problem z cera w zimie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-11, 22:37   #1
angel1980
Raczkowanie

GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980

problem z cera w zimie

Mam wrazliwa mieszana cere,hmmm,do tej pory mialam mieszana bo teraz sie wysuszyla.Na codzien przebywam w pomieszczeniu z klima i zauwazylam ze podklad ktory rano nakladam ( specjalnie zainwestowalam z lepszy cliniquea nawilzajacy) zaczyna sie wysuszac i robi sie taka jakby skorupka.Nie wiem co mam zrobic bo bez podkladu ciezko,mam widoczne naczynka.Dostalam probke avene Hydrance Optimale z SPF 15 ale nie wiem czy to cos da.Zmywam twarz mleczkiem,robie peeling,maseczke nawilzajaco a cera jest jakby wysuszona czy odwodniona,juz sama nie wiem.Czy macie moze podobne problemy?Jak sobie z tym poradzic bo juz nie mam sily.
Stary 2006-12-12, 06:57   #2
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: problem z cera w zimie

Moze zażyj Capivit i cie nawilzy od środka (skóry oczywiscie).
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 10:14   #3
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Ja też pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu i zawsze miałam problem w zimie z twarzą. A jak narazie bardzo dobrze sobie radzi krem Nivea Soft (w białym opakowaniu) i podkład Loreal Visible Lift. Nie czuję ściągniętej skóry i nie mam jakiś plan czerwonkawych. Narazie jest ok

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:36   #4
angel1980
Raczkowanie

Dzieki dziewczyny ,ale nie wiem czy to pomoze.O Capivicie poczytam a nivea soft odpada ,nie jest dla mnie,kiedys probowalam.Stosuje avene ale w zimie to nawet tomi slabo pomaga
Stary 2006-12-13, 12:07   #5
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny ,ale nie wiem czy to pomoze.O Capivicie poczytam a nivea soft odpada ,nie jest dla mnie,kiedys probowalam.Stosuje avene ale w zimie to nawet tomi slabo pomaga

Ja kiedyś już też próbowałam właśnie tą nivee ale jakoś ostatnio wpadła mi w ręce próbka no i muszę powiedzieć że się bardzo miło zaskoczyłam. Kiedyś próbowałam w okresie lenim to faktycznie mi nie pasowało bo mimo że soft to skóra była jakaś taka natłuszczona a teraz w zime to jest naprawdę bardzo fajny kremik. Najlepiej by było jakbyś w jakimś kosmetycznym dostała próbkę tego kremu. Ja trafiłam na próbkę w jakiejś gazecie

Dominiś - 20.05.2012
Stary 2006-12-13, 23:05   #6
angel1980
Raczkowanie

dzieki Patka za rady,moze faktycznie krem ulegl poprawie albo do probek co innego wkladaja,nigdy nie wiadomo,zaczne przegladac gazety chyba
Stary 2006-12-14, 10:30   #7
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
dzieki Patka za rady,moze faktycznie krem ulegl poprawie albo do probek co innego wkladaja,nigdy nie wiadomo,zaczne przegladac gazety chyba

Często się zdaża że wkładają , ale ja kupiłam cały krem i działa tak samo jak próbka

Dominiś - 20.05.2012
Stary 2006-12-14, 17:14   #8
siek
Wtajemniczenie

polecam na noc nanobase, bardzo pomaga, mam podobna cera jak ty, zima zawsze ten sam problem, suche placki na policzkac i przetłuszczajaca sie , a jednoczesnie rowniez wysuszona strefa T. próbowałam różności typu: Vichy termal fix, hydrophase i nic, a nanobase pomaga, tylko poczekaj na efekt kilka dni, tak jak podaje producent, po okolo 5 dniach przesuszenia znikan, pozdrawiam
siek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:51   #9
ulek2106
Przyczajenie

U mnie takie problemy są już od kilku lat i co rok jest gorzej ale w tym roku to już tragedia. Skórę mam ciągle suchą już 5 minut po posmarowaniu kremem, ulgę przyniósł mi krem Loreal NUTRI-GOLD ale na krótką chwilę.
Dłuższe przebywanie w nagrzanym pomieszczeniu (praca) powoduje, że moja cała twarz jest czerwona i mam uczucie palenia (mi nawet podkład loreala nie pomaga ) natomiast gdy jestem na zewnątrz twarz zaczyna szczypać od zimna. Brak mi pomysłów co mogłoby mi pomóc maseczki odpadają bo skóra jest tak podrażniona że zaraz mnie szczypie a na peeling boję się nawet zdecydować bo jeden nałożyłam na krócej niż minutę to miałam tak podrażnioną skórę, że wyglądałam jakbym sobie krzywdę zrobiła. Co radzicie???
ulek2106 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:22   #10
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ulek2106 Pokaż wiadomość
U mnie takie problemy są już od kilku lat i co rok jest gorzej ale w tym roku to już tragedia. Skórę mam ciągle suchą już 5 minut po posmarowaniu kremem, ulgę przyniósł mi krem Loreal NUTRI-GOLD ale na krótką chwilę.
Dłuższe przebywanie w nagrzanym pomieszczeniu (praca) powoduje, że moja cała twarz jest czerwona i mam uczucie palenia (mi nawet podkład loreala nie pomaga ) natomiast gdy jestem na zewnątrz twarz zaczyna szczypać od zimna. Brak mi pomysłów co mogłoby mi pomóc maseczki odpadają bo skóra jest tak podrażniona że zaraz mnie szczypie a na peeling boję się nawet zdecydować bo jeden nałożyłam na krócej niż minutę to miałam tak podrażnioną skórę, że wyglądałam jakbym sobie krzywdę zrobiła. Co radzicie???
A probowalas moze naturalnych olejkow? na przyklad jojoba lub masla shea?
Olejek najlepiej nalozyc na lekko zwilzona twarz, czyli mozna spryskac czysta juz twarz mgielka i nakladac olejek.
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 22:48   #11
Summer Vine
Raczkowanie

nie polecam kremów nawilżających na zimę, gdyż mają dużo wody w składzie i mogą zamarznąć na skórze i ją podrażnić, więc jak najbardziej, należy w zimie zaopatrzyć sie w krem z bogatszą kosystencją, a Tobie ulek2106 rekomenduje krem z Biodermy Sensibio AR BB cream, dzięki czemu przykryjesz zaczerwienienia

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 13:15   #12
v-x-n
Zadomowienie

Zadbaj o skórę od środka. Ja zawsze miałam problem z odwodnioną skórą w okresie jesienno-zimowy, teraz już nie mam, wystarczyła pielęgnacja od środka.

Polecam coś z tego:

- garść pestek dyni i słonecznika do czegoś (np. do owsianki rano)
- kapsułki z jakimś olejem (wiesiołek lub lniany, ja kupiłam opakowanie wiesiołka z firmy GAL w Superpharm, chyba 25zł, łykam 2 dziennie, starczy na 3 miesiące)
- wyżej wspomniany olej lniany lub oliwa - łyżka stołowa dziennie

Po jakimś czasie zauważysz różnicę - ja poza miękką i dobrze nawilżoną skórą mam też super błyszczące paznokcie, więc naprawdę warto
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:26   #13
tintana
BAN stały

Również odradzam kremy nawilżające na zimę - u mnie efekt zawsze był dziwny, bo miałam wrażenie, że skóra robi się coraz bardziej sucha. Nie wiem na jakiej zasadzie to działało, ale z czasem efekt widoczny na mojej skórze był dramatyczny - teraz kilka razy się zastanowię zanim się zdecyduję na konkretny krem. Nie każdy produkt pod każdą pogodę.
tintana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 17:14   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
nie polecam kremów nawilżających na zimę, gdyż mają dużo wody w składzie i mogą zamarznąć na skórze i ją podrażnić, więc jak najbardziej, należy w zimie zaopatrzyć sie w krem z bogatszą kosystencją, a Tobie ulek2106 rekomenduje krem z Biodermy Sensibio AR BB cream, dzięki czemu przykryjesz zaczerwienienia
Nie wiedziałam że ten mit jest jeszcze żywy...

Każdy krem ma wodę czy tłusty, czy nawilżający. Woda z kremu wyparowywuje od razu po aplikacji więc nie zamarza na niej.

Oczywiscie kremy tłustsze są na zimę bardziej polecane, bo sprawdzają się lepiej, ale nie ma to nic wspólnego z zamarzaniem.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 09:13   #15
Neciaaa8
Raczkowanie

Ja też długo miałam problem ze znalezieniem jakiegoś dobrego kremu na zimę. Teraz używam krem ochronny bambino i muszę przyznać, że nawilża naprawdę dobrze i radzi sobie nawet z bardzo suchą skórą, a dodatkowo łagodzi zaczerwienienia i rozjaśnia. Na początku bałam się, że zapcha mi pory, bo mam cerę mieszaną, ale na szczęście tak się nie stało Dodatkowo, stosuję punktowo maść ochronną z witaminą A na bardziej wysuszone miejsca
Neciaaa8 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości