Ropne wypryski - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-17, 13:02   #31
MacieJ_)
Raczkowanie

Dot.: Jak leczyć ropne pryszcze ??

Wielkie dzie dziewczyny za szybko]a odpowiedz
MacieJ_) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 13:02   #32
MacieJ_)
Raczkowanie

Wielkie dzieki dziewczyny za szybką odpowiedz

P.S prosze o usuniecie wczesniejszego posta
MacieJ_) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 13:14   #33
bąbelek_82
Rozeznanie

Punktowo polecam tormentiol, wyciąga ropę na zewnątrz.

bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:06   #34
Emilia1
Zakorzenienie

nie ma sporawy

babelku zaglądaj czesciej!
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 00:41   #35
Camarilla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Punktowo polecam tormentiol, wyciąga ropę na zewnątrz.
Czy dostane to bez recepty..?
Kiedys mialam wieksze problemy z tradzikiem. Chodzilam do dermatologa problem ustal. Jednak nadal czasami ( chyba najczesciej przy duzych stresach.. a teraz matura studniowka i troche problemow ze zdrowiem) pojawiają mi sie ropne pryszcze. Najczesciej pojawiaja sie w tych samych miejsach. Znikna i odradzaja sie na nowo. Wygladaja ochydnie, nie chce ich wyduszac bo wiem, ze to nie zalatwi sprawy. Moze cos poradzicie bez wizyt u dermatologa. Kiedy poszlam do apteki Pani farmaceutka spoojrzala sie na moja cere ktora nie jest cala zasypana krostkami, usmeichnela sie i zaproponowala tonik i zel punktowy z firmy eris.. - hm to to ja i sama moglam sobie kupic w drogerii
dziekuje za wszelkie rady.

Camarilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 09:24   #36
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Kiedy poszlam do apteki Pani farmaceutka spoojrzala sie na moja cere ktora nie jest cala zasypana krostkami, usmeichnela sie i zaproponowala tonik i zel punktowy z firmy eris.. - hm to to ja i sama moglam sobie kupic w drogerii
dziekuje za wszelkie rady.

hehehe, też tak kiedyś miałam, dlatego już nie chodzę z pytaniami do apteki a raczej nie często i za każdym razem do innej jak już po coś idę to zazwyczaj już po coś ustalonego co wyszukałam na wizażu lub pisali w jakiejś gazecie
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 10:44   #37
Pleple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Moze cos poradzicie bez wizyt u dermatologa.
Jeśli NAPRAWDĘ chcesz się wziąć za wojnę z pryszczami, to bez dermatologa się nie obejdzie. Dlaczego nie chcesz iść? Dostałabyś receptę na leki, które mogłyby ci pomóc.
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 12:18   #38
Camarilla
Zakorzenienie

Moja przygoda była dosyć dziwna jeśli chodzi o dermatologa. Chodziłam na wizyty przez jakieś dwa lata. Zniknęło mi trochę przebarwień przez co cera nabrała lepszego wyglądu ale trądzik nie ustawał w zasadzie pojawiał się cały czas najczęściej przed okresem. Pani Dermatolog stwierdziła, że to nie jest żadna wielka przypadłośc która trzeba jakoś poważnie leczyć. Dla niej nie, ale mi to bardzo przeszkadzało. Zraziłam się do niej. Przestałam stosować wszystkie antybiotyki i o dziwo nagle wszystko ustało. Zaczęłam przywiązywać wieksza uwage do tego co "wokół twarzy". Czyli czesto zmieniam posciel, twarz wycieram papierowymi jednorazowymi recznikami. Mialam tez krótka przygodę w leczeniu tradiku moczem. Nie wiem co mi w zasadzie pomoglo ale tradzik ustał. Dopiero teraz zaczely sie pojawiac pojedyncze ropne pryszcze, z ktorymi na poczatku chce sie uporac be wizyty u dermatologa, ktory stwierdzi ze to nie jest wielki tradzik.

Edit teraz jak to napisalam to sama zwatpilam czy czasem od razu nie przejsc sie do dermatologa Tylko jak sobie przypomne tą sucha twarz po lekarstwach, problemy przy zmianie leków, nagłe nasilenia pryszczy.. Na sama mysl mam ciarki

Stary 2006-11-26, 12:35   #39
SABRINKA
Raczkowanie

Ja ostatnio wysmyslilam cos takiego zeby reczniki ktrorymi wycieram buzie prac bez płynu do płukania. Troche pomaga to chyba. Zmieniam recznik co dwa dni. Mam takie fajne malutkie. Punktowo uzywam tormentiol. czekam na wizyte u lekarza
SABRINKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 12:46   #40
Pleple
Raczkowanie

Camarilla, a może coś na receptę, ale punktowo?
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 12:50   #41
Camarilla
Zakorzenienie

Mi to zmienianie czeste poscieli i wycieranie twarz reczniczkami polecila kosmetyczka. Przecieranie twarzu moczem choc to metoda ktora budzi wiele sprzecznych opini mysle ze tez mi pomoglo bo twarz nabrala nieco blasku. Wygladala na zdrowsza, byla jasniejsza.
Mysle peple, ze moze faktycznie pojade do dermatologa zamiast kombinowac na wlasna reke. Poki co stosuje punktowo benzacne. Zobaczymy czy przyniesie jakiekolwiek rezultaty. Widze ze ladnie wyciaga wszystko na zewnatrz. Tylko co dalej.. to bedzie tak tkwilo tygodniami na mojej twarzy ?

Stary 2006-11-26, 13:05   #42
Mary_Q
Zakorzenienie

ja mam problem ze sladami po ropniaczkach bo wstyd sie przyznac..ale nie wytrzumuje po jakims czasie i zdrapuje strupki ;( i mam teraz takie blizny na brodce...co tym zrobic?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 13:11   #43
Camarilla
Zakorzenienie

Tez czasami nie wytrzymuje i je zdrapuje, ale zazwyczaj jest to juz w takim stadium ze strupek zaraz sam by odpadl. Moze to nie sa blizny tlyko poki co przebarwienia, ktore mozna wyleczyc stosujac rozne masci czy kremy ale tutaj to chyba dermatolog sie klania. Kiedys polecali mi rozni luzie masc cebulowa i rozne inne preparaty kupowane bez recepty ale nic to nie dawalo, szkoda czasu.

Stary 2006-11-26, 18:54   #44
radelka
Raczkowanie

kiedys zdarzył mi sie zima po prostu wysyp pryszczy.....maskara.... i pani dermatolog zapisała mi antybiotyk Unidox....CUDO!!! co prawda pryszcze wychodziły ale po kilku godzinach juz były wysuszone, a w koncu mi wszystko powysychało
kiedys brałam jeszcze jakis inny antybiotyk, ale nie pamietam jak sie nazywał, wiem ze był w takim fioletowym opakowaniu i nic a nic mi nie pomóg....pewni tylko sobie porujnował moja watrobe;/ ten antybiotyk nazywał sie na tetra(i cos dalej)....ale nie pamietam dokładnie...;/
radelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:33   #45
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Czy dostane to bez recepty..?
tak , bez recepty ale poleciłabym isotrexin , albo diferin, one lepiej o wiele poradza sobie i z ropnymi i z zaskornikami
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 12:00   #46
paulaa9519
Przyczajenie

GG do paulaa9519
Dot.: Ropne wypryski

Ja używam juz od dawna chyba bedzie juz jakieś 2 lata maści o nazwie TORMENTIOL . Można ją dostać w aptece, jestem z niej bardzo zadowolona. Ja poleca tak stosować (przynajmniej ja tak robie): kiedy zauważysz ze masz jakies zaczerwienienia ma twarzy odrazu posmaruj te miejsce maścią, ja smaruje kiedy tylko mam czas , zmywam puder i smaruje maścią. Najlepiej uzywac go na noc. TORMENTIOL jest skuteczny ale uwaga: kiedys ubrudzilam sobie ta maścia piżame !!! niestety plany nie dalo sie usunać , takze radze uwazac ta masc nie ma jakis okreslonych ilosci uzycia , mozna ja sie mazac kiedy tylko mamy taka potrzebe! ale pamietajcie : NIE CZEKAJCIE AŻ WYPRYSK BEDZIE NABRZMIALY ROPĄ !!! radze odrazu tak jak juz wspomnialam posmarowac miejsce ta mascia kiedy tlyko zauwazymy zaczerwienienie na twarzy )
paulaa9519 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:14   #47
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

A jak już z tego czerwonego miejsca wyjdzie na wierzch biały czubek z ropą to co wtedy? Czym to posmarować?
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 00:26   #48
Aria93
Zakorzenienie

Unhappy Dot.: Ropne wypryski

Podbijam.
Dwa lata temu sądziłam, że wyleczyłam się z trądziku, przez rok miałam wspaniałą cerę, przebarwienia jaśniały... Choć zostały niestety, i miałam w planach kwas migdałowy na rozjaśnienie ,a tu niespodzianka - ropne pryszcze zaatakowały pełną parą. Moja twarz wygląda obecnie jak prawdziwe pole bitwy , bo gule przez tydzień wychodzą i są bardzo czerwone. A potem schodzą albo je wyciskam - nie ma różnicy, i tak pozostaje mi po nich ślad . Jutro umawiam się do dermatologa, ale zapewne będe musiała trochę poczekać na wizytę.
Wspomniany tormentiol używam, ale mam wrażenie, że skóra zaczęła sie na niego uodparniać.
Czy picie soku z aloesu może załagodzić sprawę z ropniakami ?
Aria93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 10:28   #49
Aria93
Zakorzenienie

Witam ponownie. Nikt nie odpisał, więc postanowiłam działać na własną rękę .
Od tygodnia piję sok z aloesu i cała buzia wygląda już promiennie. Nie powstał żaden nowy ropny pryszcz, a stare wyleczyłam maścią Tormentiol.

To tak dla tych, którzy być może przeglądają wątek w poszukiwaniu porad
Aria93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:51   #50
ala500
Przyczajenie

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 15:07   #51
almaelena
Raczkowanie

Parę lat temu miałam ciężką postać trądziku i udało mi się go wyleczyć.
Ostatnio stan mojej cery znów się pogorszył, więc wybrałam się do dermatologa i obecnie stosuję Skinoren i Duac. Mimo stosowania tych maści, codziennie lub co drugi dzień wyskakują mi ropne wypryski (szczególnie na linii żuchwy, a także na podbródku). Najpierw robi mi się takie zgrubienie podskórne, które potem czerwienieje, a w środku zbiera się ropa. Można je łatwo wycisnąć, ale nie jest to oczywiście wskazane.
Co może być tego przyczyną? Jestem załamana, nie mogę już na siebie patrzeć w lustrze. Nawet nie mogę zamaskować tego podkładem, bo wtedy są jeszcze bardziej widoczne i podkład nierównomiernie się rozprowadza, powstają plamy. Jak skończę przepisane maści, to wybiorę się ponownie do dermatologa, ale jeśli macie jakieś porady, to byłabym wdzięczna.
almaelena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:33   #52
divvla
Przyczajenie

Mój problem identyczny jak Twój. (ropne wypryski okolice brody zwłaszcza) najpierw pod skórą potem zaczerwieniona góraa i potem ropna końcówka. Plam potrądzikowych masa..
Ja już nie mam siły na walkę stosowałam wszystko co mogłam. Dermatolodzy... jeden tak drugi tak nie wiem pomóżcie kto sobie z tym poradził lub podajcie jakiegoś sprawdzonego dermatologa w okolicach Gdańska nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto na kolejną wizyte by dostać znowu tą samą maść.. Duac duac duac
divvla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:12   #53
almaelena
Raczkowanie

Ciężką postać trądziku już dawno temu wyleczyłam, ale ciągle pojawiają się te ropne wypryski na brodzie i linii żuchwy. A ostatnio to też cały czas wyskakują na czole i wokół/na brwi. Masakra to jest Pryszcze na brwiach? Mają postać takiej wielkiej zbitej krosty z ropą wewnątrz i strasznie bolą jak się ich dotknie
almaelena jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości