przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-09-03, 11:51   #1
fioletka
Raczkowanie

przebarwienia

Parę lat temu, chyba ze 3 lata zrobiła mi sie niewieleka plamka na czole, teraz jest z tego wielkie, brzydkie przebarwienie. Miałam ochote na laserowe usunięcie, ale koleżanka mi to odradziła. Oczekuje na Wasze opinie i porady w tym temacie? CO mam robić?
fioletka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-12, 19:15   #2
guest
Zakorzenienie

Re: przebarwienia

Też mam taki problem, ale wynika on z tego, że lecze sie hormonalnie i od wiosny zaczynaja mi sie pojawiać brązowe plamy na twarzy. Teraz, pod koniec lata, wyglada to okropnie - też jestem ciekawa, co mozna z tym zrobic? Smaruje sie od kilku dni kremem wybielającym flosleku i robie regularne pilingi, ale na efekty chyba bede musiała czekac całymi miesiacami, a ja chciałabym pozbyc sie tych plam lub w sposob widoczny je rozjasnić teraz, w miare szybko.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-12, 20:14   #3
systematica
Wtajemniczenie

koniecznie udac się do dermatologa. Albo lepiej - do trzech.
potem napisz, co Ci zbadali i co powiedzieli
pozdrawiam [img]icons/icon12.gif[/img]
Stary 2002-09-15, 23:12   #4
guest
Zakorzenienie

U dermatolożki byłam wiosną, gdy zaczęły sie te plamy pojawiac. Dała mi próbke LRP z wysokim filtrem i stwierdziła, że nic na to nie poradzi, skoro ciągle biore leki. Potem kupiła Avene z filtrem 60, ale bylo cholernie tłuste i lepiace sie, wiec je olalam i smarowałam sie tylko kremem matujacym i fluidem ze zwykłymi filtrami.
Jak znajde czas, to zrobie kwerendę po dermatologach. Gdzies czytałam o blue peeling. Czy cos wiecie na ten temat/
Pozdrawiam
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-16, 00:02   #5
systematica
Wtajemniczenie

Co do blue peel, wstrzymaj się (nie wiem, ile masz lat, to też istotne). To cholernie inwazyjny zabieg (stężony kwas trójchlorooctowy + barwnik żeby było wiadomo czy już ci zrobili dziury w twarzy, czy jeszcze...), przez tydzień - dwa nie funkcjonujesz w społeczeństwie...
W jakiejś babskiej gazecie w tym roku była relacja babki, która na to poszła; jakoś mało zachęcająca (konkluzja: nie żałuję, ale gdybym wiedziała jak to będzie wyglądać, to bym się nie zdecydowała).
Zaczekaj jeszcze 2- 3 tygodnie - skończę swój eksperyment z Easy Peel (to też jest kwas TCA, tylko nmniej stężony, za to skojarzony z AHA i substancjami pozwalającymi dłużej, ale mniej radykalnie działać na naskórek), poczytasz sobie relację, zastanowisz się... jest jeszcze do wyboru parę opcji : NeoStrata, laser, mikrodermabrazja.. najważniejsze, to znaleźć mądrego lekarza.. w 3-cim odcinku pamiętnika myszki załączę wszystkie linki do polskich gabinetów które wykonują takie zabiegi, a są w necie .. (jeśli Zło pozwoli) a jak nie pozwoli - to od czego są maile [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-09-16, 13:02   #6
zlosliwiec
Gość

Re: przebarwienia :: Zlo pozwoli :)

jak w tytule, linki to przeciez nic zlego [img]icons/icon7.gif[/img]
  Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości