Pomoc dla początkujących!!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-18, 13:08   #91
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
dokładnie tak ))
no!! hehehe
chcialam jeszcze dodac ze zele ktorymi obecnie robie paznokcie to zele firmy sun flower i nail cosmetics i nie uwazam zeby to bylo najgorsze dno.... tym bardziej ze jak juz pisalam nie mam do nich absolutnie zadnych zastrzezen

a lampe mam z allegro i tez nie potrzebna mi inna - utwardza!! a co mi wiecej trzeba od lampy?
Svinecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 13:18   #92
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

ja mam tak samo))))))) lampa z allegro ( taka sama jak w 2 salonach w Gdańsku) a żele SF i bardzo je sobie chwalę
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 13:28   #93
apsik9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc nie boli mnie ani dupcia ani kręgosłup ani w Astrze, którą jeżdzę ani w BMW, którą czasem się wożę hihihi, może źle ustawione krzesła? Kiiikiii sory za te top offy
Ja toże przepraszam, ale temat jest spędzający sen z oka Chodzi o metaforę tudzież alegorię Skoro specjalistki mówią, że pewne materiały są lepsze od innych - to należy im wierzyć A co do Astry - nie ma ona, niestety tych wspaniałych kubełkowych foteli, na 2 tys. obrotów czeka się do następnego skrzyżowania, zaś ergonomia (położenie skrzyni biegów, guziczki od sterowania lusterek) jest znikoma I ciągle przy włączaniu kierunku wskakują mi długie. W mojej Beci nie ma tego problemu, a mój IBD nie zapowietrza się
Zreszta napisałaś, że zasiądziesz za kółkiem bejki, co Ci ogromnie polecam I sciskam kciuki za kursik euro (gdzieś tam czytałam, że się wybierasz)
apsik9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 13:48   #94
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

dzięki za zyczenia
nie napisałam, że zasiąde do bemki, tylko, że często zasiadam ale ja mam inie mam problemów z przełącznikami w żadnym z nich, choć sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia do pracy jadę obwodnicą, a mój facet za mną ( w beemce) dym wącha.oczywiscie, ze mnie bierze na prostej i tyleeeee go widzę, ( ja nie przekraczam moją 180), ale nagle na zakrętach, które on bierze olbrzymim łukiem hihi, siedzę mu na tyłku i myk .
To wszystko są zarty, bo nie ma o czym gadać ,wygoda jest nieporównywalna, ale dążę do tego, że skoro nie kazdego stać na BMW to powinien wykorzystać ( niczym zwierzęta przy zmianach w srodowisku) jak najbardziej optymalnie to co może mieć i to co potrafi
Ja nie moge mieć BMW, wiec jezdzę sprytnie Astrą, efekt ten sam -u celu jesteśmy razem.( oczywiscie na krótkiej trasie) hihii.
Reasumując, kiepska stylistka zapowietrzy najdroższy żel, dobra zrobi solidną pracę na Graphitti.
matko miałam juz sie nie odzywac utnę se kiedyś ten jęzor,od tej pory nie włażę na ten wątek, papa
Stary 2006-12-18, 17:03   #95
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Tu akurat trafilaś nienajlepiej bo ja w wieku lat 20 wyprowadzilam się z domu, a w wieku lat 20 z haczykiem zainteresoalam paznokciami.
Jak tak patrzę na moj paznokciowy pokój, widze tam cieżkie tysiace wlozone w produkty i szkolenia.
Kosztowalo to nieco wyrzeczen - a to krotsze wakacje, a to brak nowej szalowej kurteczki..ale takie zycie.
A sponsora dla mojej pasji szukać sobie nie zamierzam
Paula, mogę Cie tylko uściskac!!!
Ja wyprowadziam sie z domu majac 21 lat, ale paznokciami zajelam sie później- gdy miałam ok 24 lat.
Ma mojej ścianie wiszą dyplomy świadczące o odbytych kurach i uczestnictwie w pokazach warsztatach itp- dobre pare tysi Zwłaszcza, ze częśc z nich nie była w miescie, gdzie mieszkam.
Mam duzo ozdób- kolejne tysiace złotych, kupionych w trakcie mojej pracy.
a teraz kolejna inwestycja w szkolenie instruktorskie, salon i hurtownie.
Nie żałuje, bo fajnie jest robic cos co sie lubi.
Jednakze telepie mna gdy ktos mi mówi, ze mozna zaoszczedzic na pracy- brak kursu, produkty z Allegro i na tym tez zarabiac.
Telepie mnie takze dlatego, ze częśc z tych pan, na których dziewczyny beda sobie za pieniązki "ćwiczyły" wiecej sobie tipsów nie załozy bo taka miały masakre Częśc z nich trafi do dobrych stylistek i one beda kombinowac jak tu poradzic, na dziure w paznokci przepiłowana w trakcie "matownienia"
Część pan, po akrylu, który zżókł po tygodniu bedzie myslec, ze to tak powinno byc....

Kazda działalnosc jaka sie zaczyna wiąże sie z kosztami. To naturalne- "Żeby wyjąć trzeba włożyc".

Teraz jest to uatwione na maxa- fundosze z Urzędu Pracy, darmowe szkolenia z UP, dofinanasowania w Unii europejskiej itp..

a jednak nadal sa ludzie, którzy i tak i tak beda "oszczedzać" kupujac byle gdzie, byle co i nazywac sie "profesjonalistami".
Stary 2006-12-18, 17:53   #96
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Paula, mogę Cie tylko uściskac!!!
.
A low ju tu

Cytat:
a jednak nadal sa ludzie, którzy i tak i tak beda "oszczedzać" kupujac byle gdzie, byle co i nazywac sie "profesjonalistami"
Niestety to prawda.

Ale żeby bylo jasne - nie mówimy teraz o takiej np Svinecce.
Bo tu akurat widac bardzo racjonalne podejscie.
Ale jak wpada na wizaż laska, pierwszy post to pytanie " jak krok po kroku" drugi post "poleććie mi tanie produkty" no to sorry...
Tylko taką odstrzelić
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 21:24   #97
guga1
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
.......
Teraz jest to uatwione na maxa- fundosze z Urzędu Pracy, darmowe szkolenia z UP, dofinanasowania w Unii europejskiej itp..

a jednak nadal sa ludzie, którzy i tak i tak beda "oszczedzać" kupujac byle gdzie, byle co i nazywac sie "profesjonalistami".
mozesz cos wiecejpowiedziec o tych dofinansowaniach, albo powiedziec gdie tego szukac, bo szukam, ale bez efektow
guga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 01:02   #98
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
A low ju tu

Niestety to prawda.

Ale żeby bylo jasne - nie mówimy teraz o takiej np Svinecce.
Bo tu akurat widac bardzo racjonalne podejscie.
Ale jak wpada na wizaż laska, pierwszy post to pytanie " jak krok po kroku" drugi post "poleććie mi tanie produkty" no to sorry...
Tylko taką odstrzelić
no tak z tym akurat masz racje - przegieciem jest cos takiego. ja bym takiej pani zaproponowala paznokcie z kiosku za 10zl hahaha i na opakowaniu napewno bedzie napisane krok po kroku jak je zalozyc. lol. sory nie wytrzymalam hehe

ps. no wlasnie powiedzcie cos o tych dofinansowaniach, moze i ja bym skorzystala

ps1. dziewczyny trzymajcie mnie, swieta ida, kasy brak a ja wydalam dzisiaj 130zl na ozdoby a poszlam po trzy pilniki........czy to jest choroba? ale za to ciesze sie jak dziecko z moich nowych swiecidelek
Stary 2006-12-19, 10:22   #99
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

hej hej
odbiegając od tematu ja też w wieku 20 lat wyprowadziłam się z domu i urodziłam jeszcze dziecko na dodatek
pracowałam od 23 roku zycia (i jeszcze drugie dziecko sobie urodziłam w tzw.międzyczasie)
ale prawda jest taka że teraz są inne dzieci niż my byłyśmy
obecnie dzieci mają postawę roszczeniową i traktują mamę jak bankomat ( to ja - bankomat ). no i ciężko wszystkie zachcianki spełnić.

co do pomocy dla początkujących ......
co ja kupuję na allegro:
od firmy soleaduo kupiłam: tipsy mleczne (bardzo dobre) i żarówki do lampy (bardzo dobre)
od firmy slaydi - ozdoby i tipsy szklane (wszystko ok)
kupowałam żele z firmy naildesign - do frenchu ok i żel future ok (nie odpadają, nie kruszą się, nie żółkną, dobrze się utwardzają. )
nie polecam żelu Gabrielle Professional - kiepski bardzo, nawet do zabawy się nie nadaje - miękki i można go sobie ładnie zdjąć w całości z paznokcia razem z ozdobami porażka wg mnie
na allegro można śmiało kupić:
lampę, gilotynę, pilniki, bloki polerskie, waciki, ozdoby, odtłuszczacz, tipsy - od firm które polecam, soleaduo ma wszystko w ofercie zresztą.
co do pędzelków nie wiem bo nie kupowałam na allegro - ale dla początkujacych najlepszy płaski 6 lub ewentualnie 4
do akryli kupiłam 6 okrągłą z top choice - jestem początkującą akrylistką więc jak dla mnie ok

co do żeli to może z naildesign
a jak więcej funduszy to :
SPN, Active, Sunflower
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 10:49   #100
czarna311
Raczkowanie

Co do allegro moim zdaniem nie zawsze sprzedaja tam złe rzeczy.tylko trezba umiec wybrac ta wlasciwa.Wiele firm sprzedaje przez allegro...wiec ja nie widze osobiscie nic złego jezeli ktos tm kupuje.Tym bardziej jezeli kogos nie stac na to by kupic w normalnym sklepie (a takich osob jest duzo)
ps.czasami zastanawiam sie po co jest to forum.....czy doradzic czy zjechac człowieka I moim zdaniem to świetnie ze ona sie uczy tez sama...przynajmniej bedzie miała mniej problemu by cos zrozumiec na kursie.Poza tym odkrywa czy ja to interesuje..a to ze jej wychodzi jak jej wychodzi to nie powod by sie smiac ale mozna jej powiedziec jakie błedy popełnia.zreszta watek nie był o tym by ja krytykowac-bo jak dobrze przeczytałam nie o to was prosilaale byscie jej doradziły....<- co zrobiły nielicznepozdrawiam
czarna311 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 11:14   #101
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
hej hej
odbiegając od tematu ja też w wieku 20 lat wyprowadziłam się z domu i urodziłam jeszcze dziecko na dodatek
pracowałam od 23 roku zycia (i jeszcze drugie dziecko sobie urodziłam w tzw.międzyczasie)

Cholera, przebilaś nas

Zgadzam się w kwestii lamp, gilotyn itp itd.
Można je tam kupić. Mozna je kupić taniej
Ale czuć jednak rożnicę gdy się pozniej zakupi firmowy sprzęt
Nawet waciki różnia się znacznie.

Choć przyznaję - na poczatek w zupelnosci wystaczą tamte nieco slabszej jakości.
Ale -nieco!!!!
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 11:30   #102
czarna311
Raczkowanie

Svinecka ja wydałam własnie cała wypłate na prezenty takze rozumiem.ale nie moge sie doczekac świat i tak
czarna311 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 11:32   #103
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
Napisane przez czarna311 Pokaż wiadomość
Svinecka ja wydałam własnie cała wypłate na prezenty takze rozumiem.ale nie moge sie doczekac świat i tak
prezenty prezentami ale ja jeszcze nie mam wszystkich a szaleje z ozdobami na pazurki.
no ale w koncu sylwester sie zbliza i trzeba bedzie sobie cos wyczarowac, zreszta juz wczoraj kumpela mnie zmolestowala i wtopilam jej nowe ozdoby
Stary 2006-12-22, 18:51   #104
kiiikiii
Przyczajenie

**dobrarada -- juz zakupiłam wszystko co niezbędne jest do zrobienia pazurków zelowych. Próbuje próbuje i udaje się masz racje.... lepiej kupic za 300zł i zobaczyc czy sie bedzie to lubiło niz wydac 3000 na kurs plus wszystkie potzrebne rzeczy dobrej marki. itd a pozniej rzucic w kąt. dzieki za popracie . Co do samochodu tez wolałabym malucha niz piechotke a co do auta....
kiiikiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 18:52   #105
kiiikiii
Przyczajenie

**PaulaKrk ... ja akurat najpierw miałam auto dopiero kurs więc jak widzisz różni ludzie różne upodobania . Jeździłam sobie po lesie tam gdzie nie ma ludiz i słupow. Widziałam ze mi sżło i poszłam na kurs i zdałam za 2 razem
Stary 2006-12-22, 18:52   #106
kiiikiii
Przyczajenie

**mona1978 - uwazasz ze to swietny pomysł wydac 2 tysiace na cały starter a pozniej po roku sprzedac go komus na allegro za połowe ? kiedy uzyło sie go moze 3 razy bo ktos doszedl do wniosku ze to nie jego "konik"? ja uwazam inaczej. Chociaz moze niektórych stac na wydawanie pieniędzy a pozniej odzyskiwanie ich ale tylko w połowie.
Stary 2006-12-22, 18:56   #107
kiiikiii
Przyczajenie

**Svinecka..... dokładnie,są lepsi i gorsi. Ja mam szczescie ze znalazła sie osoba która mnie "oświeciła" w tej kwestii i to dziewczyna z neta ktorą znam tylko wirtualnie. Juz wiem u kogo mozna kupic ozdoby na allegro,gdzie tipsy które sie nie złamią, gilotyne i lampę również kupiłam na allegro. Utwardza żel chociaz on nie jest też z tych najdroższych ale na początek mi to wystarczy. Nie mam zamiaru zarabiac na tym póki nie bede miała na poapierku ze rzeczywiscie sie na tym znam. Póki co skoncze zelik ktory mam, paznokcie sie trzymają jak na razie, nie odprysnął nigdzie, jak dla mnie pazurki wyglądają jak te które robiłam u stylistki z dyplomem. Moze troche przesadzam:/ ale pochwaliła mnie i powiedziała ze jak na 1 raz to bardzo dobrze!
Jak tylko zdołam podłączyć kam do kompa wrzuce tu ich fotki.
Stary 2006-12-22, 19:08   #108
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

powodzenia Kiiikiii
Stary 2007-06-19, 11:30   #109
karolayna
BAN stały

GG do karolayna
Lightbulb Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Witam!
Właśnie jestem po szkoleniu jednak mam pytanie odnośnie zdobienia- jeśli wtapiam jakieś ozdoby w żel to mam to po ich nałożeniu i utwardzeniu (1 warstwy) odtłuszczać czy można to w tym wypadku pominąć?
Nie robiłam szkolenia ze zdobienia stąd to pytanie.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam
karolayna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:37   #110
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

nie musisz odtluszczac, a nawet ciezko by bylo odtluscic ozdoby he
Stary 2007-06-19, 11:42   #111
karolayna
BAN stały

GG do karolayna

No wlaśnie wczoraj tak zrobiłam i myślałam, że mnie szlag trafi ;-) i zwątpiłam, bo osoba której to robiłam mówiła, że poprzednia tipserka odtluszcza, ale dobrze, że zrobiłam to tylko przy jednym paznokciu. Dziękuję Svinecka za odpowiedz.
Stary 2007-06-19, 12:30   #112
mysiak
Wtajemniczenie

Ale odtłuszczać (a w zasadzie przemywać, bo odtłuszcza się płytkę paznokcia) powinnaś po zbudowaniu pazurka, nie po każdej warstwie

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:24   #113
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez karolayna Pokaż wiadomość
Witam!
Właśnie jestem po szkoleniu jednak mam pytanie odnośnie zdobienia- jeśli wtapiam jakieś ozdoby w żel to mam to po ich nałożeniu i utwardzeniu (1 warstwy) odtłuszczać czy można to w tym wypadku pominąć?
Nie robiłam szkolenia ze zdobienia stąd to pytanie.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam
W która warstwę żelu byś nie wtapiała - nie przemywaj
Jeżeli chcesz zatopić więcej niz jeden rodzaj ozdób zacznij od warstwy pierwszej żelu (bazy) - bo inaczej pazurek może wyjść za gruby. Jeżeli jest to np tylko koronka to możesz na pierwszą warstwę budującego ją przymocować, do lampy i budujemy pazurka , przemywamy nadajemy kształt itd
Powodzenia
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 19:50   #114
urshoola
Zadomowienie

ja mam pytanie do dziewczyn które robią tipsy, do stylistek przede wszystkim Czy pracowałyście na żelu marki Sun Flower "Kryształek" lub "Kruszony Lód"? interesuje mnie jak się na tym żelu pracuje. Ważna jest dla mnie jakość i łatwość nakładania. Zauważyłam taki żel w ofercie tej firmy i przyciągnęły mnie te drobinki, które są w żelu, bo trochę znudziły mi się przezroczyste bo na takich do tej pory robiłam pazurki. Powiedzcie co o tym sądzicie i czy warto

urshoola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 19:59   #115
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Ja nie pracowałam na SF ale znalazłam coś takiego : http://www.fryzjer.net/viewtopic.php...t=kryszta%B3ek - mam nadzieję, że się przyda.
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 21:56   #116
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

ja posiadam i uzywam zel kruszony lod.
osobiscie nie polecam do budowania paznokcia, jest to zel jesdnofazowy i bardzo rzadki przez co splywa.

ja uzywam go do ostatniej warstwy dla nadania efektu, mozna tez nalozyc dwie cienkie warstwy, lub tez pod warstwe budujacego

niemniej jednak raczej tylko do wykonczen bo do budowania jest kiepski
Stary 2007-06-20, 09:40   #117
karolayna
BAN stały

GG do karolayna
Smile Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
W która warstwę żelu byś nie wtapiała - nie przemywaj
Jeżeli chcesz zatopić więcej niz jeden rodzaj ozdób zacznij od warstwy pierwszej żelu (bazy) - bo inaczej pazurek może wyjść za gruby. Jeżeli jest to np tylko koronka to możesz na pierwszą warstwę budującego ją przymocować, do lampy i budujemy pazurka , przemywamy nadajemy kształt itd
Powodzenia
Dziekuje dziewczyny za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez karolayna
Czas edycji: 2007-06-20 o 15:19
Stary 2007-09-20, 14:16   #118
madziora3
Przyczajenie

witam..jestem nowa na tym forum..hmm czytam te posty i mam pare pytań:
1. wspominacie o jakis kursach finasowanych przez ue.. czy ktos moglby napisac na czym too polega i gdzie sie trzeba zglosic i ubiegac o te kursy?
2. prawie wszystkie jestescie po kursach,czy ktos mogłby mi jakis polecic..??
3.czy zakup profesjonalnych zeli itp na serio bedzie kosztował kolo 2 tysiakow?
4. moze orientujecie sie czy w szkole policealnej kosmetycznej 2 letniej sa przeprowadzane kursy przedłuzania paznokci i ich zdobienia..?
z gory dziekuje za odpowiedzi.. pozdrawiam
madziora3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:40   #119
Angel@
Zakorzenienie

Witaj madziora3!

1. niektóre Urzędy Pracy organizują takie kursy. Jeśli jesteś osobą bezrobotną, zarejesrtowaną w Urzędzie pracy możesz z takiego kursu skorzystać. Dowiedz się w swoim UP czy istnieje taka możliwość. (awa2001 była na takim kursie więc w razie czego pytaj ją na privie)

2. zależy z kąd jesteś: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=kurs

3. zestaw dobrej firmy to faktycznie spory wydatek 1500-2000 trzeba szykować (zależy jeszcze jak bardzo na początku będziesz chciała szaleć )

4. tego niestety nie wiem
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:00   #120
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madziora3 Pokaż wiadomość
witam..jestem nowa na tym forum..hmm czytam te posty i mam pare pytań:
1. wspominacie o jakis kursach finasowanych przez ue.. czy ktos moglby napisac na czym too polega i gdzie sie trzeba zglosic i ubiegac o te kursy?
2. prawie wszystkie jestescie po kursach,czy ktos mogłby mi jakis polecic..??
3.czy zakup profesjonalnych zeli itp na serio bedzie kosztował kolo 2 tysiakow?
4. moze orientujecie sie czy w szkole policealnej kosmetycznej 2 letniej sa przeprowadzane kursy przedłuzania paznokci i ich zdobienia..?
z gory dziekuje za odpowiedzi.. pozdrawiam
1. Niektóre ośrodki szkoleniowe przerowadzają szkolenia refundowane przez Urząd Pracy
2. Na pewno musisz zwrócić uwage, czy kurs jest grupowy, czy indywidualny- na grupowym nauczysz sie niestey mniej, bo uwaga instrukora bedzie podzielona między kilku kursantów (im wiecej tym grzej). Za to grupowe są zazwyczaj tańsze. O kursach jest osobny watek- sa tam wymienione polecane ośrodki szkoleniowe i opinie osób po kursach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zkolenia+tipsy
3. Tak, aby kupic dobre produkyty trzeba liczyć sie z wydatkiem ok 1000zł za jedna metode
4.W większości szkól kosmetycznych są dla uczennic szkolenia ze stylizacji paznokci. Niestety, nie cieszą sie one zbyt dobrymi opiniami.
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, tipsy, żele

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości