Pomoc dla początkujących!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-06, 11:28   #151
karolayna
BAN stały

GG do karolayna
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez niunia999 Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam pytańko tipsy robie juz od jakiegos czasu i mam jeden problem, mianowicie jak przyklejam tipsa to niekiedy podejdzie mi powietrze:/ nie wiem czy za mało czy za duzo kleju, próbowałam i zawsze znajdzie sie jakis na którym podejdzie powietrze :/ Proszę o pomoc

Witaj ;-)
Jak zwykle "kolezanki" chetne do pomocy wysylają do szkoly gdzie robilas kurs. Norma. Zaraz się rzucą na mnie, że to dla dobra wszystkich itd... a ja jestem zdania, że kto ma robic tipsy bez kursów to i tak bedzie je robic. Niunia zadala jedno konkretne pytanie a nie uzyskala zadnej konkretnej odpowiedzi. Jestescie przewrazliwione...

Niunia musisz dawac troszke wiecej kleju i najlepiej jak przyklejasz tipsa to jak go dopasowujesz to odwroc go, nałóż klej, odwroc i przyklej. Chodzi o to zebys jak najmniej poruszala tipsem jak juz nalozysz klej...
Kwestia wprawy ;-)
Powodzenia
karolayna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:02   #152
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez karolayna Pokaż wiadomość
Witaj ;-)
Jak zwykle "kolezanki" chetne do pomocy wysylają do szkoly gdzie robilas kurs. Norma. Zaraz się rzucą na mnie, że to dla dobra wszystkich itd... a ja jestem zdania, że kto ma robic tipsy bez kursów to i tak bedzie je robic. Niunia zadala jedno konkretne pytanie a nie uzyskala zadnej konkretnej odpowiedzi. Jestescie przewrazliwione...
Nie? A to jest odesłanie na kurs, czy niekonkretna odpowiedź??? :

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
niunia999 - Radzę poćwiczyć "przyklejając" tipsy na oliwkę. Gdy opanujesz to do tego stopnia że bąbelków nie będzie - zabierz się za klej

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:16   #153
prospera
Raczkowanie

GG do prospera
Dot.: Początki Stylizacji

A ja już wiem, że są szkolenia bez egzaminów i to z ręki EF
prospera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 16:19   #154
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

prospera, ja właśnie konczyłam szkolenie z EF i mialam egzamin, bez tego nie wydaliby dyplomu. a egzamin moja instruktorka musi trzymac jakby ktos z EF chciał zobaczyc. Dziwne ze niektórzy z EF maja kurs bez egzaminu. Przeciez egzamin to właśnie dowód że zasługujesz na dyplom

asikczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 17:05   #155
Albertyna
Zakorzenienie

Czy jest egzamin, czy nie zależy od firmy szkoleniowej- w SPN jest du cześciowy- teoretyczny i praktyczny i wcale nie jest formalnościa- częśc kursantek go nie zdaje.

A skąd sie biora kiepskie stylistki z dyplomem? Z tego samego miejsca co kiepscy kierowcy z prawem jazdy, kiepscy lekarze z dyplomem lekarskim itp....

Dobry kurs to absolutna podstawa, jednak nie zastapi rzetelnej praktyki, a poza tym część dziewvzyn po ukonczeniu kursu stwierdza, ze teraz bedzie pracowac "po swojemu" i włos się jezy co wymyslają.
Kolejna sprawą sa dobre i kiepskie szkolenia.
Wiele osób sądzi, że bycie instruktorem to bułka z masłem- pokazac raz jak sie robi całej grupie, a potem można sie polenic, zrobic klientke itp... Niestety, po takch kursach dziewczyny maja wiedze, ale... kiepska. Oraz moje ulubone- "kursy przez internet+dyplom"- ktoś na filmie pokazuje jak sie robi paznocie- obejrzysz filmik i juz możesz sobie dyplomik wydrukowac. Uffff....

Połaczenie tych wszystkoich czynników daje nam odpowiedź ską sie biora kiepskie styliski posiadające dyplomy

W stylizacji paznokci, jak we wszystkim- dobre szkolenie (dające solidne podstawy)+ ćwiczenia dają prawdziwe efekty. Pominięcie jedngo bądź drugiego zaowocuje nam kotletami na paznokciach
Stary 2008-04-08, 19:42   #156
lauracrow
Rozeznanie

Cześc... Pierwszy raz jestem na forum, ukończyłam kurs, wychodzi mi juz całkiem, całkiem... I w związku z tym mam pytanie... Ile kasy za tipsy powinna brac początkująca stylistka? Słyszałam opinie, że 60zł to za mało, a kilka koleżanek powiedziało, że cena 15 zł będzie wręcz za dużo... Kto ma rację? Jak myślicie?
lauracrow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:28   #157
Albertyna
Zakorzenienie

Rozejrzyj sie po Twojej okolicy jakoie ceny sa w salonach, w jakich cenach robia paznokcie dziewczyny w okolicy i... dostosuj sie do tych cen.
Na początku nie ma co szalec ze zbyt wysokimi cenami, ale nie warto tez pracowac za bezcen, bo klientki nie beda szanowały Twojej pracy, a podwyzka cen zaowocuje starta wiekszości z nich.
Stary 2008-04-10, 15:36   #158
ania1919
Raczkowanie

Interesuje mnie stylizacja paznokci ale tak naprawde nie wiem zabardzo co z czym, piszesz ,ze mozna dowiedziec sie czegos na forum jak bys mogla to napisz mi na jakim .Pozdrawiam
ania1919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 15:48   #159
misis188
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Question Wasze początki z paznokciami i problemy

Witam
Od 2 lat zajmuje sie zakaldaniem tipsow zelowych. Kurs zrobilam dopiero w grudniu ubieglego roku i musze przyznac ze w brew pozorom bardzo duzo mi dal, paznokcie sie fajnie trzymia i kientki sa zadowolone
Jednak ostatnio mialam problem. Dodam ze na kursie mialam tylko praktyke, bez teori
Jedna klientka miala niedobor witamin i moze jakies problemy z naczynkami krwionosnymi bo przy lekkim dotknieciu ze skorkami zaczynala sie lac krew. I po tygodniu dziewczyna do mnie zadzwonila ze paznokcie sie jej zapowietrzyly. Czy to moze byc wina braku witamin? Bo ja na prawde zrobilam wszystko tak jak zawsze i nigdy nic sie takiego nie dzieje(przed kursem oczywiscie byly takie problemy ale mowie teraz o czasach po kursie). Prosze o jakies wskazowki
Dołaczam tez zdjecie jednej z moich prac i czekam na dzielenie sie swoimi doswiadczeniami i wzorkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG035.JPG (27,9 KB, 82 załadowań)
misis188 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:39   #160
sisi25
Przyczajenie

witam,
własnie skączyłam kurs stylizacji paznokci metodą akrylową oraz żelową.Interesuje mnie kontekst przedużania na tipsie. a konkretnie zrównywania tipsa do płtyki paznokcia po przyklejeniu(na tym etapie piłowania mi zchodzi bardzo dużo czasu). Czy nie ma jakiegoś preparatu który to wyrównuje, czy coś takiego? Robiłam kurs na preparatach Silcare i nie miałam okazji wypróbowac innych zresztą bardzo dobrze pracuje mi sie na nich. Na kursie dostałam zestaw startowy i teraz kiedy mi sie kończą akryle i żele to zastanawiam sie czy nie spróbowac czegoś innnego? Prosze o rady.
Pozdrawiam
sisi25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:44   #161
Albertyna
Zakorzenienie

Ten preperat to Tip blender.
Stary 2008-04-28, 14:34   #162
sisi25
Przyczajenie

bardzo ci dziekuje Albertyno ,napewno pomoze mi w znacznym stopniu.
sisi25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 15:52   #163
marzena82
Raczkowanie

Albertynko! Czy ten Tip blender naprawde jest taki skuteczny? i czy nie zaszkodzi on np.w przyczepności żelu do płytki paznokciowej? Powiem szczerze że już dawno myślałam o zakupieniu go, ale troszkę się obawiam .Powiedz czy ty go używasz?
Pozdrawiam
marzena82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 18:23   #164
zabka74
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny!!!
Mam problem i niewiem czemu się tak dzieje...a mianowicie,założyłam pierwszy raz w życiu aryl na tipsie sobie i siostrze....przez kilka dni nawet do tygodnia jest ładnie i dobrze natomiast później akryl podchodzi powietrzem tak jak źle przyklejony tips.Szczególnie z boków paznokci ,jak je mocniej podwadze to się łamią,pękają i odpryskują.Uważałam,że właśnie z przyklejaniem tipsów będę miała taki problem,a tu wyszło,że z akrylem.Czemu mi się tak robi....może przyczyną być to,że kuleczka nabierana akrylu jest za gęsta lub za mokra??
Robię wszystko tak jak powinnam,czyszcze często i odtłuszczam,na płytkę paznokciową daje primier o żadnej czynności zakładania akrylu na tipsie nie zapominam,a pomimo to tak mi się dzieje.Nie chcę iść na kurs,bo nie zamierzam się tym zajmować na codzień,raczej rekreacyjnie i z ciekawości
Bardzo proszę powiedzcie mi co robię nie tak...w czym tkwi mój problem
Stary 2008-05-02, 13:58   #165
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

albo źle odsunełaś skórki i zalałaś je...
albo za cienka warstwa masy przy skórkach lub za gruba i stąd taki efekt...
Stary 2008-07-11, 19:18   #166
Wiktoria0
Raczkowanie

Co do pseudostylistek, uważam nie każda osoba potrzebuje kursu. Ja byłam na kursie zapłaciłam 600 zł ale powiedzcie co można nauczyć si e w ciągu dwóch dni? Owszem papierek dostałam ale co z tego? Jak nie dowiedziałam się nic nowego. Wystarczy iśc zrobić se pazurki u kosmetyczki popatrzeć troszkę poczytac na forach i metodą prób i błędów dojść do celu. Jeśli ktos ma talent to się uda jeśli nie to trzeba odpuścić. Kursy są tylko dla papieru moje Panie no chyba że ktoś jest tak tempy że nie jest w stanie odróżnić liquidu od primera no to problem ale same dopasowywanie pazurków i zdobienia to tylko praktyka czyni mistrza tego na kursie się nie nauczysz a płacić po to by dowiedzieć się jakiej firmy produktów uzywac to absurd bo każa stylistka ma swój wypróbowany i tu nie ma reguły. po za tym znam wiele osób, które robią przepiękne pazurki lepiej niż osoby po kursie. Panie więcej zrozumienia a dla początkujących POWODZENIA
Wiktoria0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:25   #167
losek78
Zakorzenienie

ja jestem po kursie i chyba jestem tępa bo nie idzie mi to wcale ( uważam że musze jeszcze dużo poćwiczyć) , robilam na razie metodę żelową i mam robic jeszcze akrylową, i moje pytanie co jest Łatwiejsze do robienia ? żel czy akryl??
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:04   #168
jagódeczka
Zadomowienie

nie ma porównania. Jak opanujesz jedną i drugą to obie będą łatwe!
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:11   #169
Albertyna
Zakorzenienie

Dla jedych bedza latwiejsze zele, dla innych akryle.
Rzecz gustu....
Stary 2008-07-22, 20:11   #170
losek78
Zakorzenienie

Unhappy Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

a może mi ktos powiedziec ile zchodzi takie opanowanie??

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2008-07-22 o 20:12 Powód: dodanie bużki
Stary 2008-07-22, 22:00   #171
jagódeczka
Zadomowienie

Tak. Ja Ci powiem.
Całe życie i ciągle sie uczysz....
I za każdym razem kiedy myślisz, że to już.... przychodzi klientka z takimi paznokciami i takim fochem, że znów stwierdzasz, że wiele jeszcze przed tobą.
To jest praca z ludźmi. opanowanie układania masy to nie wszystko
ale za dwa lata ciągle pracując będzie ok.
Stary 2008-07-23, 00:40   #172
Albertyna
Zakorzenienie

Oj Jagódeczko w samo sedno- im wiecej umiesz tym wyzej stawiasz sobie poprzeczke... Trang, ktory jest mistrzem świata, nie oddajacym tytułu od paru dobrych lat, tez nadal szlifuje swoj warszta i ciagle dazy do tego by byc lepszym.

A zeby byc w "dobra"? to kwestia nie tyle czasu, co najpierw dobrego szkolenia, potem cwiczen i cwiczen. I nikt nie powie ile to danej osobie zajmie... Bo jedna chwyta szybciej inna wolneij- jak z kazda nauka...
To tak jakbys zapytala "Ile trzeba jezdzic by byc dobrym kierowca?". no hm... sa tacy co jezdza codziennie przez kilkakascie lat, a jezdza jak melepety, a sa tacy, co to po 2-3 godzinie jazd wiedza co i jak i juz mogliby podchodzic do egzaminu.
Stary 2008-07-23, 07:44   #173
losek78
Zakorzenienie

dzieki za pocieszenie, czyli jak po kursie 1,5 miesiąca idzie mi jak po grudzie to nie mam się czym martwic... a ja glupia myslalam ze wystarczy kurs i juz bede umieć jeszcze klientek jak na lekarstwo jak to na wsi...a z rodzinką też kiepsko
Stary 2008-07-23, 08:33   #174
mysiak
Wtajemniczenie

Masz jeszcze własne dłonie i stopy

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
Stary 2008-07-23, 11:38   #175
losek78
Zakorzenienie

no wlasnie mam - ale te moje pazurki u rąk to już troszkę zmęczone są - ale nie powinnam się skarżyć - w końcu sama tego chcialam - byle wytrwać i tego nie porzucić, a lepsze to niż w sklepie robić
Stary 2008-07-23, 11:43   #176
jagódeczka
Zadomowienie

no wiesz...?
też porównanie.....
Stary 2008-07-23, 11:52   #177
losek78
Zakorzenienie

to nie bylo porównanie ( może źle się wyrazilam) tylko uważam że na chwile obecną to mogę znaleźć pracę tylko w sklepie a robienie paznokci to moje marzenie i może w przyszlości się tym zajmę ( uważam to za dobre zajęcie!)
Stary 2008-07-23, 11:57   #178
jagódeczka
Zadomowienie

już lepiej...
ja również myślę, że to dobre zajęcie
Stary 2008-07-23, 13:19   #179
mysiak
Wtajemniczenie

Wiesz, Losku, jeśli nie ma się zacięcia i nie czuje frajdy z robienia pazurów, to nawet po dwóch latach nie będą piękne... Mogą być najwyżej dobrze wykonaną, rzemieślniczą - a nie artystyczną - robotą...

A Ty z jednej strony piszesz, że robienie pazurów jest Twoim marzeniem, z drugiej wygląda to trochę tak, jakbyś chciała po prostu wyuczyć się szybko umiejętności i zarabiać... Ale co Ci w głowie siedzi a w duszy gra możesz wiedzieć tylko Ty...

Stary 2008-07-25, 20:45   #180
losek78
Zakorzenienie

oj bo jak komuś ciężko finansowo to chce się nauczyć jak najszybciej żeby zarabiać na tym co lubi robić - to chyba nic dziwnego???
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, tipsy, żele

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości