bolace krosty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-09-30, 19:04   #1
guest
Zakorzenienie

bolace krosty

Mam takie pytanko -czy ktoras z was slyszala moze cos na temat tego ze przy zmianie pogody (chodzi mi o nizsze temperatury)wplywaja na cere ,pogorszenie jej stanu .Ostatnio na twarzy zaczely wyskakiwac mi krosty a niektore z nich sa bolace.zawsze mialam problemy z tradzikiem ale teraz jet jeszcze gorzej.Macie moze pomysl jak sobie z tym radzic?prosze ,pomozcie
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-30, 20:20   #2
guest
Zakorzenienie

Re: bolace krosty

Jedyne, co mi wiadomo na temat jesienno-zimowego pogorszenia stanu cery to to, że jest to efekt nasłoneczniania jej latem. Pod wpływem słońca cera wprawdzie wygląda lepiej, ale to tylko chwilowa poprawa, potem jej stan jeszcze barziej się pogarsza. A jeśli chodzi o krosty, to ja próbowałam chyba wszystkiego, i nic nie pomagało (też mam od czasu do czasu takie dziwne "niespodzianki". Niedawno kumpelka poleciła mi olejek z drzewa herbacianego - smaruje się nim zainfekowane miejsca 2-3 razy dziennie - i to naprawdę działa! Jestem dosłownie w szoku. Ten olejek to najsilniejszy naturalny środek antyseptyczny, więc efekt placebo to raczej nie był [img]icons/icon7.gif[/img] Spróbuj, może na Ciebie też podziała. Pozdrawiam.
Stary 2002-09-30, 20:55   #3
guest
Zakorzenienie

izuniu...ja też coś wiem na temat bolących pryszczolków)moja twarz jest tak obolała jak gdybym była obłożona siniakami,kazde dotknięcie krostki sprawia mi ból ,nie wspomnę już o normalnym zdrapaniu czy wyciśnięciu.nie mam pojęcia skąd to się wzieło,ale ten stan utrzymuje sie od około 3 tygodni,odkąd wróciłam z 2-miesięcznego pobytu w Italii.Tydzien temu byłam u dermatologa i polecił mi do stosowania Differin,zinerit i antybiotyk Unidox.Jak narazie efektów nie widzę,a wręcz odwrotnie "wszystko co było pod sórą teraz wychodzi", wyglądam strasznie a krosty bolą.....koszmar!!..... ..a jeszcze miesiąc temu byłam pienie opaloną "gładziutką" blondyneczką)
Stary 2002-09-30, 21:08   #4
guest
Zakorzenienie

Moim zdaniem jeśli masz trądzik to powinnaś udac sie do dermatologa. Jezeli jednak masz jakieś pojedyncze zmiany to kup w aptece maść tormentiol.Jest niedroga (około 7 zł) a czesto pomaga. Poza tym jezeli masz zaprzyjażnioną kosmetyczkę poproś aby wykonała Ci d'arsonwalizacje.
Stary 2002-09-30, 21:23   #5
guest
Zakorzenienie

UWAGA! maść tormentiol b. wysusza. Czasem rzeczywiście pomaga, ale często wysusza zainfekowane miejsce tak, że tworzy się ranka, a potem znów wyprysk (bolesny) a wreszcie blizna (trwała). Chyba zależy to od rodzaju cery (nie jestem specjalistą) Pozdr.Spinja.
Stary 2002-10-01, 08:49   #6
guest
Zakorzenienie

Jezeli kolezanka nie będzie dłubała przy "krostach" to blizn nie będzie napewno. To maść na stany zapalne skóry, wypryski.Lekko wysusza ma jednocześnie działanie wyciagające.Spinja chyba pomyliłaś tormentiol z inna maścią.
Stary 2002-10-01, 23:07   #7
guest
Zakorzenienie

Być może tajemnica nagłego pogorszenia się cery tkwi w zdaniu "a jeszcze miesiąc temu byłam pienie opaloną "gładziutką" blondyneczką) ". Słońce pomaga na pryszcze tylko pozornie. Początkowo cera robi się ładna, ale reakcją obronna na opalanie jest pogrubienie naskórka, co sprzyja zatykaniu się porów (por?) i pojawianiu się jeszcze większej ilości pryszczy po sezonie, czyli na jesień.
Stary 2002-10-02, 10:52   #8
anikka
Raczkowanie

a mi pomaga sok z czosnku(przekrojony ząbek)...zresztą już kiedyś poruszałam ten temat na forum pt bolok,pzdr
anikka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości