Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-17, 12:01   #301
aneczka8
Zadomowienie

Dot.: Jak Usunąć Pieprzyki??

Odpisalam Ci na chirurgi w takim samym watku jesli Cie to interesuje Pozdrawiam
aneczka8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 16:10   #302
kosmetolog22
Raczkowanie

Dot.: Jak Usunąć Pieprzyki??

usuwa to zwykly chirurg, niekoniecznie od chirurgi plastycznej. znamonia te usuwa mechanicznie, po czym naklada opatrunek. nastepnie material przekazywany jest do badan i po kilku tygodniach sa wyniki czy to czasami nei byl czerniak.
kosmetolog22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 13:07   #303
ParisXXX
Przyczajenie

Exclamation małe 1-2 mm pieprzyki.POMOCY!!!!!!

Witam wszytskich mam problem.na moich rękach mam kilkanaście małych pieprzyków od srednicy od 1 do 2 mm.mają ciemną brązową barwę czy mozna je usunać bezoperacyjnie np.peelingiem chemicznym albo czymś podobnym?bardzo proszę o odpowiedź gdyż jak najszybciej chcę zrobić te zabiegi usunięcia małych pieprzyków żeby w lecie ich już nie było.z góry dziękuję za sugestie i porady

Edytowane przez ParisXXX
Czas edycji: 2006-11-11 o 13:08 Powód: dodanie nowego zdania do watku
ParisXXX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 21:58   #304
**LINKA**
Raczkowanie

Question Jaki peeling na pozbycie się blizn po wycięciu pieprzyka??

Ok, więc teraz tak wyglądają moje blizny.. Po ok 7 miesiącach od wycięcia pieprzyków. Stosuję obecnie Contracrubex, tak jak pani dermatolog powiedziała, ale nie mogłam się powstrzymać i poszłam dziś jeszcze raz do niej, by dowiedzieć się o nazwę maści, którą w czasie poprzedniej wizyty wymieniła, ale mnie to nie interesowała, bo za droga :| Otóż ta maść nazywa się Dermatix i z tego co się zdążyłam zorientować w internecie, nie jest ona za bardzo chwalona.. Wręcz przeciwnie (albo źle czytam). W każdym bądź razie przez moment rozważałam zakup tego oto środka, ale pomyślałam również o peelingu. Ciapa jestem bo pani dermatolog się nie spytałam jaki najlepszy, ale u dermatologa i tak się chyba robi te głębokie peelingi, a ja chcę taki jak u kosmetyczki (powierzchniowy). Znaczy piszę ,,chcę'', no ale co z tego że mogę chcieć, jak się okaże że nie ma takiego peelingu jak dla mojej buźki Oczywiście tu chodzi o to, by skorygować te blizny dwie. Po prostu już nie wiem za co mam łapać by się tego pozbyć, a zależy mi na szybkim efekcie (tak do 2,5 miesiąca - w sumie nie tki szybki ). Więc znacie jakieś peelingi stosowane u kosmetyczki, które będą gwarantowały pozbycie się blizn, przebarwień i ogólnie, żeby nie było śladu?? Czy pozostaje mi pozostać w marzeniach, że się ich pozbędę..??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SA400011.jpg (32,3 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SA400014.jpg (34,2 KB, 89 załadowań)
**LINKA** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 11:57   #305
**LINKA**
Raczkowanie

Dot.: Jaki peeling na pozbycie się blizn po wycięciu pieprzyka??

up
Stary 2006-11-17, 21:38   #306
**LINKA**
Raczkowanie

up
Stary 2006-11-17, 22:23   #307
mo0oniczka
Rozeznanie

ja niestety nie wiem Pozdrawiam
mo0oniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 01:31   #308
flejter
Raczkowanie

Witam.

Hmm ja tez mialem usuwane pieprzyki laserem, no i minelo do tego juz 4 miesiace, a u ciebie minelo 7 miesiecy i widze ze masz straszne to =[ u mnie juz prawie nie widac tego ze cos mialem robione, jeszcze z 2 miesiace i nie bedzie widac, ale u ciebie jest tak jak ja mialem po 3 tygodniach, specjalnie bylem sie dowiedziec w prywatnej klinice gdzie mialem robione te pieprzyki, i dowiedzialem sie ze nie wolno chodzic na solarium poniewaz jest to swierza rana i nie wolno tego opalac, nie wolno smarowac zadnymi cepanami ani cotracubex'u poniewa te masci tak jakby 'oklapaja' i robia sie takie wglebienia [ wiesz oco mi chdzi napewno ] dlatego lepiej nic nie robic z nimi, mi pani dokorej tez wlasnie przepisala ta masc dermatix ale jest strasznie droga dlatego dalem sobie spokuj z nia =], i na te ranki nie wolno uzywac zadnych kosmetykow Moze w najblizszym czasi zrobie fotki swoich usuwanych
flejter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 16:09   #309
kami828
Zadomowienie

Ile kosztuje usunięcie jednego piepszyka?Nie jest duży ale taki wystający.
kami828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 19:15   #310
lucky
Przyczajenie

Spróbuj może mikrodermabrazji. Dermatolog po obejrzeniu blizn może dobrać odpowiedni poziom ścierania. Ale to musi być min kilka zabiegów.
lucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 21:58   #311
**LINKA**
Raczkowanie

A ile kosztuje taka mikrodermabrazja?? I na czym to polega?
Stary 2006-11-20, 22:02   #312
alex-no
Raczkowanie

GG do alex-no

Hmmm, jeszcze niedawno zaproponowałabym Ci dermabrazję, której sama b. chciałam się poddać (b. głębokie blizny po trądziku), ale gdy zobaczyłam fotki z przebiegu zabiegu, odmyśliłam się
Moze pomyśl o ich wypełnieniu albo czymś nie aż tak inwazyjnym? Niestety nie potrafię Ci pomóc, bo sama jestem w znacznie gorszej sytuacji i równiez nie mam pojecia, co robić
W każdym razie, czegokolwiek nie postanowisz, przemyśl to dobrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w_trakcie_dermabrazji1.jpg (5,8 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w_trakcie_dermabrazji2.jpg (5,8 KB, 97 załadowań)
alex-no jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 22:22   #313
**LINKA**
Raczkowanie

ajć... okropne te fotki.. to tak wygląda??? ehhh.. faktycznie odechciało mi się... :/ przynajmniej tej dermabrazji
Stary 2006-11-21, 09:26   #314
lucky
Przyczajenie

"Mikrodermabrazja jest to metoda polegajaca na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry, przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu. Proszek organiczny jest wypychany pod cisnieniem z dermabrazora i w kontakcie ze skórą daje efekt "burzy piaskowej", która ściera to co napotka na swojej drodze."
Jeden zabieg na całą twarz kosztuje 150-200 zł. Nie można porównywać tego do dermabrazji, ktora robiona jest w znieczuleniu.
lucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 20:30   #315
alex-no
Raczkowanie

GG do alex-no

Cytat:
Napisane przez lucky Pokaż wiadomość
Jeden zabieg na całą twarz kosztuje 150-200 zł. Nie można porównywać tego do dermabrazji, ktora robiona jest w znieczuleniu.
Ceny i efektów również nie można porównywać- dermabrazja to wydatek rzędu kilku tysięcy i zupełnie nowa, idealna skóra (chyba, że bedzie się miało wyjątkowego pecha i trafi na niekompetentnego chirurga/dermatologa, wtedy po dermabrazji moga zostać masakryczne blizny, no ale każdy zabieg niesie za soba jakies ryzyko), natomiast mikrodermabrazja to zabawa "No, ale jeden zabied nie starczy przecież"- i idzie się na drugi, trzeci, czwarty i wywala pieniądze w błoto- na żywym przykładzie moich dwóch koleżanek i opinii internautów- skuteczność ZEROWA. Tylko ta świadomosć, że przecież 'jakiś zabieg był'- to z dwojga złego już chyba nawet blue peel (chemabrazja) bardziej skuteczny
alex-no jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:04   #316
tequilus
Raczkowanie

czyli jak z tą dermabrazją? Można się jej poddać,żeby pozbyć się blizn po ospie wietrznej? mnie tam nic nie zniechęci (no chyba,ze o wiele za wysoka cena ;pp)

Pozdrawiam
tequilus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:16   #317
xyoko
Zakorzenienie

**LINKA** - rozumiem, że Ty miałaś pieprzyki usuwane chirurgicznie? Mogłabyś powiedzieć, ile mniej więcej miały milimetrów średnicy? I czy były wystające czy płaskie?
xyoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:57   #318
**LINKA**
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
**LINKA** - rozumiem, że Ty miałaś pieprzyki usuwane chirurgicznie? Mogłabyś powiedzieć, ile mniej więcej miały milimetrów średnicy? I czy były wystające czy płaskie?
Mój pierwszy wątek o tych bliznach to ten: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=114385
Poczytaj, tam wszystko pisze. Były one wystające i wycinane chirurgicznie.
Stary 2006-11-22, 19:02   #319
xyoko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Mój pierwszy wątek o tych bliznach to ten: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=114385
Poczytaj, tam wszystko pisze. Były one wystające i wycinane chirurgicznie.
Dziękuję za odpowiedź Obejrzałam poprzednie zdjęcia i widzę duużą poprawę Pytam, bo sama przymierzam się do takiego zabiegu... Na razie zbieram informacje, więc Ci nie pomogę, ale na pewno będzie to wyglądało coraz lepiej Pozdrawiam
xyoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 19:47   #320
**LINKA**
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Obejrzałam poprzednie zdjęcia i widzę duużą poprawę Pytam, bo sama przymierzam się do takiego zabiegu... Na razie zbieram informacje, więc Ci nie pomogę, ale na pewno będzie to wyglądało coraz lepiej Pozdrawiam
No wygląda lepiej, wygląda.. Ale ta regeneracja trwa taaak dłuugooo.. Ja po prostu już tego nie chcę
Stary 2006-11-27, 19:57   #321
BOZENA05
Raczkowanie

Witam mysle ze na te blizny moze pomóc maść z masy perłowej rozjaśnia ona przebarwienia i jest doskonała na wszelaki blizny moja siostra stosowała ja na blizny po laserowym usówaniu oparzenia i jej pomagała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg no_scar.jpg (8,2 KB, 18 załadowań)
BOZENA05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 20:53   #322
**LINKA**
Raczkowanie

Używałam już Perły Inków przez jakiś miesiąc, póki się nie skończył. W chwili obecnej używam Contractubexu a razem z nim krem Erisa przeciw naczynkom z wit. K. Tak mi zaleciła pani dermatolog. Szczerze, to nie widze, żeby ten krem jakiekolwiek zmiany powodował, chętnie bym wróciła do tej Perły, ale kaski nie chcę tak za bardzo ciągle wydawać, bo to jednak wydatki są.. Zwłaszcza, że święta i studniówka zaraz.. No ale może się jednak skuszę..
Stary 2006-11-27, 21:04   #323
**LINKA**
Raczkowanie

No ale czy można razem używać tej Perły Inków (czy tam No Scar) razem z Contractubexem??? Bo wtedy jak ja smarowałam Perłą, to Contractubex odłożyłam... A wolałabym razem.. Tylko czy można??
Stary 2006-11-28, 03:44   #324
lusesitaaa
Przyczajenie

pieprzyki od slonca..!! zanikna?

Sprawa wyglada tak.Mieszkam w kraju gdzie jest goraco przez caly rok i slonce swieci mocno.Nie moge go unikac, poniewaz jest to niemozliwe, zawsze mnie opali, nawet jak nie leze na plazy.Jesli juz tam jestem to i tak uzywam roznych olejkow z filtrami.Skora moja jest troche sniada,nie mam jasnej cery.
Problem polega na tym ,ze pojawiaja sie na skorze male pieprzyki, male malenkie czarne kropeczki, nie powiekszaja sie i nic im sie nie robi, po prostu sa i czasem widze znow gdzies nowego, nie wiem co mam robic z tym, mieszkac w tym kraju musze.MArtwie sie ze moga sie one z czasem powiekszac lub dostane raka skory ktoregos dniaCzy takie efekty znikaja po jakims czasie, tak jak przebarwienia ?czy zdana jestem miec kazdego nowego pieprzyka na cale zycie??Czy ma ktos podobny problem i moze cos doradzic??
lusesitaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:15   #325
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21
Dot.: pieprzyki od slonca..!! zanikna?

niestety muszę Cie zmartwić pieprzyki w przeciwieństwie do piegów nie schodzą, moga sie natomiast powiększać.. sama jestem właścicielką potężnej gromadki znamion nad czym troszke ubolewam. ale wiem, że to efekt nadmiernego opalania sie na słońcu i w solarium. dlatego teraz z solarium nie korzystam a latem smaruję się krememi z filtrem. Tobie też radze codziennie smarować ciało kremem z wysokim faktorem. to powinno pomóc nie pojawianiu sie nowych

pozdrawiam
Stary 2006-11-28, 16:31   #326
micz
Przyczajenie

Nie bój się raka nie dostaniesz, ale pieprzyki już ci nie znikną same niestety.
micz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 21:29   #327
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez lusesitaaa Pokaż wiadomość
Sprawa wyglada tak.Mieszkam w kraju gdzie jest goraco przez caly rok i slonce swieci mocno.Nie moge go unikac, poniewaz jest to niemozliwe, zawsze mnie opali, nawet jak nie leze na plazy.Jesli juz tam jestem to i tak uzywam roznych olejkow z filtrami.Skora moja jest troche sniada,nie mam jasnej cery.
Problem polega na tym ,ze pojawiaja sie na skorze male pieprzyki, male malenkie czarne kropeczki, nie powiekszaja sie i nic im sie nie robi, po prostu sa i czasem widze znow gdzies nowego, nie wiem co mam robic z tym, mieszkac w tym kraju musze.MArtwie sie ze moga sie one z czasem powiekszac lub dostane raka skory ktoregos dniaCzy takie efekty znikaja po jakims czasie, tak jak przebarwienia ?czy zdana jestem miec kazdego nowego pieprzyka na cale zycie??Czy ma ktos podobny problem i moze cos doradzic??
pieprzyki juz nie znikną żeby zapobiec nastepnym używaj kremów z wysokimi i stabilnymi filtarmi.
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 09:06   #328
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21
Dot.: małe 1-2 mm pieprzyki.POMOCY!!!!!!

niestety pieprzykówn nie usuniesz domowymi sposobami. niektóre- wypukłe, owłosione takie kulki usunąć można za pomocą lasera. płaskich można sie pozbyć tylko za pomocą skalepla i chirurga, co w Twoim (i moim tez) przypadku jest bez sensu, bo by nam musieli pociąć całe ręce
Stary 2006-12-09, 11:00   #329
margitta
Zakorzenienie

Dot.: małe 1-2 mm pieprzyki.POMOCY!!!!!!

Cytat:
Napisane przez ParisXXX Pokaż wiadomość
Witam wszytskich mam problem.na moich rękach mam kilkanaście małych pieprzyków od srednicy od 1 do 2 mm.mają ciemną brązową barwę czy mozna je usunać bezoperacyjnie np.peelingiem chemicznym albo czymś podobnym?bardzo proszę o odpowiedź gdyż jak najszybciej chcę zrobić te zabiegi usunięcia małych pieprzyków żeby w lecie ich już nie było.z góry dziękuję za sugestie i porady
Oczywiście, że nie, a co gorsza nie wolno ich ruszać, żadnych peelingów, dłubania, bo może się to źle skończyć. Z tym trzeba żyć.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 21:53   #330
shilexia155
Raczkowanie

.

.

Edytowane przez shilexia155
Czas edycji: 2006-12-10 o 09:08
shilexia155 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, pielęgnacja, pieprzyk, pieprzyki, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości