Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-28, 12:46   #151
effulla
Zakorzenienie

Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

Ile kosztowaloby usunięcie laserem malutkiego pieprzyka... tak srednio...(?)
-> mam do pozbycia się 10 malutkich i dość bladych

KTO WIE-pisać
Stary 2005-08-28, 13:15   #152
effulla
Zakorzenienie

Wink Dot.: Odnoscie pieprzykow.(maści)

Przyłączam się do pytanka
Stary 2005-08-28, 22:35   #153
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Odnoscie pieprzykow.(maści)

problem tkwi w samym umiejscowieniu komórek barwnikowych w skórze, a nie tylko w pigmencie.
nie ma maści "wybielających" pieprzyki (znamiona). żeby je usunąć trzeba poddać je zabiegowi np. wycięcia.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:33   #154
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Witam dziewczyny!
Mam pare pytan do Gerci i Catherinne ja tez posiadam niestety pieprzyki i to bardzo duza ilosc juz nie wiem w jaki sposob mam sie ich pozbyc. Rok temu usuwalam 2 znamiona pod biustem i na brzuchu chirurgicznie, ale niestety zostaly paskudne blizny ktorych sie nie moge pozbyc do tej pory Mam jeszcze 4 wieksze znamiona o srednicy mniej wiecej 2 i 3 mm czy takie wieksze pieprzyki mozna usuwac laserem? Pytam bo moze miala ktoras z was takie wieksze znamiona usuwane laserem. Reszta pieprzykow to takie malutkie ktore mam ze slonca i nietylko. Bardzo prosze napiszcie jakiej wielkosci usuwalyscie pieprzyki jaka ilosc i czy pozostaly blizny?
Z gory Wam bardzo dziekuje i pozdrawiam
Sonia1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:10   #155
Catherrine
Przyczajenie

Witaj
Kilka moich usuniętych laserowo pieprzyków było wielkości 2 i 3 milimetrów. Wszystko ładnie się zagoiło. praktycznie bez śladu, oprócz jednego miejsca po wiekszym pieprzyku, ale to moja wina bo za szybko zdrapałam strupek. Tak że moja opinia - nie ma się czego obawiać
Pozdrawiam
Catherrine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 01:48   #156
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Dzieki za odpowiedz Przyznam ze nie wiem co mam o tym myslec czytalam rozne opinie, dziewczyny pisaly ze zostaly im blizny i niektore pieprzyki byly wypalane kilka razy gdyz za 1 razem nie dalo sie usunac pieprzyka . Czy Twoje zostaly odrazu usuniete czy zabieg musialas powtarzac? I mam maly problem moj dermatolog stwierdzil ze znamion nie powinno sie usuwac laserem tylko chirurgicznie takze nie wiem gdzie mam sie z tym problemem udac?
Stary 2005-09-08, 09:56   #157
Catherrine
Przyczajenie

Doktor, który na mnie przeprowadzał zabieg, te większe pieprzyki, 3 milimetry, delikatnie odcinał, mniejsze wypalał. Chirurgicznie sugerował mi tylko usunięcie z twarzy takiego wiekszego, a'la Cindy , ale on jest w zbyt widocznym miejscu i po prostu boję sie że zostanie mi blizna. Poza tym jest barwy różowej, "stapia" się kolorystycznie z resztą twarzy no i ... tak naprawdę nie jestem na tyle próżna żeby iść z nim do chirurga. Nie powtarzałam zabiegu - raz wystarczało w zupełności, doktor pozbył się wszystkiego co mu nie pasowało w mojej twarzy i szyi. Proponuję iśc do jeszcze jednego dermatologa na konsultacje..... mam wrażenie że każdy twierdzi co innego :|
Stary 2005-09-09, 22:16   #158
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Wlasnie kazdy mowi mi cos innego jedni mowia ze powinno sie usuwac znamiona tylko chirurgicznie inni twierdza ze mozna smialo laserem Mozesz mi jeszcze objasnic w jaki sposob te wieksze pieprzyki ci lekarz nacinal Nie zakladal ci szwow? Ten zabieg przeprowadzilas prywatnie czy mozna z kasy chorych? Przepraszam ze Cie tak mecze ale jestes jedyna osoba ktora tak konkretnie mi odpisuje na moje pytania. Dziekuje
Stary 2005-09-14, 14:51   #159
Catherrine
Przyczajenie

Nie męczysz mnie, tylko czasem zdarza mi się dłużej nie zaglądać na forum, stąd przestoje
Myślę że można na kasę, ale ja to robiłam prywatnie ( szybciej), co zaś do zabiegu, z tego co podejrzałam, bo raczej ciężko podglądać to co robi lekarz twojej szyjce, miał jakby takie.... cążki - nożyczki ??? Nie wiem jak to określić, ale szło mu to sprawnie. Z jednej ranki poleciało troszkę krwi i to była cała drastyczność operacji. Bez szwów.
Stary 2005-09-19, 20:03   #160
pyska69
Raczkowanie

GG do pyska69

Wow...szukałam takiego tematu. Cale szczescie, ze nie jestem sama. Ja tez przypominam biedronke- jak to juz ktos wyzej powiedzial. Usuwaalam sobie operacyjnie 3 pieprzyki ale zostaly mi blizny... Czy ktos moze mi dac namaiary na tego specjaliste z Bialegostoku??? I czy dobrze sie goi???
pyska69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 08:17   #161
ASIA81
Raczkowanie

GG do ASIA81

Hej! A ja właśnie wczoraj usunęłam dość duży pieprzy z brody-wyrastały z niego takie malutkie jasne włoski. Więc poszłam do chirurga-nie prywatnie-czekałam tylko tydzień i oczywiście musiałam mieć skierowanie. A więc uzunięty został poprzez zamrożenie-lekarz potraktował go jakimś specyfikiem który zamroził mi mój pieprzyk..teraz czekam aż z mojego pieprzyka zrobi się strupek i sam odpadnie a później do kontroli..i następny usunę a co tam...lekarz powiedział że dobrze że przyszłam bo po co ma mi to szpecić twarz a twierdzenia ludzi że"lepiej nie ruszać są stereotypowe" i starodawne..Także ja jestem jak na razie zadowolona...zobaczymy jaki będzie końcowy efekt.

ASIA81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 00:19   #162
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Asia81 a nie wiesz czy ta moteda usuwa sie tylko odstajace pieprzyki czy mozna rowniez usunac zwykle nieodstajace duze i male?
Pozdrawiam
Stary 2005-10-10, 07:51   #163
ASIA81
Raczkowanie

GG do ASIA81

Sonia 1982..myślę że można usunąć też te nieodstające...bo ta metoda polega na zamrożeniu i póżniej tworzy się"martwica"-nie obawiaj się tego tzn. że robi się strupek i odpada ta część zamrożona...Ps. mój pieprzy już w połowie odpadł a spod spodu widać już śliczną "czystą" skórę bez tego paskudnego pieprzyka...Pozdrawiam!

ASIA81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:54   #164
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Asia81 dziekuje za odpowiedz,a na pewno postaram sie znalezc jakis gabinet w ktorym moglabym usunac pieprzyki ta metoda i mam nadzieje ze nie zostana blizny. Pozdrawiam
Stary 2005-10-11, 15:17   #165
gosiunia22
Zadomowienie

Dziewczyny, szukajcie dobrego lekarza! Ja byłam w prywatnej klinice i niby wszystko dobrze poszło... - niby, bo jedena z ranek (po wypalaniu) zaczęła mi ropieć i wdało się zakażenie. Od zabiegu minęło pół roku, a na szyi nadal mam czerwoną, sporą wypukłą bliznę - prawdopodobnie na zawsze zostanie mi tzw. bliznowiec. Wściekła jestem i cały czas smaruję bliznę maścią z nadzieją, że w końcu zejdzie czerwony ślad....
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 15:18   #166
niedzwiadek86
Raczkowanie

Exclamation Pieprzyki _ moja zmora !!! :(

Witam Was dziewczyny . Mam taki problem,wlasniwie to mnie neka od dobrych kilku latek. Otoz moje cialo jest pokryte dosc duza iloscia pieprzykow. Mam je praktycznie na calym ciele. W szczegolnosci przeszkadzaja mi te na brzuchu Jak patrze na zdjecia dziewczyn ,ktore nie maja pieprzykow to az mi sie plakac chce ze ja ich tyle mam. Moje pytanie brzmi nastepujaco : Czy znacie jakies sposoby (nie chirurgiczne) na usuniecie lub wyblakniecie pieprzykow? Prosze o odpowiedzi Pozdrawiam Was serdecznie
Stary 2005-10-12, 20:17   #167
NIUNIA***
Rozeznanie

Dot.: Pieprzyki _ moja zmora !!! :(

Ja mam dokładnie ten sam problem.....na samych rękach naliczyłam sobie ponad 40!!!!!!!!!!!!!!!Ale chyba tu ich jest najwięcej.....szczerze mówiąc mnie one zbytnio nie przeszkadzają,,,
NIUNIA*** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:26   #168
hair
Rozeznanie

Ja ich mam też ogrom. Kiedyś sie ich wstydzilam, teraz nawet mi nie przeszkadzają. Wybierz sie do dermatologa, nie trzeba skierowania. Tam Ci powiedzą dokladnie które można usunąć. Poza tym na takie znamiona zawsze trzeba uważać i je często kontrolować. Ps: nie wiem jakich zdjeć sie naoglądalaś ale pamietaj ile daje dobra obróbka . Jeśli porównujesz sie do dziewczyn w pismach - to kompleksy murowane.
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 15:28   #169
niedzwiadek86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NIUNIA***
Ja mam dokładnie ten sam problem.....na samych rękach naliczyłam sobie ponad 40!!!!!!!!!!!!!!!Ale chyba tu ich jest najwięcej.....szczerze mówiąc mnie one zbytnio nie przeszkadzają,,,
Mi tez juz nie przeszkadzaja, ale chcialabym zeby zbladly
Stary 2005-10-13, 15:30   #170
niedzwiadek86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hair
Ja ich mam też ogrom. Kiedyś sie ich wstydzilam, teraz nawet mi nie przeszkadzają. Wybierz sie do dermatologa, nie trzeba skierowania. Tam Ci powiedzą dokladnie które można usunąć. Poza tym na takie znamiona zawsze trzeba uważać i je często kontrolować. Ps: nie wiem jakich zdjeć sie naoglądalaś ale pamietaj ile daje dobra obróbka . Jeśli porównujesz sie do dziewczyn w pismach - to kompleksy murowane.
Tez myslalam o dermatologu,ale myslalam ze znacie jakies sposoby,ktore pozwolily by mi uniknac kontaktu z lekarzem a co do dziewczyn z gazet,to rzeczywiscie maja super cialka,wolne od pieprzykow
Stary 2005-10-13, 15:51   #171
hair
Rozeznanie

Nie ma "naturalnych metod" kontakt z lekarzem jest nieunikniony. W ostatniej urodzie widzialam artykul o usuwaniu pieprzyków, chcialam Ci przypisać najciekawsze fragmenty, ale nie moge jej znaleść . Tak na marginesie - mój chlop bardzo lubi moje kropki, mialabym ciężką wojnę gdybyn chciala sie ich pozbyć
Stary 2005-10-13, 17:12   #172
niedzwiadek86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hair
Nie ma "naturalnych metod" kontakt z lekarzem jest nieunikniony. W ostatniej urodzie widzialam artykul o usuwaniu pieprzyków, chcialam Ci przypisać najciekawsze fragmenty, ale nie moge jej znaleść . Tak na marginesie - mój chlop bardzo lubi moje kropki, mialabym ciężką wojnę gdybyn chciala sie ich pozbyć
Moj tez mowi ze mu nie przeszkadzaja i ze wogole nie zwraca na nie uwagi...chyba bede musiala sie z nimi pogodzic tak na dobre (z pieprzykami :P) gdyz do lekarza zbytnio nie chcialabym z tym isc dzieki za rady
Stary 2005-10-13, 17:56   #173
Ewuńka
Rozeznanie

GG do Ewuńka

ja mam ten sam problem nog normalnie nie odslaniam tyle ich mam!! bardzo mi przeszkadzaja!!! w listopadzie ide na usuniecie kilku z nich-te ktore sa narazone na czeste otarcie jak np w okolicach pasa
caly czas chodzi mi po glowie zeby sie pozbyc tych z nog

Ewuńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:36   #174
niedzwiadek86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ewuńka
ja mam ten sam problem nog normalnie nie odslaniam tyle ich mam!! bardzo mi przeszkadzaja!!! w listopadzie ide na usuniecie kilku z nich-te ktore sa narazone na czeste otarcie jak np w okolicach pasa
caly czas chodzi mi po glowie zeby sie pozbyc tych z nog
Ewuńka zdaj relacje po usunieciu jestem ciekawa czy zostaja blizny.Mi kiedts bardziej przeszkadzaly,ale teraz jak wiem ze mojemu chlopakowi nie przeszkadzaja i kocha mnie taka jaka jestem to jakos mniej na to zwracam uwage,ale jednak zawsze je widze... :/
Stary 2005-10-13, 20:09   #175
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez niedzwiadek86
Tez myslalam o dermatologu,ale myslalam ze znacie jakies sposoby,ktore pozwolily by mi uniknac kontaktu z lekarzem
przynajmniej raz w roku powinnaś iść do dermatologa na kontrolę pieprzyków, a wszystkie odsłonięte chronić kremem z wysokim filtrem.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 21:10   #176
Ewuńka
Rozeznanie

GG do Ewuńka

niedzwiadek: jak bedzie po wszystkim to napisze
moj tz tez nie narzeka ale chcialby ujrzec swoja kobite w spodniczce a tu nic z tego bo ja za zadne skarby nie pokaze nog!!

Stary 2005-10-14, 09:21   #177
hair
Rozeznanie

justa ma świętą rację, to jest bardzo ważne. Wiem że dlaciebie to problem estetyczny (rzecz gustu), ale znamiona mogą być niebezpieczne i trzeba od czasu do czasu kontrolować je u lekarza. Jak już napisalam do dermatologa nie potrzeba skierowania, możesz iść do dowolnie wybranej poradni, zarejestruj sie i tyle. Co do blizn - w tej Urodzie ogladalam zdjecia i po laserze prawie nie ma śladu, po wycięciu zostaje blizna. "Podejrzanych" znamion nie można wypalać. Są to też dosyć duże koszty.
Stary 2005-11-01, 21:20   #178
Ewuńka
Rozeznanie

GG do Ewuńka

jutro ide na zabieg troche sie boje ale co tam.... napisze jak bedzie po wszystkim

Stary 2005-11-02, 08:01   #179
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja usuwałam tydzień temu takie odstające pieprzyki, dośc niespodziewanie bo poszłam tam z czym innym
okazało sie że nazywa sie to włókniaki i pani bez problemu podjęła sie ich usunięcia
ale jak zaczęła wyjmować calą aparaturę to aż sie słabo robi, te skalpelki, ale nic już powiedziałam hop i nie mogłam sie wycofać, ale troche mi sie ich żal zrobiło bo je lubiłam chyba
miałam 2 na szyi jeden po prawej drugi po lewej stronie jakby mnie ktoś ignła na wylot przekłuł bo symetrycznie były rozmieszczone, jeden na biodrach z tyłu więc spodnie go podrażniały
i 2 w okolicy pach koło klewej reki z przodu a koło prawej z tyłu, ten z lewej dałam sobie usunąć, ale ostaniego z prawej juz nie bo asystentka lekarki kazała mi już siąsć bo zbladłam podobno
boli nie powiem, ale ja miałam robione bez znieczulenia bo podobno wtedy sie szybciej goi
wiekszość sie juz zagoiła ale jednen na szyji i ten koło pachy nadal sie nie zagoił
ale one najbardziej krwawiły, tęsknie za nimi
straciłam cos charakterystycznego szkoda
samo usuwanie, zwłaszcza w miejscach delikatnych jest mało przyjemne ale da sie przeżyc
ja jednak załuje bo chyba tak naprawde to je lubiłam

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 08:58   #180
nicedream
Raczkowanie

Ja też mam całe mnóstwo pieprzyków, niektóre całkiem sporych rozmiarów.Parę lat temu wydawały mi się nieestetyczne ale z wiekiem mi przeszło i teraz nawet je lubię. 2 najogromniejsze na brzuchu miałam usuwane chirurgicznie w wieku lat 11 i po nich mam spore blizny (na szczęście są w takim miejscu, że cały świat nie musi ich oglądać). Jakieś 2 lata temu usunęłam kolejne 2 duże i wystające na szyi bo zaczęły niebezpiecznie rosnąć i krwawiły po podrażnieniu np.łańcuszkiem albo golfem.Też były usuwane chirurgicznie (przy znieczuleniu miejscowym więc nic nie bolało i cały zabieg trwał około 40 minut) tym razem przez onkologa (w szpitalu) i śladu nie widać, trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć kreseczki.W tym roku wybieram się znowu, bo jeszcze kilka pieprzyków powiększających się i zmieniających kształt zostało. Cała reszta mi nie przeszkadza.Dlatego gorąco Was namawiam, żebyście się wybrały do lekarza!Albo dermatologa (choć mnie wszyscy odsyłali do onkologa) albo właśnie do onkologa (bez skierowania - chyba, że teraz się coś zmieniło ale nie sądzę).Ale wszyscy lekarze mówili mi, że takie znamiona barwnikowe (czyli pieprzyki) mogą być usuwane TYLKO chirurgicznie ( są potem wysyłane na badanie histopatologiczne dla pewności). I ważne jest to co wcześniej już napisały dziewczyny - takie znamiona trzeba koniecznie kontrolować! Pozdrawiam!

nicedream jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, pielęgnacja, pieprzyk, pieprzyki, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości