Pomoc dla początkujących!!! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-28, 22:17   #211
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez Natalie Pokaż wiadomość
Tak straszycie tą przepiłowana płytką, ja tak naprawdę się zastanawiam jakim ślepcem trzeba być, żeby to zrobić.
W 75 % wątków na tym forum widać przepiłowane płytki.
Jak widać, Wizażankom wzrok szwankuje okrutnie.

Cytat:
Nie są zapowietrznione, mają ładny kształt i są wytrzymałe
Wrzuć zdjęcia, bardzo chętnie nacieszymy nimi oczęta.
Cytat:
albo przemawia przez Was zazdrość, że ktoś może się nauczyć bez kursu...
Tak, to potworna, nieposkromiona zazdrość
Cytat:
Powinien być jeden temat w stylu: "zanim zaczniesz przygodę z żelową techniką przedłużania paznokci" i załączone informacje co i jak.
Zatem załóż taki watek.

Cytat:
A co do tych preparatów tylu cleaner to można użyć spirytusu salicylowego efekt ten sam. Oliwki też nie trzeba kupować "specjalistycznej" wystarczy pojemniczek po zużytym lakierze dobrze wyczyścić i wlać oliwkę do ciała.
Oczywiście.
Pilników też używać nie trzeba - wystarczy pociąć boazerię i okleić papierem ściernym.
Nawet na szczoteczce do odpylania można zaoszczędzić - wystarczy wykorzystać tą do mycia zębów.
A szablony można zrobić z dwustronnej taśmy klejącej.
Taka masa oszczędności!
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:50   #212
jagódeczka
Zadomowienie

niom...
a w buteleczki po sally hansen wlać golden rose, w podełeczka po ONS wsypać akryl marki "fiu bździu" a w pojemnik po skinsepcie trochę spirytusu żeby śmierdziało .....
tarariraram.....

sanepid kochane dobierze wam się niedługo do tyłeczków, bo sanepid nie będzie tolerował ściemniania!
Zostaną wprowadzone atesty na wszystkie artykuły niezbędne do pracy stylistki i będziecie cieniutko śpiewać....
Początkujące czy nie - na chłamie wielkiej kariery nie zrobicie.
Ani się dobrze nie nauczycie.
Pamiętam doskonale czasy, kiedy szczypałam się na najmniejsze opakowania lepszych produktów. A dzieciaki trzeba było czymś karmić...
Nie oszczędzamy na produktach i szkoleniach!!!!!
po raz kolejny powtarzam!!!!!
Nie da się, bo czkawką się odbije.
Ile klientek trzeba stracić zanim sie ich kilka zyska na zawsze... To wie każda stylistka.
I nie pomoże promocja 50% ani co 10te uzupełnienie gratis.
żadna klientka nie dotrwa przy was 10 tego uzupełnienia jak odstawicie kaszanę!
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:52   #213
Wiktoria0
Raczkowanie

Ale bardzo dużo jest takich wypowiedzi , owszem nie wszystkie dziewczyny są nastawione na samouków negatywnie ale dużo jest takich co się jeży włos na głowie
Wiktoria0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:18   #214
Albertyna
Zakorzenienie

O osoboach, ktore robia sobie same paznokcie "lepiej niz profesjonalistki" bylo juz milon watkow. Czy aby na pewno jest nam potrzebny kolejny?
Stary 2008-07-29, 16:05   #215
losek78
Zakorzenienie

hm ja coś wsponminalam o dyskryminacji lecz ja jestem po kursie na żele i idę na kurs akryl i nie zaprzeczam ze forum mi pomoglo rozwiązać wiele problemów ... a znam prawie osobiście dziewczynę ( na wiosce) która robi mojej koleżance żele na "okazje" i widzialam te paznokcie - normalnie plaskie jak decha a koncówka frencz jakaś taka szara a koleżanka zadowolona" bo miala za darmo, robily na jakimś żelu fajnym bo jedną warstwe wystarczylo polożyć a jej siostrze kosmetyczka spier..... paznokcie za 120 zl w salonie na ślub" a ja jej glupia proponowalam "profesjonalne " to po co jej takie jak ma "za darmo takie fajne" - i tak to wlaśnie jest w rzeczywistości (czasami przynajmniej)
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 08:23   #216
Natalie
Przyczajenie

Jeju ja tylko napisałam o spirytusie salicylowym, a Was wyobraznia troszkę poniosła..

Ale widzę, że nieważne kto co by napisał, będziecie krytykować osoby bez kursu. Chyba sporo jadu w Was siedzi..

Co do zakładania wątku, chętnie bym to zrobiła, lecz nie posiadam wystarczającej wiedzy na temat techniki żelowej, żeby udzielać rad.
Natalie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:20   #217
losek78
Zakorzenienie

nie wiem ale ja jestem po kursie a tez wydaje mi sie ze nie jestem wszystko wiedząca a wiadomo - początki - a wydaje mi się że mój kurs byl w porządku bo wszystko się dowiedzialam ( a co zapomnialam to juz inna sprawa) a praktyka praktyką ( wychodzą różne szczególy wtedy) .

a mam takie pytanie czy przy nakladaniu żelu na gole paznokcie postępuje tak samo jak gdybym nakladala na te z tipsami?? -
Stary 2008-07-30, 19:30   #218
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

poza tym, ze to całkiem inny żel i musisz delikatniej obchodzić się z pazurkiem przy matowieniu to reszta tak samo
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:47   #219
jagódeczka
Zadomowienie

ej, no co ty?
Musi jak by okleić tym żelem brzegi bo odpryśnie....
awa... nie zamętuj!
Stary 2008-07-30, 21:52   #220
losek78
Zakorzenienie

no wlasnie, robilam juz sobie żelik na swoje i na wolnym brzegu mi się żel odwarstwial od paznokcia
Stary 2008-07-30, 22:05   #221
jagódeczka
Zadomowienie

no właśnie. żebyś potem nie mówiła, że jestem niedobra jagódeczka...
musisz go tam uszczelnić i nie piłować już do pazura tylko tak ... jak ci tam farfocel jakiś wyjdzie to podrównać i zostawić boki i wolny brzeg w spokoju.
Jestem dobra jagódeczka!
Stary 2008-07-30, 23:15   #222
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
ej, no co ty?
Musi jak by okleić tym żelem brzegi bo odpryśnie....
awa... nie zamętuj!
???? a tipsa nie musi jakby okleić???
Stary 2008-07-30, 23:23   #223
jagódeczka
Zadomowienie

nie nie musi tak dokładnie, bo tips nie nasiąknie wilgocią w trakcie eksploatacji i nie będzie obłaził o ile dobrze przygotowany
Stary 2008-07-31, 00:58   #224
mysiak
Wtajemniczenie

Ech, tydzień człowieka nie ma w internecie i co się od razu na Pazurkowym dzieje

Po pierwsze: mała uwaga porządkowa (widzę że nasze Zielone jeszcze nie zwróciły uwagi, ale niechybnie to zrobią): syla2311, losek78, Wiktoria0: bardzo Was proszę, żebyście nie umieszczały dwóch postów jeden pod drugim, tylko korzystały z opcji "edytuj", jeśli stwierdzicie, że chcecie uzupełnić swoją poprzednią wypowiedź. To zwiększa czytelność forum i ułatwia życie wszystkim jego użytkownikom. Prośba odnosi się oczywiście do wszystkich, którzy zamierzają wysyłać kilka postów z rzędu, Wasze po prostu rzuciły mi się w oczy.

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
O osoboach, ktore robia sobie same paznokcie "lepiej niz profesjonalistki" bylo juz milon watkow. Czy aby na pewno jest nam potrzebny kolejny?
Jeśli po raz kolejny podnoszony jest dokładnie ten sam temat i pojawiają się te same (zbite wieki temu) argumenty, oznacza to moim skromnym zdaniem ni mniej ni więcej, tylko że dyskutantki nie przejrzały, choćby pobieżnie, wątków na pazurkowym (no może baaaardzo pobieżnie, ale to się nie liczy ).

Dziewczyny, wszystkie jesteście dość nowe na forum pazurkowym. Poświęćcie - znów dla dobra wszystkich użytkowników - nieco czasu na czytanie, zanim zaczniecie dublować (w zasadzie mnożyć do potęgi n-tej) wątki, które wiele razy już były zakładane i powielane, np. najlepszy zestaw startowy, lepsze i gorsze produkty, poprawna kolejność wykonania określonych czynności podczas przedłużania płytki paznokcia, adresy firm organizujących szkolenia, wyższość stylistek bez papierka nad frajerkami z papierkiem, itd. itp...

Moderatorki, z pomocą użytkowników forum pazurkowego, wykonały kawał dobrej roboty i sporządziły spisy najbardziej poszukiwanych wątków z linkami - wystarczy przeczytać i kliknąć w temat, który Was interesuje. Bądźcie tak miłe i skorzystajcie z nich...

Cytat:
Napisane przez Natalie Pokaż wiadomość
Ale widzę, że nieważne kto co by napisał, będziecie krytykować osoby bez kursu. Chyba sporo jadu w Was siedzi..
Krzywdzące uogólnienia naprawdę możesz nam darować. Jak już wspominały PinkSlip i Awa, niejedna osóbka znalazła tu pomoc i bynajmniej nie ograniczała się ona do zdania "Won na kurs."...

I bardzo proszę, żeby żadna z Was tak pochopnie nie oceniała bywalczyń tego forum. To, że ktoś - nieważne: Paulakrk, Jagódeczka, mysiak - nie pomógł Wam tak, jak byście tego oczekiwały, absolutnie nie oznacza, że nie wnosi nic swoją obecnością na forum. Ale żeby to wiedzieć trzeba czytać różne wątki, nie zaś wyrabiać sobie "jedynie słuszne" zdanie na podstawie jednej dyskusji...

Po namyśle: nie ma we mnie jadu, aktualnie mam wewnątrz trochę cukru i nieco nikotyny (też trucizna, ale nią nie pluję ). No, ale ja mogę mówić tylko za siebie

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:00   #225
jagódeczka
Zadomowienie

to, co...?
Zapalmy!
gdzie się szlajałaś?
won na plotki!
Stary 2008-07-31, 12:59   #226
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

Mysiaku, nic dodać nic ująć, brawo!
to co? po Malborku? znaczy się po Cristalku?
Stary 2008-07-31, 13:18   #227
mysiak
Wtajemniczenie

Już biorę moje mentolowe cieniasy i idę na plotkowy

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 20:52   #228
losek78
Zakorzenienie

jeszcze pytanie odnosnie żelu na naturalne - wiem ze stosuje sie do tego przeznaczony żel - czyli gdybym zrobila tym zwyklym do tipsów to pewnie raczej nic z tego nie wyjdzie ???
Stary 2008-07-31, 20:59   #229
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

e tam, myślę, że wyjdzie, ale powinno się silikonowym raczej.
Stary 2008-07-31, 21:09   #230
losek78
Zakorzenienie

nie chcialabym zeby jej popękal żel za 3 dni wiec może lepiej na tipsa polożyc niż zawalić sprawę?
Stary 2008-07-31, 22:12   #231
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Mało elastyczny żel może popękać gdyż pazurek jest cieńszy niż tips i łatwiej o zagięcie. A zwykły żel wiadomo, nie zegnie się razem z nim - pęknie. Dlatego lepszy sylikonowy.
Ale lepszej jakości żel powinien sobie poradzić
Stary 2008-07-31, 23:20   #232
jagódeczka
Zadomowienie

ojeju... co wy gadacie...
kiedyś nie było silikonów ani żadnych lateksów ( oj, awa.... uważaj!) i żel sie kładło i działało.
Jasne, że jest wynalazek i można korzystać ale kiedyś była tylko rezina i kobiety żyły.....
Można położyć normalny.
Stary 2008-07-31, 23:55   #233
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

a co to za aluzja kurde teraz????????????/
Stary 2008-08-01, 13:30   #234
Natalie
Przyczajenie

można normalnym żelem, ale trzeba go dużo i dobrze nałożyć. Paznokieć musi być twardy, nie może się wyginać.
Stary 2008-08-01, 14:06   #235
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Trzeba go DUŻO nałożyć? :|
Dziwna sprawa.

Ja uważam że powinno się nałożyć tyle by zachować ładną budowę paznokcia. A nie stworzyć bułkę
Stary 2008-08-01, 15:01   #236
nysza
Wtajemniczenie

GG do nysza

jeśli żel jest słabej jakości to duża ilość tylko sprawi że pazurki będą kulfoniaste a do trwałości to wiele pozostaje do życzenia
takie oto moje skromne zdanie

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:01   #237
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
niom...
a w buteleczki po sally hansen wlać golden rose, w podełeczka po ONS wsypać akryl marki "fiu bździu" a w pojemnik po skinsepcie trochę spirytusu żeby śmierdziało .....
tarariraram.....

sanepid kochane dobierze wam się niedługo do tyłeczków, bo sanepid nie będzie tolerował ściemniania!
Zostaną wprowadzone atesty na wszystkie artykuły niezbędne do pracy stylistki i będziecie cieniutko śpiewać....
Początkujące czy nie - na chłamie wielkiej kariery nie zrobicie.
Ani się dobrze nie nauczycie.
Pamiętam doskonale czasy, kiedy szczypałam się na najmniejsze opakowania lepszych produktów. A dzieciaki trzeba było czymś karmić...
Nie oszczędzamy na produktach i szkoleniach!!!!!
po raz kolejny powtarzam!!!!!
Nie da się, bo czkawką się odbije.
Ile klientek trzeba stracić zanim sie ich kilka zyska na zawsze... To wie każda stylistka.
I nie pomoże promocja 50% ani co 10te uzupełnienie gratis.
żadna klientka nie dotrwa przy was 10 tego uzupełnienia jak odstawicie kaszanę!

kochana wklejam Ci link do karty charakterystyki Skinseptu - to jest spirytus etylowy i izopropanol (gwoli ścisłości izopropanol jest ropopochodny i ma negatywny wpływ na nasz organizm) więc lepiej stosować czysty alkohol etylowy czyli spirytus jadalny
najpierw warto troszkę poczytać ......

http://www.pers.com.pl/katalog/KARTY...sept%20pur.pdf
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:23   #238
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

i jeszcze parę uwag, Ktoś tu sobie wyprasza uwagę na temat braku pomocy... A ja sobie wypraszam pisanie tekstów typu "chłam" czy też nieprofesjonalny o moich produktach. To co tanie nie zawsze oznacza chłam. Poniżej wklejam pazurki zrobione na "chłamie" z 6 tygodniowym odrostem i sporawą długością. Jak widać i od spodu i od gory - odrost spory. jak się umie paznokcie zrobić to się zrobi, nie podpowietrza się nic jak widać i trzyma solidnie. Więc szczerze mowiąc zanim kogoś obrazicie zastanówcie się trochę. To że coś nie kosztuje 100 zl. tylko 25 nie oznacza że jest NIEPROFESJONALNE.
NIEPROFESJONALNE JEST takie zachowanie, obrażanie innych i poniżanie. Jak można coś oceniać jak się tego nigdy w rękach nie miało????

i jeszcze na koniec powiem tyle - dostałam gratis zestawik NSI do akademii paznokcia (do gazetki) - jak każdy prenumerator. nie znam osobiście tej marki i z ciekawością pooglądałam produkty (na razie tylko pooglądałam - nie mam czasu wyprobować). Poczytałam skład, przecież to profesjonalna firma, wysokopółkowa ? a własnie głównym składnikiem cleanera z NSI jest alkohol isopropylowy, dużo tańszy w produkcji niż etylowy, jest szkodliwy dla organizmu czlowieka. Etylowy można pić (bo to składnik wódki i innych napojów wyskokowych) i jest obojetny dla organizmu a izopropylowy jest szkodliwy - nie wolno go SPOŻYWAĆ I POWODUJE UCZULENIA I PODRAŻNIENIA. żeby było śmieszniej pewnie ten preparat cleanse jest trzy razy droższy niż jakiś mój "chłamowaty" ekologiczny cleaner za 8 zł .
http://www.obr.pl/kartychar/Alkohol%...%2011-2005.pdf
tu macie kartę charakterystyki produktu z którego jest zrobiony profesjonalny i wysokopółkowy cleaner z nsi. poczytajcie sobie.

dodam że mam wszystkie karty charakterystyk na sprzedawane produkty do wglądu - informacja dla Jagódeczki. Jak myślisz że wszystko co tanie jest dla lamerów to się mylisz. Wszystkie rzeczy u nas są profesjonalne. Znam kilka osób które by w zyciu na siebie nie ubrały "niefirmowego" ciucha. buty muszą mieć nike, dres z adidasa , skarpetki z D&G i majtki z Diora. Niestety ale dla mnie to typowy snobizm nie profesjonalizm.
sorry....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odrost1.jpg (130,6 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrost2.jpg (128,2 KB, 67 załadowań)
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:34   #239
Natalie
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Trzeba go DUŻO nałożyć? :|
Dziwna sprawa.

Ja uważam że powinno się nałożyć tyle by zachować ładną budowę paznokcia. A nie stworzyć bułkę
Kobieto, tips jest twardy, paznokieć naturalny-nie. Więc trzeba jakoś to "nadrobić", żeby to miało sens. Czemu od razu piszesz, że "stworzyć" bułkę? chyba obrabia sie paznokieć po nałożeniu żelu, a poza tym jak już wspomniałam paznokieć jest cieńszy niż tips. Paznokieć po prostu musi być sztywny..to chyba logiczne
Stary 2008-08-01, 17:51   #240
losek78
Zakorzenienie

przecież chodzi o kasę firmom i tyle - a jak maja juz markę wyrobiona to ściągają kasę od klientów- a jedna firma paznokciowa która miala slabe produkty ( nie pamiętam nazwy tej firmy juz) obnizyla o polowe ceny swoich produktów aby zachęcić- nie mam tu na mysli żadnych konkretnych przykladów aby nikogo nie obrazić ...
to jest po prostu marketing sprzedaży ...
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, tipsy, żele

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości