substancje rakotworcze w farbach do włosów ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-07, 23:35   #1
Dominko
Raczkowanie

Exclamation

substancje rakotworcze w farbach do włosów ?

Witam wszystkich !
Ostatnio spotkałam sie z informacją ze niektore farby do włosów zawierają jakieś substancje zwiekszające ryzyko zachorowania na raka Sama farbuje włosy i musze przyznać ze ta informacja mnie przeraziła... Czy ktoś o tym cos słyszał ? Jesli tak to ktore farby sa o takie działanie podejrzewne ?
Dominko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 11:48   #2
201701160947
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1
Dot.: substancje rakotworcze w farbach do włosów ?

Słyszałam o tym. Poszukałam trochę w necie i znalazłam coś

http://www.swiatkonsumenta.pl/testy....d=&topicid=760

Cytat:
A co z podejrzeniami o rakotwórcze działanie farb do włosów?
Substancje, które wywołują raka, nie mogą dziś być dodawane do kosmetyków. Niektóre związki stosowane do produkcji kosmetyków jeszcze w latach 60 i 70 dzisiaj już są zakazane. Unia Europejska chce ponadto jeszcze bardziej zaostrzyć kontrolę środków do farbowania włosów. W tym celu wszystkie barwniki zostaną ponownie ocenione; podobnie część substancji powstających podczas procesu farbowania. Jak wynika z obecnych badań naukowych, cząsteczki barwników, które powstają podczas połączenia utleniacza i emulsji przed nałożeniem ich na włosy, nie oddziałują już w tak znacznym stopniu jak dawniej na nasz organizm i nie przedostają się do skóry, więc nie mogą uszkadzać komórek.
Jednak na tej stronie nie jest już tak słodko

http://www.studentka.pl/serwis.php?s...=6443&id=36613

Cytat:
Po kremach do opalania, wiceszef Komisji Europejskiej Guneter Verheugen podjął temat farb do włosów. Zakazał używania w ich produkcji 22 substancji chemicznych, w trosce o zdrowie konsumentów.

Zakaz, który dotyczy 22 substancji, zacznie obowiązywać 1 grudnia tego roku. Specjaliści - doradcy KE uznali, że długotrwałe stosowanie farb zawierających te substancje może spowodować raka pęcherza. Rzecznik komisarza Verheugena, odpowiedzialnego za przemysł, nie mógł wskazać na konferencji prasowej, w jakich produktach dokładnie mogą się obecnie znajdować te niebezpieczne związki. Wręcz przeciwnie - dał do zrozumienie, że duże i znane firmy farmaceutyczne już ich nie stosują, co potwierdza europejskie stowarzyszenie producentów kosmetyków. Komisja wprowadza więc zakaz "na wszelki wypadek", zwłaszcza wobec mniejszych firm. Aby podnieść wagę swojej decyzji, KE przypomniała w komunikacie prasowym, że w Europie aż 60 proc. kobiet i od 5 do 10 proc. mężczyzn farbuje włosy, średnio 6-8 razy w roku. Doradcy Komisji nie skończyli badań wszystkich substancji używanych w przemyśle farb do włosów. KE zapowiada więc, że w przyszłości może rozszerzyć "czarną listę". (PAP)
Słyszałam też o tym, że farby sprzyjają powstawaniu chłoniaków, a zwłaszcza te ciemne. Ile z tego prawdy to nie wiem
201701160947 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:17   #3
Dominko
Raczkowanie

O nie ! A jednak to prawda ! A ja właśnie na ciemny brąz włosy farbuje !
I nigdzie nie ma tej"czarnej listy" produktów podejrzewanych o takie działanie..Mam juz spore odrosty ale teraz nie wiem czy uzyć mojej farbki?
Wkoncu zdrowie najwazniejsze !
Dominko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:46   #4
radioheadka
Zadomowienie

tak, to prawda. Niebezpieczne są te zwierające AMONIAK, szczególnie jeśli ktoś ma jkieś znamię na głowie itp.
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:32   #5
anulka262
Zadomowienie

a ja szlyszalam ze sa substancje rakotworcze w plukankach do wlosow..
anulka262 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości