Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-02, 22:54   #421
Abstynencja
Raczkowanie

Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego chirurga/klinikę w Warszawie- chcę usunąc 4 pieprzyki chirurgicznie (tylko ta metoda mnie interesuje).
Stary 2009-03-03, 21:01   #422
niuniux
Przyczajenie

Ja usuwałam swoje u dr Pieńkowskiego na Czumy 1 w Warszawie. Tak jak pisała wyżej jeden z nich nie goi się najlepiej - miałam stan zapalny (ale to może moja wina - nie przemywałam ranki wodą utlenioną). Na plecach ranka goi sie bardzo ładnie. Generalnie polecam, ale do mniej widocznych miejsc - doktor stosuje zwykły szew, a nie kosmetyczny, więc zstała mi kreska z przkreśleniami a nie sama kreska. Do doktora można się zapisywać tylko na wtorki - wtedy usuwa. dzwoni się do rejestracji specjalistycznej - nr tel: http://www.zozbemowo.pl/index.php?It...t&task=section
Co ważne - doktor usuwa, a nie ocenia co jest do usunięcia - lepiej wiec wybrac sie do dermatologa i dowiedziec czy pieprzyka nalezy usunąć. A i ważne - to jest na kasę chorych!
niuniux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 11:19   #423
kskk85
Przyczajenie

Wink Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

hej. Moze wypowiecie sie na taki temat: Mam na brzuchu pieprzyk mały-2 mm wystajacy jasno brazowy, wczoraj zauwazylam,ze mial tak mniej wiecej na srodku mini czarna kropeczke,ale ona byla tak jakby zaschnieta(?), dotknelam to na prawde lekko i patrze a ta mini kropeczka czarna odpadła i pieprzyk jest cały jasno brazowy
Nie martwie sie niby o to za bardzo,bo jest uszypułowany(ponoc najbezpiecnziejse), maly-2 mm i ma jednolita barwe,przynajmniej teraz ale chcialam sie dowiedziec,czy ktos ma opinie i wiedze na temat tego dlaczego moglo cos tam uschnac sobie na czubku i odleciec nie leci krew ani nie leciala w ogole. Dziwne? prosze o Wasze opinie. Jestem tu nowa i zamierzam z Wami zostac na dluzej pozdrawiam kochane
kskk85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 11:34   #424
sereniti
Zakorzenienie

hej mam podobny problem jak szaramieta - zawsze miałam dość dużo pieprzyków, głównie na rękach ale od zeszłego roku robi się ich coraz więcej! zaczynam naprawdę się tego obawiać, poza tym na innych częściach ciała też się pojawiją - są maleńkie, jasnobrązowe ale jest ich coraz więcej. co to może oznaczac? -może nie powiennam wychodzic na słońce - co bedzie trudne zważywszy na pogode
sereniti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:43   #425
Karmellita
Raczkowanie

Ja też mam podobny problem, otóż nigdy nie miałam dużo pieprzykow, ale ostatnio zaczęło mi ich sporo wychodzić, są małe jasno lub ciemno brązowe. Nie opalam się intensywnie. Jaki może być powód?
Karmellita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 13:03   #426
malinkaaah
Przyczajenie

Dot.: Re: Problem z piepszykami... :/

Cytat:
Napisane przez monia84 Pokaż wiadomość
Ja podobnie usuwałam 2 pieprzyki na kase chorych i płaciłam tylko za pierwsza wizytę (50zl jak dobrze pamiętam) i mialam metodą "żyletkowanie". Po prostu pieprzyki zostały ścięte troszke w głąb żeby całe usunąc i zrobił się strupek który trzymał się okolo 1-2 tygodni a potem odpadł i wszystko ładnie się zagoiło.

Ja miałam robione też coś podobnego do Ciebie. Minęły już ok. 3 miesiące a mi pozostała taka mniejsza niewypukła plamka po tym wypukłym pieprzyku, czy to możliwe, że pieprzyk został źle usunięty albo że odrasta? Co z tym zrobić? Ta plamka jest w takim brązowawym kolorze jak wcześniej był pieprzyk, wkoło tej plamki nie ma żadnych zaczerwienień...Co zrobić?
malinkaaah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:37   #427
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kskk85 Pokaż wiadomość
hej. Moze wypowiecie sie na taki temat: Mam na brzuchu pieprzyk mały-2 mm wystajacy jasno brazowy, wczoraj zauwazylam,ze mial tak mniej wiecej na srodku mini czarna kropeczke,ale ona byla tak jakby zaschnieta(?), dotknelam to na prawde lekko i patrze a ta mini kropeczka czarna odpadła i pieprzyk jest cały jasno brazowy
Nie martwie sie niby o to za bardzo,bo jest uszypułowany(ponoc najbezpiecnziejse), maly-2 mm i ma jednolita barwe,przynajmniej teraz ale chcialam sie dowiedziec,czy ktos ma opinie i wiedze na temat tego dlaczego moglo cos tam uschnac sobie na czubku i odleciec nie leci krew ani nie leciala w ogole. Dziwne? prosze o Wasze opinie. Jestem tu nowa i zamierzam z Wami zostac na dluzej pozdrawiam kochane
miałam podobny.
na początku myślałam,że to syfek ,ale to brodawka.taki strupek to krew,bo podrażaniasz go.najlepiej go usunąć.
ja usuwałam zamrażając go.płaciłam prywatnie 250 zł niezależnie od ilości pieprzyków i ilości wizyt.na mniejsze miałam 3 zabiegi,a na twarzy miałam 8 zabiegów.jeśli nie zrobi się dokładnie moga się odnawiać.
TmargoT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 13:39   #428
Tyglys
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Mam problem.... na ustach mam dwa pieprzyki(jeden wiekszy drugi mniejszy )
Sa przezroczyste .... to jest dziwne bo u nikogo nie widzialam podobnych.
Nikomu to nie przeszkadza, ale od pewnego czasu zauwazylam ze sa troche wieksze pomozcie!! co mam zrobic? ma ktos podobne?
Tyglys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 18:47   #429
duhovka
Raczkowanie

Idź do dermatologa, koniecznie.

Słuchajcie, a gdzie najlepiej taki zabieg wykonać, gdzie wy wykonywałyście i jakie miejsca polecacie? Mieszkam w małym mieście i u nas odpada, a zależy mi na miejscu, gdzie nikt tego nie "spieprzy", tylko wykona to bezpiecznie i profesjonalnie. Proszę o szybką odpowiedź, zależy mi na czasie. Mowa o pieprzyku w miejscu intymnym, więc to poważna sprawa...
Stary 2010-10-13, 20:35   #430
siasienia
Przyczajenie

Mam pieprzyk w okolicach ust o średnicy 0,5 cm. Czy może ktoś polecić dobrego chirurga plastyka w warszawie ?
siasienia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 10:58   #431
Gothic_Daisy
Zakorzenienie

Ponieważ niektóre informacje z wątku mogą być przestarzałe - szukam kogoś w Krakowie kto mi usunie pieprzyk chirurgiczne i pobierze wycinki?
Laserowe usuwanie odpada, bo jednak zrobiłabym sobie dla pewności badanie hist-pat.

Kogoś polecacie??
Stary 2011-01-12, 16:58   #432
nurtia
Raczkowanie

Cześć dziewczyny

Mam problem z jednym pieprzykiem na plecach . Dzisiaj rano zaczął mnie boleć . Jest on wypukły. Strasznie się martwię . Wiem,że muszę iść do lekarza,ale nie wiem czego mogę się spodziewać ?
Stary 2011-01-17, 15:12   #433
Marika27
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nurtia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam problem z jednym pieprzykiem na plecach . Dzisiaj rano zaczął mnie boleć . Jest on wypukły. Strasznie się martwię . Wiem,że muszę iść do lekarza,ale nie wiem czego mogę się spodziewać ?
Ja też miałam wypukły pieprzyk na plecach - zaraz pod zapięciem stanika. Którymś razem uraziłam sobie - zapewne zadrapałam paznokciem i zaczął mnie pokłuwać...Udałam się do lekarza rodzinnego - obejrzał, stwierdził, że nie widać nic niepokojącego - ale jeśli się obawiam, to najlepiej usunąć i dostałam skierowanie do chirurga na konsultację. Chirurg obejrzał i zapytał czy wycinamy Zgodziłam się bez wahania, zabieg wykonał z miejsca - trwał dosłownie 5 minut i po wszystkim. Nic nie bolało, potem gdy znieczulenie przestało działać (już po zabiegu) - szwy troszkę ciągnęły (ale zawsze można się wspomóc się tabletkami przeciwbólowymi). Po tygodniu ściągnięcie szwów i wynik badania usuniętego znamienia po chyba 4 tygodniach. Wszystko w ramach NFZ. Od tego czasu minęło chyba już grubo ponad dwa lata...
Stary 2011-02-10, 11:21   #434
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Ja jestem właśnie po usunięciu dwóch pieprzyków, ponieważ wystraszyłam się, kiedy kilka dni temu kot podrapał mnie i leciała mi z jednego krew. Już wcześniej usłyszałam od lekarza, że powinny zostać usunięte, ale niz z tym nie zrobiłam, bo nie zdarzyłam-wyjeżdżałam na stałe za granicę. I teraz mam usunięte oba, znieczulenie miejscowe, igła ogromna ale lekarz wyciął bardzo szybko, założył po dwa szwy na każdy, i teraz mam odczekać dwa tygodnie na zdjęcie szwów, a owe pieprzyki zostały wysłane do analizy. Też jestem jak najbardziej za usunięciem, ponieważ teraz już wiecej nie będę musiała się stresować-o ile wyniki będą dobre. Czyli metody wszędzie są takie same jak w Polsce, zdziwił mnie tylko fakt, że tu gdzie mieszkam wyciął mi to zwyły lekarz podczas wizyty w przychodni-zaprowadził mnie do laboratorium i zrobił to na miejscu, co szczerze mówiąc przeraziło mnie, ale nie chciałam się wycofywać, więc teraz jestem już po. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i usuwajcie dziewczny, bo to bardzo ważne, pieprzyki są niebezpieczne, nigdy nie wiadomo co w nich siedzi pozdrawiam
Bayka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:02   #435
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

minęły dwa miesiące od zabiegu, blizny są mocno różowe, czasami bolą, czasami swędzą, ale jak bolą to są jednocześnie jakby bardziej czerwone i napięte, nie wiem czy to normalne, może ktoś się orientuje? bo nie jestem pewna czy z tym pobiec do lekarza no ale może powinnam?

Polskie literki? -Brak
Stary 2011-04-13, 14:35   #436
Anoula
Zakorzenienie

miałam sporo wypukłych pieprzyków, wszystkie usunęłam chirurgicznie, bo to nigdy nie wiadomo czy nie ma tam jakiejś niebezpiecznej zmiany, na szczęście wyniki już mam i nie było żadnych złośliwych komórek. Blizny są dość świeże wiec jeszcze czerwone, ale pan doktor chirurg onkolog zszył mi blizny w taki sposób żeby w przyszłości stały się kolejną zmarszczką (np nad górną wargą prostopadle do ust, a przy oku po skosie tak jak tworzą się kurze łapki). Przy dobrym makijażu nie widać prawie w ogóle zmian. Jestem na prawdę zadowolona.
Anoula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:32   #437
slu693
Przyczajenie

dołączam się , ja mam na lewym policzku jasny i chciałabym go przyciemnić jest jakiś sposób , może wizyta w salonie tatuażu ?! :d Help
slu693 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 13:20   #438
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez slu693 Pokaż wiadomość
dołączam się , ja mam na lewym policzku jasny i chciałabym go przyciemnić jest jakiś sposób , może wizyta w salonie tatuażu ?! :d Help
Znamion barwnikowych się nie rusza. Tzn albo po konsultacj dermatologicznej się je usuwa, albo zostawia się w spokoju. Nie wolno ich podrażniać, nakłuwać, drapać etc.
Stary 2011-05-23, 14:00   #439
dj55krov
Przyczajenie

zdesperowana czarownica

witam mam 29 lat i od urodzenia pieprze na twarzy i to nie małe kropczeki tylko duze odstajace brazowe owłosione pieprze wielkosci ziarnka pieprzu....sa ochydne nienawidze ich szcerze.chce sie ich pozbyc ale sie boje bo sa wielkie, jednego mam na policzku pod okiem a drugiego i trzeciego na policzku kolo ust ...nastpeny jest pod ustami i kolejny nad nosem..jestem wiec istan czarownica....wlosy wyrywam penseta bo sa czarne i grube...cyz istnieje jakakolwiek możliwość aby osunąć tak duze znamiona i aby twarz wyglądała normalnie???szukam specjalisty z okolic Krakowa...cena nie gra roli wazy jest efekt
dj55krov jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:14   #440
Anoula
Zakorzenienie

Dot.: zdesperowana czarownica

ja wycinałam w Krakowie u dr Wojewody (też na twarzy), przyjmuje m.in. na ul. Garncarskiej, w szpitalu św. Rafała albo w Ars Medica. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Przeczytaj mój powyższy post, bo nie chciałabym się powtarzać. Pozdrawiam.
Anoula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:13   #441
preetamsingh
Zadomowienie

Odświeżam watek.

We wtorek mam zabieg usunięcia chirurgicznie pieprzyka (ok 1 cm, ale niepokojące znamię, zmieniające się, ze wskazaniem do badania hist.pat.). Po jakim czasie od zszycia można uprawiać sport? Jest to okolica intymna. Z góry dzięki za odpowiedzi.
preetamsingh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:29   #442
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
Odświeżam watek.

We wtorek mam zabieg usunięcia chirurgicznie pieprzyka (ok 1 cm, ale niepokojące znamię, zmieniające się, ze wskazaniem do badania hist.pat.). Po jakim czasie od zszycia można uprawiać sport? Jest to okolica intymna. Z góry dzięki za odpowiedzi.
pewnie dopiero po zdjeciu szwow, ale nie umiem na 100% powiedzec. Ja mialam zdejmowane szwy po 14 dniach od zabiegu.

I tak na marginesie nie wiem co to za rzeznik z tego lekarza ale blizny mam 6 razy wieksze niz te pieprzyki, ktore wycial

Polskie literki? -Brak
Stary 2012-02-29, 09:13   #443
preetamsingh
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
pewnie dopiero po zdjeciu szwow, ale nie umiem na 100% powiedzec. Ja mialam zdejmowane szwy po 14 dniach od zabiegu.

I tak na marginesie nie wiem co to za rzeznik z tego lekarza ale blizny mam 6 razy wieksze niz te pieprzyki, ktore wycial
Słyszałam, że podczas zabiegu usuwa się nie tylko samo znamię, ale czasem również kawałek tkanki wokół (nei wiem, czy z ostrożności, czy są inne względy). Może Twoje znamię było na tyle poważne, że trzeba było osunąć więcej tkanki?
preetamsingh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:46   #444
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
Słyszałam, że podczas zabiegu usuwa się nie tylko samo znamię, ale czasem również kawałek tkanki wokół (nei wiem, czy z ostrożności, czy są inne względy). Może Twoje znamię było na tyle poważne, że trzeba było osunąć więcej tkanki?
Tego nie wiedzialam,szczerze mowiac, ale brzmi to logicznie ale grozne raczej nie bylo, bo lekarz nawet usuwac nie bardzo chcial, ale powiedzial, ze jezeli mi zalezy to on to zrobi, a mi zalezalo. No coz, teraz to juz trudno sie mowi

Polskie literki? -Brak
Stary 2014-06-09, 20:23   #445
agussia65
Przyczajenie

Question Pielęgnacja twarzy trądzikowej

Hej wszystkim mam 14 lat , cerę mieszaną tzn. w strefie T mam tłustą a na policzkach normalną (tak mi się wydaje) i do tego mam trądzik i trochę wągrów na nosie. Byłam u dermatologa i mam przepisane maści ( bardzo mi pomagają) i chciałabym abyście napisały mi jakie kosmetyki pielęgnacyjne mam stosować, co powinno sie znalezc u mnie w lazience ( chodzi mi o niedrogie kosmetyki, tak do 15-20 zl) i jesli byscie mogly to podajcie mi konkretne nazwy i marki tych kosmetykow z gory wam dziekuje
agussia65 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:28   #446
ribermona
Raczkowanie

Dot.: Pielęgnacja twarzy trądzikowej

Masz 14 lat więc nie przesadź z pielęgnacją. Podstawą jest nawilżanie i ochrona przed słońcem. Każdy jest inny i na każdego działa co innego, więc kosmetyki musisz odkryć sama
ribermona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 08:19   #447
dedaczka
Przyczajenie

Dot.: pieprzyk, poproszę ! :)

Podbijam temat! Czy ktoras z Was slyszala o takiej hennie w kredce? Wiem, ze istnieje cos, co wyglada jak eyeliner, ale nie o to mi chodzi, bo to jest wylacznie do brwi i ma trwalosc tylko jeden dzien. Wydaje mi sie, ze kiedys slyszalam o kredce, ktora miala w sobie henne i byla trwala przez kilka dni. Chcialabym sobie poprawiac pieprzyk, ale kredce, czy cieniowi nie ufam i boje sie, ze w ciagu dnia gdzies sie dotkne i sie rozmaze ;( poprosze o pomoc!
dedaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 17:26   #448
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire
Pieprzyk jak marzenie- jak go nie stracić?! :(

Cześć!
Od urodzenia mam nad ustami pieprzyk a la Marylin Monroe
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...fffba76a169613

To patrząc z perspektywy rozmówcy, po lewej stronie nad ustami. Pozostałe kropki to jakieś błędy aparatu ; D

Do rzeczy:
Codziennie uwydatniam go kropką brązowej kredki do oczu. Od pewnego czasu zauważa, że robi się bledszy, nieco mniejszy. Boję się, że zniknie, a nie bardzo nie chcę tego, gdyż uwielbiam ten pieprzyk ; )
Podejrzewam, że z niedotlenienia, przez nakładanie kredki, staje on się mniej wydatny.. Spróbuję rzucić to podkreślanie kredką na pewien czas, ale czy znacie inne sposoby aby pieprzyk odżył, poprawił się kolor itp.?

Pozdraawiam )
FireWire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 22:22   #449
aleksjaaa
Rozeznanie

Dot.: Pieprzyk jak marzenie- jak go nie stracić?! :(

ja mam wiele pieprzykow, zaden nie zniknal niestety...
aleksjaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 22:38   #450
201705121341
Konto usunięte

Dot.: Pieprzyk jak marzenie- jak go nie stracić?! :(

Cytat:
Napisane przez FireWire Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że z niedotlenienia, przez nakładanie kredki, staje on się mniej wydatny..
To go nie smaruj kredką?
201705121341 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, pielęgnacja, pieprzyk, pieprzyki, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości