Czerwona skóra po basenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-10, 22:25   #1
escape80
Przyczajenie

Czerwona skóra po basenie.

Prosze o pomoc pania Beate.

Typ moje skory to tlusty.Choc juz mniej niz w okresie dojrzewania.Teraz mam 26lat ale nadal jest tlusta.I ma pytanie.
Zawsze kiedy jestem po basenie to od wody mam czerwona twarz,zauwarzylem ze na ciele tez mama ale sa to male plamki.To mi nie przeszkadza ale za to na twarzy tak.Bo wyglada to dosc nie ladnie.
Prosze mi doradzic co mam zrobic?
Prosze rowniez kogos z forumowiczow jesli sobie poradzil z tym problemem.
Z gory dzieki i pozdrawiam.
escape80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 16:47   #2
jmu
Raczkowanie

Dot.: Czerwona skora po basenie.

Wydaje mi sie ze mozesz miec problemy naczynkowe (nigdy nic nie zauwazylas - jakis pajaczkow, zaczerwienienia podczas gwaltownych zmian temperatury - np przy wejsciu do mieszkania z mrozu, latwo sie czerwienisz?) lub masz po prostu plytko unaczyniona skore (ktora i tak powinno sie wzmacniac preparatami ktore stosuje sie przy cerze naczynkowej - wit. c, rutyna, kremy). Pisze o tym poniewaz wiem (rowniez z autopsji) ze ciezka - twarda chlorowana woda zle wplywa na taka cere i powinno sie basenu unikac lub unikac zamaczania buzi w wodzie, jak rowniez tej duzej parnosci (cieplo i wilgotno) jaka na basenie panuje... Moze to byc rowniez po prostu uczulenie na chlor lub nadwrazliwosc na twarda wode...
Sprobuj odpowiedziec sobie na pytanie czy to aby nie naczynka (jak wczesniej pisalam) - poprzygladaj sie swojej buzi i poczytaj posty o cerze naczynkowej.
Nie chce Cie straszyc, ale jezeli to to - to lepiej zapobiegac niz leczyc i czym szybciej zacznie sie o naczynka dbac tym lepiej (bo w konsekwencji mozna sie nabawic tradziku rozowatego).
Pozdrawiam!
jmu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 17:31   #3
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Wydaje mi sie że masz uczulenie na chlor ale moge sie mylic dla pewnosci mozesz iść do dermatologa albo alergologa
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 19:22   #4
escape80
Przyczajenie

hmmm...Wiesz nie zauwarzylem bym mial jakies pajaczki na twarzy,oczywiscie jesli chodzi o roznice temperatur to sie czerwienie ale mysle ze tak jak kazdy.No nie mam plytko unaczynionej skory,raczej bym myslal o uczuleniu na chlor.Aczkolwiek nie mam alegii.No ale powody czerwonej skory moga byc rozne.
escape80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 09:47   #5
jmu
Raczkowanie

Alergie mozesz miec tylko na chlor, poza tym moze ona sie objawic dopiero jak sie ma 'kilka latek' i nie trzeba jej miec od dziecka. Hmmm. Ze nie masz skory naczynkowej to tylko pozazdroscic, natomiast co to moze byc to wydaje mi sie ze moze pomoc tylko specjalista po badaniach. Moze sprobuj nie zamaczac buzi w wodzie i sprawdzic czy dalej tak sie dzieje.
Moze Pani Basia cos podpowie?
Pozdrawiam!
jmu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości