podrażnienia............. .........!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-15, 15:31   #1
Ozzyrys
Raczkowanie

podrażnienia............. .........!!!

Witam! Od pewnego czasu (1 tydzień) moja skóra na twarzy inaczej niż zwykle reaguje na coś... bo dokładnie nie wiem na co...
używam:
Żelu do mycia twarzy (Ziaja)
tonic ogórkowy (Ziaja)
i pijam regularnie bratek
oraz mam jeszcze niemiecką maść kamille zincin chyba tak to szło ale użyłem jej tylko 2 razy ponieważ ciężko było ją zmyć potem...

I coś mi strasznie podrażniło skórę tzn. jest zaczerwieniona, szczypie czasami i naskórek odchodzi w dwóch miejscach...nie widać ale mnie to wkurza. I teraz nie mam pojęcia co mam robić, generalnie kiedy nakładam żel czekam z jakieś 10 minut skóra wchłania to i dopiero toniciem działam( i powiem że po tym żelu odczuwam lekkie pieczenie na twarzy ale prawie nie odczuwalne , ale po tonicu jest strasznie wrrrr strasznie piecze i wogóle czerwona skóra się robi) i teraz nie wiem co tu zrobić bo wiem że jak przerwę którąś z tych czynności za 2,3 będzie zle bo mi wróci wszystko a nie mam już praktycznie nic tylko małe ślady(kropki czerwone)...

OT: może ktoś używał tą maść kamille zincin kupiłem ją od gościa na allegro który mieszka w Niemczech... ale ciężko się zmywa bo po nocy wciąż utrzymuje się na skórze...
jeszcze jedno.... czy wskazane jest mycie twarzy normalną wodą ?? czy to sprzyja powstawaniu...

aha żelu i tonicu używam rano i wieczorem...
Jeszcze jedno czy jak rano wychodzę i mam skórę świeżo przetartą toniciem i wyjdę na zimno (teraz jest ciepło ale będzie pewnie zimno) to może mi się przemrozić twarz czy jak ?

Czekam na odpowiedzi.... narazie.
Ozzyrys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:01   #2
olasia
Zadomowienie

Dot.: podrażnienia............. .........!!!

ale jak to trzymasz zel do mycia twarzy 10min???? dobrze to rozumiem??? chyba oszales trzymac tak dlugo zel az sie wchlonie albo ja zle to rozumiem...
a moze poprostu ten tonik zawiera alkohol??
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:09   #3
Ozzyrys
Raczkowanie

no to chyba jednak oszalałem :eek : heh no tak nawet dłużej.... a co w tym złego ? nie wiem czy zawiera alkohol pisze tonik ogórkowy Ziaja(zielona butelka)
Stary 2006-12-15, 18:13   #4
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ozzyrys Pokaż wiadomość
no to chyba jednak oszalałem :eek : heh no tak nawet dłużej.... a co w tym złego ? nie wiem czy zawiera alkohol pisze tonik ogórkowy Ziaja(zielona butelka)
Zostawiasz zel do wchloniecia
To co w koncu zostawiasz,zel czy tonik-bo pisze teraz o toniku.
Zelem myjemy zwilzona twarz,potem to szybciutko dokladnie zmywamy(natychmiast),pote m tonik,a potem krem badz masc.
Little Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:17   #5
olasia
Zadomowienie

dac kurcze facetowi kosmetyki w rece to zaraz cos wykabonuja hheh to ja juz wiem czemu nawet na zelach do twarzy zamieszczaja instrukcje obslugi hehehehehe
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:32   #6
margitta
Zakorzenienie

Żel służy do mycia. Jak mydło. Mycia. Zmywania zanieczyszczeń. Nie ma żadnych składników, które miałyby się wchłaniać. Wręcz odwotnie. Powinen zostac natychmiast zmyty wraz z zanieczyszenieami, gdyż nawet najłagodnieszy wyszusza skórę. Jak mydłem - nakładasz, masujesz, zmywasz.

Zostawiając na skórze na 10min nic ci się nie wchłania, za to super wyszusza cerę, a to wywołuje podrażnienie.

Tonikiem przemywasz od razu po spłukaniu żelu. Ponieważ żel zostawia nieodpowiednie pH skóry, a tonik go przywraca.

Na tonik powinieneś nakładać krem nawilżający. Bo tonik też może wysuszać cerę, a krem z cynkiem to już wogóle bardzo ciężki kaliber. Krem to konieczność. Nie dziwię się, że skóra tak reaguje na takie katowanie jej...

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:37   #7
Ozzyrys
Raczkowanie

Oooł chyba coś zle zrobiłem rozumiem ? ejj chwila czyli że zle używałem tego żelu chcecie mi powiedzieć hah no tak... ejj no nie... ale chwila czy co teraz ? bo od tygodnia mam podrażnioną skórę a robie tak od ho ho ho...
Ale jak się zmywa tonikiem szybko ten żel to itak trochę go zostaje...(ile się wacików powinno używać ogółem do wszystkich pratii twarzy?) ehh czytałem tą instrukcje ale tam nic nie pisało ile mam to trzymać... im dłużej tym lepiej ale widocznie nie .... oki, to teraz nie wiem co mam robić....

OT: a tą maść co mam co rano zostaje z nocy to mam ją zmywać czymś czy jak ? ehh nic nie wiem, skomplikowane to strasznie,,

nie no załamałyście mnie kurde no nie, teraz to już nic nie pomorze... o jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa głupia instrukcja nic tam nie pisało... o jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa
Stary 2006-12-15, 18:43   #8
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Ale jak się zmywa tonikiem szybko ten żel to itak trochę go zostaje...(ile się wacików powinno używać ogółem do wszystkich pratii twarzy?) ehh czytałem tą instrukcje ale tam nic nie pisało ile mam to trzymać... im dłużej tym lepiej ale widocznie nie .... oki, to teraz nie wiem co mam robić....
Tonik nie służy do zmywania żelu Żel zmywasz bierzącą wodą z kranu, do czysta. Twarz wycierasz ręcznikiem. Potem przecierasz suchą twarz wacikiem nasączonym tonikiem, wystarczy jeden wacik. Na opakowaniu żelu czasem jest napisane, zeby trzymać 30sek żeby rozpuściło makijaż, ty go mam nadzieję nie robisz, więc tylko nakładasz, masujesz, zmywasz wodą.

Cytat:
OT: a tą maść co mam co rano zostaje z nocy to mam ją zmywać czymś czy jak ? ehh nic nie wiem, skomplikowane to strasznie,,

Wbrew pozorom, to bardzo dobrze, że zostaje do rana. To znaczy, że przez całą noc mogła działać na twarz. Rano możesz zetrzeć ją suchym wacikiem, a potem umyć.

ech, ciężki z ciebie przypadek

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 18:54   #9
Ozzyrys
Raczkowanie

no właśnie i o to chodziło !!!!! hah szkoda że tego na instrukcji nie było... robiłem zupełnie inaczej..... wogóle szkoda gadać. hmm

czyli najpierw nakładam trochę żela na twarz i trzymam z 30 sekund potem zmywam wodą z kranu, czekam aż wyschnie i jade z tonikiem oki... potem maścią smaruje. oki. A za ile podrażnienie zniknie ???????

A tą wodą mam jakoś dokładnie to zmyć i wogle? / wole się dokładnie wypytać bo teraz czuje się jak w labiryncie.... ehhh.
Stary 2006-12-15, 19:15   #10
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
no właśnie i o to chodziło !!!!! hah szkoda że tego na instrukcji nie było... robiłem zupełnie inaczej..... wogóle szkoda gadać. hmm

czyli najpierw nakładam trochę żela na twarz i trzymam z 30 sekund potem zmywam wodą z kranu, czekam aż wyschnie i jade z tonikiem oki... potem maścią smaruje. oki. A za ile podrażnienie zniknie ???????

A tą wodą mam jakoś dokładnie to zmyć i wogle? / wole się dokładnie wypytać bo teraz czuje się jak w labiryncie.... ehhh.
Ja przepraszam,ale mam dziwne wrazenie,ze ty nas w zwyklego wala robisz.
Na KAZDYM komsetyku,nawet na najtanszej Ziajce jest jasno i wyraznie napisane co sie z czym robi-jest tam instrukcja,no chyba,ze ty masz poprzelewane do sloikow.Zel zmyc DOKLADNIE,potem tonik(nie zmywac),potem krem lub masc.CZy to jest jasny opis czy moze potrzebujesz lekcji instruktazowej stosowania zelu do twarzy

A podraznienia powinny szybko zniknac.
Stary 2006-12-15, 19:19   #11
Ozzyrys
Raczkowanie

o jaaaaa jakiego znowu wała... to by było chamskie nie mam do słoików po przelewane (dobry text ) ale tam nic prawie nie pisze jakieś bzdury, sami nie wiedzą co gadają, 2 zdania napisali i tyle. A co do lekcji instruktażowej to faktycznie by się przydała... fajnie by było... przynajmniej już na bank bym wiedział wszystko.

A za ile to podrażnienie zniknie / wogle to dzisiaj nie miałem za bardzo czasu rano i zrobiłem coś bardzo głupiego ale może już tego nie będę mówił....bo już totalnie powiecie że sobie jaja robie... a ja sobie jaj nie robie...
Stary 2006-12-15, 19:45   #12
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
o jaaaaa jakiego znowu wała... to by było chamskie nie mam do słoików po przelewane (dobry text ) ale tam nic prawie nie pisze jakieś bzdury, sami nie wiedzą co gadają, 2 zdania napisali i tyle. A co do lekcji instruktażowej to faktycznie by się przydała... fajnie by było... przynajmniej już na bank bym wiedział wszystko.

A za ile to podrażnienie zniknie / wogle to dzisiaj nie miałem za bardzo czasu rano i zrobiłem coś bardzo głupiego ale może już tego nie będę mówił....bo już totalnie powiecie że sobie jaja robie... a ja sobie jaj nie robie...
Jezeli na opakowaniu z tylu jest napisane tak jak na stronie ziaji,to powiedzmy,ze jestem w stanie wybaczyc niewiedze.napisane mniej wiecej:uzywac do mycia niewielka ilosc zelu,nastepnie naniesc krem.Opis jest rzeczywiscie wszytko mowiacy.Ale teraz chyba wiesz juz wszystko.

Co do pytania kiedy znikna podraznienia-niestety nie jestem czarodziejka aby wiedziec takie rzeczyPoki co,odstaw na kilka dni te masc,tylkio zel,tonik,krem.
Stary 2006-12-15, 22:11   #13
Ozzyrys
Raczkowanie

yyyy krem jaki krem ?? nie mam kremu.... mam maść..
Stary 2006-12-16, 08:28   #14
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
yyyy krem jaki krem ?? nie mam kremu.... mam maść..
Rece opadaja
np.ten krem:http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...d=2&idProd=184

Nie mozna sie caly czas smarowac mascia.Ta twoja zaweira cynk,dlatego tak trudno ja zmyc ranoA rano jak umyjesz twarz to nie smarujesz sie zadnym kremem?To blad.Wyprobuj ten ,ktrory polecilam,dobrze lagodzi podraznienia,a kosztuje(najczesciej w aptece do kupiena)mniej niz 10 zl.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości