substancje rakotworcze w farbach do w這s闚 ? - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-12-07, 22:35   #1
Dominko
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 34
Exclamation

substancje rakotworcze w farbach do w這s闚 ?

Witam wszystkich !
Ostatnio spotka豉m sie z informacj ze niektore farby do w這s闚 zawieraj jakie substancje zwiekszaj帷e ryzyko zachorowania na raka Sama farbuje w這sy i musze przyzna ze ta informacja mnie przerazi豉... Czy kto o tym cos s造sza ? Jesli tak to ktore farby sa o takie dzia豉nie podejrzewne ?
Dominko jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-12-08, 10:48   #2
201701160947
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 8 675
Wpisy w blogu: 1
Dot.: substancje rakotworcze w farbach do w這s闚 ?

S造sza豉m o tym. Poszuka豉m troch w necie i znalaz豉m co

http://www.swiatkonsumenta.pl/testy....d=&topicid=760

Cytat:
A co z podejrzeniami o rakotw鏎cze dzia豉nie farb do w這s闚?
Substancje, kt鏎e wywo逝j raka, nie mog dzi by dodawane do kosmetyk闚. Niekt鏎e zwi您ki stosowane do produkcji kosmetyk闚 jeszcze w latach 60 i 70 dzisiaj ju s zakazane. Unia Europejska chce ponadto jeszcze bardziej zaostrzy kontrol 鈔odk闚 do farbowania w這s闚. W tym celu wszystkie barwniki zostan ponownie ocenione; podobnie cz窷 substancji powstaj帷ych podczas procesu farbowania. Jak wynika z obecnych bada naukowych, cz御teczki barwnik闚, kt鏎e powstaj podczas po陰czenia utleniacza i emulsji przed na這瞠niem ich na w這sy, nie oddzia逝j ju w tak znacznym stopniu jak dawniej na nasz organizm i nie przedostaj si do sk鏎y, wi璚 nie mog uszkadza kom鏎ek.
Jednak na tej stronie nie jest ju tak s這dko

http://www.studentka.pl/serwis.php?s...=6443&id=36613

Cytat:
Po kremach do opalania, wiceszef Komisji Europejskiej Guneter Verheugen podj掖 temat farb do w這s闚. Zakaza u篡wania w ich produkcji 22 substancji chemicznych, w trosce o zdrowie konsument闚.

Zakaz, kt鏎y dotyczy 22 substancji, zacznie obowi您ywa 1 grudnia tego roku. Specjali軼i - doradcy KE uznali, 瞠 d逝gotrwa貫 stosowanie farb zawieraj帷ych te substancje mo瞠 spowodowa raka p璚herza. Rzecznik komisarza Verheugena, odpowiedzialnego za przemys, nie m鏬 wskaza na konferencji prasowej, w jakich produktach dok豉dnie mog si obecnie znajdowa te niebezpieczne zwi您ki. Wr璚z przeciwnie - da do zrozumienie, 瞠 du瞠 i znane firmy farmaceutyczne ju ich nie stosuj, co potwierdza europejskie stowarzyszenie producent闚 kosmetyk闚. Komisja wprowadza wi璚 zakaz "na wszelki wypadek", zw豉szcza wobec mniejszych firm. Aby podnie嗆 wag swojej decyzji, KE przypomnia豉 w komunikacie prasowym, 瞠 w Europie a 60 proc. kobiet i od 5 do 10 proc. m篹czyzn farbuje w這sy, 鈔ednio 6-8 razy w roku. Doradcy Komisji nie sko鎍zyli bada wszystkich substancji u篡wanych w przemy郵e farb do w這s闚. KE zapowiada wi璚, 瞠 w przysz這軼i mo瞠 rozszerzy "czarn list". (PAP)
S造sza豉m te o tym, 瞠 farby sprzyjaj powstawaniu ch這niak闚, a zw豉szcza te ciemne. Ile z tego prawdy to nie wiem
201701160947 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-12-08, 12:17   #3
Dominko
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 34

O nie ! A jednak to prawda ! A ja w豉郾ie na ciemny br您 w這sy farbuje !
I nigdzie nie ma tej"czarnej listy" produkt闚 podejrzewanych o takie dzia豉nie..Mam juz spore odrosty ale teraz nie wiem czy uzy mojej farbki?
Wkoncu zdrowie najwazniejsze !
Dominko jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-12-08, 12:46   #4
radioheadka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 025

tak, to prawda. Niebezpieczne s te zwieraj帷e AMONIAK, szczeg鏊nie je郵i kto ma jkie znami na g這wie itp.
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-12-08, 14:32   #5
anulka262
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 648

a ja szlyszalam ze sa substancje rakotworcze w plukankach do wlosow..
anulka262 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.