pryszcze...blagam o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-10-04, 11:02   #1
guest
Zakorzenienie

pryszcze...blagam o pomoc

Domyslam sie, ze temat walkowany byl juz setki razy, ale jakos do tej pory mnie nie dotyczyl.
MAm 24 lata, do pewnego czasu zero problemow z cera. Natomiast teraz - coraz czesciej - pojawiaja mi sie (szczegolnie na brodzie) paskudne pryszcze (po ktorych na nieszczescie pozostaja czerwone plamy).
Kiedys mialam cere typowo sucha, z czasem przeszla ona w mieszana (nos, broda tlustawe, blyszczace), no i zaczelo sie.
Blagam poradzcie co kupic na te pojedyncze paskudztwa, jak zaradzic....
Czy ktores z tych punktowych zelikow antybakteryjnych (Eris, Soraya, Kolastyna itp) odnosza skutek??

blagam o pomoc i z gory bardzo dziekuje
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-04, 11:20   #2
guest
Zakorzenienie

Re: pryszcze...blagam o pomoc

...stosunkowo tani więc/i warty wypróbowania jest żel antybakteryjny Dax Cosmetics z serii "Czysta Cera". Stosowany kilka razy dziennie (i na noc) zmniejsza i łagodzi niechciane paskudztwo...
Pozdrawiam.
Stary 2002-10-04, 11:47   #3
guest
Zakorzenienie

Spróbuj kremu Skinoren - do nabycia w aptece, kosztuje ponad 30zł. Mnie przez jakis czas pomagał i byłam nim zachwycona, potem niestety skóra przyzwyczaiła się. Teraz zaczynam używać środka zapisanego mi przez dermatologa - niestety nie pamiętam nazwy. Na razie większych efektów nie widzę.
Stary 2002-10-04, 14:19   #4
guest
Zakorzenienie

Wypróbuj serii TEA TREE firmy Oriflame.
Jestem konsultantką Oriflame i moja siostra miała poważne problemy z pryszczami, regularne stosowanie tej serii przyniosło naprawdę widoczne efekty.
Zadzwoń pod nr 0 606229998 udzielę więcej informacji.
jolza napisał(a):
> Spróbuj kremu Skinoren - do nabycia w aptece, kosztuje ponad 30zł. Mnie przez jakis czas pomagał i byłam nim zachwycona, potem niestety skóra przyzwyczaiła się. Teraz zaczynam używać środka zapisanego mi przez dermatologa - niestety nie pamiętam nazwy. Na razie większych efektów nie widzę.
Stary 2002-10-04, 17:23   #5
katte
Przyczajenie

Na te czerwone plamki po pryszczach spróbuj Krem wybielający przebarwienia Eris(mnie pomaga)Kosztuje 20zł.
katte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-04, 21:53   #6
guest
Zakorzenienie

Nie eksperymentuj z kosmetykami, lecz wybierz się do dermatologa i do endokrynologa. To nie jest normalne, żeby w Twoim wieku z cery bezproblemowej przejść nagle na trądzikową- może masz zaburzenia hormonalne?
Stary 2002-10-05, 10:45   #7
guest
Zakorzenienie

mozesz sprubowac tez Benzacne 5% lub 10% .uzywalam wczesniej Skinorenu(skora sie bardzo szybko prrzyzwyczaja),a potem Differinu,ale Benzacne okazal sie najskuteczniejszy.Kupisz go bez recepty .koszt.okolo 5 zl.
Stary 2002-10-05, 19:20   #8
guest
Zakorzenienie

TAK, TAK JESTEM ZA BENZACNE- TANI A B. SKUTECZNY. tEZ MAM CERE MIESZANA-EFEKTY WIDAC OD RAZU, A PO MIESIACY MOJE PRYSZCZE Z CZOLA ZNIKNELY. tROCHE PRZESUSZA CERE ALE-ROBIE PEELING I WSZYSTKO JEST OK.
Stary 2002-10-05, 20:13   #9
guest
Zakorzenienie

Dziewczyno ty możesz mieć zaburzenia hormonalne, idz do endokrynologo- ginekologa na badania, mozesz mieć za dużo testosteronu.
Stary 2002-10-05, 20:47   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Jeżeli rzeczywiście nastąpiło takie gwałtowne pogorszenie stanu cery to uważam ,że powinnaś poradzić się lekarza - na pewno będzie potrzebna pomoc dermatologa oraz przydałaby się wizyta u endokrynologa (to mogą być problemy spowodowane przez hormony). Doraźnie mogą pomagać preparaty antybakteryjne oraz domowe metody np.sok z czosnku do smarowania krostek , lub roztwór olejku z drzewa herbacianego (pamiętaj ,że nie wolno stosować na skórę czystego olejku z drzewa herbacianego - działa zbyt drażniąco)

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości