Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-11, 22:35   #241
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666
Dot.: Pieprzyki

Blizna jak każda inna. Jeżeli będziesz o nią odpowiednio dbała to stanie się po jakimś czasie mniej widoczna
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:34   #242
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

ja tez mam ten problem co roku ich przybywa. na szczescie narazie sa male, ale usiane po calym ciele zblizaja sie wakacje i jak tu sobie odmowic choc minimalnej opalenizny, chco wiem ze to spoteguje ich pojawianie sie tez marze by ktos wynalazl cudowny srodek zapobiegajacy pojawianiu sie nowych pieprzykow (oprocz unikania slonca) juz nawet moge te dotychczasowe zaakceptowac
Stary 2006-05-12, 10:45   #243
LovelyGirl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MiLqa
Wydaje mi się , ze 2 z moich pieprzyków na bank pójdą na odstrzał, ponieważ bardzo łatwo idzie je uszkodzić... Blizny po wycięciu są bardzo widoczne ?
zalezy kto bedzie wycinakl ja mialam 2 lata temu usuwane znamie (tez zrobila sie z niego kulka) i bylam u lekarza, ktory mial specjalonosc z onkologii i chirurgii plastycznej! Zrobil to doskonale - blizna to byla kreseczka na dlugosc ok 1 cm, a teraz trzeba sie naprawde przyjrzec, zeby cokolwiek zauwazyc! Radze szukac takiego lekarza! Moj przyjmuje w Poznaniu.

LovelyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:40   #244
desti
Zakorzenienie

widze, ze jestem sama z tym problemem... jak tak popatrze na rece i nogi to moge konkurowac z niejedna biedronka ... i ciagle znajduje nowe... do dermatologa juz sie wybieram od jakiegos czasu i ciagle mi nie po drodze... ale opalania od kilku lat unikam jak ognia... co i tak nic nie daje bo nawet jak sie nie lezy na plazy to i tak wychodzac na dwor jestem na slonku... smaruje sie kremami ochronnymi... a one i tak sie pojawiaja... ehhhh...
desti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 15:45   #245
Świniaczek
Zakorzenienie

GG do Świniaczek

Cytat:
Napisane przez LovelyGirl
zalezy kto bedzie wycinakl ja mialam 2 lata temu usuwane znamie (tez zrobila sie z niego kulka) i bylam u lekarza, ktory mial specjalonosc z onkologii i chirurgii plastycznej! Zrobil to doskonale - blizna to byla kreseczka na dlugosc ok 1 cm, a teraz trzeba sie naprawde przyjrzec, zeby cokolwiek zauwazyc! Radze szukac takiego lekarza! Moj przyjmuje w Poznaniu.

A jak się ten lekarz nazywa? Bo ja wczoraj miałam wycinane dwa właśnie w Poznaniu, przez dr. Mańkowskiego. Wcześniej jeszcze 5 lat temu też mi wycinał dwa, na brzuchu miałam. I jak na prywatnej wizycie byłam to się pytał, kto mi takie brzydkie blizny na brzuchu zrobił, miał bardzo interesującą minę, jak mu powiedziałam, że on. Teraz na głowie i między piersiami mi wycinał, wczoraj. I już nigdy w życiu nie pójdę na żadne cholerne wycinanie pieprzyków! Już tymbardziej jeśli będą takie jak te, czyli tylko trochę wypukłe i w miejscu które jeśli trzeba na nie szczególnie uważać jest niesamowicie upierdliwe! A jeszcze że na głowe we włosach nie można przykleić normalnego opatrunku, to mam kawałek gazy przyszyty . I mnie boli cholernie jedno i drugie . A zdejmą szwy dopiero za dwa tygodnie i nie wiem co ja do tego czasu zrobię, ocen w szkole prawie nie mam, a nie mogę iść bo się nawet ruszyć porządnie nie mogę ze strachu że jeszcze coś mi się stanie, zahaczę jakoś czy coś

Świniaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:36   #246
anka^^
BAN stały

Także mam zamiar pozbyć się kilku pieprzyków ale jakoś narazie mi się nie chce. Co do blizn to naprawde trzeba mieć w takim razie szczęście by trafić na specjaliste, z moim to napewno bede miec gorsze slady niz te pieprzyki
anka^^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:31   #247
wewelinka
Zadomowienie

problem z pieprzykami

otóz zauwazylam ze powstaje u mnie coraz wiecej pieprzyków i to u mnie zadna nowosc bo lubie sie opalać i wiem że to od tego ale teraz chyba zaczne uzywac jakis blokerow jak zatrzymac ten proces? jej ja nie chce rezygnowac z opalania pomocy nie ma jakiegos sposobu?
Stary 2006-05-13, 12:37   #248
mania19
Zadomowienie

Dot.: problem z pieprzykami

Wewelinko dobrze byłoby jednak gdybyś zaczęła stosować porządne filtry Tylko to ochroni Cię przed powstawaniem pieprzyków. W końcu są samoopalacze, kremy i balsamy brązujące, oraz cała gama kosmetyków do makijażu, które przepięknie brązują oraz rozświetlają cerę Jeśli jednak nie dasz się namówić na wysokie, stabilne filtry, to przynajmniej chroń te pieprzyki które już masz Polecam filtr Avenki 50 + do miejsc szczególnie wrażliwych
mania19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:48   #249
natee
Zakorzenienie

Pieprzyki są boskie ! Też sie opalam i zauważyłam , że pokazują sie nowe , ale to nic ! Zimą znikną

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 14:47   #250
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natee
Pieprzyki są boskie ! Też sie opalam i zauważyłam , że pokazują sie nowe , ale to nic ! Zimą znikną
Znikną? to pieprzyki znikają?
Mi nigdy żaden nabyty latem nie zniknął...
Stary 2006-05-13, 22:31   #251
Latina90
Raczkowanie

Mam ten sam problem, ale w mojej rodzince jest dużo lekarzy więc już wiem co i jak I musze Cie zmartwic..=/ Bedzie Ci ich przybywało coraz więcej, i najbardziej zmartwiło mnie to ze bardzo łatwo moze sie z tego zrobić czerniak =/ Dlatego ja wogóle staram nie opalać pleców ( mam tak narazie tylko na plecach ), a z resztą ciała też nie przesadzam
Latina90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:37   #252
ka_ma
Zakorzenienie

tez mam sporo na plecach + 1 wieksze znamie ktore najlepiej powinnam wyciac, nie opalam plecow wcale, ostatnio tez zaczelam stosowac filtry i opalam sie bardzo sporadycznie
ka_ma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 09:07   #253
Baskinia
Zadomowienie

Dobry znajomy chirurg powiedział mi, że największy wysyp pieprzykow jest do 18 roku życia. Potem sporadycznie sie mogą pojawić takie malutkie pieprzyki. Pojawienie sie pieprzykow wiąże się z zaburzeniami organizmu. Lepiej wiec udac sie do lekarza medycyny nikeonwencjonalnej, ktory wyreguluje organizm, bo lekarz rodzinny lub dermatolog to tylko powiedzą Ci nie by się nie opalac i smarować blokerami a to problemu nie rozwiąże ...
Baskinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 12:07   #254
ToYa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Baskinia
Dobry znajomy chirurg powiedział mi, że największy wysyp pieprzykow jest do 18 roku życia. Potem sporadycznie sie mogą pojawić takie malutkie pieprzyki. Pojawienie sie pieprzykow wiąże się z zaburzeniami organizmu. Lepiej wiec udac sie do lekarza medycyny nikeonwencjonalnej, ktory wyreguluje organizm, bo lekarz rodzinny lub dermatolog to tylko powiedzą Ci nie by się nie opalac i smarować blokerami a to problemu nie rozwiąże ...
U mnie niestety zaczely pojawiac sie po 30-tce i to w duzych ilosciach, mimo,ze od 3 lat zrezygnowalam z opalania.
Mam wiec pytanie - jakie "zaburzenie" moze je wywolywac i w jaki to sposob medycyna niekonwencjonalna jest w stanie pomoc ?
ToYa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 12:19   #255
Świniaczek
Zakorzenienie

GG do Świniaczek

Cytat:
Napisane przez natee
Pieprzyki znikną? Pierwsze słyszę. Nie myl z piegami, które potrafią czasem być baaardzooo ciemne. Pieprzyki znikają tylko wtedy, jak się je wytnie

Stary 2006-05-14, 12:26   #256
Ptysiulka
Rozeznanie

GG do Ptysiulka

ja też od jakiegoś czasu mam ten problem, wysypało mi się dużo nowych pieprzyków. dermatolog powiedział mi, że przyczyną moga być choroby tarczycy (mam niedoczynnośc tarczycy i stale biore leki), bo tarczyca m.in. też odpowiada za barwniki w skórze. ale powiedział, że to nie jest żadna tragedia dopóki nie są one bardzo rozległe lub wystające, oby nie przesadzać zopalaniem i solarium. one po prostu były na skórze, ale niewidoczne, dopiero teraz się pojawiają
Stary 2006-05-14, 12:34   #257
Momo
Zakorzenienie

Niestety - pieprzyki nie znikają A im częściej się opalasz,tym więcej ich będziesz miała.
A u mnie wysyp był i do osiemnastki ,i właśnie po 30-stce - pomimo,że przestałam się opalać.
Moja rada - stosuj kremy z wysokim filtrem,unikaj solarium i nie leż plackiem na słońcu(szczególnie w samo południe).Zawsze lepiej zapobiegać

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 17:53   #258
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Baskinia

jak mozna wyregulować organizm? pierwszo słysze może coś więcej o tym napiszesz?
Stary 2006-05-15, 11:43   #259
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

ja słyszałam, że pieprzyki pojawiają sie tylko poprzez nadmierne opalanie tez mam ten problem, ale pisalam maila do wroclawskiej kliniki zajmujacej sie usuwaniem laserowym i mam w planach po wakacjach usunac te nabardziej widoczne bo moje pieprzyki to malenkie 1 milimetrowe kropeczki wiec te kilka wiekszych musze usunac pozdrawiam
Stary 2006-05-15, 12:46   #260
**LINKA**
Raczkowanie

Dot.: Do Pana Doktora - rozlazła blizna? Co robić?

Obecnie blizna wygląda w ten sposób. Sama nie wiem czy iść na ponowne jej zszycie, czy może zostawić by się sama goiła z pomocą maści.. Jak radzicie?? Bo jestem w kropce.. To jest gdzieś prawie 2 tydzień smarowania Contractubex.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SA400046.JPG (22,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SA400054.JPG (20,4 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez **LINKA**
Czas edycji: 2006-05-15 o 12:55 Powód: Dodaję drugie zdjęcie, bo to pierwsze coś ciemnawe jest..
**LINKA** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:58   #261
Brook
Zakorzenienie

Dot.: Do Pana Doktora - rozlazła blizna? Co robić?

no wyglada juz o wiele lepije- nie ma co isc ponownie zszywac- zwlaszcza ze nie widac juzty ch szwow samych tylko zlewa sie to w calosc- teaz tylko kolor dojdzie do siebie i bedzie oki cierpliwosci musisz sie nauczyc ta blizna bedzie dochodzic do siebie jakis rok nawet
Brook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 23:31   #262
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez naked21
ja słyszałam, że pieprzyki pojawiają sie tylko poprzez nadmierne opalanie tez mam ten problem, ale pisalam maila do wroclawskiej kliniki zajmujacej sie usuwaniem laserowym i mam w planach po wakacjach usunac te nabardziej widoczne bo moje pieprzyki to malenkie 1 milimetrowe kropeczki wiec te kilka wiekszych musze usunac pozdrawiam
a ile kosztuje takie laserowe usuwanie?
Stary 2006-05-16, 02:45   #263
...:::AnGeL:::...
Raczkowanie

Smile Dot.: problem z pieprzykami

Ja tez mam pieprzyki i po opalaniu jeszcze bardziej wychodza ,ale nie przeszkadza mi to.....
...:::AnGeL:::... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 10:19   #264
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

Cytat:
Napisane przez yedanna
a ile kosztuje takie laserowe usuwanie?
heh na ich stronce jest napisane że ok 200 zł za jeden, ale obniżają cenę jeśli usuwa się je hurtowo
Stary 2006-05-16, 11:38   #265
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez naked21
heh na ich stronce jest napisane że ok 200 zł za jeden, ale obniżają cenę jeśli usuwa się je hurtowo
Torszkę kosztuje Ciekawe jaka jest ta hurtowa zniżka Myślałam, że za te maleństwa biorą mniej
Stary 2006-05-16, 12:24   #266
Momo
Zakorzenienie

Naked ,a możesz podać email do tej kliniki lub jakiś inny namiar

Awatar - made by Momo
Stary 2006-05-16, 15:20   #267
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

laser.wroc.pl
dr Paweł Kołtowski 601-555664
Centrum Terapii Laserowej rejestracja tel. 0713303113, 0713303205

prosze bardzo
Stary 2006-05-16, 16:13   #268
Momo
Zakorzenienie

Dzięki

Awatar - made by Momo
Stary 2006-05-17, 10:11   #269
Świniaczek
Zakorzenienie

GG do Świniaczek

Cytat:
Napisane przez naked21
Mój ojciec miał usuwane laserowo za darmo
No i nieprawdą jest, że pojawiają się tylko od nadmiernego opalania, jak powiedział Ci tak jakiś lekarz, to ja bym go na Twoim miejscu unikała jak ognia .

Stary 2006-05-17, 10:40   #270
megii2
Raczkowanie

GG do megii2

..wczoraj byłam u dermatologa i dostałam skierowanie na wideodermoskopie..żeby je obejrzeć ..pytałam też o solarium i pani doktor powiedziała ze ma to duzy wpływ na powstawanie pieprzyków bo te promienie są bardziej inwazyjne niz słoneczne.
ale takze usłyszłam ze nie da sie tego opanować mozna smarować sie kremikami z filtrem i kontrolować ..i wtey moje marzenie na temat pozbycia sie pieprzyków lub opanowania ich stało sie niemozliwe :/
no oczywiscie oprócz wycinania. Chyba czas zaakceptować swoje pieprzyczki ..nie wiem jak ja to zrobie bo jest ich z pare tysiaków
megii2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, pielęgnacja, pieprzyk, pieprzyki, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości