrzały się wizualnei plamy czy niedoskonałości na skórze :/

Chyba zrezygnuje narazie z acnefana, użyje go miejscowo oraz peelingi, a co na całą twarz :/ Kurde trudne to wszystko, bo już to przerabiałem ale ... jak widać jak jedno na plus to drugie na minus.
Stary 2006-12-07, 14:12   #4
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

to może np. krem matująco-nawilżający na dzień Nivea Visage? a na noc coś tylko nawilżającego, przecież wtedy Ci nie zależy, aby skóra była matowa czy równa. np. Avene Hydrance Optimale Legere (apteka).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 15:39   #5
Angel@
Zakorzenienie

Mam dokładnie to samo i nawet miałam zakładać wątek na ten temat, tak więc pozwól że się przyłączę. Oto moja historia:
Mam skórę mieszaną, wrażliwą. Zero wyprysków ale pełno maleńkich czarnych zaskórników i rozszerzone pory. Przez długi czas stosowałam Differin żel i Acne derm na całą twarz. Pewnego dnia zauważyłam właśnie dziwnie marszczącą się skórę na policzkach w okolicach nosa. Oczywiście od razu zrezygnowałam z nakładania Differinu i Acne Dermu na te miejsca (stosuję tylko w strefie T) i zaczęłam działać. Na początku myślałam, że to jakieś podrażnienia, do których mam skłonności i stosowałam krem Avene Cicalfate. Później stwierdziłam, że to zgrubiały naskórek i zrobiłam 4 zabiegi mikrodermabrazji. Kiedy to nie pomogło udałam się do dermatologa. Lekarz stwierdził, że to nadmierne przesuszenie i zalecił Balneum Intensive. Niestety ten krem potwornie mnie zapychał i zrezygnowałam z niego. Nawilżam skórę jak mogę: stosuję Hydraphase Legere, Ziaja Calma, Panthenol Forte 6%, od czasu do czasu na noc maść z witaminą A, robię maseczki ze świeżych ogórków, wczoraj kupiłam oliwkę Hipp - naprawdę już bardziej się nie da. Niestety jakoś mi to nie pomaga - ten stan utrzymuje mi się już od września. Co robić
Dodam, że rano przecieram twarz płynem miceralnym Biodermy a wieczorem myję żelem Avene Cleanance. Raz w tygodniu robię peeling St.Ives morelowy i raz enzymatyczny Piękno Natury. Nie używam żadnych toników tylko wodę termalną. Co jest nie tak? Może ktoś pomoże bo ja już nie daję rady
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 16:44   #6
Budzik1407
Przyczajenie

Szczerze to jestem negatywnie nastawiony na te kremy i większość tych kosmetyków które z reklam i opini "slicznotek" sa wspaniałe a dopiero osoba która naprawde potrzebuje pomocy odkrywa że to jest wielkie .. wiadomo co.

Ale co robić, eh. Przypadkiem podejrzałem w domu krem - > http://www.domzdrowia.pl/add2cart.ph...69accb557be027

Jest to kremik dla dzieci z Ziaji, witamina B5 , E i F w składzie, jesli dla dzieciaka dobre to i mi chyba nic złego się niestanie a może nawilży skórę, ktoś może tego używał ?

I jeszcze jedno pytanko, maśc tormentiol, kiedyś używałem ale przestałem na rzecz acnefana którego zacznę nakładac miejscowo na zmiany. CO ? powoduje ta maśz, czy pomada w zwalczeniu plamek poprzez właświcości gojące i odnawiające skórę ?

Najgorsze jest to że nie wiem jak mam się odnosić to tych specyfików, w czym który lek faktyczniej est dobry a co powoduje złego :/ Acnefan niby świetny kremik ale właśnie ... jestem po nim blady oraz jakoś taki .. no niewiem jakby to nazwać skóra jest jakby martwa , nigdy nie patrzę w lustro bo jak się zobaczę to dostaje nerwicy dosłownie , chyba że muszę przy smarowaniu itp.

Zacznę zmarować się wieczorem tym kremikiem dla dzieci Ziaja i po dniach kilku zdam relację, jedynie zastanawia mnie w czym dobry jest tormentiol. Czy warto go wcierać w całą buźkę .. jakie będa tego plusy ?
Stary 2006-12-07, 16:50   #7
iziaczek
Zadomowienie

Ja tez dołaczam do cienkoskórych
Mam tłustą skore z zaskórnikami i wypryskami ,ale strasznie odwodniona i płytko unaczynioną,sciąga mnie po myciu.

Dlatego przerzuciałam sie na łagodne zele bez sls(mieszam zazwyczaj z olejem winogronowym-skóra jest mniej przesuszona).

Staram sie jak najwięcej nawilzac czyli lipobase,ale nie codziennie bo zapycha ale cudnie nawilza, humektan-lekki kremik na dzien(jakbym sie czyms wysmarowała tłusciejszym to po godzinie swiece sie jak latarnia)
niezastąpiony od dziecinstwa krem bambino,nawilzenie jest srednie,ale przynajmniej nie zapycha.Uzywałam tez oliwki hipp jednak miałam wrazenie ze ona zupełnie nie radzo sobie z nawilzaniem,a skora pod nia jest wysuszona i sie łuszczy.
W planach mam przetestowac masci z mocznikiem-własnie tesuje cerkoderm,nie jest zły,nawilzenie jest bliskie lipobase,ale mam wrazenie ze tworzy taka nieprzepuszczalna powłoczke na skórze i robią sie pod nim wypryski,dlatego zaniedługo wypróbuje probki xeriala.

Niestety wydaje mi sie ze takiej cienkiej skóry nie da sie chyba "odbudowac",ale jakos poratowac sie ją da.
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 17:01   #8
goldfish3000
Wtajemniczenie

Faktycznie,wybór jest bardzo trudny. Niestety dobrać ten właściwy krem to droga poprzez mękę i przeważnie sprawdza się metoda prób i błędów. Nierówności,przebarwienia i blizny to odrębny dział i aby rozpocząc z nimi walkę (np. stosując kwasy) należy skórę wzmocnić i zregenerować. Naprawdę warto przejrzeć katalog i szukać w recenzjach opinii o ewentualną mozliwość zapychania bądź czy preparat podrażnia lub czy skóra się po nim świeci. Myslę,że dobierzesz sobie coś dla siebie. Nie borykam się z problemami takie jak twoje ale mogę polecić ci produkt,który jest moim najnowszym odkryciem. Krem nawilża bardzo solidnie a wchłania się do matu. http://www.cerko.pl/kermuren_plus.htm Na wizażu bardzo jest równiez polecany http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ukt=13386Jeśli niektóre przebarwienia sa bardzo widoczne,a czujesz sie z tym bardzo niekomfortowo można użyć korektora,tak, nie bójcie sie mężczyźni tego słowa Koszt niewielki a lepsze samopoczucie.
Stary 2006-12-07, 17:51   #9
goldfish3000
Wtajemniczenie

"W planach mam przetestowac masci z mocznikiem-własnie tesuje cerkoderm,nie jest zły,nawilzenie jest bliskie lipobase,ale mam wrazenie ze tworzy taka nieprzepuszczalna powłoczke na skórze i robią sie pod nim wypryski,dlatego zaniedługo wypróbuje probki xeriala".

Teraz zauważyłam twoją wypowiedz odnośnie tej serii z mocznikiem z firmy cerko. Mam raczej suchą skóre i dla mnie jest idealny. Ale zgadzam się calkowicie,koleżance,któr ej buźka trochę sie przetłuszcza zupełnie nie przypadł do gustu. Ale mocznik to dobra rzecz.
Stary 2006-12-07, 18:35   #10
taniacos
Rozeznanie

Hmm sama znam ten problem z cienką skórą,sama taka posiadam.Stoczyłam wieloletni bój z tradzikiem dzis jest lepiej ale od czasu do czasu pojawiaja sie niespodzianki.Długo leczyłam się preparatami ,które powodowały straszne przesuszenie skóry,łuszczenie podraznienie przy kolejnym nakładanym preparacie oraz nawet przy nakładaniu kremów pielęgnacyjnych.Lekarze przepisywali mi cudowne nawilżające kosmetyki które zapychały mi pory albo takie z serii aptecznych ,które pomagały okresowo.Moja skóra po jakimś czasie straciła jedrność i zaczeły pojawiać się pierwsze drobniutkie zmarszczki.Obecnie walczę z przesuszeniem skóry za pomocą panthenolu mleczka 5%,które wykładza mi skórę i szybko niweluję wszelkie zaczerwienienia i nie zapych porów oraz uzywam kremu Soraya kolagen +elastyna ,który przywócił mi upragniona jędrność i zmniejszył drobniutkie zmarszczki,z czego jestem niezmiernie zadowolona oraz stosuję maseczki nagietkowej Herbapolu.Co do kremów , które ja polecam sama je przetestowałam nie podrażniły mi skóry nie pozapychały i niewiele kosztowały.Polecam:
Z kremów Nawilżających :
-Flos lek seria happy per aqua krem intensywnie nawilżający ok 13 zł
- Ziaja Krem oliwkowy ok 4 zł
-Bielenda seria beauty milky krem smietankowy ok 14 zł
- Ziaja krem biolipidowy z serii Calma HCL ok 10 zł
-Eva Natura seria zioła polskie krem intensywnie nawilżający ok 7zł
-Ziaja seria jogurtowa ok 7 zł
-Dove krem intensywnie nawilżający ok 6 zł.

Kremy Odżywcze:
-ziaja seria kozie mleko ok 8 zł
-Eva Natura krem pół tłusty odzywczy ok 7 zł
- Argiletz krem regeneracyjny na bazie glinki białej ok 19 zł
-Soraya seria botaniczna zielona oliwka ok 9 zł
-Soraya seria bio-odnowa krem odzywczy ok 11 zł
-Oceanic AA cera wrażliwa krem odzywczy z melanina i olejem avocado. Nie sa to wszystkie kremy jakie stosowałam lista kosmetyków była by jeszcze dłuższa gdyby wypisała dróższe preparaty ale stwierdziłam że to nie jest konieczne gdyz te poradziły sobie znakomicie z moją skórę.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:44   #11
Budzik1407
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem.

Co do eeeh zapomniałem nazwy, korektora czy preparatów które maskuja zmiany to nie jest zły pomysł ale musiałbym pół buźki mojej zamaskować :P

Przestanę stosowac na całą twazr acnefana, zacznę nawilżać , acnefan tylko miejscowo na zmiany lub plamy bo on jednak w miare jakoś sobie radzi z plamami także. W zależności od efektów odezwę się albo z pozytywnymi wiadomościami albo negatywnymi, no może być też pomiędzy .

Na dzień dzisiejszy pozdrawiam, ide spać bo mnie połamało chyba od pogody :/

Pozdrawiam Panie ... no i Panów z forum
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości